Προεκλογικά Stage

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
PAT
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 11:24 am

Δημοσίευσηαπό PAT » Τετ Δεκ 16, 2009 6:32 pm

αντε να δουμε μηπως γινει τιποτα και για εμας οεοεο.
εγω παντος κατι τηλεφωνα που πηρα εδω που μενω δεν ηξεραν τιποτα, απλως οτι δεν ειναι παρανομο κατι και οτι το εχουν πει στο σαμαρα για το θεμα βουλευτες, και κατι αλλο δεν ξερω αμα ισχυει ειπαν οτι πηγαν ατομα σε καναλια για να τους βγαλουν αθηνα και τους εδιωξαν (με μια επιφυλαξη αυτο απο πολιτικο γραφειο μου το ειπαν)
παντος την παρασκευη μου ειπαν να παρω τηλεφωνο στυην γραματεια του κικιλια την κυρια κουτσουρακη μακαρι να ξερει κατι
αιντε να δουμε υπομονη 2 μερες ακομη

lauraplas
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2009 11:56 pm

Δημοσίευσηαπό lauraplas » Τετ Δεκ 16, 2009 8:09 pm

Καλησπερα σε ολους!Ειμαι κ εγω μια απληρωτη προεκλογικη!!!Ειναι σπασιμο νευρων ολο αυτο κ συνεχως καποια αποφαση περιμενουμε,αλλα τιποτα...κ οι μερες περνουν κ η ψυχολογια μας παιρνει την κατιουσα!Η ελπιδα βεβαια πεθαινει τελευταια...ομως οταν εκτος των αλλων εχεις να αντιμετωπισεις κ την αδικια απ'τους ανθρωπους στο εργασιακο περιβαλλον(μονιμους κ πιο παλιους stagers) τοτε η υπομονη εξαντλειται!

development
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Απρ 17, 2009 4:21 pm

Δημοσίευσηαπό development » Τετ Δεκ 16, 2009 8:45 pm

οι πιο παλιοί stagers έιναι οι πιο μαλάκες. με μερικές εξαιρέσεις. Εγώ έχω ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ μαλάκα ο οποίος παιδιά είναι εκέι μέσα 5 ΧΡΟΝΙΑ, έχει γυρίσει το stage σε σύμβαση έργου ορισμένου και τώρα παίρνεο το Π****. ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ο τύπος μου λέει 'θα σας διώξουνε, κακώς ήρθατε, μου είπε ο δ/ντης οτι θα σας διώξει γιατί ειναι και φίλος του..... μου έχει σπα΄σει τα νεύρα και μιλάμε για ένα περίπου 37 ετών Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟς ΤΕΜΠΕΛΗΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗ ΓΗ. ....τελος παντων,,, τουλάχιστον με υποστηρίζουν πολύ οι προϊστάμενοι...κάτι είναι και αυτό...
Άντε τι να πω, δεν είχα ιδέα περί της ανακοίνωσης τύπου.... λίγο υπομονη μα και βέβαια άμα υπαρξουν νέα!!!!
Ελπίζω να μάθουμε κάτι μέχρι τα χριστούγεννα...

deppyn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 06, 2009 12:27 am

Δημοσίευσηαπό deppyn » Τετ Δεκ 16, 2009 10:25 pm

εγω πηρα αναρρωτικη! οταν θα με πληρωσουν τοτε θα παω.... ( δηλαδη παρε το αβγο κ κουρευτο) ελπιζω καποια στιγμη να δουμε ολοι τα λεφτακια μας!!!!!

Niki_ath
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τετ Δεκ 02, 2009 2:26 pm

Δημοσίευσηαπό Niki_ath » Τετ Δεκ 16, 2009 10:43 pm

και γω μετα τα τελευταια μαντατα οτι δεν ξερουν τπτ ακομα,αν 8α πληρω8ουμε και τα σχετικα.. ξενερωσα...
σημερα δεν ειχα καμια ορεξη να δουλεψω..και αυριο δεν παω .. χεσ....κα!! και ουτε την παρασκευη...

marianna123
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 01, 2009 4:47 pm

Δημοσίευσηαπό marianna123 » Τετ Δεκ 16, 2009 11:36 pm

development έγραψε:οι πιο παλιοί stagers έιναι οι πιο μαλάκες. με μερικές εξαιρέσεις. Εγώ έχω ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ μαλάκα ο οποίος παιδιά είναι εκέι μέσα 5 ΧΡΟΝΙΑ, έχει γυρίσει το stage σε σύμβαση έργου ορισμένου και τώρα παίρνεο το Π****. ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ο τύπος μου λέει 'θα σας διώξουνε, κακώς ήρθατε, μου είπε ο δ/ντης οτι θα σας διώξει γιατί ειναι και φίλος του..... μου έχει σπα΄σει τα νεύρα και μιλάμε για ένα περίπου 37 ετών Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟς ΤΕΜΠΕΛΗΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗ ΓΗ. ....τελος παντων,,, τουλάχιστον με υποστηρίζουν πολύ οι προϊστάμενοι...κάτι είναι και αυτό...
Άντε τι να πω, δεν είχα ιδέα περί της ανακοίνωσης τύπου.... λίγο υπομονη μα και βέβαια άμα υπαρξουν νέα!!!!
Ελπίζω να μάθουμε κάτι μέχρι τα χριστούγεννα...


Αν υπάρχουν τέτοιοι κάφροι...τι να πω! Όταν καίγεται το σπίτι του γείτονα...θα καεί και το δικό μας!
Βρε παιδιά...μια πρόταση, καμιά κίνηση να βγείτε σε κανένα κανάλι έχετε κάνει; Για να ακουστεί λίγο το θέμα σας δηλαδή!Αν και απότι καταλαβαίνω από τα κανάλια είναι συμφωνημένο να γίνεται τουμπεκί για το θέμα...προφανώς γιατί δε τους συμφέρει, αλλα δε χάνετε τίποτα να κάνετε καμιά προσπάθεια (αν δε το έχετε κάνει ήδη)

lauraplas
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2009 11:56 pm

Δημοσίευσηαπό lauraplas » Πέμ Δεκ 17, 2009 2:45 pm

Νομιζω οτι η προταση σου ειναι πολυ σωστη!Κατι πρεπει να γινει επιτελους!Για ποιον δουλευουμε πια;Για το κρατος δε δουλευουμε;!!Για ολους αυτους που μας αγνοουν προκλητικοτατα!!!Ειναι ολοι απαραδεκτοι!!!

lauraplas
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2009 11:56 pm

Δημοσίευσηαπό lauraplas » Πέμ Δεκ 17, 2009 3:15 pm

Κ στην τελικη γιατι δε μας διωχνουν;;;Γιατι μας αναγκαζουν να παιρνουμε αδειες κ τελικα να εγκαταλειψουμε εντελως τις θεσεις μας;Μηπως αυτος ειναι ο σκοπος τους;;;Πρεπει να κινητοποιηθουμε κ να μη γινομαστε θυματα των δηθεν "καλων"!!!

development
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Απρ 17, 2009 4:21 pm

Δημοσίευσηαπό development » Πέμ Δεκ 17, 2009 3:16 pm

γειά σας παιδιά, σήμερα πήρε η μητέρα μου τηλέφωνο στον οαεδ και της είπαν να ξαναπάρει αύριο για να της δώσουν τελική απάντηση!!!!!!!!!! (επιφυλάσσομαι βέβαια.....)
δε τη παλεύω άλλο σήμερα π΄ρεπει να εξυπηρέτησα περίπου 100 ΄γερους...δε παλεύεται η κατάσταση τα νεύρα μου είναι τσατάλια...μου κάνει μια γριά 'εγώ ήρθα για να ξεσπάσω !!!!!' και άρχισε να βρίζει..μέχρι που δεν άντεξα και την έβρισα κι εγώ ....
Η προϊσταμένη επιμένεο οτι τα δεδουλευμένα δεν υπάρχει περίπτωση να χάσετε τα δεδουλευμένα σας.......

Τα ωραία τα της διαφάνειας τα είδατε;;;;;;;;;;;;; πήρε το μάτι μου το γελοίο το σπίνο χθές και ακούστε: υπογείο τουρισμού η όπως λέγεται τελος πα΄ντων.... ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΕΡΓΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΟΠΩς ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΠΙ ΝΔ.... ΚΑΤ'ΕΠΙΛΟΓΗΝ ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΤΟ ΕΡΓΟ + ΑΝΑΝΕΩΣΙΜΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΕΥΓΕ

PAT
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 11:24 am

Δημοσίευσηαπό PAT » Πέμ Δεκ 17, 2009 5:50 pm

καλησπερα
αντε να δουμε τι γινετε και εμενα αυριο μου ειχαν πει να παρω.
αλλα γνωστος μου που πηρε τηλ του ειπαν οτι περιμενουν απο το υπουργειο την εγκυκλιο.
πρωτα λεγανε οτι δεν εχουν διοικητη.
τωρα που υπαρχει διοικητης λενε οτι περιμενουν το υπουργειο
του κ#%ου απαντησεις
θα δουμε αυριο απο τις 9 το πρωι θα παρω τηλ να δω τι αλλο θα ακουσουμε

Waves1
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 10:15 am

Δημοσίευσηαπό Waves1 » Πέμ Δεκ 17, 2009 6:16 pm

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ,

Ο ΚΥΡΙΟΣ ΛΟΒΕΡΔΟΣ ΕΜΠΑΙΖΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΗΝΕΣ ΤΟΥΣ STAGERS ΕΝΩ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΛΥΣΕΙ.

ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ, ΔΗΘΕΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΟΥΣ, ΠΑΡ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΙΟΡΙΖΕΙ ΜΕΤΑΚΛΗΤΟΥΣ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΝΑΝ ΕΞ' ΑΥΤΩΝ ΤΟΝ ΒΑΦΤΙΖΕΙ ''ΕΙΔΙΚΟ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ'' ΜΕ....ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΛΥΚΕΙΟΥ.

Να τους χαιρεστε οσοι τους ψηφισατε !!!!

Ιδου και το ΦΕΚ:


ΤΕΥΧΟΣ ΥΟΔΔ
ΑΡ.ΦΥΛΛΟΥ: 524
ΗΜΕΡΟΜ: 14 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2009


Με την αριθμ. Φ.80420/28338/5514/8−12−2009 απόφαση
του Υπουργού Εργασίας και Κοινωνικής Ασφάλισης δι−
ορίζουμε από 2/12/2009 τον Νικόλαο Τσουρουνάκη του
Ιωάννη,
με ΑΔΤ....., ειδικό σε θέματα διοίκησης,
σε θέση μετακλητού υπαλλήλου κατηγορίας ΔΕ με Β΄
βαθμό και 12° Μ.Κ., στο Πολιτικό Γραφείο του Υφυπουρ−
γού Εργασίας και Κοινωνικής Ασφάλισης Γεωργίου Κου−
τρουμάνη,
σε κενή θέση από τις προβλεπόμενες της
παρ. 2γ του άρθρου 55 του π.δ. 63/2005.
(Αριθ. βεβ. Υ.Δ.Ε. Υπουργείου Εργασίας και Κοινωνικής
Ασφάλισης 5096/9−12−2009).

Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ
ΑΝΔΡΕΑΣ ΛΟΒΕΡΔΟΣ

otinanai
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ Ιαν 09, 2008 11:41 pm

Δημοσίευσηαπό otinanai » Πέμ Δεκ 17, 2009 7:39 pm

τα δεδουλευμενα μου θελω και τπτ αλλο και να πανε να γ******** τα α******(μαζι και κατι αμορφωτοι υπαλληλισκοι που τους εχουν μονιμους και νομιζουν οτι ειναι καποιοι)

lauraplas
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2009 11:56 pm

Δημοσίευσηαπό lauraplas » Πέμ Δεκ 17, 2009 8:45 pm

Κ εγω τα δεδουλευμενα μου θελω γιατι τελικα μονο ενεργεια καταναλωνω με το να ασχολουμαι με την υποτιθεμενη κυβερνηση της αξιοκρατιας κ ολους τους μορφωμενους αμορφωτους του δημοσιου!!!

marianna123
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 01, 2009 4:47 pm

Δημοσίευσηαπό marianna123 » Παρ Δεκ 18, 2009 12:32 am

lauraplas έγραψε:Κ εγω τα δεδουλευμενα μου θελω γιατι τελικα μονο ενεργεια καταναλωνω με το να ασχολουμαι με την υποτιθεμενη κυβερνηση της αξιοκρατιας κ ολους τους μορφωμενους αμορφωτους του δημοσιου!!!


Δεν είμαι σιγουρη οτι θα δεχτούν να σας ακούσουν (για τα κανάλια μιλάω) γιατί πολύ νέκρα βλέπω και προφανώς είναι τακτική να μη λένε τίποτα για το θέμα, αλλά νομιζω οτι αξίζει τον κόπο να κάνετε μια προσπάθεια. Ο πολύς κόσμος δεν γνωρίζει οτι είστε ακόμα απλήρωτοι, οι περισσότεροι που είναι απ' εξω πιστεύουν οτι μάλλον σας έχουν διώξει όπως έλεγαν στην αρχή, αλλά σίγουρα δεν γνωρίζουν οτι ακόμα είστε στις θέσεις σας και παραμένετε τόσους μήνες απλήρωτοι! Ίσως είναι ο μόνος τρόπος να πιεστεί η κυβέρνηση (σίγουρα νοιάζεται για την εικόνα της) και να βάλει ένα τέλος σ αυτή την ιστορία. Μην ψαρώνετε με τις βλακείες τους, πρέπει να διεκδικείσετε αυτά που σας ανήκουν. Και δεν δικαιούστε μόνο τα δεδουλευμένα αλλά και να παραμείνετε μέχρι τη λήξη της σύμβασης (όσοι θέλετε τουλάχιστον). Δεν υπάρχει πουθενά παρανομία, δεν μπορούν να το στηρίξουν πουθενά, αν μπορούσαν θα το είχαν κάνει ήδη. Όσους δε πρόλαβαν να μπουν τους ακύρωσαν, με εσάς αν μπορούσαν δε θα το είχαν κάνει;
Οτι θα πληρωθείτε, θα πληρωθείτε. Το θέμα είναι να έχετε υπομονή και επιμονή.

PAT
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 11:24 am

Δημοσίευσηαπό PAT » Παρ Δεκ 18, 2009 9:24 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΗΓΑΝ ΣΕ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΩΞΑΝΕ ΑΠΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ.
ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΤΣΙ ΤΩΡΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΥΛΕΓΓΥΗΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΕΜΦΑΣΗ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ ΠΑΝΤΟΣ.
ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 EMAIL ΣΕ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΩ ΔΙΑΒΑΖΑΝ EMAIL THΣ ΗΜΕΡΑΣ
ΣΥΖΗΤΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΤΑ STAGE ΤΟ ΕΙΔΕ ΓΝΩΣΤΟΣ ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ
ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΓΡΑΜΜΗ
ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΤΟ ΓΡΑΨΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ


Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες