Προεκλογικά Stage

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
otinanai
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ Ιαν 09, 2008 11:41 pm

Δημοσίευσηαπό otinanai » Τρί Δεκ 08, 2009 12:12 pm

deppyn έγραψε:εγω σημερα εφτασα ως την πορτα κ εφυγα ας σκοτωσουν οι μονιμοι μυγες σημερα... χαχα! εφοσον δεν μπορουν να μου κανουν τιποτα κ απο την αποφαση που πηρα να κοιταξω το παιδακι μου το αγεννητο προς το παρον δεν ξαναπαω!!! θα τους παω κ καποια στιγμη την αδεια εγκυμοσυνης κ οταν βγει διοικητης στον οαεδ κ βγει η τελικη αποφαση για μας ας με ειδοποιησουν κ βλεπω τι θα κανω!!! η αλλη κοπελα που μπηκαμε μαζι στο προγραμμα αυτο ολο ειρωνια ειναι με μενα ! κολλητη της διευθυντριας βλεπετε! καλο κουραγιο σε ολους μας για την αναμονη της πληρωμης... :D


σε καταλαβαινω,πολυ σηψη...,αντε και καλη λευτερια!ας ελπισουμε το παιδακι σου να ζησει καλυτερες εποχες απο μας και πολυ περισσοτερο απο τους παππουδες μας...

deppyn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 06, 2009 12:27 am

Δημοσίευσηαπό deppyn » Τρί Δεκ 08, 2009 12:32 pm

σε ευχαριστω πολυ otinanai!!! καλυτερες εποχες μονο στον υπνο μας!!!

otinanai
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ Ιαν 09, 2008 11:41 pm

Δημοσίευσηαπό otinanai » Τρί Δεκ 08, 2009 1:50 pm

deppyn έγραψε:σε ευχαριστω πολυ otinanai!!! καλυτερες εποχες μονο στον υπνο μας!!!


λοιπον deppyn μολις καταφερα να πιασω γραμμη στην υπηρεσια stage του οαεδ και μου ειπαν τα εξεις καλα :

1.οσες συμβασεις εγιναν μεχρι 30 οκτωβριου ισχυουν κανονικα και θα ολοκληρωθουν και ακυρωνονται οι υπολοιπες 5000 που θα γινόντουσαν

2.για οσους δεν βρισκουν τα ονοματα τους στους υπολογιστες αυτο συμβαινει γιατι δεν εχουν περαστει ακομα αρκετες συμβασεις τις οποιες τις περνανε τωρα στα πισι

3.θα πληρωθουμε τις μερες που πηγαμε μεχρι και νοεμβριο, πριν τις γιορτες

τα παραπανω μου ειπαν οτι γινονται κατοπιν προφορικης εντολης και η γραπτη εχει δρομολογηθει.τους ειπα οτι ρωταω για να ξερω αν θα επιστρεψω στη θεση μου και μου ειπαν τα παραπανω :shock:

development
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Απρ 17, 2009 4:21 pm

Δημοσίευσηαπό development » Τρί Δεκ 08, 2009 2:05 pm

ευτυχώς τέτοια προβλήματα με προισταμένους δεν έχω, αλλά εξαρτάται από το τμήμα, σε ένα άλλο τμήμα όπου προισταμένη είναι μια γελοία βλαχάρα τη κοπέλα που ήρθαμε μαζί της έχει αλλάξει τα φώτα (η κοπέλα έχει τρια παιδιά και απλά ζήτησε να αργεί το πρωί μια ώρα για να πάει τα παιδιά σχολείο). Κάθε μέρα τη στέλνει στο δ/ντη και της μιλάει με το χειρότερο τρόπο, βέβαια η κοπέλα έβαλε άδειες χθες.....
ΚΟΥΡΑΓΙΟ.. αλλλά μην το αφήσεις έτσι, εγώ αποφάσισα να πηγαίνω 3 φορές την εβδομάδα μέχρι να αποφασιστεί κάτι και μετά βλέπουμε.
όλος ο κόσμος που έχει φύγει έφυγε απο αυτά που άκουσε... κανείς δεν έχει δει επίσημο κρατικό έγγραφο..τουλάχιστον από τα προεκλογικά...
Προσπαθώ να πάρω τηλ. στον οαεδ αλλά τζλιφος πρέπει να έχουν σπάσει οι γραμμές εκεί..
Να ρωτήσω και κάτι που είναι αυτό το υποτιθέμενο έγγραφο που αφορά εμάς στο σύνολο εννοώ και τα 12.000 άτομα?

tzw
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τετ Οκτ 07, 2009 10:36 am

Δημοσίευσηαπό tzw » Τρί Δεκ 08, 2009 2:06 pm

Καλά,την Πέμπτη και την Παρασκευή εμείς έχουμε απεργία ενώ αύριο θα γίνει συνέλευση στον Νέο Κόσμο για τα stage και τους συμβασιούχους και θα πάνε άτομα να ζητήσουν άμεση απόφαση.Θα είναι και τα κανάλια...όχι πως ακούγεται τίποτα τόσες μέρες,αλλά ακόμα ελπίζω.

development
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Απρ 17, 2009 4:21 pm

Δημοσίευσηαπό development » Τρί Δεκ 08, 2009 2:07 pm

οoti nanai ==== μου έφτιαξες τη μέρα!
άντε να δούμε!!!

Niki_ath
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τετ Δεκ 02, 2009 2:26 pm

Δημοσίευσηαπό Niki_ath » Τρί Δεκ 08, 2009 2:48 pm

otinanai έγραψε:
deppyn έγραψε:σε ευχαριστω πολυ otinanai!!! καλυτερες εποχες μονο στον υπνο μας!!!


λοιπον deppyn μολις καταφερα να πιασω γραμμη στην υπηρεσια stage του οαεδ και μου ειπαν τα εξεις καλα :

1.οσες συμβασεις εγιναν μεχρι 30 οκτωβριου ισχυουν κανονικα και θα ολοκληρωθουν και ακυρωνονται οι υπολοιπες 5000 που θα γινόντουσαν

2.για οσους δεν βρισκουν τα ονοματα τους στους υπολογιστες αυτο συμβαινει γιατι δεν εχουν περαστει ακομα αρκετες συμβασεις τις οποιες τις περνανε τωρα στα πισι

3.θα πληρωθουμε τις μερες που πηγαμε μεχρι και νοεμβριο, πριν τις γιορτες

τα παραπανω μου ειπαν οτι γινονται κατοπιν προφορικης εντολης και η γραπτη εχει δρομολογηθει.τους ειπα οτι ρωταω για να ξερω αν θα επιστρεψω στη θεση μου και μου ειπαν τα παραπανω :shock:



πολυ καλο μου ακουγεται αυτο ,,,,αντε να δουμε ,,,αλλα δεν καταλαβα κατι,,,σου ειπαν οτι οσες συμβασεις εγιναν μεχρι 30 οκτωβριου ισχυουν κανονικα ...!!! :?: :?: :!: :!: ....συμβασεις δηλαδη και μετα τις εκλογες!!!! :!: :!: πως γινεται αυτο!! :!: (κατα τ αλλα παρανομοι!)
τεσπα οπως και να χει...8ελω τα λεφτακια μου!!!! :P :P :P :lol: :lol:

akis1
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: Κυρ Απρ 26, 2009 3:50 pm

Δημοσίευσηαπό akis1 » Τρί Δεκ 08, 2009 3:26 pm

afta pou leei o otinanai mas ta eipe kai o/i aspaso, opote paidia to thema mas exei liksei... eftixo me esio telos!

deppyn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 06, 2009 12:27 am

Δημοσίευσηαπό deppyn » Τρί Δεκ 08, 2009 4:32 pm

την μια λενε οτι τα προεκλογικα stage ειναι παρανομα κ την αλλη το αλλαζουν! απο την στιγμη που δεν υπαρχει διοικητης του οαεδ δεν πιστευω να εχει βγει καποια αποφαση!!! κ να παραμεινουμε με τι ψυχολογια θα πηγαινουμε απο την στιγμη που λενε οτι δεν υπαρχει μοριοδοτηση για τον ασεπ κ οτι καταργουνται ολα τα stage στο δημοσιο μετα την ληξη της συμβασεως! ουτε καν συνταξιμο δεν πιανεται το 18μηνο! τι κερδος θα εχουμε;;; κριμα για τα παιδια που ειναι με συμβασεις 2 χρονια κ 4! μη με παρεξηγητε αλλα εχουν σπασει τα νευρα μου με ολο το σκηνικο !!! δεν εχω διαθεση καν να συνεχισω!!! ειναι τοσα τα κακα που προτιμω να δουλεψω σε εργοστασιο με τα ενσημακια μου τα δωρα μου κ τα επιδοματα μου!

Niki_ath
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τετ Δεκ 02, 2009 2:26 pm

Δημοσίευσηαπό Niki_ath » Τρί Δεκ 08, 2009 5:55 pm

deppyn έγραψε:την μια λενε οτι τα προεκλογικα stage ειναι παρανομα κ την αλλη το αλλαζουν! απο την στιγμη που δεν υπαρχει διοικητης του οαεδ δεν πιστευω να εχει βγει καποια αποφαση!!! κ να παραμεινουμε με τι ψυχολογια θα πηγαινουμε απο την στιγμη που λενε οτι δεν υπαρχει μοριοδοτηση για τον ασεπ κ οτι καταργουνται ολα τα stage στο δημοσιο μετα την ληξη της συμβασεως! ουτε καν συνταξιμο δεν πιανεται το 18μηνο! τι κερδος θα εχουμε;;; κριμα για τα παιδια που ειναι με συμβασεις 2 χρονια κ 4! μη με παρεξηγητε αλλα εχουν σπασει τα νευρα μου με ολο το σκηνικο !!! δεν εχω διαθεση καν να συνεχισω!!! ειναι τοσα τα κακα που προτιμω να δουλεψω σε εργοστασιο με τα ενσημακια μου τα δωρα μου κ τα επιδοματα μου!


Δεν εχεις κα8ολου αδικο!!! εγω τουλαχιστον μεχρι να βρω κατι καλυτερο 8α παραμεινω,,,τι εχω να χασω?να κα8ομαι ολη μερα? τοσο καιρο ψαχνω παραλληλα και αλλου,,,αμα βρω κατι καλο και με ενσημα φυσικα θα φυγω...και ασε τους μονιμους να τρωγονται και να βγαζουν τη δουλεια μονοι τους!!! χαχαχαχα!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

otinanai
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ Ιαν 09, 2008 11:41 pm

Δημοσίευσηαπό otinanai » Τρί Δεκ 08, 2009 8:22 pm

Niki_ath έγραψε:
otinanai έγραψε:
deppyn έγραψε:σε ευχαριστω πολυ otinanai!!! καλυτερες εποχες μονο στον υπνο μας!!!


λοιπον deppyn μολις καταφερα να πιασω γραμμη στην υπηρεσια stage του οαεδ και μου ειπαν τα εξεις καλα :

1.οσες συμβασεις εγιναν μεχρι 30 οκτωβριου ισχυουν κανονικα και θα ολοκληρωθουν και ακυρωνονται οι υπολοιπες 5000 που θα γινόντουσαν

2.για οσους δεν βρισκουν τα ονοματα τους στους υπολογιστες αυτο συμβαινει γιατι δεν εχουν περαστει ακομα αρκετες συμβασεις τις οποιες τις περνανε τωρα στα πισι

3.θα πληρωθουμε τις μερες που πηγαμε μεχρι και νοεμβριο, πριν τις γιορτες

τα παραπανω μου ειπαν οτι γινονται κατοπιν προφορικης εντολης και η γραπτη εχει δρομολογηθει.τους ειπα οτι ρωταω για να ξερω αν θα επιστρεψω στη θεση μου και μου ειπαν τα παραπανω :shock:



πολυ καλο μου ακουγεται αυτο ,,,,αντε να δουμε ,,,αλλα δεν καταλαβα κατι,,,σου ειπαν οτι οσες συμβασεις εγιναν μεχρι 30 οκτωβριου ισχυουν κανονικα ...!!! :?: :?: :!: :!: ....συμβασεις δηλαδη και μετα τις εκλογες!!!! :!: :!: πως γινεται αυτο!! :!: (κατα τ αλλα παρανομοι!)
τεσπα οπως και να χει...8ελω τα λεφτακια μου!!!! :P :P :P :lol: :lol:


ναι μου ειπαν ξεκαθαρα οτι ισχυουν οσες συμβασεις εγιναν μεχρι 30 οκτωβριου (εγω τους ειπα οτι ξεκινησα 15/9/09) και [/b]ακυρωνονται οσες εκρεμουσαν να γινουν (υπολοιπες 5000 δλδ)
τους λεω θελω να μου πειτε τι θα γινει για να ξερω αν θα ξαναπαω γιατι λειπω καιρο και μου ειπαν τα παραπανω,να μου ειπαν ψεματα δεν το κοβω,τους ειχα παρει κιαλλα τηλεφωνα τον προηγουμενο καιρο και μου λεγανε θα δουμε ακομα δεν ξερουμε και τετοια

otinanai
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ Ιαν 09, 2008 11:41 pm

Δημοσίευσηαπό otinanai » Τρί Δεκ 08, 2009 8:26 pm

Niki_ath έγραψε:
deppyn έγραψε:την μια λενε οτι τα προεκλογικα stage ειναι παρανομα κ την αλλη το αλλαζουν! απο την στιγμη που δεν υπαρχει διοικητης του οαεδ δεν πιστευω να εχει βγει καποια αποφαση!!! κ να παραμεινουμε με τι ψυχολογια θα πηγαινουμε απο την στιγμη που λενε οτι δεν υπαρχει μοριοδοτηση για τον ασεπ κ οτι καταργουνται ολα τα stage στο δημοσιο μετα την ληξη της συμβασεως! ουτε καν συνταξιμο δεν πιανεται το 18μηνο! τι κερδος θα εχουμε;;; κριμα για τα παιδια που ειναι με συμβασεις 2 χρονια κ 4! μη με παρεξηγητε αλλα εχουν σπασει τα νευρα μου με ολο το σκηνικο !!! δεν εχω διαθεση καν να συνεχισω!!! ειναι τοσα τα κακα που προτιμω να δουλεψω σε εργοστασιο με τα ενσημακια μου τα δωρα μου κ τα επιδοματα μου!


Δεν εχεις κα8ολου αδικο!!! εγω τουλαχιστον μεχρι να βρω κατι καλυτερο 8α παραμεινω,,,τι εχω να χασω?να κα8ομαι ολη μερα? τοσο καιρο ψαχνω παραλληλα και αλλου,,,αμα βρω κατι καλο και με ενσημα φυσικα θα φυγω...και ασε τους μονιμους να τρωγονται και να βγαζουν τη δουλεια μονοι τους!!! χαχαχαχα!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


εννοειται οτι δεν αξιζει πια να εισαι σε stage...ουτε μορια,ουτε ενσημα,ουτε ανανεωση,ουτε τιποτα...μονο για το "χαρτζιλικι" που δινουν
εννοειται οτι ψαχνω παραλληλα κατι της προκοπης και μολις βρω γεια σας!

deppyn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 06, 2009 12:27 am

Δημοσίευσηαπό deppyn » Τρί Δεκ 08, 2009 9:17 pm

σας ευχομαι τα καλυτερα μεσα απο την καρδια μου! βουρ στον πατσα...(ολοι στην αγορα εργασιας παλι) χαχαχα!!!!!

marianna123
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 01, 2009 4:47 pm

Δημοσίευσηαπό marianna123 » Τρί Δεκ 08, 2009 11:34 pm

Παιδιά χαίρομαι πολύ για τα νέα που διαβάζω και γω οτι τελικά κανείς δεν ακυρώνεται. Εννοείται οτι όλοι παράλληλα ψάχνουμε για άλλες δουλειές...αλλά μέχρι να βρεθούν από το να κάθεσαι και να παίρνεις απ΄τον μπαμπά για τσιγάρα...καλά είναι και τα 500 ευρώ!
Το βασικότερο για μένα είναι το πόσο βλάκες αποδείχθηκε οτι είναι όλοι τους που τόσο καιρό σας πρήξανε οτι είστε άκυροι και τελικά είχαν ξεχάσει να ενημερώσουν τον γιωργάκη οτι δεν υπάρχει καμία παρανομία!!!!Βρε παιδιά ας τον ενημέρωσει κάποιος, ολόκληρος πρωθυπουργός να βγαίνει και να λέει οτι ανοησία του κατέβει...
Κι επίσης έτσι αποδεικνύεται πόσο άσχημα κάνουμε όλοι μας, που ενώ ξέρουμε οτι έχουμε το δίκιο με το μέρος μας, βιαζόμαστε να παραιτηθούμε των δικαιωμάτων μας και να μην διεκδικήσουμε τελικά αυτό που δικαιούμαστε.(αναφέρομαι σε όσους βιάστηκαν να αφήσουν τις θέσεις τους χωρίς να τους κατηγορώ βέβαια γιατί και γω στη θέση τους μπορει να απογοητευομουν και να τα παρατούσα)

Niki_ath
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τετ Δεκ 02, 2009 2:26 pm

Δημοσίευσηαπό Niki_ath » Τετ Δεκ 09, 2009 12:17 am

ελα ντε!!! μας τα κανανε τσουρεκια τοσο καιρο και τωρα λενε στον οαεδ οτι 8α πληρωθουμε! ποιος κοροιδευει ποιον δε ξερω....στις ειδησεις παντως επαψαν να λενε για μας....περιεργο...ουτε που ασχολουνται!
Παντως παιδια ετσι και φυγουμε απο τις υπηρεσιες μας 8α χουν μεγαλο προβλημα,,,τουλαχιστον εκει που μαι εγω χρειαζονται ατομα,,και να δω τι 8α κανουν αμα φυγω..αχαχαχα! 8ελω πολυ να ερ8ει η μερα που 8α τους πω αντε γεια!!!! βρικα δουλεια κανονικη με ενσημα και φυσικα καλυτερη αντιμετωπιση απο σας...γιατι μας συμπεριφερονται λες και ειμαστε μιδενικα...ολοι οι ακυροι εκει μεσα!! που ουτε το pc δεν ξερουν να ανοιξουν! και παιρνουν και 2000 μισ8ο!!! αντε γιατι τα πηρα τωρα!!! :lol: :lol: :oops: :evil:


Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες