Προεκλογικά Stage

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
antonis 1981
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Δευ Οκτ 05, 2009 10:00 am

Προεκλογικά Stage

Δημοσίευσηαπό antonis 1981 » Τρί Δεκ 01, 2009 9:55 am

παιδια εχει πληρωθει κανενας πρεοκλιγος .Εγω ακομη ατα περιμενω !και μου ειπαν αγνωστο ποτε θα τα παρω γιατι δεν με βρισκουν στα κεντρικα του οαεδ στην Αθηνα,,,

sniff
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Οκτ 20, 2008 4:55 pm

Δημοσίευσηαπό sniff » Τρί Δεκ 01, 2009 10:57 am

Ούτε εγώ αλλα και ούτε η κοπέλα που δουλέυουμε μαζι και μπήκαμε προεκλογικά εχουμε πληρωθει ακόμη. Παίρνουμε κι εμείς τηλ και μας είπαν το ίδιο πράγμα οτι δεν μας βρίσκουν ενώ στείλαμε κανονικά τα χαρτιά μας.

antonis 1981
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Δευ Οκτ 05, 2009 10:00 am

Δημοσίευσηαπό antonis 1981 » Τρί Δεκ 01, 2009 12:46 pm

ολοι τα στειλαμε αλλα τι εγιναν>καλα εμας μας ειπαν μην πηγαινουμε αδικα μεχρι να μας βρουν κ αν μας βρουν θα μας πληρωσει τις μερες που σταματησαμε,χθες στειλαμε παρουσιολογιο αλλα περιμενουμε καλα μας κοροιδευουν τελος παντων ,,,,,

otinanai
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ Ιαν 09, 2008 11:41 pm

Δημοσίευσηαπό otinanai » Τρί Δεκ 01, 2009 1:10 pm

antonis 1981 έγραψε:ολοι τα στειλαμε αλλα τι εγιναν>καλα εμας μας ειπαν μην πηγαινουμε αδικα μεχρι να μας βρουν κ αν μας βρουν θα μας πληρωσει τις μερες που σταματησαμε,χθες στειλαμε παρουσιολογιο αλλα περιμενουμε καλα μας κοροιδευουν τελος παντων ,,,,,


δλδ φιλε μου σου ειπαν οτι δεν σου βρισκουν το ονομα σου καθολου στους υπολογιστες τους (σαν σύμβαση) ή δεν βρισκουν μονο το δελτιο παρουσιων που στειλατε?? οπως και ναχει ειναι απαραδεκτοι...
εσυ δλδ εξακολουθεις και πηγαινεις??

otinanai
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ Ιαν 09, 2008 11:41 pm

Δημοσίευσηαπό otinanai » Τρί Δεκ 01, 2009 1:14 pm

sniff έγραψε:Ούτε εγώ αλλα και ούτε η κοπέλα που δουλέυουμε μαζι και μπήκαμε προεκλογικά εχουμε πληρωθει ακόμη. Παίρνουμε κι εμείς τηλ και μας είπαν το ίδιο πράγμα οτι δεν μας βρίσκουν ενώ στείλαμε κανονικά τα χαρτιά μας.


καλα και τους δυο δλδ δεν σας βρισκουν καν τα ονοματα σας?καλα οι συμβασεις που τους στειλατε τι εγιναν?? τι κουφα ειναι αυτα...
εξακολουθειτε και πηγαινετε?

elenp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Τετ Οκτ 21, 2009 9:51 pm

Δημοσίευσηαπό elenp » Τρί Δεκ 01, 2009 1:20 pm

otinanai έγραψε:
sniff έγραψε:Ούτε εγώ αλλα και ούτε η κοπέλα που δουλέυουμε μαζι και μπήκαμε προεκλογικά εχουμε πληρωθει ακόμη. Παίρνουμε κι εμείς τηλ και μας είπαν το ίδιο πράγμα οτι δεν μας βρίσκουν ενώ στείλαμε κανονικά τα χαρτιά μας.


καλα και τους δυο δλδ δεν σας βρισκουν καν τα ονοματα σας?καλα οι συμβασεις που τους στειλατε τι εγιναν?? τι κουφα ειναι αυτα...
εξακολουθειτε και πηγαινετε?


και εμενα μο το ειχαν πει αυτο και της ειπα οτι την αποδειξη απο το συστημενο στο ταχυδρομειο αλλα που να βρεις το δικιο σου...

otinanai
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ Ιαν 09, 2008 11:41 pm

Δημοσίευσηαπό otinanai » Τρί Δεκ 01, 2009 1:31 pm

elenp έγραψε:
otinanai έγραψε:
sniff έγραψε:Ούτε εγώ αλλα και ούτε η κοπέλα που δουλέυουμε μαζι και μπήκαμε προεκλογικά εχουμε πληρωθει ακόμη. Παίρνουμε κι εμείς τηλ και μας είπαν το ίδιο πράγμα οτι δεν μας βρίσκουν ενώ στείλαμε κανονικά τα χαρτιά μας.


καλα και τους δυο δλδ δεν σας βρισκουν καν τα ονοματα σας?καλα οι συμβασεις που τους στειλατε τι εγιναν?? τι κουφα ειναι αυτα...
εξακολουθειτε και πηγαινετε?


και εμενα μο το ειχαν πει αυτο και της ειπα οτι την αποδειξη απο το συστημενο στο ταχυδρομειο αλλα που να βρεις το δικιο σου...


και τελικα τι εγινε,το βρηκαν το ονομα σου,το τακτοποιησαν το θεμα??

tzw
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τετ Οκτ 07, 2009 10:36 am

Δημοσίευσηαπό tzw » Τρί Δεκ 01, 2009 1:39 pm

Μια από τις κοπέλες που είναι σε stage εδώ και 2 χρόνια μου είπε πως μια φίλη της που προσλήφθηκε τον Αύγουστο,ακόμα δεν έχει πληρωθεί.Εμείς οι καινούργοι ακόμα τώρα θα στείλουμε τα παρουσιολόγια(κανονικά έπρεπε πριν ένα μήνα αλλά σε μας εκεί έγινε πατάτα).Το θέμα αν θα μας κρατήσουν ή όχι,τα λεφτά θα τα πληρωθούμε,εάν έχετε τη σύμβαση και στέλνετε κανονικά το παρουσιολόγιο δεν μπορούν να σας πουν τίποτα.

sniff
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Οκτ 20, 2008 4:55 pm

Δημοσίευσηαπό sniff » Τρί Δεκ 01, 2009 2:05 pm

Το θέμα είναι οτι δεν μας εχουν στείλει ακομη πισω τις συμβάσεις που υπογράψαμε στον δήμο. Εσείς τις έχετε πάρει; Εγώ ξεκίνησα 1η Οκτωβρίου

antonis 1981
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Δευ Οκτ 05, 2009 10:00 am

Δημοσίευσηαπό antonis 1981 » Τρί Δεκ 01, 2009 2:23 pm

καλα χριστουγεννα οτι να ναι τσαμπα περιμενουμε ....

tzw
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τετ Οκτ 07, 2009 10:36 am

Δημοσίευσηαπό tzw » Τρί Δεκ 01, 2009 2:24 pm

Μέσα Οκτωβρίου εγώ μαζί με άλλα 3-4 παιδιά,αλλά γιατί να μας τις στείλουν πίσω?Έχει έρθει κάποιο χαρτί που να γράφει ότι απολυόμαστε γιατί οι συμβάσεις είναι παράνομες?Όχι,ισχύουν κανονικά,το θέμα είναι να πληρωθούμε και κανονικά...
Δεν στέλνουν πίσω τις συμβάσεις,μόνο την κάρτα.

elenp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Τετ Οκτ 21, 2009 9:51 pm

Δημοσίευσηαπό elenp » Τρί Δεκ 01, 2009 2:44 pm

otinanai έγραψε:
elenp έγραψε:
otinanai έγραψε:
sniff έγραψε:Ούτε εγώ αλλα και ούτε η κοπέλα που δουλέυουμε μαζι και μπήκαμε προεκλογικά εχουμε πληρωθει ακόμη. Παίρνουμε κι εμείς τηλ και μας είπαν το ίδιο πράγμα οτι δεν μας βρίσκουν ενώ στείλαμε κανονικά τα χαρτιά μας.


καλα και τους δυο δλδ δεν σας βρισκουν καν τα ονοματα σας?καλα οι συμβασεις που τους στειλατε τι εγιναν?? τι κουφα ειναι αυτα...
εξακολουθειτε και πηγαινετε?


και εμενα μο το ειχαν πει αυτο και της ειπα οτι την αποδειξη απο το συστημενο στο ταχυδρομειο αλλα που να βρεις το δικιο σου...


και τελικα τι εγινε,το βρηκαν το ονομα σου,το τακτοποιησαν το θεμα??


αυτη μου ειπε και καλα οτι δεν της εχει ερθει το συμφωνητικο μου εγω της ειπα οτι εχω στειλει και αλιμο και κηφισιας οτι πρεπει και τα παρουσιολογια καθε μηνα και εχω και αποδειξη απο το συστημενο που επρεπε να στειλουμε
anyway παιδια εγω κουραστηκα και ψαχνω δουλεια στον ιδιωτικο τομεα ετσι κι αλλιως μορια δεν θα παρουμε, ενσημα δεν θα παρουμε, λιγοτερα λεφτα απο οτι θα επρεπε θα μας πληρωναν... ποιος ο λογος να μας κανουν και ψυχολογικο πολεμο??

sniff
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Οκτ 20, 2008 4:55 pm

Δημοσίευσηαπό sniff » Πέμ Δεκ 03, 2009 12:30 pm

Πετύχαμε σήμερα γραμμή στον ΟΑΕΔ και μας είπαν πως θα πληρωθούμε πριν τις γιορτές. Για να δούμε...

Niki_ath
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τετ Δεκ 02, 2009 2:26 pm

Δημοσίευσηαπό Niki_ath » Πέμ Δεκ 03, 2009 3:43 pm

ΣΟΒΑΡΑ ?????? :D ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!!
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΙΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ,,,
ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ! ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ Μ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ,,,!
ΑΝ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΠΗΔΗΜΑΤΑΚΙΑ ΑΠ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ.

antonis 1981
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Δευ Οκτ 05, 2009 10:00 am

Δημοσίευσηαπό antonis 1981 » Πέμ Δεκ 03, 2009 11:55 pm

Niki_ath έγραψε:ΣΟΒΑΡΑ ?????? :D ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!!
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΙΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ,,,
ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ! ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ Μ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ,,,!
ΑΝ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΠΗΔΗΜΑΤΑΚΙΑ ΑΠ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ.


Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες