Σεμινάριο εισαγωγικής εκπαιδευσης

Εκπαίδευση σε Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, Πανεπιστήμια, ΑΕΙ, Δια βίου μάθηση. Εργασιακά σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
Gkm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2018 2:27 pm

Σεμινάριο εισαγωγικής εκπαιδευσης

Δημοσίευσηαπό Gkm » Παρ Ιουν 15, 2018 12:35 pm

Παιδια αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει στο εξής.σε 2 μήνες κλείνω στην 2ετη δοκιμαστική υπηρεσία κ δεν με έχουν καλέσει για το σεμινάριο το οποίο πρέπει να γίνεται εντος της 2 ετίας.επικοινωνισα με τον αρμόδιο της υπηρεσίας μου κ μου είπε ότι είναι θέμα της ekdd για τό ποιους κ ποτέ καλεί.επισης έδειξαν απροθυμία με να βοηθήσουν περεταίρω.εχει περάσει κανεις αυτη την εκπαιδευση μετα τη 2ετια?πως μπορώ να καλύψω ότι εγώ έχω κάνει όλες τις απαραίτητες ενέργειες κ ότι δεν είναι δικό μου σφάλμα στο ότι δεν με έχουν καλέσει?

ioanna25210
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 7:50 pm

Re: Σεμινάριο εισαγωγικής εκπαιδευσης

Δημοσίευσηαπό ioanna25210 » Παρ Ιουν 22, 2018 7:31 am

Να μην στεναχωριεσαι καθόλου. Ξέρω άτομα που πήγαν και μετά πέντε χρόνια. Δεν υπάρχει πρόβλημα

Popeye
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Ιουν 19, 2018 11:42 am

Re: Σεμινάριο εισαγωγικής εκπαιδευσης

Δημοσίευσηαπό Popeye » Παρ Ιουν 22, 2018 8:41 am

Ένα από τα άτομα είμαι και εγώ, διορίστηκα μόνιμος το 2009 και πέρασα το σεμινάριο το 2013 :D οπότε μην ανήσυχης.

Gkm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2018 2:27 pm

Re: Σεμινάριο εισαγωγικής εκπαιδευσης

Δημοσίευσηαπό Gkm » Παρ Ιουν 22, 2018 2:14 pm

Παιδια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.με καθησυχασατε.ευχαριστω.

ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 11:08 am

Re: Σεμινάριο εισαγωγικής εκπαιδευσης

Δημοσίευσηαπό ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ » Τρί Ιούλ 03, 2018 8:23 am

Όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι η υπηρεσία σου έχει κάνει τις απαραίτητες ενέργειες προς το ΕΚΔΔΑ, δηλαδή να γνωστοποιήσει τα στοιχεία σου. Αν το ΕΚΔΔΑ δεν ξέρει ότι υπάρχεις, δεν θα σε καλέσει ποτέ.

Gkm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2018 2:27 pm

Re: Σεμινάριο εισαγωγικής εκπαιδευσης

Δημοσίευσηαπό Gkm » Τετ Ιούλ 04, 2018 4:49 pm

ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ έγραψε:Όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι η υπηρεσία σου έχει κάνει τις απαραίτητες ενέργειες προς το ΕΚΔΔΑ, δηλαδή να γνωστοποιήσει τα στοιχεία σου. Αν το ΕΚΔΔΑ δεν ξέρει ότι υπάρχεις, δεν θα σε καλέσει ποτέ.


Κωδικούς έχω ανοίξει.με το που ρώτησα στην υπηρεσία μου γιατί δεν με κάλεσαν ενώ όλους τους άλλους που γνωρίζω τους κάλεσαν προσβλήθηκαν...την επόμενη φορά που θα ξαναβγεί σεμινάριο αν πάρω απευθείας στην εξέδρα θα βγάλω άκρη?

Gkm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2018 2:27 pm

Re: Σεμινάριο εισαγωγικής εκπαιδευσης

Δημοσίευσηαπό Gkm » Πέμ Ιούλ 05, 2018 1:46 pm

Gkm έγραψε:
ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ έγραψε:Όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι η υπηρεσία σου έχει κάνει τις απαραίτητες ενέργειες προς το ΕΚΔΔΑ, δηλαδή να γνωστοποιήσει τα στοιχεία σου. Αν το ΕΚΔΔΑ δεν ξέρει ότι υπάρχεις, δεν θα σε καλέσει ποτέ.


Κωδικούς έχω ανοίξει.με το που ρώτησα στην υπηρεσία μου γιατί δεν με κάλεσαν ενώ όλους τους άλλους που γνωρίζω τους κάλεσαν προσβλήθηκαν...την επόμενη φορά που θα ξαναβγεί σεμινάριο αν πάρω απευθείας στην εξέδρα θα βγάλω άκρη?

ΕΚΔΔΑ ήθελα να γραψω

sakis82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ Μάιος 29, 2015 7:46 am

Re: Σεμινάριο εισαγωγικής εκπαιδευσης

Δημοσίευσηαπό sakis82 » Δευ Ιούλ 09, 2018 2:32 pm

Κι εγώ το πέρασα στα 3 χρόνια. Όμως, επειδή σύμφωνα με τον κώδικα Δημοσίων Υπαλλήλων δεν μπορεί να προχωρήσει η βαθμολογική εξέλιξη των υπαλλήλων αν δεν έχουν ολοκληρώσει επιτυχώς την εισαγωγική εκπαίδευση, θα σου πρότεινα να κάνεις ένα έγγραφο προς το τμήμα προσωπικού της υπηρεσίας σου, όπου θα αναφέρεις τα παραπάνω και ότι είναι υποχρέωση του φορέα να σε στείλει εντός της διετίας και να παρακαλείς για τις δικές τους ενέργειες.

Gkm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2018 2:27 pm

Re: Σεμινάριο εισαγωγικής εκπαιδευσης

Δημοσίευσηαπό Gkm » Πέμ Ιούλ 12, 2018 1:26 pm

sakis82 έγραψε:Κι εγώ το πέρασα στα 3 χρόνια. Όμως, επειδή σύμφωνα με τον κώδικα Δημοσίων Υπαλλήλων δεν μπορεί να προχωρήσει η βαθμολογική εξέλιξη των υπαλλήλων αν δεν έχουν ολοκληρώσει επιτυχώς την εισαγωγική εκπαίδευση, θα σου πρότεινα να κάνεις ένα έγγραφο προς το τμήμα προσωπικού της υπηρεσίας σου, όπου θα αναφέρεις τα παραπάνω και ότι είναι υποχρέωση του φορέα να σε στείλει εντός της διετίας και να παρακαλείς για τις δικές τους ενέργειες.

Και εγώ νομίζω αυτό θα ήταν το καλύτερο.τουλαχιστον να είμαι εγώ καλυμενη

Gkm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2018 2:27 pm

Re: Σεμινάριο εισαγωγικής εκπαιδευσης

Δημοσίευσηαπό Gkm » Πέμ Ιούλ 12, 2018 1:27 pm

sakis82 έγραψε:Κι εγώ το πέρασα στα 3 χρόνια. Όμως, επειδή σύμφωνα με τον κώδικα Δημοσίων Υπαλλήλων δεν μπορεί να προχωρήσει η βαθμολογική εξέλιξη των υπαλλήλων αν δεν έχουν ολοκληρώσει επιτυχώς την εισαγωγική εκπαίδευση, θα σου πρότεινα να κάνεις ένα έγγραφο προς το τμήμα προσωπικού της υπηρεσίας σου, όπου θα αναφέρεις τα παραπάνω και ότι είναι υποχρέωση του φορέα να σε στείλει εντός της διετίας και να παρακαλείς για τις δικές τους ενέργειες.

Και εγώ νομίζω αυτό θα ήταν το καλύτερο.τουλαχιστον να είμαι εγώ καλυμενη.
Ξέρεις αν εκτός από καθυστέρηση στη βαθμολογική έχει και στη μισθολογική εξέλιξη εάν αργήσεις να το περάσεις?


Επιστροφή σε “ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες