ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ 2017 - ΚΩΔΙΚΟΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
macy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Ιουν 23, 2017 4:55 pm

ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ 2017 - ΚΩΔΙΚΟΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ

Δημοσίευσηαπό macy » Παρ Ιουν 23, 2017 5:50 pm

Γεια σε ολους! Ειμαι νεο μελος. Εχω προσληφθει σε Δημο μεσω της κοινωφελους εργασιας 2017 για 24251 θεσεις εργασιας και εχω την εξης απορια.
Ειμαι ΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ- ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ (εχω πτυχιο ΤΕΙ λογιστικης). Ομως σαν κωδικο ειδικοτητας δεν με εχουν βαλει ουτε Βοηθο Λογιστη (κωδικος ειδικοτητας 343310) ουτε Λογιστη ΤΕΙ.
Με εχουν βαλει με κωδικο ειδικοτητας 419000 "Λοιποι υπάλληλοι γραφείου"
Ομως εγω μπηκα σαν ΤΕ με το πτυχιο μου και οχι σαν ΔΕ!! Ειναι σωστο αυτο που κανουν γιατι θελω να το διορθωσω οσο ειναι νωρις μιας και ενδιαφερομαι να παρω προυπηρεσια για καποιον μελλοντικο διαγωνισμο του δημοσιου.
Μου ειπαν οτι στο τελος θα μου δωσουν μια βεβαιωση που θα γραφει οτι απασχοληθηκα ως ΤΕ Οικονομικου- Λογιστικου ομως στην εκτυπωση ενσημων του Ικα θα φαινεται κωδικος ειδικοτητας 419000 Λοιποι υπαλληλοι γραφειου οποτε δεν θα συναδει!!

Οποιος μπορει να μου απαντησει παρακαλω γιατι εχω προβλημα.Ευχαριστω!

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ 2017 - ΚΩΔΙΚΟΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Δευ Ιουν 29, 2020 2:28 pm

macy έγραψε:Γεια σε ολους! Ειμαι νεο μελος. Εχω προσληφθει σε Δημο μεσω της κοινωφελους εργασιας 2017 για 24251 θεσεις εργασιας και εχω την εξης απορια.
Ειμαι ΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ- ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ (εχω πτυχιο ΤΕΙ λογιστικης). Ομως σαν κωδικο ειδικοτητας δεν με εχουν βαλει ουτε Βοηθο Λογιστη (κωδικος ειδικοτητας 343310) ουτε Λογιστη ΤΕΙ.
Με εχουν βαλει με κωδικο ειδικοτητας 419000 "Λοιποι υπάλληλοι γραφείου"
Ομως εγω μπηκα σαν ΤΕ με το πτυχιο μου και οχι σαν ΔΕ!! Ειναι σωστο αυτο που κανουν γιατι θελω να το διορθωσω οσο ειναι νωρις μιας και ενδιαφερομαι να παρω προυπηρεσια για καποιον μελλοντικο διαγωνισμο του δημοσιου.
Μου ειπαν οτι στο τελος θα μου δωσουν μια βεβαιωση που θα γραφει οτι απασχοληθηκα ως ΤΕ Οικονομικου- Λογιστικου ομως στην εκτυπωση ενσημων του Ικα θα φαινεται κωδικος ειδικοτητας 419000 Λοιποι υπαλληλοι γραφειου οποτε δεν θα συναδει!!

Οποιος μπορει να μου απαντησει παρακαλω γιατι εχω προβλημα.Ευχαριστω!



Σχετικά με αυτό, επειδή είναι κοινή πρακτική να τους περνάνε τους περισσότερους συμβασιούχους ως υπαλλήλους γραφείου (419000), έχει κάποιος κάποια σχετική εμπειρία? Έχει τύχει σε κάποιον να μην προσμετρηθεί εμπειρία επειδή στην αναλυτική ενσήμων αναγράφεται αυτός ο κωδικός ενώ η σύμβαση και η βεβαίωση του φορέα είναι σαφής ως προς την ειδικότητα?


Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες