Μονιμοποίηση STAGE

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
marianna123
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 01, 2009 4:47 pm

Δημοσίευσηαπό marianna123 » Παρ Νοέμ 05, 2010 11:36 pm

mariantin έγραψε:Δεν έχω τελειώσει το ΤΕΙ Δομικών...καρδιά μου....αλήθεια πως σου ήρθε αυτό? :shock:


Καλα αυτό σε πείραξε από όλα? Τυχαία το είπα επειδή δήλωσες μηχανικός.
Διόρθωση λοιπόν : διάλογο δεν έμαθες στα ΑΕΙ/ΤΕΙ που σπόυδασες;

pavlos-thess
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 2577
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2009 4:32 am

Δημοσίευσηαπό pavlos-thess » Κυρ Νοέμ 07, 2010 3:36 am

marianna123 έγραψε:
mariantin έγραψε:Δεν έχω τελειώσει το ΤΕΙ Δομικών...καρδιά μου....αλήθεια πως σου ήρθε αυτό? :shock:


Καλα αυτό σε πείραξε από όλα? Τυχαία το είπα επειδή δήλωσες μηχανικός.
Διόρθωση λοιπόν : διάλογο δεν έμαθες στα ΑΕΙ/ΤΕΙ που σπόυδασες;


Σταματα την ειρωνεια. Διαλογος δε λεγεται αυτο που κανετε?
ολο φευγεις απο την ουσια και επειδη δεν εχεις ουσιαστικα επιχειρηματα, δημιουργεις πυροτεχνηματα για να αποπροσανατολισεις τη συζητηση(διαλογο)

mariantin
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 17, 2008 12:03 pm

Δημοσίευσηαπό mariantin » Δευ Νοέμ 08, 2010 7:07 pm

Συμφωνώ ότι η ανταλλαγή απόψεων ακόμα και αν δεν συμφωνούμε είναι διάλογος....αλήθεια γιατί πετάς πυροτεχνήματα? :shock:
Να ρωτήσω κάτι που θέλω, η εκδίκαση της υπόθεσης με τα stage έγινε ή όχι? γιατί από stagers έχω ακούσει τα πάντα...

marianna123
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 01, 2009 4:47 pm

Δημοσίευσηαπό marianna123 » Δευ Νοέμ 08, 2010 7:59 pm

mariantin έγραψε:Συμφωνώ ότι η ανταλλαγή απόψεων ακόμα και αν δεν συμφωνούμε είναι διάλογος....αλήθεια γιατί πετάς πυροτεχνήματα? :shock:
Να ρωτήσω κάτι που θέλω, η εκδίκαση της υπόθεσης με τα stage έγινε ή όχι? γιατί από stagers έχω ακούσει τα πάντα...

Πυροτεχνηματα επειδή έφερα ως παραδειγμα το ΤΕΙ δομικών? Χαλαρώστε λίγο, δε το είπα υποτιμητικά, ένα παράδειγμα έφερα επειδή είπες οτι είσαι μηχανικός και το θεωρώ και καλή σχολή μάλιστα.
Διάλογος δεν είναι οταν προσβάλλεις προσωπικά κάποιον χωρίς να τον ξέρεις, με εκφράσεις του τύπου "εσύ μαριάννα γιαυτό προτίμησες να γλείψεις για να μπεις σε stage..." κλτ
Διάλογος επίσης δεν είναι όταν μετά την απάντηση του άλλου, αντί να ζητήσεις συγνώμη, λες οτι αποχωρείς από τη συζήτηση επειδή δεν σε εφορά το θέμα για να επανέρθεις λίγο αργότερα με καινούργιες προσβολες. Αυτά δεν είναι διάλογος τουλάχιστον από όσο ξέρω εγώ!
Οσον αφορά στην ερώτηση σου τώρα, απότι γνωρίζω όχι δεν έχει γίνει η εκδίκαση της υπόθεσης, κάποιες μεμονομένες περιπτώσεις δικαιώθηκαν με προσωρινές αποφάσεις μόνο. Δεν γνωρίζω σίγουρα όμως γιατί όπως σου προείπα, προσωπικά δεν έχω κινηθει νομικά για να διεκδικήσω μονιμοποίηση

mariantin
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 17, 2008 12:03 pm

Δημοσίευσηαπό mariantin » Τρί Νοέμ 09, 2010 7:53 pm

Εγώ δεν έχω να ζητήσω συγνώμη από κανέναν και αν κάποιος θεωρεί ότι προσβλήθηκε και μάλιστα προσωπικά να του θυμίσω ότι ο διάλογος γίνεται σε ένα ανώνυμο και δημόσιο φόρουμ. Δεν γνωριζόμαστε προσωπικά για να παίρνουμε τις απαντήσεις των άλλων προσωπικά. Απέναντί μας βρίσκεται η οθόνη και το πληκτρολόγιο και όχι ένα πρόσωπο.
Μάλλον πρόβλημα έχουν αυτοί που προσβάλλονται επειδή οι απόψεις των άλλων δεν ταυτίζονται με τις δικές τους όπως και ο τρόπος που επιθυμούν να μπουν στο δημόσιο (παράθυρο). Μάλιστα αρκετά φασιστικό μου κάνει αλλά πρέπει να καταλάβουν ότι στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια υπάρχει δημοκρατία και όλοι είναι ελεύθεροι να γράψουν ότι θέλουν...
Το να μην μπορεί κάποιος να ανεχτεί την αντίθετη άποψη περισσότερο μοιάζει με έλειψη καλλιέργιας παρά μόρφωσης.
Το αν ξαναμπαίνω ή όχι να σε ενοχλήσει αν χτυπήσω την πόρτα του σπιτιού σου και όχι αν μπαίνω στο δημόσιο φόρουμ. Επίσης έλλειψη επειχηρημάτων και πυροτέχνημα....
Αλήθεια εσύ έχεις τελειώσει δομικών? πάντως εγώ προσωπικά αυτή τη σχόλη δεν την έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση.

marianna123
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 01, 2009 4:47 pm

Δημοσίευσηαπό marianna123 » Τρί Νοέμ 09, 2010 8:55 pm

mariantin έγραψε:Εγώ δεν έχω να ζητήσω συγνώμη από κανέναν και αν κάποιος θεωρεί ότι προσβλήθηκε και μάλιστα προσωπικά να του θυμίσω ότι ο διάλογος γίνεται σε ένα ανώνυμο και δημόσιο φόρουμ. Δεν γνωριζόμαστε προσωπικά για να παίρνουμε τις απαντήσεις των άλλων προσωπικά. Απέναντί μας βρίσκεται η οθόνη και το πληκτρολόγιο και όχι ένα πρόσωπο.
Μάλλον πρόβλημα έχουν αυτοί που προσβάλλονται επειδή οι απόψεις των άλλων δεν ταυτίζονται με τις δικές τους όπως και ο τρόπος που επιθυμούν να μπουν στο δημόσιο (παράθυρο). Μάλιστα αρκετά φασιστικό μου κάνει αλλά πρέπει να καταλάβουν ότι στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια υπάρχει δημοκρατία και όλοι είναι ελεύθεροι να γράψουν ότι θέλουν...
Το να μην μπορεί κάποιος να ανεχτεί την αντίθετη άποψη περισσότερο μοιάζει με έλειψη καλλιέργιας παρά μόρφωσης.
Το αν ξαναμπαίνω ή όχι να σε ενοχλήσει αν χτυπήσω την πόρτα του σπιτιού σου και όχι αν μπαίνω στο δημόσιο φόρουμ. Επίσης έλλειψη επειχηρημάτων και πυροτέχνημα....
Αλήθεια εσύ έχεις τελειώσει δομικών? πάντως εγώ προσωπικά αυτή τη σχόλη δεν την έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση.


Φασιστικό δεν ειναι να διαφωνεις αλλα το να τσουβαλιάζεις ανθρώπους χαρακτηριζοντας τους χωρίς να τους ξέρεις και κυρίως χωρίς κανένα επιχείρημα. Επίσης φασιστικό ειναι να θετεις ερωτηματα τα οποία εσύ ο ίδιος λες οτι δε θες να απαντηθούν γιατί γνωρίζεις ήδη τις απαντήσεις (λες και εισαι ο φωτεινός παντογνώστης).

Ο τρόπος σκέψης: "ξέρω 5-10-20(βάλε οτι αριθμό θες) περιπτώσεις για τις οποίες ισχύει το α...άρα ισχύει για όλους" είναι τουλάχιστον αφελής (ο πιο επιεικής χαρακτηρισμός που μπορώ να σκεφτώ).
Η διαφωνία μου μαζί σου δεν είναι στο αν πρέπει ή όχι να μονιμοποιήθουν οι stagers (δεν αναφέρθηκα ποτέ σ αυτό και ειναι τελείως άλλο θέμα). Η διαφωνία μου είναι στην ευκολία με την οποία βγάζετε συμπεράσματα και κρίνετε τους πάντες.

Προφανώς εκτος από την έννοια του διαλογου έχετε μπερδεψει και την εννοια της δημοκρατιας. Από πότε είναι δημοκρατία να κατηγορώ κάποιον χωρίς αποδείξεις; Γιατί εγώ για κοινή συκοφαντία το ξέρω! Εσύ δεν είπες απλά την γνώμη σου για το θέμα η οποία ειναι απολύτως σεβαστή. Εσύ αγαπητή μου (παρόλο που απέναντι σου δεν έχεις εμένα σαν πρόσωπο αλλά την οθόνη του η/υ σου) αναφέρθηκες ουκ ολίγες φορες σε εμένα προσωπικά κατηγορώντας με για τα μυρια όσα. Εκτός κι αν θεωρείς οτι η ανωνυμία σου δίνει το δικαίωμα να κατηγορείς ασυστόλως. (για τέτοια μόρφωση και καλλιέργεια μιλάμε)
Και φυσικά δεν προσβλήθηκα παρόλες τις προσπάθειες σου. Αλίμονο αν περιμένω από σένα και από τον κάθε άσχετο να μου πει αν έχω αξιοπρέπεια, αν έχω φιλήσει κατουρημένες ποδιές και γενικά να μου πει ποια είμαι.

Τι σχέση έχει η γνώμη σου για το δομικών στη κουβέντα μας; Ανοιξε ενα καινούργιο τοπικ να μπουν οι ενδιαφερομενοι να πουν τη γνώμη τους.

olivi
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2007 12:55 am

Δημοσίευσηαπό olivi » Τετ Νοέμ 10, 2010 11:14 am

πλακα εχουν σε ενα club στο fb ..... νομιζουν ακομη οτι η σωτήρια τους - μονιμοποίηση τους θα ρθει απο την ΝΔ...και βρίζουν το ΠΑΣΟΚ δεν το πηραν χαμπαρι οτι τους κοροϊδεύουν ολοι...

ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Τρί Ιουν 22, 2010 2:26 pm

Δημοσίευσηαπό ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ » Πέμ Νοέμ 11, 2010 11:38 am

olivi έγραψε:πλακα εχουν σε ενα club στο fb ..... νομιζουν ακομη οτι η σωτήρια τους - μονιμοποίηση τους θα ρθει απο την ΝΔ...και βρίζουν το ΠΑΣΟΚ δεν το πηραν χαμπαρι οτι τους κοροϊδεύουν ολοι...



ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ FORUM...!!!!!! ΑΝΤΙ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ, ΔΕΝ ΛΕΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΙΣ 14; ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΡΕΦΟΜΑΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ...!!!! ΝΤΡΟΠΗ, ΑΙΣΧΟΣ...!!!!!!!!!!!!

nick1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Παρ Οκτ 23, 2009 3:55 pm

Δημοσίευσηαπό nick1 » Παρ Νοέμ 26, 2010 2:13 pm

pavlos-thess έγραψε:
tfv έγραψε:αυτά θα έχουν προσαύξηση 50%;


Δεν ξερω. Νομιζω οχι.


ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!! Η ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΕ! ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ ΚΑΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΘΑ ΜΕΤΡΑΤΕ ΜΕ ΙΔΙΑ ΜΟΡΙΑ, ΕΙΤΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΜΕΑ.

nick1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Παρ Οκτ 23, 2009 3:55 pm

Δημοσίευσηαπό nick1 » Παρ Νοέμ 26, 2010 2:20 pm

olivi έγραψε:
silkworm έγραψε:
Συμφωνώ με τον φίλο parsec. Οι stagiers δεν είναι εξ' ορισμού βύσματα. Οι περιπτώσεις των βυσμάτων είναι ατυχείς παρεκκλίσεις από τον ορισμό και είναι ελάχιστες.


to allo me ton Toto to xereis??



χαχαχαχα συμφωνώ!!! καλό το ανέκδοτο!!

tfv
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 03, 2010 6:14 pm

Δημοσίευσηαπό tfv » Παρ Νοέμ 26, 2010 5:57 pm

nick1 έγραψε:
pavlos-thess έγραψε:
tfv έγραψε:αυτά θα έχουν προσαύξηση 50%;


Δεν ξερω. Νομιζω οχι.


ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!! Η ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΕ! ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ ΚΑΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΘΑ ΜΕΤΡΑΤΕ ΜΕ ΙΔΙΑ ΜΟΡΙΑ, ΕΙΤΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΜΕΑ.


ήταν ρητορική ερώτηση! :P


Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες