Κινήσεις για δικαίωση σε πρόγραμμα Stage

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
vladimiros
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Κινήσεις για δικαίωση σε πρόγραμμα Stage

Δημοσίευσηαπό vladimiros » Παρ Σεπ 17, 2010 8:26 pm

καλησπέρα σας

Είμαι καινούργιος στο site αλλά βρήκα πολλά ενδιαφέρων θέματα και πολλή ενημερωμένο σε αρκετά θέματα.

H δίκια μου ερωτήση είναι η έξης αν γνωρίζει κάποιος.

Έχω εργαστεί σε διάφορα προγράμματα από το 1999 όμως τα τελευταία 5 χρόνια είμαι στον ΟΕΑΔ σε πρόγραμμα stage.

Tο Stage ληγει τέλος του μηνά η σύμβαση όμως διαβάζοντας εδώ είδα ότι κάποια άτομα έχουν προσφύγει σε δικη και έχουν δικαιωθεί , εγώ πως θα πρέπει να κινηθώ ώστε να μπορέσω να δικαιωθώ και εγώ , πρέπει να ζητήσω κάτι από το φορέα μου για να το προσκομίσω κάπου η για να δικαιωθώ πρέπει να προσφύγω ατομικώς στα δικαστήρια και αν ναι τι ακριβώς πρέπει να κάνω?

Ή θα ισχύσει ότι απόφαση παρθεί τώρα , στης 23 για όλους μας , όποτε να περιμένω την απόφαση?

Κάθε συμβουλή σας είναι πολύ χρήσιμη για εμένα , σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό mylw » Παρ Σεπ 17, 2010 9:42 pm

θα απευθηνθεις σε εναν καλο εργατολογο της περιοχης σου ο οποιος θα σε ενημερωσει και θα σε κατευθηνει αναλογα. παντως να ξες οτι σε δικη δεν εχουν δικαιωθει ακομη ατομα. πολλοι κερδιζουν τα ασφαλιστικα μετρα (προσωρινα)στα οποιο δεν προσφευγουν ολοι.

angel85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό angel85 » Δευ Σεπ 20, 2010 8:47 am

Από την στιγμή που τελειώνει η σύμβαση σου έχεις περιθώριο 3 μήνες για να κινηθείς δικαστικά οπότε εγω θα σου ελεγα να περιμένεις την απόφαση του Αρειου Πάγου που θα βγεί.

Thanos25
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Thanos25 » Παρ Σεπ 24, 2010 1:33 pm

Να πας στο γραφειο του πολιτικου απ'οπου πηρες το σταζ και να παραπονεθεις.

marianna123
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό marianna123 » Σάβ Σεπ 25, 2010 12:26 am

Εκεί παει κι ο Θανος, ξέρει...

dinos_366
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό dinos_366 » Τρί Μάιος 10, 2011 2:31 pm

angel85 έγραψε:Από την στιγμή που τελειώνει η σύμβαση σου έχεις περιθώριο 3 μήνες για να κινηθείς δικαστικά οπότε εγω θα σου ελεγα να περιμένεις την απόφαση του Αρειου Πάγου που θα βγεί.

Σύμβαση ή σταζ είσαι?

Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες