πε για θεση δε

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
zoi pr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

πε για θεση δε

Δημοσίευσηαπό zoi pr » Σάβ Απρ 07, 2012 11:16 am

καλημέρα; στο πρόγραμμα κοινωφελούς εργασίας δεν συμπεριλαμβάνεται η ειδικότητα μου, θα μπορούσα να κάνω τα χαρτιά μου για δε διοικητικού, και στην οποία αναφέρονται τα ακολουθα
α) Οποιοδήποτε πτυχίο ή δίπλωμα ή απολυτήριος τίτλος τουλάχιστον δευτεροβάθμιας ή μεταδευτεροβάθμιας εκπαίδευσης της ημεδαπής ή άλλος ισότιμος τίτλος της αλλοδαπής ανεξαρτήτως ειδικότητας καιβ) Γνώση Χειρισμού Η/Υ στα αντικείμενα: (i) επεξεργασίας κειμένων, (ii) υπολογιστικών φύλλων και (iii) υπηρεσιών διαδικτύου.
υπάρχει περίπτωση να μη δεχθούν τη αίτηση μου επειδή είμαι πεε;;και κάτι ακόμα δικαιούται κάποιος άδεια αν προσληφθεί; ευχαριστώ εκ των προτέρων!

gada
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό gada » Δευ Απρ 09, 2012 6:45 pm

Εφόσον κάνεις αίτηση με το απολυτήριο Λυκείου ή ό,τι άλλο από αυτά που προβλέπει η προκήρυξη, φυσικά και θα σου την κάνουν δεκτή. Εξάλλου που ξέρουν ότι είσαι ΠΕ; Ως ΔΕ θα προσληφθείς αφού έχεις τα προσόντα. Όσο για άδεια δικαιούσαι 2 μέρες για κάθε μήνα εργασίας, εκτός αν υπάρχει κάποια ιδιαιτερότητα σε αυτό το πρόγραμμα. Τι είναι σύμβαση έργου;

zoi pr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό zoi pr » Τετ Απρ 11, 2012 12:35 am

gada έγραψε:Εφόσον κάνεις αίτηση με το απολυτήριο Λυκείου ή ό,τι άλλο από αυτά που προβλέπει η προκήρυξη, φυσικά και θα σου την κάνουν δεκτή. Εξάλλου που ξέρουν ότι είσαι ΠΕ; Ως ΔΕ θα προσληφθείς αφού έχεις τα προσόντα. Όσο για άδεια δικαιούσαι 2 μέρες για κάθε μήνα εργασίας, εκτός αν υπάρχει κάποια ιδιαιτερότητα σε αυτό το πρόγραμμα. Τι είναι σύμβαση έργου;

στον οαεδ φαίνομαι ως ΠΕ γι'αυτό ρωτάω και οι υπάλληλοι έχουν "μαύρα μεσάνυχτα" για το αν μπορώ να κάνω χαρτιά ή όχι για ΔΕ.. :evil: :evil: και έχω μπερδευτεί για να πω την αλήθεια, καθώς πρώτη φορά κάνω χαρτιά, φέτος τελείωσα από τις σπουδές μου. εγώ λέω να καταθέσω το απολυτήριο λυκείου, τα πτυχία 3 ξένων γλωσσών και το ECDL και ότι γίνει..είναι σύμβαση εργασίας ορισμένου χρόνου (5 μήνες) μέσω προγραμμάτων κοινωφελούς χαρακτήρα, είναι τα προγράμματα που βγαίνουν σε όλους τους νομούς της χώρας. Σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις!

lina84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό lina84 » Τρί Ιούλ 10, 2012 7:34 pm

ξένες γλώσσες ζητάνε; κι εγώ ξέρω 2 ξένες γλώσσες αλλά δεν έχω δει να ζητάνε κάπου. πιο πολύ μετράει η ανεργία σωστά;αν έχεις τουλάχιστον 12 μήνες.

Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης