Προκηρυξη 2κ/2015 παραίτηση από πεντάμηνα

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
ELI82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2016 3:05 pm

Προκηρυξη 2κ/2015 παραίτηση από πεντάμηνα

Δημοσίευσηαπό ELI82 » Πέμ Ιαν 21, 2016 9:37 am

Καλημερα..την αλλη εβδομαδα με ειδοποιησαν οτι πρεπει να ξεκινησω σε κατι 5μηνα προγραμματα στην επιθεωρηση εργασια.μπορω να ξεκινησω κανονικα κ μετα να παραιτηθω χωρις να δημιουργηθει καποιο προβλημα με τον διορισμο μετεπειτα???? Ευχαριστω

marykit
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:38 pm

Δημοσίευσηαπό marykit » Σάβ Ιαν 23, 2016 7:30 pm

Έτσι πιστεύω, φυσικά μπορείς να ξεκινήσεις αν θέλεις γιατί εσύ ξέρεις κιόλας αν ο διορισμός σου γίνει άμεσα ή όχι. Επίσης συγχαρητήρια!

fil1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2016 2:07 pm

Δημοσίευσηαπό fil1980 » Κυρ Ιαν 24, 2016 7:52 pm

Καλησπερα.
Σε μια παρομοια κατασταση ειμαι κ εγω.Την Παρασκευη με καλεσαν για αποδοχη θεσης σε Ν.Π.I.Δ. κ εχω προβληματιστει.Αν την αποδεχτω θα εχω προβλημα στον διορισμο της 2Κ ;(και ποτεθα γινει αυτος ο διορισμος ; )Την Τριτη θα περασω απο το υπουργειο οικονομικων να τους ρωτησω αν γνωριζουν να μου πουν το ποτε θα αρχιζουν να μας καλουν !!!
Καλο βραδυ.

distos81
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Σεπ 25, 2015 1:03 pm

Δημοσίευσηαπό distos81 » Κυρ Φεβ 28, 2016 9:22 am

fil1980 έγραψε:Καλησπερα.
Σε μια παρομοια κατασταση ειμαι κ εγω.Την Παρασκευη με καλεσαν για αποδοχη θεσης σε Ν.Π.I.Δ. κ εχω προβληματιστει.Αν την αποδεχτω θα εχω προβλημα στον διορισμο της 2Κ ;(και ποτεθα γινει αυτος ο διορισμος ; )Την Τριτη θα περασω απο το υπουργειο οικονομικων να τους ρωτησω αν γνωριζουν να μου πουν το ποτε θα αρχιζουν να μας καλουν !!!
Καλο βραδυ.


Δεν έχεις πρόβλημα γιατί δεν είναι θέση που έχει να κάνει με το Ν.2190/1994 (ΑΣΕΠ)

Επίσης σε ότι ρωτάς απαντά η ίδια η προκήρυξη 2κ/2015 και κάθε προκήρυξη που αναγράφει τα κωλύμματα.

Σε γενικές γραμμές να ξέρεις πάντως ότι κώλυμα υπάρχει μόνο στους μονίμους δημοσίους υπαλλήλους (οχι αορίστου) που δεν μπορούν να κάνουν αίτηση για πέντε χρόνια απο την ορκωμοσία τους. Έτσι αν είχες περάσει για παράδειγμα Τελωνειακός το 2011 και έκανες αίτηση το 2015 τότε θα χες κώλυμμα στην 2Κ/2015 ΓΙΑΤΊ ΔΕΝ ΈΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 5 ΧΡΌΝΙΑ.

Πάμε τώρα στην 2κ 2015....ως τώρα δεν είσαι διορισμένη....και εστω ότι έχεις κανεις πολλές αιτήσεις ......ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΣΟΥ....μπορεις να ορκιστείς και αν περάσεις πχ μετά απο ένα χρόνο σε ένα Νοσοκομειο με την 5k/2015 μπορείς να ορκιστείς στη νέα σου θεση γιατί η αίτηση σου είχε γίνει ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ 2Κ/2015.

ΕΠΙΣΗΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΑΛΛΗΛΙΚΟ ΚΩΔΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΣΟΥ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ ΠΑΡΑΙΤΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟΔΙΚΑΙΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ.

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙΣ ΣΤΟ ΝΠΙΔ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΣΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΚΩΝ ΣΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΤΕΧΕΙΣ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΗΣ ΚΟΙΝΟΦΕΛΟΥΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΩ ΜΕ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ. ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΟΡΚΙΣΤΕΙΣ ΣΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΘΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΟ ΝΠΙΔ ΜΕ ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΟΜΕΝΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ ΔΗΛΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΥΤΟΔΙΚΑΙΗ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΣΟΥ.

ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΜΗΝΟ ΓΙΑΤΙ Η 2Κ/2015 ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ 5 ΜΗΝΕΣ



ΦΙΛΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ...ΠΡΙΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΡΑΜΜΗ ΠΡΟΣ ΓΡΑΜΜΗ.......




Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες