απλήρωτα stage

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
apelpismenh
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 02, 2010 7:48 pm

Δημοσίευσηαπό apelpismenh » Δευ Ιαν 11, 2010 8:35 pm

Καλησπέρα!!!! Εγω πήρα τηλ. σήμερα στον ΟΑΕΔ το πρωΐ και ρώτησα 1) αν τα παρουσιολόγια μου καταχωρήθηκαν και 2) πότε θαπληρωθούμε ;
μου απάντησε ''δεν πρέπει να ανυσηχείς για τα παρουσιολόγια αλλά για τον αν θα πληρωθείς!!!!!!!! αν δωθεί εντολή να πληρωθείτε θα βρεθούν και οι παρουσίες και αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτές θα ληθεί'' και τώτε ξαναρωτάω έγω και πότε θα ξέρουμε σίγουρα τι θα γίνει επιτέλους με εμάς; και μου λέει '' μας πέρνουν τηλ. από όλη την Ελλάδα και μας ρωτάνε όλοι τα ίδια και μου είπε ότι δεν μπορεί άλο αυτή η καταστασή να συνεχιστεί και ότι αυτή τη βδομάδα θα παρθεί μια τελική απόφαση, και να ξαναπάρω τηλ. την Παρασκεύη ή από Δευτέρα να μου πουν''

Στη δουλεία που είμαι εγω παρετηθήκαν τρια παιδία μετά τις γιορτές, δεν υπάρχει αλή υπομονή από κανέναν και το ξέρουν και το καθηστερούν για να φύγουμε και οι υπόλοιποι μόνοι μας!!!

apelpismenh
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 02, 2010 7:48 pm

Δημοσίευσηαπό apelpismenh » Δευ Ιαν 11, 2010 8:39 pm

Ρώτησα και για διευκρίνήσεις για αυτά που είπαν για τα stage στις ειδήσεις για της 7/9 τι εννοούσαν και η απάντηση, ''δεν γνωρίζουμε κάτι γι΄αυτό''

lauraplas
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2009 11:56 pm

Δημοσίευσηαπό lauraplas » Δευ Ιαν 11, 2010 10:05 pm

Επισης μ'αυτους που δεν υπηρχαν στους υπολογιστες τους μεχρι πριν λιγες μερες κ πολυ πιθανον να μην υπαρχουν ακομα τι θα γινει;;;Κ γιατι να μην υπαρχουν;;;Τοσο καιρο τι περιμεναν οι υπαλληλοι του ΟΑΕΔ;Καποια υπουργικη αποφαση ακομα κ για να περασουν τα ονοματα μας;;;Αντε με τους απαραδεκτους ολους,που εχουν στρογγυλοκαθησει στις θεσουλες τους κ κωλοβαρανε κ τους ζαλιζουμε κιολας που παιρνουμε τηλ. να ενημερωθουμε...!!!


Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες