Εξαιρετικά απίθανο η μετατροπή των συμβάσεων

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
olivi
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 12:55 am

Δημοσίευσηαπό olivi » Παρ Ιαν 28, 2011 8:06 pm

npir έγραψε:δεν διαφωνω..αλλα για ποια πτυχια μιλας...?? καθαριστριες ηταν τι πτυχια να ζητησουν...........? επειδη αναφερομαι στη συγκεριμενη περιπτσωση.απο τι ξερω και ακουστηκε η ιδια υπηρεσια τους ανανεωνε την συμβαση ανα ημερα.δηλ καθε μερα ανανεωση συμβασης.ηταν συμβασεις της μιας μερας.
και για να ειμαστε και αντικειμενικοι πολλες φορες και στον ιδιωτικο τομεα χρειαζεται μεσο.εγω παλια προσπαθουσα να μπω σε τραπεζα,εχω 2 πτυχια πανεπιστημιου και μαστερ.πηγαινα απο μονος μου να καταθεσω βιογραφικα σε ολες τις τραπεζες και καμια δεν με επαιρνε.μεχρι που καποιοι διευθυντες τραπζεζων μου ειπαν παιδι μου αυτα θελουν μεσο να βαλεις καποιον στα κεντρικα να μεσολαβησει για να μπεις..δεν ειχα κανεναν φυσικα.και εως τοτε ειχα καταθεσει 60 βιογραφικα σε τραπεζες.μονο 2 με καλεσαν για συνεντευξη και παλι δεν με πηραν.


kai egw milaw gia to sugkekrimeno 8ema tou forum pou einai oi sumvasioyxoi ka8e morfis.. oxi mono gia ka8aristries.. ok kai ston idiwtiko tomea xreiazetai gnwstos alla ti douleia kaneis ston idiwti kai ti sto dimosio etsi?? alla kai pali den dikaiologei to aitima twn perissoterwn sumvasiouxwn wste na ginoun monimoi nomizw.. auto 8a prepei na einai adiko kai gia sena.. me 2 ptuxia kai master na prospa8eis me ASEP kai o allos me ptuxio TEE kommotikis na einai dioikitikos upallilos..

trypokarydos
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 989
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 30, 2009 6:46 pm

Δημοσίευσηαπό trypokarydos » Παρ Ιαν 28, 2011 8:06 pm

Εγώ πήγα στη Shell και μου είπαν πως παίρνουνε λίστες με ονόματα από βουλευτικά γραφεία. Στη συνένετευξη πήγα αλλά δε με πήραν...

olivi
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 12:55 am

Δημοσίευσηαπό olivi » Παρ Ιαν 28, 2011 8:08 pm

trypokarydos έγραψε:Εγώ πήγα στη Shell και μου είπαν πως παίρνουνε λίστες με ονόματα από βουλευτικά γραφεία. Στη συνένετευξη πήγα αλλά δε με πήραν...

apo sunenteujeis allo tipota.. vivlio vgazw... xaxaxaxaxax min xaneis to kouragio sou kati 8a vre8ei...

npir
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 825
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 27, 2007 4:04 pm

Δημοσίευσηαπό npir » Παρ Ιαν 28, 2011 8:42 pm

λιστες??χαχαχαααχαχ ρε τι γινεται!

trypokarydos
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 989
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 30, 2009 6:46 pm

Δημοσίευσηαπό trypokarydos » Σάβ Ιαν 29, 2011 12:11 am

npir έγραψε:λιστες??χαχαχαααχαχ ρε τι γινεται!

Και μιλάμε για επιχείρηση γίγαντα. Πάντως αν συνεχώς τρως απορρίψεις κάποια στιγμή πιστεύεις ότι είναι μάταιο και σταματάς τις προσπάθειες. Ή προσπαθείς με άλλους τρόπους...

olivi
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 12:55 am

Δημοσίευσηαπό olivi » Σάβ Ιαν 29, 2011 12:45 pm

trypokarydos έγραψε:
npir έγραψε:λιστες??χαχαχαααχαχ ρε τι γινεται!

Και μιλάμε για επιχείρηση γίγαντα. Πάντως αν συνεχώς τρως απορρίψεις κάποια στιγμή πιστεύεις ότι είναι μάταιο και σταματάς τις προσπάθειες. Ή προσπαθείς με άλλους τρόπους...



kai pali auto den dikaiologei tin "karamela" tws suvbasiouxwn..

npir
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 825
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 27, 2007 4:04 pm

Δημοσίευσηαπό npir » Κυρ Ιαν 30, 2011 4:52 am

olivi έγραψε:
trypokarydos έγραψε:
npir έγραψε:λιστες??χαχαχαααχαχ ρε τι γινεται!

Και μιλάμε για επιχείρηση γίγαντα. Πάντως αν συνεχώς τρως απορρίψεις κάποια στιγμή πιστεύεις ότι είναι μάταιο και σταματάς τις προσπάθειες. Ή προσπαθείς με άλλους τρόπους...



kai pali auto den dikaiologei tin "karamela" tws suvbasiouxwn..


αν σου χαριζαν θεση στο δημοσιο απλοχερα αλλα με πλαγιο τροπο θα αρνιοσουν?
ρητορικο ειναι το ερωτημα..

trypokarydos
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 989
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 30, 2009 6:46 pm

Δημοσίευσηαπό trypokarydos » Κυρ Ιαν 30, 2011 1:55 pm

Την ερώτηση που έκανε ο Ντινόπουλος στη βουλή την διαβάσατε; για τους 16 μετακλητούς υπαλλήλους του πρωθυπουργικού γραφείου που μετατράπηκαν σε μόνιμους; και για τις δύο καθαρίστριες που ενώ είχαν σύμβαση ιδ. δικαίου ορισμένου χρόνου έγιναν μόνιμες και μάλιστα ΠΕ διοικητικού οικονομικού; και όλα αυτά αυτήν την περίοδο.

olivi
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 12:55 am

Δημοσίευσηαπό olivi » Δευ Φεβ 21, 2011 5:31 pm

npir έγραψε:
olivi έγραψε:

kai pali auto den dikaiologei tin "karamela" tws suvbasiouxwn..


αν σου χαριζαν θεση στο δημοσιο απλοχερα αλλα με πλαγιο τροπο θα αρνιοσουν?
ρητορικο ειναι το ερωτημα..


diladi to paradexomaste oti mpikan me meson etsi??? giati oi perissoteroi stage kai sumvasiouxoi uperaspizontai oti mpikan me tin ajia tous..

p.s. den jerw an eisai kai esu me stage i alli morfi sumvasis

npir
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 825
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 27, 2007 4:04 pm

Δημοσίευσηαπό npir » Δευ Φεβ 21, 2011 7:11 pm

olivi έγραψε:
npir έγραψε:
olivi έγραψε:

kai pali auto den dikaiologei tin "karamela" tws suvbasiouxwn..


αν σου χαριζαν θεση στο δημοσιο απλοχερα αλλα με πλαγιο τροπο θα αρνιοσουν?
ρητορικο ειναι το ερωτημα..


diladi to paradexomaste oti mpikan me meson etsi??? giati oi perissoteroi stage kai sumvasiouxoi uperaspizontai oti mpikan me tin ajia tous..

p.s. den jerw an eisai kai esu me stage i alli morfi sumvasis


δυστυχως οχι βοηθαω καποιον που δεν εχει ιντερνετ.αλλα ειμαι σιγουρος οτι και συ δεν θα αρνιοσουν αν σου προσφεροταν κατι τετοιο.και αν πεις το αντιθετο δυσκολευομαι να σε πιστεψω και το λεω φιλικα αυτο χωρις ιχνος ειρωνειας.αν και τωρα πια δεν εχει σημασια αυτοι επαιξαν μπαλα και εχασαν,δεν εχω ακουσει οτι εχουν δουλεια.ανεργοι ειναι.
ελπιζω να μην εισαι ανεργη παντως εσυ οπου και αν εισαι αυτη ειναι η ουσια για μενα πρωτον και δευτερον μην νομιζεις οτι και στον ιδιωτικο τομεα δεν παιζει το μεσον! μιλαω εκ πειρας!!!


Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες