Αίτηση stage

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ » Πέμ Νοέμ 20, 2008 2:54 pm

ΔΗΜΗΤΡΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:
ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ έγραψε:
ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:
gorgo77 έγραψε:ρε παιδια εχουμε φτασει στο σημειο να θεωρουνται ολα αυτα φυσιολογικα και αν καποιος πει οτι δεν κανει τετοια πραγματα να θεωρειται μακακας.

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΣΕ ΟΛΑ..."ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΖΕΙΣ"...
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΚΝΩ ΛΑΘΟΣ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΑΛΛΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΤΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΠΗΚΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ "ΝΑΙ ΚΑΛΑ...ΘΕΛΕΙ ΜΕΣΟΝ.ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΛΛΟΥ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΔΩ"..ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ?ΜΠΟΡΕΙ ΚΙ ΕΣΥ ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΑΠΛΑ ΤΥΧΕΙ..ΑΝ ΕΜΠΑΙΝΕΣ ΜΕ ΜΕΣΟΝ ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ?ΕΓΩ ΟΧΙ ΠΑΝΤΩΣ..ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΜΑΚΑΚΑΣ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΤΟΣΑ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ!

Συγνώμη ρε παιδιά, επειδή και γω είμαι ξανθιά επίσης, τι εννοείτε όταν λέτε "να μπεί στο δημόσιο"? Μιλάτε για μόνιμους υπαλλήλους?

Δηλαδή όποιος μπήκε με γραπτό διαγωνισμό ή με διαδικασία προτεραιότητητας μέσω ασεπ, είχε μέσον?

Ή μιλάτε μόνο για στέϊτζ και συμβάσεις?

Για να καταλάβω δηλαδή!

Γιατί κάποιος που είναι σε στέϊτζ, καθόλου δεν "μπήκε στο δημόσιο". Και ας με συγχωρήσουν οι φίλοι εδώ μέσα που έχουν αντίθετη άποψη.

Πάντα φιλικά...

ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ stage ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ?ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΜΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ stage,ΤΟ ΖΗΤΑΝΕ ΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ.

Δεν ξέρω τι θα γίνει παρακάτω, και κανένας δεν το ξέρει. Πάντως όσο είναι σε στέϊτζ είναι απλά σε στέϊτζ. Πρόγραμμα εργασιακής εμπειρίας, τίποτε παραπάνω.

ΔΗΜΗΤΡΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ΔΗΜΗΤΡΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ » Πέμ Νοέμ 20, 2008 3:03 pm

ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:
ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:
gorgo77 έγραψε:ρε παιδια εχουμε φτασει στο σημειο να θεωρουνται ολα αυτα φυσιολογικα και αν καποιος πει οτι δεν κανει τετοια πραγματα να θεωρειται μακακας.

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΚΝΩ ΛΑΘΟΣ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΑΛΛΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΤΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΠΗΚΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ "ΝΑΙ ΚΑΛΑ...ΘΕΛΕΙ ΜΕΣΟΝ.ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΛΛΟΥ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΔΩ"..ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ?ΜΠΟΡΕΙ ΚΙ ΕΣΥ ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΑΠΛΑ ΤΥΧΕΙ..ΑΝ ΕΜΠΑΙΝΕΣ ΜΕ ΜΕΣΟΝ ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ?ΕΓΩ ΟΧΙ ΠΑΝΤΩΣ..ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΜΑΚΑΚΑΣ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΤΟΣΑ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ!

Συγνώμη ρε παιδιά, επειδή και γω είμαι ξανθιά επίσης, τι εννοείτε όταν λέτε "να μπεί στο δημόσιο"? Μιλάτε για μόνιμους υπαλλήλους?

Δηλαδή όποιος μπήκε με γραπτό διαγωνισμό ή με διαδικασία προτεραιότητητας μέσω ασεπ, είχε μέσον?

Για να καταλάβω δηλαδή!

ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΜΟΝΙΜΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ,ΕΙΤΕ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ,ΕΙΤΕ ΜΕ ΓΡΑΠΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ...ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΧΟΥΝ ΜΕΣΟΝ,ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ Κ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ.
ΣΤΑ stage ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΙΝΟΥΝ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΟΥΣ ΑΝΕΡΓΟΥΣ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ.ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΑΟΕΔ.
ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΜΕΣΟΝ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΙΝΟΥΝ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΥΣ.ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ 8ΜΗΝΗ ΣΥΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΜΠΕΙ ΜΑΖΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΙ.

Και σε κάποιον που πέρασε πχ με γραπτό διαγωνισμό, σε τι τον βοηθάει το μέσον? Επεμβαίνει στον ηλεκτρονικό υπολογιστή που "διορθώνει" το γραπτο με τα multiple choice?

ΘΑ ΣΚΙΣΩ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ!!!!

ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!!!!ΕΙΧΕΣ ΤΥΧΗ...ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΜΠΗΚΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΣΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΣΚΟΤΩΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ!ΣΩΣΤΑ?
ΑΠΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΣΟΝ,ΚΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΜΕΣΟΝ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΒΑΤΟ ΟΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ.ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?
ΕΔΩ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΠΟΙΟΣ "ΕΧΩ ΤΟΝ ...(ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΝΟΜΑ,ΗΤΑΝ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΤΟΤΕ)ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΟΤΙ ΘΕΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΩ".
ΑΠΛΑ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΚΥΡΙΑΡΧΕΙ ΤΟ ΜΕΣΟΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΤΥΧΕΙ...

ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ » Πέμ Νοέμ 20, 2008 3:12 pm

ΔΗΜΗΤΡΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:
ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:
ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:

Για να καταλάβω δηλαδή!

ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΜΟΝΙΜΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ,ΕΙΤΕ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ,ΕΙΤΕ ΜΕ ΓΡΑΠΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ...ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΧΟΥΝ ΜΕΣΟΝ,ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ Κ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ.
ΣΤΑ stage ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΙΝΟΥΝ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΟΥΣ ΑΝΕΡΓΟΥΣ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ.ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΑΟΕΔ.
ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΜΕΣΟΝ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΙΝΟΥΝ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΥΣ.ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ 8ΜΗΝΗ ΣΥΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΜΠΕΙ ΜΑΖΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΙ.

Και σε κάποιον που πέρασε πχ με γραπτό διαγωνισμό, σε τι τον βοηθάει το μέσον? Επεμβαίνει στον ηλεκτρονικό υπολογιστή που "διορθώνει" το γραπτο με τα multiple choice?

ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!!!!ΕΙΧΕΣ ΤΥΧΗ...ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΜΠΗΚΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΣΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΣΚΟΤΩΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ!ΣΩΣΤΑ?
ΑΠΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΣΟΝ,ΚΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΜΕΣΟΝ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΒΑΤΟ ΟΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ.ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?
ΕΔΩ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΠΟΙΟΣ "ΕΧΩ ΤΟΝ ...(ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΝΟΜΑ,ΗΤΑΝ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΤΟΤΕ)ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΟΤΙ ΘΕΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΩ".
ΑΠΛΑ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΚΥΡΙΑΡΧΕΙ ΤΟ ΜΕΣΟΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΤΥΧΕΙ...

Πρώτον: ΄Αλλο τύχη, άλλο αξία. ΄Αλλο άξιος, άλλο τυχερός.
Δεύτερον: Το βαρβάτο μέσον δεν μπορεί να τα κάνει όλα. Αν ήταν έτσι, όλα τα παιδιά των υπουργών, βουλευτών κλπ θα ήταν μόνιμοι υπάλληλοι στο δημόσιο. Δεν είναι όμως. Και κάποιοι που το προσπάθησαν, τους πήραν χαμπάρι τα κανάλια και τους έκαναν ρεζίλι.
Τρίτον: Μη σας παραμυθιάζουν με την καραμέλλα του βαρβάτου μέσου. Ισχύει για μετάταξη, για απόσπαση, για προώθηση μέσα στην υπηρεσία, όχι όμως για να σε "μπάσει" στο δημόσιο. Τουλάχιστο όχι κατά κανόνα. (γιατί ποτέ δεν είμαι απόλυτη)
Και κάποιοι που τα διαβάζουν αυτά, παίρνουν λάθος δρόμο. Αντί να στρωθούν να διαβάσουν, να μαζέψουν χαρτιά, προσόντα, γλώσσες κλπ, τρέχουν και παρακαλάνε και εξευτελίζονται, και τους εκμεταλλεύεται ο κάθε...άντε να μην πω.
Ο άξιος δεν θα χαθεί. Ακόμα και αν δεν είναι τόσο τυχερός.
Καλό μεσημέρι!

ΔΗΜΗΤΡΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ΔΗΜΗΤΡΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ » Πέμ Νοέμ 20, 2008 4:25 pm

ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:
ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:
ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:

Για να καταλάβω δηλαδή!

Πρώτον: ΄Αλλο τύχη, άλλο αξία. ΄Αλλο άξιος, άλλο τυχερός.
Δεύτερον: Το βαρβάτο μέσον δεν μπορεί να τα κάνει όλα. Αν ήταν έτσι, όλα τα παιδιά των υπουργών, βουλευτών κλπ θα ήταν μόνιμοι υπάλληλοι στο δημόσιο. Δεν είναι όμως. Και κάποιοι που το προσπάθησαν, τους πήραν χαμπάρι τα κανάλια και τους έκαναν ρεζίλι.
Τρίτον: Μη σας παραμυθιάζουν με την καραμέλλα του βαρβάτου μέσου. Ισχύει για μετάταξη, για απόσπαση, για προώθηση μέσα στην υπηρεσία, όχι όμως για να σε "μπάσει" στο δημόσιο. Τουλάχιστο όχι κατά κανόνα. (γιατί ποτέ δεν είμαι απόλυτη)
Και κάποιοι που τα διαβάζουν αυτά, παίρνουν λάθος δρόμο. Αντί να στρωθούν να διαβάσουν, να μαζέψουν χαρτιά, προσόντα, γλώσσες κλπ, τρέχουν και παρακαλάνε και εξευτελίζονται, και τους εκμεταλλεύεται ο κάθε...άντε να μην πω.
Ο άξιος δεν θα χαθεί. Ακόμα και αν δεν είναι τόσο τυχερός.
Καλό μεσημέρι!

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΝ ΥΠΟΥΡΓΩΝ ΟΥΤΩ Η ΑΛΛΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ..ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΙ ΙΔΟΙ ΘΑ ΤΑΙΖΟΥΝ ΓΕΝΙΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΕΣ...ΕΛΠΙΖΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΑΘΕΥΤΙΚΑΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΑΘΟΣ ΔΡΟΜΟ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΠΟΤΕ..ΘΕΛΕΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ...ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ...ΕΛΠΙΔΑ..Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ...
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΡΒΑΤΟ ΜΕΣΟΝ ΑΝ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΕΝΕ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ?ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΚΙΑ?ΜΗΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΨΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ?
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ stage ΛΕΝΕ ΟΤΙ:ΕΝΣΗΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ,ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΩΣ ΚΑΙ 500€ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΟΡΙΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ?

ΔΗΜΗΤΡΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ΔΗΜΗΤΡΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ » Πέμ Νοέμ 20, 2008 4:28 pm

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΝ ΥΠΟΥΡΓΩΝ ΟΥΤΩ Η ΑΛΛΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ..ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΙ ΙΔΟΙ ΘΑ ΤΑΙΖΟΥΝ ΓΕΝΙΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΕΣ...ΕΛΠΙΖΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΑΘΕΥΤΙΚΑΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΑΘΟΣ ΔΡΟΜΟ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΠΟΤΕ..ΘΕΛΕΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ...ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ...ΕΛΠΙΔΑ..Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ...
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΡΒΑΤΟ ΜΕΣΟΝ ΑΝ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΕΝΕ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ?ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΚΙΑ?ΜΗΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΨΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ?
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ stage ΛΕΝΕ ΟΤΙ:ΕΝΣΗΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ,ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΩΣ ΚΑΙ 500€ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΟΡΙΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ?

MPYRAL
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό MPYRAL » Πέμ Νοέμ 20, 2008 8:11 pm

ΔΗΜΗΤΡΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΝ ΥΠΟΥΡΓΩΝ ΟΥΤΩ Η ΑΛΛΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ..ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΙ ΙΔΟΙ ΘΑ ΤΑΙΖΟΥΝ ΓΕΝΙΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΕΣ...ΕΛΠΙΖΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΑΘΕΥΤΙΚΑΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΑΘΟΣ ΔΡΟΜΟ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΠΟΤΕ..ΘΕΛΕΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ...ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ...ΕΛΠΙΔΑ..Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ...

EXEI BGEI ANAKOINWNTHEI MOLIS SHMERA ....ENA STYAGE POU AFORA TIS BIBLIOTIKES TOY KRATOYS OMWS !!!!!!!!! AYTO LEEI OTI BGHKE APO 30 10 SHMERA EXEI 20 11 ....KAI MEXRI SHMERA TA KATA TOPOUS OAED DEN HXERAN TIPOTE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ENW I DIADIKASIA EPILOGHS EIXE XEKINHSEI HDH !!!!!!!!! I OPIOA EINAI APO MONHS THS ,,,KOROIDIA THA PREPEI KAPOIA STIGMH NA YPOBALEI KAPIOS KAPOIA MYNHSH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PROSWPIKA DEN EXW DEKARA TSAKISTH ELPIZW KAPIOS ,,,NA FILOTIMITHEI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! AS MILISEI MAZI MOY EXW APODEIXEIS THLEFWNA YPOPGRAFES APO KATATOPOUS OAED DEN EINAI KATASTASH AYTH O KATHENAS NA MAS KANEI OTI THELLEI ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ELEOSSSSSSSSSSSSSSSS 20 MERES DEN EIXAME ENHMERWSH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

olivi
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό olivi » Παρ Νοέμ 21, 2008 12:02 pm

MPYRAL έγραψε:
EXEI BGEI ANAKOINWNTHEI MOLIS SHMERA ....ENA STYAGE POU AFORA TIS BIBLIOTIKES TOY KRATOYS OMWS !!!!!!!!! AYTO LEEI OTI BGHKE APO 30 10 SHMERA EXEI 20 11 ....KAI MEXRI SHMERA TA KATA TOPOUS OAED DEN HXERAN TIPOTE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΦΙΛΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΚΑΤΙ ΝΟΜΙΜΟ.. ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΘΑ ΞΑΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΜΕ STAGE ΣΤΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ….

ΤΟΝ Ο.Α.Ε.Δ. ΑΣΤΟΝ… ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ…

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΝΑ ΨΗΦΙΣΤΕΙ ΝΟΜΟΣ ΝΑ ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ STAGE ΥΠΟ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ.. Π.Χ. ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ 2004-5 ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ..

ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ ‘Η ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΘΕΑΤΕΣ? ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΠΟΥ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΜΠΗΚΑΝ ΣΕ STAGE ΜΕ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΤΥΧΙΟ Τ.Ε.Ε. ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ 'Η ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΛΥΚΕΙΟΥ .. ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΕ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΜΕ ΜΟΡΙΑ…

ΔΗΜΗΤΡΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ΔΗΜΗΤΡΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ » Παρ Νοέμ 21, 2008 12:21 pm

[ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΠΟΥ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΜΠΗΚΑΝ ΣΕ STAGE ΜΕ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΤΥΧΙΟ Τ.Ε.Ε. ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ 'Η ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΛΥΚΕΙΟΥ .. ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΕ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΜΕ ΜΟΡΙΑ…[/quote]

ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ...ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝ ΠΤΥΧΙΟ!!!!!!!ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΥΦΟ!!!!!ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ 38ΕΤΩΝ,ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΑΙΖΕ ΤΡΕΛΛΗ!!!!ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΑΘΑΙΝΩ...ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΞΕΣΚΙΖΟΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ(ΓΝΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟΥΣ ΟΙ ΜΟΝΙΜΟΙ ΤΟΥΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ)ΚΙ ΑΥΤΗ ΚΑΘΟΤΑΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΝΤΙΜΙΛΟΥΣΕ ΑΝ ΤΗΣ ΕΛΕΓΕΣ ΚΑΤΙ!!!!ΑΝ ΜΑΘΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ "ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ?ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΟΥΝ Τ'ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤ?ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ!κ.τ.λ." ΘΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΩ!!!!!!
ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΠΟΣΑ ΑΤΟΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ...ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΣΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΟΡΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΤΙΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΙΤΗΣΕΙΣ, ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΛΕΦΤΑ, ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ Κ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΛΛΟΝ,ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΥΝ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΑΥΤΗ ΚΙ ΟΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ....ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!!!!
ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ.."ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΖΕΙΣ..."

peolinio
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό peolinio » Δευ Νοέμ 24, 2008 6:31 pm

το π.χ. πολυ απλα δεν χρειαζοταν να το βαλεις γιατι αποτελει αυτη η περιπτωση που λες εξαιρεση απο τον κανονα και κατα την γνωμη μου η πιο αξιοκρατηκη μεθοδος .Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις το βυσμα μοριοδοτειται πολυ απλα....

maraki.kar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό maraki.kar » Τετ Νοέμ 26, 2008 8:46 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!
ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ....
ΛΟΙΠΟΝ ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΑ STAGE...ΠΛΕΟΝ ΟΛΑ ΤΑ STAGE ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΚΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΥΒΕΡΝΟΝΤΑ ΒΟΥΛΕΥΤΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΕΙΣ ΜΕ STAGE... ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ

senekas
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό senekas » Πέμ Νοέμ 27, 2008 12:30 pm

ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:
ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ έγραψε:

Για να καταλάβω δηλαδή!

Όχι μην το κάνεις ΕΥΗ! :lol: :lol:
Νομίζω ότι υπάρχει κάποιο δίκιο στα λεγόμενα των παιδιών υπό την εξής έννοια:
Μέσω του stage-που είναι πανθομολογούμενο ότι είναι με μέσο καθαρά- μπορεί να πάρει κάποιος πχ για 24μηνο 78 μόρια προσαύξηση και για 30μηνο 105!! Επίσης για τα σεμινάρια της Επαγγελματικης Κατάρτισης ΑΕ φαντάζομαι ότι και εκεί κάποιο μέσο θα παίζει καθώς είναι λίγα και λίγες θέσεις άλλα 70 μόρια.
Αν σκεφτούμε ότι οι θέσεις που βγαίνουν είναι γενικά λίγες η επιτυχία παίζεται στα μόρια (προσωπική εμπειρία:έχω χάσει θέση για 18 μόρια) άρα να το πάλι το μέσο που εμφανίζεται ή καλύτερα παρεισφρέει και στον αδιάβλητο ΑΣΕΠ! Γιατί στις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ γράφει φαρδιά-πλατιά ότι προσδίδει προσαύξηση η προϋπηρεσία stage.
Γιατί για τη συνέντευξη, που προβλέπεται μάλιστα από τον ιδρυτικό νόμο του ΑΣΕΠ, το ίδιο το ΑΣΕΠ τη σαμποτάρει-και καλά κάνει- γιατί είναι διαβλητή;; Δε θα όφειλε να κάνει το ίδιο και με τα stage εφόσον όλοι γνωρίζουν ότι και σε αυτά με διαβλητά κριτήρια επιλέγεσαι;;'Αρα είναι διαβλητό κριτήριο εισαγωγής;; Γιατί δεν αποφασίζουν τουλάχιστον να μην αναγνωρίζουν προσαύξηση σε αυτή την προϋπηρεσία-ή και σε καμία- για να μην αισθάνονται εξαπατημένοι οι υπάλληλοι του ιδιωτικού τομέα;;
Αλλά πιθανότατα και στο ΑΣΕΠ θα έχουν εργαζομένους stage που τους βγάζουν πολλή δουλειά και κάνουν το παπί! :wink:

Επίσης η βεβαίωση προϋπηρεσίας από στρατό είναι διαβλητή, ό,τι θέλεις σου γράφει ο διοικητής σου με λίγο μέσον'και αυτή σου δίνει μόρια προϋπηρεσίας και αθροιζόμενη με άλλη πχ κανένα stage αν είναι συνολικά πάνω από 24 μηνο και προσαύξηση.
Και για να μην πιάσουμε καθόλου το θέμα πώς στο πανεπιστήμιο τα κομματόσκυλα παίρνανε τις βαθμουλάρες χωρίς καν να προσέρχονται, -ένας βαθμός παραπάνω στο πτυχίο είναι 100 μόρια- 'η πώς μπαίνανε στις κατακτήριες-δεύτερο πτυχίο σε συναφές αντικείμενο άλλα 150 ευρώ-και πώς παίρνανε πάλι οι ίδιοι με μέσον όλα τα καλά μεταπτυχιακά της σχολής τους, που ήταν ως εκ τούτου συναφή-βλέπε άλλα 150 μόρια στο ΑΣΕΠ-

Θέλετε να τα αθροίσουμε όλα αυτά τα "μόρια" να δούμε τι γίνεται;

Εμένα το συμπέρασμά μου είναι ότι το μέσον στην Ελλάδα είναι δομικό στοιχείο της κοινωνίας μας, ζει και επιβιώνει παντού σαν τους κοριούς και μας έχει εμποτίσει παντού :cry: :cry:

ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό ΕΥΗ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ » Δευ Δεκ 01, 2008 1:12 pm

Παιδιά, οk, απλά εγώ έχω κατά νου τη δική μου περίπτωση και αγανακτώ όταν και σε μένα προσωπικά έχουν γίνει κατά καιρούς επιθέσεις του τύπου "καλά ρε τι βύσμα είχες και βρέθηκες στο Δημόσιο" ή "ποιος σε έβαλε στο Δημόσιο" . Και επειδή καλώς ή κακώς όταν μιλούμε εδώ μέσα, μιλούμε με βάση τη ΔΙΚΗ μας εμπειρία, και μέσω της ΔΙΚΗΣ μας οπτικής, εγώ ΞΕΡΩ ότι μπήκα αξιοκρατικά, ούτε εμπειρίες μου μέτρησαν, ούτε εντοπιότητες επικαλέστηκα, ούτε ειδικές περιπτώσεις, ούτε συνεντεύξεις, ΜΟΝΟ ΒΑΘΜΟΙ, οπότε όταν μου λένε ότι μόνο με μέσον γίνεσαι μονιμος υπάλληλος, αγανακτώ και θα αγανακτώ.
Αυτό βίωσα, αυτό υπερασπίζομαι και αυτό προτείνω.
Κατά τα άλλα σέβομαι όλους εδώ μέσα και καταλαβαίνω ότι καθένας μιλάει με βάση τη δική του εμπειρία.

Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης