Υπηρεσία Ασύλου - Προϋπηρεσία

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
Sadramistes
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 03, 2017 11:03 am

Υπηρεσία Ασύλου - Προϋπηρεσία

Δημοσίευσηαπό Sadramistes » Σάβ Οκτ 07, 2017 10:31 am

Καλησπέρα στο φόρουμ. Στις προκηρύξεις ΣΟΧ για την Υπηρεσία Ασύλου βλέπω ότι για εισαι στα κύρια προσόντα πρέπει να έχεις τουλάχιστον 5 μηνες συναφης εμπειρία στην καταγραφη της εφαρμογης χαρτογραφησης και κυκλοφοριας αλλοδαπων του εθνικου πληροφοριακου συστηματος. Όταν ρωτησα την Υπηρεσια, τι θεωρειται συναφης εμπειρια, μου ειπαν οτι καθε φορα που υπαρχει προκηρυξη, συστηνεται μια επιτροπη που θεωρει την καθε αιτηση ξεχωριστά.
Έχει κανεις δουλεψει στην Υπηρεσια Ασύλου και γνωριζει να μου πει?
Μήπως ειναι και αυτο ενα απο τα παραθυρακια να βαζουν τους δικους τους?

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: Υπηρεσία Ασύλου - Προϋπηρεσία

Δημοσίευσηαπό evi44 » Δευ Νοέμ 06, 2017 6:22 pm

εχουν φτιάξει νομικό πλαίσιο να εξαιρούνται από ασεπ και σίγουρα παίρνουν τους ίδιους και τους ίδιους....βρωμάει αστα το πράγμα...αν δεις και σε άλλα threads εδώ ίδια άποψη έχουν και άλλα άτομα που αναρωτιούνται τι παίζει με το άσυλο και τις προκηρύξεις του...ότι είναι σικέ φωνάζε,ι απλά καλό θα ήταν αν κάποιος γνωρίζει τί είδους διατάξεις έχουν περάσει ώστε να μην ελέγχονται και να δρουν αυθαίρετα....αν καποιος είχε το χρόνο να ψάξει τους νόμους που επικαλούνται στην αρχή της προκήρυξης θα έβρισκε την άκρη...χοντρικά εγώ συμπεραίνω ότι με την επίφαση του "επείγοντος" και το προσφυγικο και τα ευρωπαϊκά κονδύλια κλπ έχουν κάνει αλχημείες για να διορίσουν δικούς τους, στεγνά


Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες