ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΩΘΟΥΜΕ!!!

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
tasos1979gr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 21, 2009 1:39 am

Δημοσίευσηαπό tasos1979gr » Κυρ Ιαν 31, 2010 6:52 pm

ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΙΣ ΔΟΥ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΥΣ ΤΜΗΜΑΤΩΝ!!!!

tasos1979gr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 21, 2009 1:39 am

Δημοσίευσηαπό tasos1979gr » Κυρ Ιαν 31, 2010 6:52 pm


ΕΙΡΗΝΗ71
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2009 8:18 pm

Δημοσίευσηαπό ΕΙΡΗΝΗ71 » Κυρ Ιαν 31, 2010 8:51 pm

Δουλεύω στο ΙΚΑ 4,5 χρόνια. Τον τρόπο που μπήκα δεν έχει το δικαίωμα να τον αμφισβητήσει κανείς. Όλα αυτά που λέτε για πίσω πόρτα και ρουσφέτια είναι παραμύθια για τα κορόιδα και για να δημιουργούνται εντυπώσεις. Γιατί δηλαδή τα STAGE του ΠΑΣΟΚ να ήταν αξιοκρατικά και της ΝΔ όχι;Ποιός νόμος το λέει αυτό; Δεν έχω να ζηλέψω τίποτα από τα προσόντα των μονίμων. Υπερισχύω από αυτούς σε πολλές περιπτώσεις. Και μη μου πείτε για ΑΣΕΠ, γιατί έχει καταντήσει να είναι θέμα τύχης και συγκυριών πλέον, όχι πάντα, αλλά σε μεγάλο ποσοστό.

nick1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Παρ Οκτ 23, 2009 3:55 pm

Δημοσίευσηαπό nick1 » Δευ Φεβ 01, 2010 4:51 pm

ΕΙΡΗΝΗ71 έγραψε:Δουλεύω στο ΙΚΑ 4,5 χρόνια. Τον τρόπο που μπήκα δεν έχει το δικαίωμα να τον αμφισβητήσει κανείς. Όλα αυτά που λέτε για πίσω πόρτα και ρουσφέτια είναι παραμύθια για τα κορόιδα και για να δημιουργούνται εντυπώσεις. Γιατί δηλαδή τα STAGE του ΠΑΣΟΚ να ήταν αξιοκρατικά και της ΝΔ όχι;Ποιός νόμος το λέει αυτό; Δεν έχω να ζηλέψω τίποτα από τα προσόντα των μονίμων. Υπερισχύω από αυτούς σε πολλές περιπτώσεις. Και μη μου πείτε για ΑΣΕΠ, γιατί έχει καταντήσει να είναι θέμα τύχης και συγκυριών πλέον, όχι πάντα, αλλά σε μεγάλο ποσοστό.
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΡΗΝΗ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ STAGE!! ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΕΙΝΟΜΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΙΣΧΥΕΙ!! ΤΟ ΠΑΣΟΝ ΔΕΝ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΕ STAGE..ΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΚΥΒΕΡΝΟΥΣΕ!! ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ STAGE ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΠΟΚΤΗΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΚΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΠΟΙΟΣ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΑ STAGE ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΑΕΙ ΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΝΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!! ΟΧΙ ΝΑ ΑΝΑΝΕΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΑΝΑΝΕΩΝΟΝΤΑΙ... ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ STAGE ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ!! ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΜΕΣΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ!! ΑΚΟΥΓΑΜΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ STAGE ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ!! ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΑΝΕΩΘΗΚΑΝ! ΟΠΟΙΟΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΕΙ ΑΜΕΣΩΣ.. ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ ΟΥΤΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΟΥΜΕΥΟΥΝ ΣΤΑ STAGE, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΑ STAGE!!ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ STAGE ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΟΛΟΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΨΑΞΕΙ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ!!!

ΕΙΡΗΝΗ71
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2009 8:18 pm

Δημοσίευσηαπό ΕΙΡΗΝΗ71 » Δευ Φεβ 01, 2010 6:57 pm

Τώρα μπαίνουμε σε μια συζήτηση που δεν έχει τελειωμό.Αλλά δεν αντέχω και θα απαντήσω. Το ΠΑΣΟΚ γέμισε το δημόσιο με μονίμους, οι οποίοι στην πλειοψηφία τους είναι αγράμματοι. Αυτή είναι η βασική διαφορά των δύο κομμάτων, που κατά τα άλλα είναι πανομοιότυπα. Το ΠΑΣΟΚ μονιμοποιούσε κατευθείαν, χωρίς ενδιασμούς και με θράσος, η ΝΔ γέμισε το δημόσιο STAGE αφήνοντας να πλανάται μια ελπίδα μονιμοποίησης. Και οι δύο πολιτικές απαράδεκτες και άδικες, για να μη πω τίποτα χειρότερο.Δεν έχω την απαίτηση να μονιμοποιηθώ επειδή συμμετείχα σε πρόγραμμα STAGE. Θέλω τα επιπλέον μόρια για τα οποία καθόμουν τόσο καιρό χωρίς ένσημα. Επίσης τα περί ιδιωτικού και δημοσίου τομέα και για τις διαφορές τους ,έχω να πω ότι έχω δουλεψει αρκετά χρόνια και σε άλλες δουλειές και δεν φοβάμε την δουλειά.Αυτή η υποτίμηση των ανθρώπων που δουλεύουν με προγράμματα STAGE ας σταματήσει εδώ.

kzk842
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Τρί Ιαν 08, 2008 9:01 am

Δημοσίευσηαπό kzk842 » Δευ Φεβ 01, 2010 7:07 pm

ΤΟ ΠΑΣΟΝ ΔΕΝ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΕ STAGE..ΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΚΥΒΕΡΝΟΥΣΕ!!


Σίγουρα!!!!

Εικόνα

To ΠΑΣΟΚ όχι απλώς είχε χιλιάδες stage στο δημόσιο και στους ΟΤΑ αλλά να σου θυμίσω ότι τους μονιμοποίησε κιόλας..
Δες τους νόμους παρακάτω..

http://img25.imageshack.us/img25/9840/sel1.png

http://img21.imageshack.us/img21/8725/sel22.jpg

http://img190.imageshack.us/img190/895/sel23.jpg

http://img514.imageshack.us/img514/4463/sel1.jpg

http://img514.imageshack.us/img514/4774/sel9s.jpg

lauraplas
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2009 11:56 pm

Δημοσίευσηαπό lauraplas » Δευ Φεβ 01, 2010 11:08 pm

Εγω παλι αναρωτιεμαι πως γινεται νεοι ανθρωποι να μιλουν ακομα για κομματα,ποιο εκανε τι,ποιο προωθησε το ρουσφετι κ.τ.λ,κ.τ.λ.Συγνωμη για τη φραση,αλλα....ξυπνηστε ολοι...ΕΛΕΟΣ!Ολοι τα ιδια ειναι...κ ολοι καλως η κακως πολυ θα θελαμε τη μονιμοποιηση με τον ενα η τον αλλο τροπο...για τι πραγμα προσπαθουν να μας πεισουν καποιοι;;;

savatage79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τρί Οκτ 27, 2009 7:04 pm

Δημοσίευσηαπό savatage79 » Τρί Φεβ 02, 2010 10:52 am

Εγώ θα έλεγα στους αξιοκράτες ΠΑΣΟΚους να το βουλώσουν γιατί δεν δικαιούνται δια να ομιλούν...κατά τα λοιπά οι κουβέντες και τα πολλά λόγια με τους εγκάθετους και τους κάφρους δεν οφελούν..χθες στο στόχαστρο ήταν οι πλούσιοι συμβασιούχοι, οι πλούσιοι εργάτες καθαριότητας, τα λαμόγια ωρομίσθιοι καθηγητές και σήμερα οι εχθροί του λαού αγρότες που βουλιάζουν την οικονομία της χώρας.Αυτό που μας αξίζει είναι να μας πνίξουν τα σκατά γιατί μονό για αυτό είμαστε άξιοι...αφού έχουμε σκατά στο κεφάλι αυτή η συμπεριφορά εκ μέρους του συστήματος μας αξίζει..

pavlos-thess
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 2577
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2009 4:32 am

Δημοσίευσηαπό pavlos-thess » Τετ Φεβ 03, 2010 8:17 am

savatage79 έγραψε:Εγώ θα έλεγα στους αξιοκράτες ΠΑΣΟΚους να το βουλώσουν γιατί δεν δικαιούνται δια να ομιλούν...κατά τα λοιπά οι κουβέντες και τα πολλά λόγια με τους εγκάθετους και τους κάφρους δεν οφελούν..χθες στο στόχαστρο ήταν οι πλούσιοι συμβασιούχοι, οι πλούσιοι εργάτες καθαριότητας, τα λαμόγια ωρομίσθιοι καθηγητές και σήμερα οι εχθροί του λαού αγρότες που βουλιάζουν την οικονομία της χώρας.Αυτό που μας αξίζει είναι να μας πνίξουν τα σκατά γιατί μονό για αυτό είμαστε άξιοι...αφού έχουμε σκατά στο κεφάλι αυτή η συμπεριφορά εκ μέρους του συστήματος μας αξίζει..


ωραια επιχειρηματα, ωραιο λεξιλογιο και θεματα με ουσια.
συγχαρητηρια για την εξυμνιση του ραγιαδισμου και της υποτακτικοτητας.

ΕΙΡΗΝΗ71
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2009 8:18 pm

Δημοσίευσηαπό ΕΙΡΗΝΗ71 » Τετ Φεβ 03, 2010 5:06 pm

lauraplas έγραψε:Εγω παλι αναρωτιεμαι πως γινεται νεοι ανθρωποι να μιλουν ακομα για κομματα,ποιο εκανε τι,ποιο προωθησε το ρουσφετι κ.τ.λ,κ.τ.λ.Συγνωμη για τη φραση,αλλα....ξυπνηστε ολοι...ΕΛΕΟΣ!Ολοι τα ιδια ειναι...κ ολοι καλως η κακως πολυ θα θελαμε τη μονιμοποιηση με τον ενα η τον αλλο τροπο...για τι πραγμα προσπαθουν να μας πεισουν καποιοι;;;
Η αλήθεια είναι σκληρή και κάποιους τους πονάει.
Εγώ πάλι αναρωτιέμαι πώς κάποιοι εθελοτυφλούν και δεν νοιάζονται για την ίδια τους την ζώη.΄Οσο κι αν δεν το θέλουμε οι πολιτικοί και οι εκάστοτε κυβερνήσεις καθορίζουν τις τύχες μας και τις ζωές μας. Όποιος δεν ασχολείται αδιαφορεί για το ίδιο του τον εαυτό. Έχουμε ξυπνήσει πολύ πριν από σένα. Όσο για την μονιμοποίση, σας την χαρίζω. Αυτοί που αξίζουν πραγματικά , δεν χάνονται, ανταμείβονται με τον καλύτερο τρόπο.Είναι κάτι που πιστεύω και πραγματικά ισχύει.

nick1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Παρ Οκτ 23, 2009 3:55 pm

Δημοσίευσηαπό nick1 » Παρ Φεβ 05, 2010 2:32 pm

ΕΙΡΗΝΗ71 έγραψε:
lauraplas έγραψε:Εγω παλι αναρωτιεμαι πως γινεται νεοι ανθρωποι να μιλουν ακομα για κομματα,ποιο εκανε τι,ποιο προωθησε το ρουσφετι κ.τ.λ,κ.τ.λ.Συγνωμη για τη φραση,αλλα....ξυπνηστε ολοι...ΕΛΕΟΣ!Ολοι τα ιδια ειναι...κ ολοι καλως η κακως πολυ θα θελαμε τη μονιμοποιηση με τον ενα η τον αλλο τροπο...για τι πραγμα προσπαθουν να μας πεισουν καποιοι;;;
Η αλήθεια είναι σκληρή και κάποιους τους πονάει.
Εγώ πάλι αναρωτιέμαι πώς κάποιοι εθελοτυφλούν και δεν νοιάζονται για την ίδια τους την ζώη.΄Οσο κι αν δεν το θέλουμε οι πολιτικοί και οι εκάστοτε κυβερνήσεις καθορίζουν τις τύχες μας και τις ζωές μας. Όποιος δεν ασχολείται αδιαφορεί για το ίδιο του τον εαυτό. Έχουμε ξυπνήσει πολύ πριν από σένα. Όσο για την μονιμοποίση, σας την χαρίζω. Αυτοί που αξίζουν πραγματικά , δεν χάνονται, ανταμείβονται με τον καλύτερο τρόπο.Είναι κάτι που πιστεύω και πραγματικά ισχύει.
ΑΝ ΠΗΡΑΜΕ ΕΝΑ ΠΤΥΧΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΟΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΑΣ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΤΟΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ. ΠΑΝΤΩΣ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ. ΕΤΣΙ ΜΟΝΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΙ ΑΞΙΖΕΙΣ.... ΚΑΙ Η ΑΝΤΑΜΟΙΒΗ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙΣ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΑ ΜΕΣΩ ΑΣΕΠ.. ΤΟΤΕ ΛΕΣ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ!! ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΣΕΝΑ!!

marianna123
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 01, 2009 4:47 pm

Δημοσίευσηαπό marianna123 » Παρ Φεβ 05, 2010 10:32 pm

nick1 έγραψε:
ΕΙΡΗΝΗ71 έγραψε:
lauraplas έγραψε:Εγω παλι αναρωτιεμαι πως γινεται νεοι ανθρωποι να μιλουν ακομα για κομματα,ποιο εκανε τι,ποιο προωθησε το ρουσφετι κ.τ.λ,κ.τ.λ.Συγνωμη για τη φραση,αλλα....ξυπνηστε ολοι...ΕΛΕΟΣ!Ολοι τα ιδια ειναι...κ ολοι καλως η κακως πολυ θα θελαμε τη μονιμοποιηση με τον ενα η τον αλλο τροπο...για τι πραγμα προσπαθουν να μας πεισουν καποιοι;;;
Η αλήθεια είναι σκληρή και κάποιους τους πονάει.
Εγώ πάλι αναρωτιέμαι πώς κάποιοι εθελοτυφλούν και δεν νοιάζονται για την ίδια τους την ζώη.΄Οσο κι αν δεν το θέλουμε οι πολιτικοί και οι εκάστοτε κυβερνήσεις καθορίζουν τις τύχες μας και τις ζωές μας. Όποιος δεν ασχολείται αδιαφορεί για το ίδιο του τον εαυτό. Έχουμε ξυπνήσει πολύ πριν από σένα. Όσο για την μονιμοποίση, σας την χαρίζω. Αυτοί που αξίζουν πραγματικά , δεν χάνονται, ανταμείβονται με τον καλύτερο τρόπο.Είναι κάτι που πιστεύω και πραγματικά ισχύει.
ΑΝ ΠΗΡΑΜΕ ΕΝΑ ΠΤΥΧΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΟΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΑΣ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΤΟΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ. ΠΑΝΤΩΣ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ. ΕΤΣΙ ΜΟΝΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΙ ΑΞΙΖΕΙΣ.... ΚΑΙ Η ΑΝΤΑΜΟΙΒΗ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙΣ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΑ ΜΕΣΩ ΑΣΕΠ.. ΤΟΤΕ ΛΕΣ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ!!ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΣΕΝΑ!!


Τότε λες οτι είσαι ο καλύτερος; Γιατί; Επειδή έτυχε να είσαι πολύτεκνος πχ ή επειδή έτυχε να έχεις μόρια από εντοπιότητα ή δε ξερω και γω από που αλλού;Ή μήπως γιατί έτυχε να σπουδάσεις σε ένα τμήμα που ο μέσος όρος πτυχίου είναι το 8.5; Λυπάμαι αλλά ακόμα και τότε δεν σημαίνει οτι είσαι ο καλύτερος...είσαι απλά πιο τυχερός!

savatage79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τρί Οκτ 27, 2009 7:04 pm

Δημοσίευσηαπό savatage79 » Δευ Φεβ 08, 2010 5:49 pm

pavlos-thess έγραψε:
savatage79 έγραψε:Εγώ θα έλεγα στους αξιοκράτες ΠΑΣΟΚους να το βουλώσουν γιατί δεν δικαιούνται δια να ομιλούν...κατά τα λοιπά οι κουβέντες και τα πολλά λόγια με τους εγκάθετους και τους κάφρους δεν οφελούν..χθες στο στόχαστρο ήταν οι πλούσιοι συμβασιούχοι, οι πλούσιοι εργάτες καθαριότητας, τα λαμόγια ωρομίσθιοι καθηγητές και σήμερα οι εχθροί του λαού αγρότες που βουλιάζουν την οικονομία της χώρας.Αυτό που μας αξίζει είναι να μας πνίξουν τα σκατά γιατί μονό για αυτό είμαστε άξιοι...αφού έχουμε σκατά στο κεφάλι αυτή η συμπεριφορά εκ μέρους του συστήματος μας αξίζει..


ωραια επιχειρηματα, ωραιο λεξιλογιο και θεματα με ουσια.
συγχαρητηρια για την εξυμνιση του ραγιαδισμου και της υποτακτικοτητας.


Αχ τι ωραίες λέξεις που χρησιμοποιείς..και τι μόρφωση..εδώ το σύμπαν γκρεμίζεται με τη συναίνεση των "ελεύθερων πολιτών" και εσύ ασχολείσαι με τις λέξεις που χρησιμοποιώ...Μάλλον είσαι από αυτούς που συμφωνούν με ποιο σκλήρα μέτρα γιατί αυτά δεν αρκούν για την καταπολέμηση της "κρίσης"....καληνύχτα και see you in hell.....όσο για το επίπεδο μου καλύτερα ας το κρίνουν όσοι με γνωρίζουν...

pavlos-thess
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 2577
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2009 4:32 am

Δημοσίευσηαπό pavlos-thess » Τρί Φεβ 09, 2010 1:29 am

Αυτό που μας αξίζει είναι να μας πνίξουν τα σκατά γιατί μονό για αυτό είμαστε άξιοι...αφού έχουμε σκατά στο κεφάλι αυτή η συμπεριφορά εκ μέρους του συστήματος μας αξίζει..

Αχ τι ωραίες λέξεις που χρησιμοποιείς..και τι μόρφωση..εδώ το σύμπαν γκρεμίζεται με τη συναίνεση των "ελεύθερων πολιτών" και εσύ ασχολείσαι με τις λέξεις που χρησιμοποιώ...Μάλλον είσαι από αυτούς που συμφωνούν με ποιο σκλήρα μέτρα γιατί αυτά δεν αρκούν για την καταπολέμηση της "κρίσης"....καληνύχτα και see you in hell.....όσο για το επίπεδο μου καλύτερα ας το κρίνουν όσοι με γνωρίζουν...[/quote]

Ενταξει. Δε θα σε κρινω, ας κρινουν αλλοι. Δικαιωμα σου να εκφραζεσαι με οποιον τροπο θελεις, ανεξαρτητως του τι γραφεις. Παντως, αν καταλαβες, πιο πολυ σχολιασα το ραγιαδισμο που πηγαζει απο την ουσια της σκεψης σου και οχι τοσο τις καφετι εκφρασεις που χρησιμοποιησες.

savatage79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τρί Οκτ 27, 2009 7:04 pm

Δημοσίευσηαπό savatage79 » Τρί Φεβ 09, 2010 1:22 pm

pavlos-thess έγραψε:Αυτό που μας αξίζει είναι να μας πνίξουν τα σκατά γιατί μονό για αυτό είμαστε άξιοι...αφού έχουμε σκατά στο κεφάλι αυτή η συμπεριφορά εκ μέρους του συστήματος μας αξίζει..

Αχ τι ωραίες λέξεις που χρησιμοποιείς..και τι μόρφωση..εδώ το σύμπαν γκρεμίζεται με τη συναίνεση των "ελεύθερων πολιτών" και εσύ ασχολείσαι με τις λέξεις που χρησιμοποιώ...Μάλλον είσαι από αυτούς που συμφωνούν με ποιο σκλήρα μέτρα γιατί αυτά δεν αρκούν για την καταπολέμηση της "κρίσης"....καληνύχτα και see you in hell.....όσο για το επίπεδο μου καλύτερα ας το κρίνουν όσοι με γνωρίζουν...


Ενταξει. Δε θα σε κρινω, ας κρινουν αλλοι. Δικαιωμα σου να εκφραζεσαι με οποιον τροπο θελεις, ανεξαρτητως του τι γραφεις. Παντως, αν καταλαβες, πιο πολυ σχολιασα το ραγιαδισμο που πηγαζει απο την ουσια της σκεψης σου και οχι τοσο τις καφετι εκφρασεις που χρησιμοποιησες.[/quote]

Αν στην ουσία της σκέψης μου διέκρινες ραγιαδισμό..πάω πάσο...προφανώς και είναι δικαίωμα μου να εκφράζομαι με τον τρόπο που θέλω..όσο για τις καφετί εκφράσεις τι να πω...φυσικό υποπροϊόν είναι...ου


Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες