Μονιμοποίηση STAGE

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
silkworm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 28, 2009 11:31 pm

Δημοσίευσηαπό silkworm » Κυρ Σεπ 26, 2010 12:34 pm

marianna123 έγραψε:Επειδη ζω σαυτη τη χωρα όμως και για να μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας, φανταζομαι οτι αρκετοι -οπως σε ολες τις θεσεις-θα χρειαστηκε να παρακαλεσουν, να χτυπησουν πορτες ή οτι αλλο. Η διαφορά μας είναι οτι εγω δεν καταδικάζω αυτούς που το έκαναν-χωρις να τους επιβραβευω κιολας- αλλα αυτούς που έστησαν αυτά τα παραμαγαζα. Και δε τους καταδικαζω για εναν απλό λογο. Γιατι η λογικη μου λεει πως για να δεχτει καποιος να εργαζεται με αυτες τις συνθηκες σημαινει οτι δεν ειναι πλουσιος, δεν ειναι γιος, ανηψιος, ξαδερφος βουλευτη γιατι αυτοί ειναι ηδη βολεμενοι αρα εχει ανάγκη. Εγω λοιπον δε μπορω να πω με το χερι στη καρδια και με σιγουρια τι θα μπορουσα να κανω αν βρισκομουν σε αναγκη. Εσεις πώς μπορείτε;;


Το θέατρο του παραλόγου, συνέχεια...

Αυτή η ερώτηση την απευθύνεις στους χιλιάδες ανέργους;

Και αν θέλεις επιχειρήματα, άστο, βρισκόμαστε σε τελειώς διαφορετικές λογικές ή μη βάσεις.

marianna123
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 01, 2009 4:47 pm

Δημοσίευσηαπό marianna123 » Δευ Σεπ 27, 2010 1:05 am

silkworm έγραψε:
marianna123 έγραψε:Επειδη ζω σαυτη τη χωρα όμως και για να μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας, φανταζομαι οτι αρκετοι -οπως σε ολες τις θεσεις-θα χρειαστηκε να παρακαλεσουν, να χτυπησουν πορτες ή οτι αλλο. Η διαφορά μας είναι οτι εγω δεν καταδικάζω αυτούς που το έκαναν-χωρις να τους επιβραβευω κιολας- αλλα αυτούς που έστησαν αυτά τα παραμαγαζα. Και δε τους καταδικαζω για εναν απλό λογο. Γιατι η λογικη μου λεει πως για να δεχτει καποιος να εργαζεται με αυτες τις συνθηκες σημαινει οτι δεν ειναι πλουσιος, δεν ειναι γιος, ανηψιος, ξαδερφος βουλευτη γιατι αυτοί ειναι ηδη βολεμενοι αρα εχει ανάγκη. Εγω λοιπον δε μπορω να πω με το χερι στη καρδια και με σιγουρια τι θα μπορουσα να κανω αν βρισκομουν σε αναγκη. Εσεις πώς μπορείτε;;


Το θέατρο του παραλόγου, συνέχεια...


Αυτή η ερώτηση την απευθύνεις στους χιλιάδες ανέργους;

Και αν θέλεις επιχειρήματα, άστο, βρισκόμαστε σε τελειώς διαφορετικές λογικές ή μη βάσεις.


Mπαινεις για να συζητήσεις ή απλά για να μας δείξεις πόσο έξυπνος/η είσαι;(αυτή η ερώτηση απευθύνεται σε σένα)
Και σε τόσο διαφορετικές βάσεις...τι ασχολείσαι βρε παιδί μου και συ και ζαλιζεσαι; Βρες κατι του επιπεδου σου τελοσπαντων

pavlos-thess
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 2577
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2009 4:32 am

Δημοσίευσηαπό pavlos-thess » Δευ Σεπ 27, 2010 11:10 am

marianna123 έγραψε:
silkworm έγραψε:
marianna123 έγραψε:Επειδη ζω σαυτη τη χωρα όμως και για να μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας, φανταζομαι οτι αρκετοι -οπως σε ολες τις θεσεις-θα χρειαστηκε να παρακαλεσουν, να χτυπησουν πορτες ή οτι αλλο. Η διαφορά μας είναι οτι εγω δεν καταδικάζω αυτούς που το έκαναν-χωρις να τους επιβραβευω κιολας- αλλα αυτούς που έστησαν αυτά τα παραμαγαζα. Και δε τους καταδικαζω για εναν απλό λογο. Γιατι η λογικη μου λεει πως για να δεχτει καποιος να εργαζεται με αυτες τις συνθηκες σημαινει οτι δεν ειναι πλουσιος, δεν ειναι γιος, ανηψιος, ξαδερφος βουλευτη γιατι αυτοί ειναι ηδη βολεμενοι αρα εχει ανάγκη. Εγω λοιπον δε μπορω να πω με το χερι στη καρδια και με σιγουρια τι θα μπορουσα να κανω αν βρισκομουν σε αναγκη. Εσεις πώς μπορείτε;;


Το θέατρο του παραλόγου, συνέχεια...


Αυτή η ερώτηση την απευθύνεις στους χιλιάδες ανέργους;

Και αν θέλεις επιχειρήματα, άστο, βρισκόμαστε σε τελειώς διαφορετικές λογικές ή μη βάσεις.


Mπαινεις για να συζητήσεις ή απλά για να μας δείξεις πόσο έξυπνος/η είσαι;(αυτή η ερώτηση απευθύνεται σε σένα)
Και σε τόσο διαφορετικές βάσεις...τι ασχολείσαι βρε παιδί μου και συ και ζαλιζεσαι; Βρες κατι του επιπεδου σου τελοσπαντων


Εσυ γιατι μπαινεις? για να προσδωσεις στο μαζικο βουλευτικο ρουσφετι μια αλφα ή βητα νομιμοποιηση?
και αλλοι ειναι ανεργοι, και με πτυχια και χωρις πτυχια . και με παιδια και χωρις παιδια. ο κοσμος πειναει, το καταλαβαινεις αυτο? ειναι κοινωνικη προκληση και αναξιοκρατια να θελουν τα παιδια των στειτζ να μονιμοποιηθουν. Σε ποια βαση? των εκλεκτων?

marianna123
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 01, 2009 4:47 pm

Δημοσίευσηαπό marianna123 » Τρί Σεπ 28, 2010 12:53 am

pavlos-thess έγραψε:
marianna123 έγραψε:
silkworm έγραψε:
marianna123 έγραψε:Επειδη ζω σαυτη τη χωρα όμως και για να μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας, φανταζομαι οτι αρκετοι -οπως σε ολες τις θεσεις-θα χρειαστηκε να παρακαλεσουν, να χτυπησουν πορτες ή οτι αλλο. Η διαφορά μας είναι οτι εγω δεν καταδικάζω αυτούς που το έκαναν-χωρις να τους επιβραβευω κιολας- αλλα αυτούς που έστησαν αυτά τα παραμαγαζα. Και δε τους καταδικαζω για εναν απλό λογο. Γιατι η λογικη μου λεει πως για να δεχτει καποιος να εργαζεται με αυτες τις συνθηκες σημαινει οτι δεν ειναι πλουσιος, δεν ειναι γιος, ανηψιος, ξαδερφος βουλευτη γιατι αυτοί ειναι ηδη βολεμενοι αρα εχει ανάγκη. Εγω λοιπον δε μπορω να πω με το χερι στη καρδια και με σιγουρια τι θα μπορουσα να κανω αν βρισκομουν σε αναγκη. Εσεις πώς μπορείτε;;


Το θέατρο του παραλόγου, συνέχεια...


Αυτή η ερώτηση την απευθύνεις στους χιλιάδες ανέργους;

Και αν θέλεις επιχειρήματα, άστο, βρισκόμαστε σε τελειώς διαφορετικές λογικές ή μη βάσεις.


Mπαινεις για να συζητήσεις ή απλά για να μας δείξεις πόσο έξυπνος/η είσαι;(αυτή η ερώτηση απευθύνεται σε σένα)
Και σε τόσο διαφορετικές βάσεις...τι ασχολείσαι βρε παιδί μου και συ και ζαλιζεσαι; Βρες κατι του επιπεδου σου τελοσπαντων


Εσυ γιατι μπαινεις? για να προσδωσεις στο μαζικο βουλευτικο ρουσφετι μια αλφα ή βητα νομιμοποιηση?
και αλλοι ειναι ανεργοι, και με πτυχια και χωρις πτυχια . και με παιδια και χωρις παιδια. ο κοσμος πειναει, το καταλαβαινεις αυτο? ειναι κοινωνικη προκληση και αναξιοκρατια να θελουν τα παιδια των στειτζ να μονιμοποιηθουν. Σε ποια βαση? των εκλεκτων?


Ξέχασα να σου πάρω την άδεια για να μπω. Εγώ λέω την γνώμη μου και την στηρίζω με επιχειρήματα. Είτε συμφωνούμε, είτε διαφωνούμε...αυτό λέγεται διάλογος. Δυστυχώς εσείς μπαίνετε απλά για να κράξετε! Αν κρίνεις οτι βρισκόμαστε σε τόσο διαφορετικές βασεις, απλά δεν ασχολείσαι. Εσείς ασχολείστε και παρα ασχολείστε όμως.

Αν εσύ από τα λεγόμενα μου κατάλαβες οτι δεν έχω συναίσθηση αν ο κόσμος πεινάει ή όχι κι οτι νομιμοποιώ το βουλευτικό ρουσφέτι, τοτέ πραγματικά έχεις πρόβλημα με τα ελληνικα σου.

snizer79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2010 3:23 pm

Δημοσίευσηαπό snizer79 » Τρί Σεπ 28, 2010 2:01 pm

Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει πιάσει ορισμένους και έχουν λυσσάξει τόσο μανιασμένα εναντίον των STAGIERS.Η δικαιοσύνη θα αποφασίσει τι θα γίνει με αυτό το θέμα, και όχι οι διάφοροι τυχάρπαστοι φανατισμένοι του διαδικτύου οι οποίοι είναι ζηλαριόγατοι και με πολλά στερητικά σύνδρομα. Οι άνθρωποι δουλέψανε 5 χρόνια ανασφάλιστοι , σκληρά σε μάχιμες υπηρεσίες και πραγματικά αξίζανε κάθε ευρώ και μάλιστα πληρωμένα από τη ΕΕ. Οι πολίτες τα τελευταία 5 χρόνια είδαν άλλη εξυπηρέτηση πιο ανθρώπινη, πιο φιλική. Ακόμη και οι οικονομικοί μετανάστες που στις συναλλαγές τους με δημόσιες υπηρεσίες δυσκολεύονταν πάρα πολύ, είδαν το φως τους και μια συμπεριφορά ευρωπαϊκών προδιαγραφών από αυτά τα παιδιά μακριά από ρατσισμούς και μισαλλοδοξίες που είχανε μόνιμοι υπάλληλοι(ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕΣΩ ΑΣΕΠ).
Εμένα σαν πολίτη θέλω να με εξυπηρετούνε τάχιστα και ανθρώπινα. Τι με νοιάζει αν είναι stagier ή ΑΣΕΠΑΣ. Τους είδα και αυτούς μέσω ΑΣΕΠ. Μέσα στο μίσος, υπεροψία και στη καχυποψία για τον πολίτη. Εγώ προσωπικά πήγα σε δημόσια υπηρεσία(στο ΙΚΑ συγκεκριμένα) και ήθελα κάτι παλαιά ένσημα που δεν ήτανε μηχανογραφημένα( προ 2002). Αμέσως ήρθε ένας υπάλληλος γύρω στα 30 και ήρθε να με εξυπηρετήσει.Του εξήγησα την υπόθεση μου και μου εξήγησε πως έχει η διαδικασία.Στην αρχή απογοητεύτηκα .Ωχ λέω δεν θα ξεμπλέξουμε εύκολα εδώ. Μου είπε να περιμένω για να ψάξει την υπόθεση μου. Πήγε σε άλλο τμήμα να διασταυρώσει τα ένσημα σε άλλο παλαιό σύστημα μηχανογράφησης. Ξανανέβηκε στο πρώτο όροφο(σαν σίφουνας θα έλεγα ήρθε) και μου είπε σε πέντε λεπτά θα είναι στα χέρια σου τα επίσημα ένσημα. Πήγε σε μία αποθήκη η οποία ήτανε στοιβαγμένη μέσα σε φακέλους και τα είχα στα χέρια μου. Αυτό το άτομο όταν το ρώτησα αν είναι μόνιμος μου απάντησε αποστομωτικά: ΕΙΜΑΙ STAGE. Και τότε θυμήθηκα εκείνον τον πρόεδρο της ΓΣΕΕ ο οποίος τους καθύβριζε προεκλογικά πόσο άδικος μπορεί να είναι κάποιος με τους STAGIERS. Επειδή προσωπικά είχα και μια διαμάχη ως πολίτης με διορισμένο υπάλληλο μέσω ΑΣΕΠ( πραγματικά τεμπέλαρος) για το ίδιο θέμα σε άλλο ΙΚΑ, δεν κούνησε το δακτυλάκι του. Μόλις του εξήγησα ότι σε άλλο ΙΚΑ με εξυπηρέτησαν άμεσα μου είπε να πας σε εκείνο το ΙΚΑ. Απίστευτη κυνική απάντηση από διορισμένο μέσω ΑΣΕΠ.
Θέλω να δείξω με αυτό το παράδειγμα ότι όλα είναι θέμα ανθρώπου.Το δικαστήριο θα πρέπει να δείξει ανθρωπιά σε αυτούς τους ανθρώπους και να μην επηρεάζετε από εξωγενείς παράγοντες
Σας ευχαριστώ
Ένας ευχαριστημένος πολίτης από STAGIER

and5155
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 25, 2010 1:34 pm

Δημοσίευσηαπό and5155 » Τρί Σεπ 28, 2010 2:23 pm

snizer79 έγραψε:Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει πιάσει ορισμένους και έχουν λυσσάξει τόσο μανιασμένα εναντίον των STAGIERS.Η δικαιοσύνη θα αποφασίσει τι θα γίνει με αυτό το θέμα, και όχι οι διάφοροι τυχάρπαστοι φανατισμένοι του διαδικτύου οι οποίοι είναι ζηλαριόγατοι και με πολλά στερητικά σύνδρομα. Οι άνθρωποι δουλέψανε 5 χρόνια ανασφάλιστοι , σκληρά σε μάχιμες υπηρεσίες και πραγματικά αξίζανε κάθε ευρώ και μάλιστα πληρωμένα από τη ΕΕ. Οι πολίτες τα τελευταία 5 χρόνια είδαν άλλη εξυπηρέτηση πιο ανθρώπινη, πιο φιλική. Ακόμη και οι οικονομικοί μετανάστες που στις συναλλαγές τους με δημόσιες υπηρεσίες δυσκολεύονταν πάρα πολύ, είδαν το φως τους και μια συμπεριφορά ευρωπαϊκών προδιαγραφών από αυτά τα παιδιά μακριά από ρατσισμούς και μισαλλοδοξίες που είχανε μόνιμοι υπάλληλοι(ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕΣΩ ΑΣΕΠ).
Εμένα σαν πολίτη θέλω να με εξυπηρετούνε τάχιστα και ανθρώπινα. Τι με νοιάζει αν είναι stagier ή ΑΣΕΠΑΣ. Τους είδα και αυτούς μέσω ΑΣΕΠ. Μέσα στο μίσος, υπεροψία και στη καχυποψία για τον πολίτη. Εγώ προσωπικά πήγα σε δημόσια υπηρεσία(στο ΙΚΑ συγκεκριμένα) και ήθελα κάτι παλαιά ένσημα που δεν ήτανε μηχανογραφημένα( προ 2002). Αμέσως ήρθε ένας υπάλληλος γύρω στα 30 και ήρθε να με εξυπηρετήσει.Του εξήγησα την υπόθεση μου και μου εξήγησε πως έχει η διαδικασία.Στην αρχή απογοητεύτηκα .Ωχ λέω δεν θα ξεμπλέξουμε εύκολα εδώ. Μου είπε να περιμένω για να ψάξει την υπόθεση μου. Πήγε σε άλλο τμήμα να διασταυρώσει τα ένσημα σε άλλο παλαιό σύστημα μηχανογράφησης. Ξανανέβηκε στο πρώτο όροφο(σαν σίφουνας θα έλεγα ήρθε) και μου είπε σε πέντε λεπτά θα είναι στα χέρια σου τα επίσημα ένσημα. Πήγε σε μία αποθήκη η οποία ήτανε στοιβαγμένη μέσα σε φακέλους και τα είχα στα χέρια μου. Αυτό το άτομο όταν το ρώτησα αν είναι μόνιμος μου απάντησε αποστομωτικά: ΕΙΜΑΙ STAGE. Και τότε θυμήθηκα εκείνον τον πρόεδρο της ΓΣΕΕ ο οποίος τους καθύβριζε προεκλογικά πόσο άδικος μπορεί να είναι κάποιος με τους STAGIERS. Επειδή προσωπικά είχα και μια διαμάχη ως πολίτης με διορισμένο υπάλληλο μέσω ΑΣΕΠ( πραγματικά τεμπέλαρος) για το ίδιο θέμα σε άλλο ΙΚΑ, δεν κούνησε το δακτυλάκι του. Μόλις του εξήγησα ότι σε άλλο ΙΚΑ με εξυπηρέτησαν άμεσα μου είπε να πας σε εκείνο το ΙΚΑ. Απίστευτη κυνική απάντηση από διορισμένο μέσω ΑΣΕΠ.
Θέλω να δείξω με αυτό το παράδειγμα ότι όλα είναι θέμα ανθρώπου.Το δικαστήριο θα πρέπει να δείξει ανθρωπιά σε αυτούς τους ανθρώπους και να μην επηρεάζετε από εξωγενείς παράγοντες
Σας ευχαριστώ
Ένας ευχαριστημένος πολίτης από STAGIER


ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ????????????????????/????????//
ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΔΙΚΗ/ΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!!ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΟΠΟ ΔΙΑΒΑΣΕ ΜΕ ΠΟΙΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΜΠΗΚΑΝΕ ΟΙ STAGERS ΣΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΜΙΛΑ.ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ Κ ΣΕΝΑ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΒΥΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ.

snizer79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2010 3:23 pm

Δημοσίευσηαπό snizer79 » Τρί Σεπ 28, 2010 5:50 pm

ΦΙΛΕ AND5155
ΕΣΥ ΚΑΝΕ ΤΟ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΖΗΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ(ΙΚΑ).ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΣΥΧΝΑ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΑΣΕ ΝΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ.ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕ ΤΑΧΙΣΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΥΓΕΝΙΑ ΕΝΑΣ STAGIER 450 ΕΥΡΩ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΣ.ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΓΟΥΣΤΑΡΕ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕ ΕΚΕΙ.ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΣΑΜΠΟΥΝΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.
ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΟΜΟΙΔΕΑΤΕΣ ΣΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝΕ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ.ΕΓΩ ΕΖΗΣΑ ΑΛΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ. ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΣΑΝΕ ΑΠΟ ΤΙ ΜΑΘΑΙΝΩ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΙΣ 2 ΑΤΟΜΑ ΣΤΑ 30000.ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΔΗΛΑΔΗ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΜΕΓΑΤΟΝΩΝ............................ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ ΕΦΕΤΕΙΟ ΑΡΕΙΟ ΠΑΓΟ ΚΑΙ ΤΡΕΧΑ ΓΥΡΕΥΕ(ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ 10 ΧΡΟΝΙΑ).ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ Η ΘΕΣΗ ΣΟΥ.
ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΘΕΜΑΤΟΓΡΑΦΟ ΝΑ ΚΑΥΤΗΡΙΑΖΕΙ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΜΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΤΩΝ 877 ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ ΤΟΥ ΥΠ.ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ
ΛΙΓΟ ΑΓΑΠΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ

and5155
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 25, 2010 1:34 pm

Δημοσίευσηαπό and5155 » Τετ Σεπ 29, 2010 12:25 am

snizer79 θα σε παρακαλούσα να μην ξαναναφερθείς προσωπικά σε εμένα.Δεν με γνωρίζεις οπως δεν σε γνωρίζω ουτε εγω.Σέβομαι την άποψή σου κ απαιτώ να σεβαστείς την δική μου κ πολλών άλλων εδω μέσα ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΞΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ που εχουν την ίδια άποψη με εμενα.Δεν με ενδια΄φερει καθόλου που πήγες και ποιος σε εξυπηρέτησε, αλλα και σε πόση ώρα σε εξυπηρετησς.Σε μια δημόσια υπηρεσία οι διαδικασίες πρόσληψης θα πρέπει να είναι αυτές που ορίζει και το ίδιο το κράτος αλλα κ το ιδιο το ΣΥΝΤΑΓΜΑ.Οτι συνέβησαν παράτυπες προσλήψεις στο παρελθόν είναι γεγονός!!!!!!Το αποτέλεσμα ολων αυτών των παράνομων προσλήψεων του παρελθόντος: ΚΑΤΑΡΕΥΣΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΊΑΣ ΜΑΣ!!!!!!!Αυτο το κράτος αδυνατεί να διορίσει του επιτυχόντες των διγωνισμών ασεπ 2009 κ 2010 που πέρασαν με το σπαθί τους και εσυ έρχεσαι να μας πεις πως επειδή σε εξυπηρέτησε ταχύτητα ενας stager οτι πρέπει να γίνει κ μόνιμος!!!!!!!!??????????Σου τονίζω πως δεν εχω τ'ίποα προσωικό μαζί σου!!!Αλλα επίτρεψέ μου να κρίνω την άποψη σου ακρως απαράδεκτη!!!!!!!Ας πάνε οι stagre στους βουλευτές που τους εβαλαν στα stage και να ζητ΄σηουν απο αυτούς μονιμοποίηση κ να μην κλέινουν τους δρόμους.Στα παιδιά σου αυριο μεθαύριο θα προτείνεις να τρεξουν κ να φιλήσουν κατουρηνένες ποδιές βουλευτών ωστε να μπουν σε μια δουλεία ή να αγωνιστούν κ να αποκτήσουν ολα τα εφόδια και τις γνώσεις ώστε να ανόιξουν με το σπαθί τους μια μέρα μόνοι τους κ χωρίς υποχρεώσεις μια θιέση εργασίας?.Εγω και οι ομοιδεάτες μου ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ επικριτικά μας ανέφερες είμαστε παιδία που με ελαχιστα χρήματα -οι περισσότεροι- απο τις οικογένεις μας σαπίσαμε πάνω στα θρανία και τα αμθιθέατρα για να διεκδικήσουμε μια θέηση εργασίας χωρίς να παρακαλάμε τον κάθε βουλευτή!!!!!!!!!Εύχομαι να μην είσαι στον Άρειο Πάγο γιατι έστω κ ενας απο ένας στον Αρειο πα΄γο επικαλεστεί μια άποψη σαν την δική σου τοτε θα εχω κάθε λόγο να πιστεύω πως Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΤΥΦΛΗ!!!!!!!!!!!!!!Φιλικά σου μιλάω κ χωρίς καμία δοση ειρωνίας!Δεν πρόκειται να ξαναμιλήσω για το συγκεκριμένο θέμα!Οι απόψεις μου υπάρχουν στο φορουμ κ είναι κρίμα να τις γράφω και να τις ξαναγράφω.Δεν θέλω να ΄γινω γραφικός!!!!!!!!!!!!!!!!!

marianna123
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 01, 2009 4:47 pm

Δημοσίευσηαπό marianna123 » Τετ Σεπ 29, 2010 2:09 am

Εγω και οι ομοιδεάτες μου ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ επικριτικά μας ανέφερες είμαστε παιδία που με ελαχιστα χρήματα -οι περισσότεροι- απο τις οικογένεις μας σαπίσαμε πάνω στα θρανία και τα αμθιθέατρα για να διεκδικήσουμε μια θέηση εργασίας χωρίς να παρακαλάμε τον κάθε βουλευτή!!!!!!!!!


Καταρχήν από οσο γνωρίζω οι σπουδες σε ΤΕΙ Διοικησης δεν ειναι ακριβως...σαπισμα! Κι η κουτση μαρια το χει σπουδασει, χαλαρωσε! Επίσης το να κάνεις μεταπτυχιακό (κόστος 10.000 ευρω), δεν σε κατατάσει στη κατηγορία που περιγραφεις "που με ελαχιστα χρηματα απο τις οικογενειες μας". Να σε ενημερώσω οτι οι περισσότερες οικογενειες δυσκολευονται πλεον να προσφέρουν τα απαραιτητα και για τις βασικές σπουδες των παιδιών τους πόσο μαλλον για μεταπτυχιακα!
Επίσης γνωρίζουμε ολοι αρκετους φανταζομαι που χρειάστηκε να "παρακαλέσουν" πολλούς για να κάνουν μεταπτυχιακό ή να περάσουν σε κατατακτήριες και μετά να κουνιούνται στους υπολοιπους για εξυπνακηδες και αξιοκρατες. Δε ζούμε σε άλλη χωρα ξέρεις. Θα σου άρεσε να σε κατηγορησουμε χωρις να σε ξερουμε, οτι έκανες τα ιδια για να πετυχεις αυτά που πετυχες?

trypokarydos
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 989
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 30, 2009 6:46 pm

Δημοσίευσηαπό trypokarydos » Τετ Σεπ 29, 2010 2:54 am

marianna123 έγραψε:
Εγω και οι ομοιδεάτες μου ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ επικριτικά μας ανέφερες είμαστε παιδία που με ελαχιστα χρήματα -οι περισσότεροι- απο τις οικογένεις μας σαπίσαμε πάνω στα θρανία και τα αμθιθέατρα για να διεκδικήσουμε μια θέηση εργασίας χωρίς να παρακαλάμε τον κάθε βουλευτή!!!!!!!!!


Καταρχήν από οσο γνωρίζω οι σπουδες σε ΤΕΙ Διοικησης δεν ειναι ακριβως...σαπισμα! Κι η κουτση μαρια το χει σπουδασει, χαλαρωσε! Επίσης το να κάνεις μεταπτυχιακό (κόστος 10.000 ευρω), δεν σε κατατάσει στη κατηγορία που περιγραφεις "που με ελαχιστα χρηματα απο τις οικογενειες μας". Να σε ενημερώσω οτι οι περισσότερες οικογενειες δυσκολευονται πλεον να προσφέρουν τα απαραιτητα και για τις βασικές σπουδες των παιδιών τους πόσο μαλλον για μεταπτυχιακα!
Επίσης γνωρίζουμε ολοι αρκετους φανταζομαι που χρειάστηκε να "παρακαλέσουν" πολλούς για να κάνουν μεταπτυχιακό ή να περάσουν σε κατατακτήριες και μετά να κουνιούνται στους υπολοιπους για εξυπνακηδες και αξιοκρατες. Δε ζούμε σε άλλη χωρα ξέρεις. Θα σου άρεσε να σε κατηγορησουμε χωρις να σε ξερουμε, οτι έκανες τα ιδια για να πετυχεις αυτά που πετυχες?

Χρειάζεται μέσον για να επιλεγείς για μεταπτυχιακό; ειλικρινά δεν ξέρω...

snizer79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 25, 2010 3:23 pm

Δημοσίευσηαπό snizer79 » Τετ Σεπ 29, 2010 10:22 am

ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΑΤΑΡΡΕΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟ ΧΩΡΙΣ ΔΩΡΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΕ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΡΟΣΟΝΤΟΥΧΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ.ΔΗΛΑΔΗ ΜΗΔΕΝ ΕΞΟΔΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΤΟΝ ΑΝΕΚΔΙΗΓΗΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟ ΜΕ ΝΟΜΙΜΕΣ ΔΙΑΔΙΑΚΑΣΙΕΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ,Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΣΗΚΩΘΗΚΕ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΗ ΚΑΡΕΚΛΑ ΤΟΥ ΝΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙ. ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΡΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΝΟΜΙΜΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΚΛΩΤΣΗΔΟΝ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕΣΩ ΑΣΕΠ???? ΞΕΡΕΙ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΣΕΠΑΣ Ο ΓΝΗΣΙΟΣ????????????4 ΦΟΡΕΣ ΕΠΑΝΩ.ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΑ 30000 ΕΥΡΩ ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΣΟΥΡΓΕΛΟ.Ο ΑΛΛΟΣ ΠΟΣΟ ΜΕ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΜΗΔΕΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ Η ΜΟΝΙΜΟΤΗΤΑ????ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΘΑ ΑΝΑΝΕΩΝΟΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ????ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΡΟΜΟ.......ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΟΒΑΤΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΜΗ ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΕΡΘΕΙ.
ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΣΙΓΑ ΜΗ ΤΑ ΣΤΕΙΛΩ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ, ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΚΑΙ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΓΛΥΨΩ . ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΑΠΙΖΕΙΣ ΣΤΑ ΘΡΑΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥΠΑΛΛΗΛΑΚΟΣ??????????????????ΑΡΩΣΤΗΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
ΦΙΛΑΡΑΚΙ GET A REAL JOB ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ

marianna123
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 01, 2009 4:47 pm

Δημοσίευσηαπό marianna123 » Τετ Σεπ 29, 2010 12:53 pm

trypokarydos έγραψε:
marianna123 έγραψε:
Εγω και οι ομοιδεάτες μου ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ επικριτικά μας ανέφερες είμαστε παιδία που με ελαχιστα χρήματα -οι περισσότεροι- απο τις οικογένεις μας σαπίσαμε πάνω στα θρανία και τα αμθιθέατρα για να διεκδικήσουμε μια θέηση εργασίας χωρίς να παρακαλάμε τον κάθε βουλευτή!!!!!!!!!


Καταρχήν από οσο γνωρίζω οι σπουδες σε ΤΕΙ Διοικησης δεν ειναι ακριβως...σαπισμα! Κι η κουτση μαρια το χει σπουδασει, χαλαρωσε! Επίσης το να κάνεις μεταπτυχιακό (κόστος 10.000 ευρω), δεν σε κατατάσει στη κατηγορία που περιγραφεις "που με ελαχιστα χρηματα απο τις οικογενειες μας". Να σε ενημερώσω οτι οι περισσότερες οικογενειες δυσκολευονται πλεον να προσφέρουν τα απαραιτητα και για τις βασικές σπουδες των παιδιών τους πόσο μαλλον για μεταπτυχιακα!
Επίσης γνωρίζουμε ολοι αρκετους φανταζομαι που χρειάστηκε να "παρακαλέσουν" πολλούς για να κάνουν μεταπτυχιακό ή να περάσουν σε κατατακτήριες και μετά να κουνιούνται στους υπολοιπους για εξυπνακηδες και αξιοκρατες. Δε ζούμε σε άλλη χωρα ξέρεις. Θα σου άρεσε να σε κατηγορησουμε χωρις να σε ξερουμε, οτι έκανες τα ιδια για να πετυχεις αυτά που πετυχες?

Χρειάζεται μέσον για να επιλεγείς για μεταπτυχιακό; ειλικρινά δεν ξέρω...

Είναι γνωστό οτι πολλά μεταπτυχιακά ειδικά όταν εχεις χρήματα να πληρώνεις, είναι της πλάκας χωρίς καμιά ουσιαστική αξια, πέρα από τα μόρια που θα σου δώσουν στον ΑΣΕΠ. Προς Θεού, δε θα κατηγόρησουμε όλους όσους έχουν μεταπτυχιακό οτι το απέκτησαν με αυτόν τον τρόπο. Απλά έφερα ένα παράδειγμα στον φίλο/η and155 για να δει τι ωραια που ειναι οταν είναι και οι αλλοι το ιδιο αφοριστικοί και ισοπεδωτικοι οσο εκείνος/η.

and5155
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 25, 2010 1:34 pm

Δημοσίευσηαπό and5155 » Δευ Οκτ 18, 2010 3:16 am

marianna123 (έστω και με μεγάλη καθυστέρηση θα σου απαντήσω πως δεν με ενδιαφέρει καθόλου μα καθόλου η άποψη σου για το πως μπηκα εγω στο μεταπτχιακό μου κ πως τελείωσα τις σχολές μου.Είσαι η τελευταία που θα της πιάσω το χέρι κ θα της αναφέρω τους τρόπους με τους οποίους σπούδασα.Οσο για το παράδειγμά σου τι να σου πω...Μου έκανες τη μούρη κρέας!!!Απο αύριο λέω να μην ξαναβγώ απο το σπίτι μου απο τη ντροπή!!!!!!!!!!

pavlos-thess
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 2577
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2009 4:32 am

Δημοσίευσηαπό pavlos-thess » Δευ Οκτ 18, 2010 11:38 am

and5155 έγραψε:marianna123 (έστω και με μεγάλη καθυστέρηση θα σου απαντήσω πως δεν με ενδιαφέρει καθόλου μα καθόλου η άποψη σου για το πως μπηκα εγω στο μεταπτχιακό μου κ πως τελείωσα τις σχολές μου.Είσαι η τελευταία που θα της πιάσω το χέρι κ θα της αναφέρω τους τρόπους με τους οποίους σπούδασα.Οσο για το παράδειγμά σου τι να σου πω...Μου έκανες τη μούρη κρέας!!!Απο αύριο λέω να μην ξαναβγώ απο το σπίτι μου απο τη ντροπή!!!!!!!!!!


Ασε ρε μαριαννα , που θα μας πεις οτι τα μεταπτυχιακα ειναι της πλακας.
Κανε και εσυ 2-3 ετσι για πλακα, να δεις ποσο πανευκολα ειναι.
Θα μας τρελανετε τελειως εδω περα.
Να βγαλουμε τους νεους πτυχιουχους απο την αγορα εργασιας(οι οποιοι ενδεχομενως δεν εχουν καμια σχεση με το επιπεδο των ηδη Δ.Υ που συναντησατε στη μαθητεια σας ως stage) και να παρουν ΥΕ και ΔΕ stagers...
επειδη το να εχεις ακρες σε βουλευτες και μη αξιοκρατικες διαδικασιες, ΔΕΝ ειναι καθολου της πλακας! Οντως, λιγοι εκλεκτοι το εχουν..
Γιαυτο ακομα και η Ουγκαντα(no offense) μας εχει ξεπερασει σε ανταγωνιστικοτητα , σε κλιμακες διαφθορας, σε ολα...

NASTEEDV
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Δευ Οκτ 26, 2009 4:30 pm

Δημοσίευσηαπό NASTEEDV » Τρί Οκτ 19, 2010 11:58 am

pavlos-thess έγραψε:
and5155 έγραψε:marianna123 (έστω και με μεγάλη καθυστέρηση θα σου απαντήσω πως δεν με ενδιαφέρει καθόλου μα καθόλου η άποψη σου για το πως μπηκα εγω στο μεταπτχιακό μου κ πως τελείωσα τις σχολές μου.Είσαι η τελευταία που θα της πιάσω το χέρι κ θα της αναφέρω τους τρόπους με τους οποίους σπούδασα.Οσο για το παράδειγμά σου τι να σου πω...Μου έκανες τη μούρη κρέας!!!Απο αύριο λέω να μην ξαναβγώ απο το σπίτι μου απο τη ντροπή!!!!!!!!!!


Ασε ρε μαριαννα , που θα μας πεις οτι τα μεταπτυχιακα ειναι της πλακας.
Κανε και εσυ 2-3 ετσι για πλακα, να δεις ποσο πανευκολα ειναι.
Θα μας τρελανετε τελειως εδω περα.
Να βγαλουμε τους νεους πτυχιουχους απο την αγορα εργασιας(οι οποιοι ενδεχομενως δεν εχουν καμια σχεση με το επιπεδο των ηδη Δ.Υ που συναντησατε στη μαθητεια σας ως stage) και να παρουν ΥΕ και ΔΕ stagers...
επειδη το να εχεις ακρες σε βουλευτες και μη αξιοκρατικες διαδικασιες, ΔΕΝ ειναι καθολου της πλακας! Οντως, λιγοι εκλεκτοι το εχουν..
Γιαυτο ακομα και η Ουγκαντα(no offense) μας εχει ξεπερασει σε ανταγωνιστικοτητα , σε κλιμακες διαφθορας, σε ολα...





Συγνώμη φίλτατε Παύλε για όλα αυτα που γράφεις περι ανταγωνιστικότητας φταίνε τα stage?????
Αλήθεια γιατι τόσο μένος απεναντί τους????
Γιατι όταν τους έπαιρναν δεν βγήκες να μιλήσεις για τις μεθόδους που ισχυρίζεσαι οτι χρησιμοποιησαν??? Τότε τι εκανες κοιμόσουν????
Και αλήθεια εσυ ενας μελλοντικός υπάλληλος του Υπ. Οικ. γιατι δεν ασχολείσαι και με τις συμβάσεις έργου που έχουν κατοικοεδρεύσει μέσα στο υπυργείο που αρνείται να σε προσλάβει??????
Γιατι μη μου πεις ότι σεν γνωρίζεις οτι πίσω απο τις ξευδεπίγραφες συμβάσεις καθαριοτητας, απασχολούνται ανθρωποι ως διοικητικοί υπάλληλοι?????
Γιατι όλοι εσεις που ειστε διορισμένοι δεν βγάλατε άχνα για αυτους παρα μόνο για τα stage?????
Να σου πω γιατί φίλε μου, γιατι αυτούς τους στηρίζουν πλάτες που αν τις ακουμπήσετε θα καητε. Για αυτο εχετε κανει τουμπεκι ψιλοκομμένο όλοι οι διορισθεντες του 1Γ/2008. Αν σας απασχολούσε το θέμα της αξιοκρατίας θα απαιτούσατε να βγουν εξω όλοι οι διορισμένοι απο το παράθυρο που υπηρετούν στο εν λόγω υπουργείου, που πίστεψέ με είναι η πλειονότητα.
Γι αυτό ή ασχολείσαι με όλους το ίδιο ή το κλείνεις και αφήνεις το καθένα να πορεύεται με τον τρόπο που νομιζει οτι μπορεί να επιβιώσει.
Και το βασικότερο.... μη κρίνετε για να μη κριθείτε!!!!


Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες