Εμπειρία απο stage ΤΕ - θέσεις ΔΕ

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
Nickthegreek
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Εμπειρία απο stage ΤΕ - θέσεις ΔΕ

Δημοσίευσηαπό Nickthegreek » Τρί Νοέμ 11, 2008 7:31 pm

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω 3 ερωτήσεις σχετικές με την προκύρηξη 8Κ/2008.

1. Εργάζομαι στα προγράμματα stage στο δημόσιο τομέα και η βεβαίωση εμπειρίας που παίρνω από τον OAEΔ, αναφέρει ΤΕ Διοικητικού. Μπορώ να την χρησιμοποιήσω για τις θέσεις ΔΕ Διοικητικού? Στο παράρτημα Δ΄ για την εμπειρία αναφέρει ότι: "Ως εμπειρία νοείται η απασχόληση...ή με το αντικέιμενο της προς πλήρωσης θέσης...".

2. Πριν 2 μέρες, στις 9 Νοεμβρίου, έκλεισα 24 μήνες συνολικά στο stage. Στην παράγραφο που αναφέρει τις προϋποθέσεις προσαύξησης των μονάδων εμπειρίας κατά 50%, αναφέρει στο τέλος ότι: "Τα παραπάνω εφαρμόζονται για το χρόνο εμπειρίας που αποκτήθηκε από 1.1.90 έως και την ημερομηνία έκδοσης της παρούσας προκύρηξης..." Αυτό λογικά σημαίνει οτι δεν δικαιούμαι 50% προσαύξηση εφόσον η προκύρηξη δημοσιεύθηκε στις 6 Οκτωβρίου???

3. Προφανώς το πτυχίου που έχω (ΤΕΙ λογιστικής) δεν προσμετράται ως δεύτερος τίτλος σπουδών στις θέσεις ΔΕ, ετσι δεν είναι?

Zenia_PAU
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Zenia_PAU » Τρί Νοέμ 11, 2008 11:41 pm

EISAI STOKOS?

Nickthegreek
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Nickthegreek » Τετ Νοέμ 12, 2008 2:21 am

Κοίτα Ζήνα, αν δεν έχεις κάτι ουσιαστικό να πεις, πήγαινε παίξε με τίποτα άλλο.

Υπάρχουν πολλοί όπως εγώ που θέλουν να ναι απολύτως σίγουροι για κάποια πράγματα και ζητάνε την βοήθεια των πιο έμπειρων. Πάντα έκανα προκυρήξεις που αφορούν TE, είναι η πρώτη φορά που θα κάνω ΔΕ και δεν θέλω να χάνω ούτε τσάμπα χρόνο, ούτε και να δίνω λεφτά για πέταμα σε προκυρήξεις.

Αν δεν γουστάρεις να βοηθήσεις τους άλλους, τράβα σε άλλο forum που δεν λέγεται "ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ". Γκέγκε?

LASI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό LASI » Τετ Νοέμ 12, 2008 10:05 am

Nickthegreek καλημερα!
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ ΣΑΝ ΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΔΕ.ΤΟ 50% TO ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ 24 ΜΗΝΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ! .ΟΤΑΝ ΛΑΒΕΙΣ ΜΕΡΟΣ ΣΑΝ ΔΕ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΣΟΥ ΣΑΝ ΤΕ.ΔΙΑΓΩΝΙΖΕΣΑΙ ΣΑΝ ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΛΥΚΕΙΟΥ! ΑΝ ΟΜΩΣ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙΣ ΣΑΝ ΔΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΣΟΥ! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ! ΚΑΝΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΟΡΙΑ( συμβουλη μου). ΡΩΤΩΝΤΑΣ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΡΑΒΑΝΕ ΖΟΡΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ....

frosoula
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό frosoula » Τετ Νοέμ 12, 2008 11:23 am

Προς zenia pau Στοκος εισαι εσυ και δεν το λεω εγω αλλα το απολυτηριο σου με 9.2 :lol: :lol: :lol: για το οποιο θρασυτατα σε αλλο post αναρωτιεσαι γιατι δεν υπολογιζεται ισοτιμα απολυτηριο 17 με το δικο σου 9.2!!!!!!! ΗΜΑΡΤΟΝ.

Nickthegreek
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Nickthegreek » Τετ Νοέμ 12, 2008 12:38 pm

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας!

Γνωρίζει κανείς αν η στρατιωτική θητεία αναγνωρίζεται εν τέλη ως εμπειρία σε προκυρήξεις ΔΕ ή και ΤΕ? Θα πρέπει το αντικείμενο που έκανες στον στρατο να είναι συναφή με τις θέσεις που ζητάει η προκύρηξη? Εγώ στον στρατό είμουν οδηγός, καμμία σχέση δηλ με λογιστική ή δουλεία γραφείου!

kzk842
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό kzk842 » Τετ Νοέμ 12, 2008 1:27 pm

Nickthegreek έγραψε:Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας!

Γνωρίζει κανείς αν η στρατιωτική θητεία αναγνωρίζεται εν τέλη ως εμπειρία σε προκυρήξεις ΔΕ ή και ΤΕ? Θα πρέπει το αντικείμενο που έκανες στον στρατο να είναι συναφή με τις θέσεις που ζητάει η προκύρηξη? Εγώ στον στρατό είμουν οδηγός, καμμία σχέση δηλ με λογιστική ή δουλεία γραφείου!

Η προϋπηρεσία στρατού μετράει κανονικότατα σαν προϋπηρεσία δημοσίου(η δική μου τουλάχιστον για χειρισμό υπολογιστών προσμετρήθηκε σε 3 προκηρύξεις έως τώρα)αλλά δεν μετράει αν ήσουν οδηγός για λογιστική ή δουλειά γραφείου εννοείται,οδηγός μετράει αν κάνεις για θέση οδηγών.

olga_lekka
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό olga_lekka » Παρ Νοέμ 14, 2008 1:13 pm

[color=red][quote="LASI"]Nickthegreek καλημερα!
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ ΣΑΝ ΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΘΕΣΕΙΣ ΔΕ.
[/color]

αυτο είναι σίγουρο?? Ο ΑΣΕΠ το δέχεται?? Γιατι ένας φίλος μου το ρώτησε στον ΑΣΕΠ και του είπαν οχι!Τελικα τι ισχύει?Μάλλον θα πρέπει να κανει γραπτό ερωτημα στον ΑΣΕΠ για να ειναι σιγουρος!!

MPYRAL
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό MPYRAL » Τρί Νοέμ 18, 2008 10:54 am

kzk842 έγραψε:
Nickthegreek έγραψε:Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας!

Η προϋπηρεσία στρατού μετράει κανονικότατα σαν προϋπηρεσία δημοσίου(η δική μου τουλάχιστον για χειρισμό υπολογιστών προσμετρήθηκε σε 3 προκηρύξεις έως τώρα)αλλά δεν μετράει αν ήσουν οδηγός για λογιστική ή δουλειά γραφείου εννοείται,οδηγός μετράει αν κάνεις για θέση οδηγών.

to exw psaxei kataraxas prepei na xeis parei ptyxio i apofoithrio kai meta ...px an eixes diplwma kati asxeto ws paradeigma ....an eixes diplwma aytokinhtoy ....kai mpikes sto strato ws odhgos ...exeis 12 mhnes empeiria ,,,,an to diplwma to pres sto meson ths thiteias exeis 6 mhnes !!!!

m.d
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό m.d » Τετ Νοέμ 19, 2008 9:11 pm

kalhspera sas,

hmoyn kai ego me stege se nomarxia sthn d/nsh emporioy.to diko moy programma teleiose 5 noembrioy.
to uema an pernoyme thn empeiria kai en katakleidi kai thn prosayjhsh apasxolei kai emena.
exo kleisei 30 mhnes.me eidikothta TE DIOIKHTIKOY.
An kano ta xartia moy sas DE perno thn empeiria kia thn prosayjhsh?
sto asep eipan oxi.mia paleioterh prokyrhjh poy ekana eida oti thn epiasan thn empiria.stis dioikhtikes poy rothsa sthn nomarxia moy eipan oti arxika skanaroyn thn aithsh kai metrane oti grafeis exo.bgaazoyn ta moria kanonika kai an exeis sygkentrosh arketa moria kai eisai ypopshfios na mpeis anhgoyn tote to fakelo soy kai koitane ta xartia soy.kai meta se aporiptoyn.isxyei kati tetoio?

sas parakalo na moy apanthsei kapoios poy na gnorizei.giati apo ti diabasa shmera edo ekana blakeia mallon poy den ekana thn prokyrhjh 8K.

eyxaristo poly

MPYRAL
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό MPYRAL » Τετ Νοέμ 19, 2008 9:23 pm

m.d έγραψε:kalhspera sas,

hmoyn kai ego me stege se nomarxia sthn d/nsh emporioy.to diko moy programma teleiose 5 noembrioy.
to uema an pernoyme thn empeiria kai en katakleidi kai thn prosayjhsh apasxolei kai emena.
exo kleisei 30 mhnes.me eidikothta TE DIOIKHTIKOY.
An kano ta xartia moy sas DE perno thn empeiria kia thn prosayjhsh?
sto asep eipan oxi.mia paleioterh prokyrhjh poy ekana eida oti thn epiasan thn empiria.stis dioikhtikes poy rothsa sthn nomarxia moy eipan oti arxika skanaroyn thn aithsh kai metrane oti grafeis exo.bgaazoyn ta moria kanonika kai an exeis sygkentrosh arketa moria kai eisai ypopshfios na mpeis anhgoyn tote to fakelo soy kai koitane ta xartia soy.kai meta se aporiptoyn.isxyei kati tetoio?

sas parakalo na moy apanthsei kapoios poy na gnorizei.giati apo ti diabasa shmera edo ekana blakeia mallon poy den ekana thn prokyrhjh 8K.

eyxaristo poly

ΣΕ ΤΙ ΧΡΗΣΗΜΕΥΕΙ ΤΟ STAGE ???? ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΜΟΝΙΜΕΣ ΠΡΟΚΥΡΗΞΕΙΣ ???? ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΠΙΟΙ ΣΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ??? ΜΑ ΑΝ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΛΑΒΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΑΛΙ ΔΕ ΘΑ ΑΠΟΧΤΗΣΟΥΝ ΓΝΩΣΕΙΣ ????????? ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ...

m.d
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό m.d » Τετ Νοέμ 19, 2008 9:35 pm

DEN KATALABA.........TI ENNOEIS?

MPYRAL
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό MPYRAL » Τετ Νοέμ 19, 2008 9:38 pm

m.d έγραψε:DEN KATALABA.........TI ENNOEIS?

EXW ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΔΙΟ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ...
ΠΡΩΤΟΝ - ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕΣ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΚΥΡΗΞΕΙΣ ΟΣΟ ΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΑGE Ι ΟΧΙ ???? ΕΙΧΕΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ?????
ΑΚΟΜΗ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ????????? ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΠΤΩΣΗ Η ΟΧΙ ???????????

m.d
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό m.d » Τετ Νοέμ 19, 2008 9:44 pm

NAI MPOROYSA NA SYMMETEXO AP OTI XERW.......
EIXA KANEI PALAIOTERA 2 PROKYRHXEIS....NAI MPOROYSA NA PAREITHTHO XORIS LOGO DEN XERO ALLA ME LOGO SIGOYRA
GIATI OMOS ROTAS?SE TI APOSKOPOYN AYTES OI EROTHSEIS?

MPYRAL
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό MPYRAL » Τετ Νοέμ 19, 2008 9:49 pm

m.d έγραψε:NAI MPOROYSA NA SYMMETEXO AP OTI XERW.......
EIXA KANEI PALAIOTERA 2 PROKYRHXEIS....NAI MPOROYSA NA PAREITHTHO XORIS LOGO DEN XERO ALLA ME LOGO SIGOYRA
GIATI OMOS ROTAS?SE TI APOSKOPOYN AYTES OI EROTHSEIS?

DHL AN PERNOYSES SE ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΚΥΡΗΞΕΙΣ ΤΟΤΕ ΤΗΑ ΕΜΠΑΙΝΕΣ ΕΤΣΙ Ι ΟΧΙ ΄΄ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΕΚΡΙΜΕΝΟ Ι ΟΧΙ ΄??????????ΑΠΟΣΚΟΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΟΥ ,,,,ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΕΔΩ???????????????????????????????????????????????????????????

Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης