Κοινωφελή- Δυνατότητα αλλαγής θέσης

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
evig
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 08, 2017 11:50 am

Κοινωφελή- Δυνατότητα αλλαγής θέσης

Δημοσίευσηαπό evig » Τετ Σεπ 12, 2018 10:45 am

Επιλέχθηκα σε κοινωφελές άλλης πόλης.

Γνωρίζετε αν υπάρχει δυνατότητα να μεταφερθώ στην πόλη μου; Εάν όχι, υπάρχει δυνατότητα να μου καλύψουν έξοδα κίνησης;
Εκτός απο ΟΑΕΔ (δεν γνωρίζουν οι μισοί, οι άλλοι μισοί δεν τους βρίσκω) πού μπορώ να ρωτήσω; Η θέση που μπήκα είναι σε περιφερειακή ενότητα.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Κοινωφελή- Δυνατότητα αλλαγής θέσης

Δημοσίευσηαπό NSSN » Παρ Σεπ 28, 2018 7:20 pm

evig έγραψε:Επιλέχθηκα σε κοινωφελές άλλης πόλης.

Γνωρίζετε αν υπάρχει δυνατότητα να μεταφερθώ στην πόλη μου; Εάν όχι, υπάρχει δυνατότητα να μου καλύψουν έξοδα κίνησης;
Εκτός απο ΟΑΕΔ (δεν γνωρίζουν οι μισοί, οι άλλοι μισοί δεν τους βρίσκω) πού μπορώ να ρωτήσω; Η θέση που μπήκα είναι σε περιφερειακή ενότητα.

Σε περίπτωση που είσαι σε Περιφερειακή Ενότητα υπάρχει η δυνατότητα να παρουσιαστείς στην υπηρεσία σου στα Κεντρικά που θα σε καλέσουν και να ζητήσεις να δουλέψεις στην πόλη σου, εφόσον βέβαια η πόλη σου ανήκει στον ίδιο νομό και έχει γραφεία που ανήκουν στην Περιφερειακή Ενότητα.Κατά τ' άλλα αν είσαι σε άλλο νομό εσύ και δεν μπορείς να πας εκεί, δεν υπάρχει περίπτωση αλλαγής θέσης στην πόλη σου ούτε και να σου καλύψουν έξοδα κίνησης....


Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες