ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ 5.500 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
Poly1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Δευ Οκτ 01, 2018 12:42 pm

ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ 5.500 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Δημοσίευσηαπό Poly1 » Σάβ Μαρ 16, 2019 12:16 pm

Καλησπέρα σε όλους!
Ανήκω στους επιτυχόντες του προγράμματος ΟΑΕΔ για του 5500 πτυχιούχους 22-29, και θα ήθελα να με ενημερώσει κάποιος για το εξής:
Ξεκίνησα από τις 11/2 να εργάζομαι στον φορέα, το λογιστήριο μας ενημέρωσε ότι έστειλε το παρουσιολόγιο κ τα σχετικά έγγραφα στον ΟΑΕΔ, αλλά μέχρι κ χθες (υπολογίζαμε μέχρι τις 15 του επόμενου μήνα, δηλαδή 15/3) δεν καταβλήθηκε τίποτα.
Έχω την απορία-απόγνωση- σχετικά με το πότε θα καταβληθούν (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) οι μισθοί όσων συμμετέχουν!
Επίσης υπάρχει και μια παρερμηνία σχετικά με την συμπλήρωση του ερωτηματολογίου -ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΣΟΔΟΥ- το οποίο πρέπει να συμπληρωθεί απ΄τους ωφελούμενους, και επικοινωνόντας με τον ΟΑΕΔ λένε ότι μπορεί να ανέβει και μετά από 6 μήνες, και δεν έχει καμία σχέση με την πληρωμή μας- αν κ κάποιοι το μετέφρασαν ότι αν δεν γίνει το δελτιο εισόδου δε θα πληρωθούμε.
Εν αντιθέση με το ΔΕΛΤΙΟ ΕΞΟΔΟΥ, το οποίο αναφέρει ρητά πως αν δε συμπληρωθει δεν θα καταβληθει ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ μήνας!
Επλιζω να μπορει να μου απαντησει καποιος που γνωριζει.
Σας ευχαριστω!!!

athina12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Μαρ 19, 2019 1:15 pm

Re: ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ 5.500 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Δημοσίευσηαπό athina12 » Τετ Μαρ 20, 2019 2:04 pm

Καλησπέρα! Είμαι επίσης ωφελούμενη του ίδιου προγράμματος και έχω πάρει αρκετές φορές τον ΟΑΕΔ και η απάντηση είναι πως η πρώτη πληρωμή θα αργήσει. Μια ακόμη ερώτηση, τα χαρτιά σας σε ποιον ΟΑΕΔ τα στείλατε; είναι αλήθεια πως όλοι οι φορείς πρέπει να τα στείλουν στον ΚΠΑ2 Αμπελοκήπων;

petra92
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Μαρ 27, 2019 11:48 am

Re: ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ 5.500 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Δημοσίευσηαπό petra92 » Πέμ Μαρ 28, 2019 8:16 am

Καλησπέρα παιδιά και εγώ είμαι επιτυχούσα σε εαυτό το πρόγραμμα, βέβαια εγώ προσλήφθηκα αρχές Μαρτίου. Πήρα και εγώ τον οαεδ και δεν υπάρχει συγκεκριμένη απάντηση στο θέμα της πληρωμής. Μου είπε η υπάλληλος ότι είναι ανάλογα με την υπηρεσία και το ανάλογο κπα της πόλης. Συγκεκριμένα μου είπε ότι αυτοί μόλις λάβουν τις παρουσίες από την υπηρεσία μας τις καταγράφουν στο σύστημα και τις στέλνουν τότε στην Αθήνα. Μετέπειτα η Αθήνα δίνει την έγκριση και μπαίνει ο μισθός. Μου ανέφερε επίσης οτι μερικοί επιτυχόντες του Φεβρουαρίου δεν έχουν πληρωθεί ακόμη. Είναι δυνατόν να καθυστερούν τόσο τι να πω. Εμένα δεν μου έχουν πει καν πόσος θα είναι ο ακριβής μισθός. Αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω. Πως γίνεται να μην ξέρουν τον ακριβή μισθό στις υπηρεσίες. Εσείς που μπήκατε Φεβρουάριο πληρωθήκατε τελικά?

petra92
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Μαρ 27, 2019 11:48 am

Re: ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ 5.500 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Δημοσίευσηαπό petra92 » Πέμ Μαρ 28, 2019 8:19 am

Εννοείς τα χαρτιά τύπου δικαιολογητικά για το πρόγραμμα η τις παρουσίες σου από την εργασία στην υπηρεσία?

petra92
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Μαρ 27, 2019 11:48 am

Re: ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ 5.500 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Δημοσίευσηαπό petra92 » Τρί Απρ 02, 2019 10:45 am

[quote="Poly1"]Καλησπέρα σε όλους!
Ανήκω στους επιτυχόντες του προγράμματος ΟΑΕΔ για του 5500 πτυχιούχους 22-29, και θα ήθελα να με ενημερώσει κάποιος για το εξής:
Ξεκίνησα από τις 11/2 να εργάζομαι στον φορέα, το λογιστήριο μας ενημέρωσε ότι έστειλε το παρουσιολόγιο κ τα σχετικά έγγραφα στον ΟΑΕΔ, αλλά μέχρι κ χθες (υπολογίζαμε μέχρι τις 15 του επόμενου μήνα, δηλαδή 15/3) δεν καταβλήθηκε τίποτα.
Έχω την απορία-απόγνωση- σχετικά με το πότε θα καταβληθούν (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) οι μισθοί όσων συμμετέχουν!
Επίσης υπάρχει και μια παρερμηνία σχετικά με την συμπλήρωση του ερωτηματολογίου -ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΣΟΔΟΥ- το οποίο πρέπει να συμπληρωθεί απ΄τους ωφελούμενους, και επικοινωνόντας με τον ΟΑΕΔ λένε ότι μπορεί να ανέβει και μετά από 6 μήνες, και δεν έχει καμία σχέση με την πληρωμή μας- αν κ κάποιοι το μετέφρασαν ότι αν δεν γίνει το δελτιο εισόδου δε θα πληρωθούμε.
Εν αντιθέση με το ΔΕΛΤΙΟ ΕΞΟΔΟΥ, το οποίο αναφέρει ρητά πως αν δε συμπληρωθει δεν θα καταβληθει ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ μήνας!
Επλιζω να μπορει να μου απαντησει καποιος που γνωριζει.
Σας ευχαριστω!!![/quote


Πληρώθηκε τελικα? Αν ναι μέσα σε πόσο χρονικό διάστημα?

Poly1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Δευ Οκτ 01, 2018 12:42 pm

Re: ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ 5.500 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Δημοσίευσηαπό Poly1 » Τρί Απρ 02, 2019 4:04 pm

petra92 έγραψε:
Poly1 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους!
Ανήκω στους επιτυχόντες του προγράμματος ΟΑΕΔ για του 5500 πτυχιούχους 22-29, και θα ήθελα να με ενημερώσει κάποιος για το εξής:
Ξεκίνησα από τις 11/2 να εργάζομαι στον φορέα, το λογιστήριο μας ενημέρωσε ότι έστειλε το παρουσιολόγιο κ τα σχετικά έγγραφα στον ΟΑΕΔ, αλλά μέχρι κ χθες (υπολογίζαμε μέχρι τις 15 του επόμενου μήνα, δηλαδή 15/3) δεν καταβλήθηκε τίποτα.
Έχω την απορία-απόγνωση- σχετικά με το πότε θα καταβληθούν (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) οι μισθοί όσων συμμετέχουν!
Επίσης υπάρχει και μια παρερμηνία σχετικά με την συμπλήρωση του ερωτηματολογίου -ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΣΟΔΟΥ- το οποίο πρέπει να συμπληρωθεί απ΄τους ωφελούμενους, και επικοινωνόντας με τον ΟΑΕΔ λένε ότι μπορεί να ανέβει και μετά από 6 μήνες, και δεν έχει καμία σχέση με την πληρωμή μας- αν κ κάποιοι το μετέφρασαν ότι αν δεν γίνει το δελτιο εισόδου δε θα πληρωθούμε.
Εν αντιθέση με το ΔΕΛΤΙΟ ΕΞΟΔΟΥ, το οποίο αναφέρει ρητά πως αν δε συμπληρωθει δεν θα καταβληθει ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ μήνας!
Επλιζω να μπορει να μου απαντησει καποιος που γνωριζει.
Σας ευχαριστω!!![/quote


Πληρώθηκε τελικα? Αν ναι μέσα σε πόσο χρονικό διάστημα?

Σήμερα εμφανίστηκε στο σύστημα του ΟΑΕΔ η έγκριση του ποσού. Βέβαια θα χρειαστούν κάποιες μέρες μέχρι να πιστωθούν στο λογαριασμό.

petra92
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Μαρ 27, 2019 11:48 am

Re: ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ 5.500 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Δημοσίευσηαπό petra92 » Τρί Απρ 02, 2019 7:15 pm

Όπως ανέφερες παραπάνω προσληφθηκες στης 11.2 αν δεν κάνω λάθος και από τότε δεν έχεις πληρωθεί ακόμα? Θα φτάσεις κοντά δύο μήνες δηλαδή.

Poly1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Δευ Οκτ 01, 2018 12:42 pm

Re: ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ 5.500 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Δημοσίευσηαπό Poly1 » Κυρ Απρ 07, 2019 11:33 am

petra92 έγραψε:Όπως ανέφερες παραπάνω προσληφθηκες στης 11.2 αν δεν κάνω λάθος και από τότε δεν έχεις πληρωθεί ακόμα? Θα φτάσεις κοντά δύο μήνες δηλαδή.

πληρωθηκαμε του φεβρουαριου, για τον μαρτιο ελπιζω να προλαβουμε την πληρωμη στις 15/3.

mm90
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Απρ 08, 2019 12:17 pm

Re: ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ 5.500 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Δημοσίευσηαπό mm90 » Δευ Απρ 08, 2019 6:58 pm

Για όσους μπήκαν στο πρόγραμμα το Μάρτιο εμφανίζει σε κανέναν στη σελίδα του Οαεδ το ποσό πληρωμής???Γνωρίζει κανένας αν θα μας πληρώσουν μέχρι 15 Απριλίου?

petra92
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Μαρ 27, 2019 11:48 am

Re: ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ 5.500 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Δημοσίευσηαπό petra92 » Τρί Απρ 09, 2019 9:38 am

mm90 έγραψε:Για όσους μπήκαν στο πρόγραμμα το Μάρτιο εμφανίζει σε κανέναν στη σελίδα του Οαεδ το ποσό πληρωμής???Γνωρίζει κανένας αν θα μας πληρώσουν μέχρι 15 Απριλίου?

Εγώ μπήκα 1 Μαρτίου. Η υπηρεσία μου έστειλε τα χαρτιά στον οαεδ την προηγούμενη εβδομάδα. Σε προηγούμενη επικοινωνία με τον οαεδ μου είπαν ότι ο χρόνος πληρωμής εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Ο πρώτος είναι πόσο γρήγορα στέλνει η υπηρεσία σου τα χαρτιά, ο δεύτερος, πόσο γρήγορα θα ελέγξει ο οαεδ της πόλης που δουλεύεις τα χαρτιά σου και ο τρίτος, οι μέρες που θα κάνουν στην Αθήνα για να εγκρίνουν το ποσό. Γενικότερα εγώ χλωμό το κόβω να πληρωθώ μέχρι της 15. Κατά της 20 ίσως. :cry: :evil:

mm90
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Απρ 08, 2019 12:17 pm

Re: ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ 5.500 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Δημοσίευσηαπό mm90 » Τρί Απρ 09, 2019 11:38 am

Κατάλαβα τι να πω έτσι όπως φαίνεται τον Απρίλιο δεν βλέπω να μας πληρώνουν.... Καλό Μάιο....

petra92
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Μαρ 27, 2019 11:48 am

Re: ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ 5.500 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Δημοσίευσηαπό petra92 » Τρί Απρ 09, 2019 7:44 pm

mm90 έγραψε:Κατάλαβα τι να πω έτσι όπως φαίνεται τον Απρίλιο δεν βλέπω να μας πληρώνουν.... Καλό Μάιο....

Εμένα σήμερα το μεσημέρι φάνηκε το ποσό στον ΟΑΕΔ τώρα θέλω να δω πόσο καιρό θα κάνει να εγκριθεί από την Αθήνα. Ελπίζω να είναι το συντομότερο.

Aggeliki26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Απρ 10, 2019 5:13 pm

Re: ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ 5.500 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Δημοσίευσηαπό Aggeliki26 » Τετ Απρ 10, 2019 10:04 pm

petra92 έγραψε:
mm90 έγραψε:Κατάλαβα τι να πω έτσι όπως φαίνεται τον Απρίλιο δεν βλέπω να μας πληρώνουν.... Καλό Μάιο....

Εμένα σήμερα το μεσημέρι φάνηκε το ποσό στον ΟΑΕΔ τώρα θέλω να δω πόσο καιρό θα κάνει να εγκριθεί από την Αθήνα. Ελπίζω να είναι το συντομότερο.


Γεια σας! Ποιο είναι το ολόκληρο πόσο δηλαδή? Εγώ προσληφθηκα τον Φεβρουάριο και πληρώθηκα τον Μάρτιο τις μέρες του Φεβρουαρίου, αλλά του Μαρτίου δεν έχει φανεί ακόμα.

petra92
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Μαρ 27, 2019 11:48 am

Re: ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ 5.500 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Δημοσίευσηαπό petra92 » Πέμ Απρ 11, 2019 8:39 am

Aggeliki26 έγραψε:
petra92 έγραψε:
mm90 έγραψε:Κατάλαβα τι να πω έτσι όπως φαίνεται τον Απρίλιο δεν βλέπω να μας πληρώνουν.... Καλό Μάιο....

Εμένα σήμερα το μεσημέρι φάνηκε το ποσό στον ΟΑΕΔ τώρα θέλω να δω πόσο καιρό θα κάνει να εγκριθεί από την Αθήνα. Ελπίζω να είναι το συντομότερο.


Γεια σας! Ποιο είναι το ολόκληρο πόσο δηλαδή? Εγώ προσληφθηκα τον Φεβρουάριο και πληρώθηκα τον Μάρτιο τις μέρες του Φεβρουαρίου, αλλά του Μαρτίου δεν έχει φανεί ακόμα.[/q
Άμα δούλεψες ολόκληρο το Φεβρουάριο και πήρες λεφτά τον Μάρτιο αυτός είναι ο μισθός σου. Αλλιώς εξαρτάται από την εκπαίδευση που έχεις αν έχεις μεταπτυχιακό η αν είσαι σε άλλη ειδική κατηγορία. Το ποιο απλο σεναριο είναι 840 τον μήνα. Λογικά όμως σου έχουν βγάλει μισθοδοσία, μπορείς να πας να την ζητήσεις.

mm90
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Απρ 08, 2019 12:17 pm

Re: ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ 5.500 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Δημοσίευσηαπό mm90 » Πέμ Απρ 11, 2019 2:06 pm

Για το Μάρτιο πληρωθηκε κανένας ακόμα? ???Εμένα μου δείχνει το ποσό και στην τρέχουσα κατάσταση λέει έγκριση...Πόσο καιρό κάνει περίπου να γίνει η αποστολή στην τράπεζα? ??


Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες