Υπηρεσία Πολιτικής Υπηρεσίας

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
nclpao13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2008 6:58 pm

Δημοσίευσηαπό nclpao13 » Πέμ Οκτ 30, 2008 8:36 am

Καλημέρα σε όλους. Μετά από επικοινωνία που είχα μου είπαν ότι αργούν ακόμη τα ποινικά μητρώα λόγω κτηματολογίου. Εξελίξεις θα έχουμε κατά τις 20 Νοεμβρίου.

calessin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2007 6:39 pm

Δημοσίευσηαπό calessin » Παρ Οκτ 31, 2008 12:10 pm

Τι γίνεται ρε παιδιά; Εμένα σήμερα μου είπαν ότι οι αποφάσεις διορισμού έχουν σταλεί και από εδώ και πέρα είναι θέμα υπουργού ( μιλάω για κλάδο αερολιμενικών ). Ελπίζουν δε να ξεκινήσει η όλη φάση μέσα στο Νοέμβριο. Στη σχολή που πήρα μου είπαν το ίδιο πράγμα. Το πρόγραμμα έχει αποσταλεί και ετοιμάζεται, το νωρίτερο μπορεί να ξεκινήσει στις 20 του μήνα, το αργότερο άγνωστον...Πάντως έχουν λέει πρόβλημα αιθουσών γιατί είμαστε πολύς λαός επομένως μπορεί να ισχύουν διαφορετικά πράγματα για τους ελεγκτές. Είστε και 70 άτομα εσείς...

takisrhodes83
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2008 7:16 pm

Δημοσίευσηαπό takisrhodes83 » Παρ Οκτ 31, 2008 2:00 pm

Τα ιδια μου ειπαν και μενα για ελεγκτες. Ειναι για υπογραφη στον διοικητη και μετα υπουργο, αν δεν συμβει κατι αλλο στις 20 Νοεμβρη το νωριτερο. Τα μαθηματα μαλλον εναλλαξ μια βδομαδα πρωι μια απογευμα και θα ειμαστε 4 τμηματα. Αυτες ειναι οι πληροφοριες.

nclpao13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2008 6:58 pm

Δημοσίευσηαπό nclpao13 » Δευ Νοέμ 03, 2008 9:45 pm

Σύμφωνα με το άρθρο http://www.naftemporiki.gr/news/static/ ... 585740.htm άλλαξε η ηγεσία της ΥΠΑ. Ίσως να είναι και ένας λόγος για την καθυστέρηση...

nclpao13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2008 6:58 pm

Δημοσίευσηαπό nclpao13 » Τρί Νοέμ 04, 2008 9:02 am

Και ένα ενδιαφέρον άρθρο για τους συναδέλφους ελεγκτές που θα πάνε στο αεροδρόμιο της Ρόδου http://www.zougla.gr/news.php?id=12077

asterix70
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 07, 2008 9:28 pm

Δημοσίευσηαπό asterix70 » Δευ Νοέμ 10, 2008 10:56 pm

ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΣΤΟΥΣ ΕΛΕΓΚΤΕΣ ΜΟΝΟ. ΜΑ ΚΑΛΑ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΣΤΑ ΛΕΦΤΑ, ΣΤΙΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ? ΕΛΕΟΣ!!!! ΤΕΤΟΙΑ ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΤΑ ΒΙΣΜΑΤΑ ΣΑΣ, ΔΙΟΤΙ ΟΛΟΙ ΣΑΣ, ΜΗΔΕΝΟΣ ΕΞΑΙΡΟΥΜΕΝΟΥ, ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΤΕ.
ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΣΠΟΑ, ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΕΡΘΕΤΕ ΣΤΑ ΝΗΣΙΑ, ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΟΜΟΡΦΑ.
ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ...

ΥΓ: ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΡΩΤΑΤΕ ΚΙΟΛΑΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΗΝ ΟΡΘΟΦΩΝΙΑ. ΧΑΧΑΧΑ....ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟ ΤΟΤΟ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ?
ΚΟΒΟΝΤΑΙ ΒΡΕ ΤΑ ΒΙΣΜΑΤΑ?????

takisrhodes83
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2008 7:16 pm

Δημοσίευσηαπό takisrhodes83 » Τρί Νοέμ 11, 2008 1:19 am

Για την πληροφορια και μονο, εχει κοπει ενας στην ορθοφωνια και 3 ατομα απ'οτι ξερω στις ιατρικες λογω δυσχρωματοψιας.Αν τους θεωρεις λιγους, σκεψου οτι ειναι λογικο να μην πηγαν να δωσουν καν ΑΣΕΠ οσοι ειναι αομματοι και βραδυγλωσσοι ,αφου οι απαιτησεις ηταν γνωστες. Κατα τ αλλα μπορεις να δεις οτι στην εξεταση του ΑΣΕΠ κοπηκαν, επειδη δεν εγραψαν πανω απο 55% , περιπου 1600 ατομα δηλ. το 80% των αρχικων υποψηφιων. Οι λιστες με τις βαθμολογιες ειναι στη σελιδα του ΑΣΕΠ αν θες να μαθεις κι αλλα. Τωρα αν μπηκε κανεις απο το παραθυρο, αποκλειεται να μην το μαθουμε στην εκπαιδευση. Ελα κι εσυ κι αν βρεις κανενα ,κανε καταγγελια. Αν εισαι απο αυτους που δεν τα καταφεραν με τη λογικη που εχεις δεν προκειται να πετυχεις ουτε σε διαγωνισμο ταβλι.

iceman1978
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 28, 2008 6:23 pm

Δημοσίευσηαπό iceman1978 » Τρί Νοέμ 11, 2008 2:16 pm

to kseroume oti ponaei pou emeines apeksw...alla me ta myala pou exeis koita na gineis ypotaktikos kanenos ypourgou mpas kai sou vgalei kamia fwtografiki thesoula kai voleyteis...na mpeis kiesy sto dimosio gia na diaiwnistei to eidos sou...oso gia mas...nai tharthoume sta nisia...kai nai tha mas vlepeis me to kyali mia zwi...ante geia twra kai katse sti mizeria sou...

asterix70
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 07, 2008 9:28 pm

Δημοσίευσηαπό asterix70 » Τρί Νοέμ 11, 2008 7:30 pm

1ον ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΦΩΣΤΗΡΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΠΟΤΥΧΟΝΤΕΣ, ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΑΤΕ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑΤΕ ΟΤΙ ΗΔΗ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΕΣΕΙΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΤΕ, ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ.

2ον ΑΠΟ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΑ ΤΩΝ ΔΙΟΡΙΣΤΕΩΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο... ΜΠΑΡΜΠΑΣ ΣΑΣ, ΟΠΟΤΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΡΙ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ ΠΕΙΤΕ ΤΑ ΣΕ ΚΑΝΑΝ ΓΕΙΤΟΝΑ.

3ον ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ''ΜΑΓΚΙΑ'' ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΑ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ....

korinadv
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Δευ Μαρ 17, 2008 1:31 pm

Δημοσίευσηαπό korinadv » Τρί Νοέμ 11, 2008 8:02 pm

Για να είσαι στην υπηρεσία και να τα λες αυτά με τόση σιγουριά σημαίνει ότι εσύ μπήκες με βύσμα και θεωρείς το ίδιο και για τους υπόλοιπους, σωστά? Και ρε παιδιά, πως καταλαβαίνει κανείς από το ονοματεπώνυμο του άλλου ποιον έχει μπάρμπα? Τι νέα επιστήμη είναι αυτή???

mist
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 12:06 pm

Δημοσίευσηαπό mist » Τετ Νοέμ 12, 2008 1:33 am

και εκτός αυτού... τι τον νοιάζει και τι τον κόφτει? κι αυτός "βολεμένος" δεν είναι (με την δική του έννοια.. όχι τη δική μου). ή αυτός είναι ο φωστήρας τελικά? και σιγά τη μαγκιά... όχι μάγκες είναι τύποι σαν κι εσένα που επειδή λένε αυτά που λένε νομίζουν ότι θα φοβήσουν κόσμο.. καλά... έλεος πια με αυτή τη χώρα και τα μυαλά που κατασκευάζει!!

mist
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 12:06 pm

Δημοσίευσηαπό mist » Τετ Νοέμ 12, 2008 1:39 am

αααα.. και κάτι άλλο... για να μην το έχει καταλάβει κανείς μας από τα λεγόμενα σου ότι δουλεύεις για την υπηρεσία και μάλιστα πολλά χρόνια (αυτό πως το βγάζει κανείς σαν συμπέρασμα???) τότε μάλλον δεν το έχουμε εμείς το πρόβλημα έκφρασης αλλά εσύ. τουλ εμάς μας βάλανε και ερωτήσεις γραμματικής και συντακτικού.. εσένα?? :P

καλά αυτό με τα ον/μα δεν θα το σχολιάσω καν.. ακόμα γελάω!

για προσδιόρισε λιγάκι τα προβλήματα γιατί έχω μεγααααλη περιέργεια να μάθω!!!

billaros
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τετ Φεβ 06, 2008 3:28 pm

Δημοσίευσηαπό billaros » Τετ Νοέμ 12, 2008 3:38 am

Ξέρεις asterix δεν κουβαλάμε καμία "μαγκιά". Είμαστε απλά περήφανοι που περάσαμε μια δύσκολη διαδικασία. Όταν αμφισβητείς την εντιμότητα και την επάρκειά μας είναι φυσικό να εξοργιζόμαστε.

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να ντρεπόμαστε επειδή θέλουμε να μάθουμε όσο γίνεται περισσότερα για τη δουλειά, την εκπαίδευση, τις βάρδιες και ναι, για το μισθό και τις μεταθέσεις. Δεν έτυχε ποτέ να δώσεις συνέντευξη για δουλειά; Δεν έκανες ερωτήσεις για αυτά τα θέματα;

Αν δεν πέτυχες στον διαγωνισμό κατανοώ την πίκρα σου αλλά όχι το ύφος σου. Προσπάθησε ξανά γνωρίζοντας ότι υπάρχουν αξιοκρατικοί διαγωνισμοί.

Αν είσαι όντως στην υπηρεσία τότε θα έπρεπε να μας βοηθήσεις στις απορίες μας, να μας περιμένεις πως και πως στο αεροδρόμιο για να ομαλοποιηθούν οι βάρδιες, να είσαι έτοιμος να συνεργαστείς μαζί μας ώστε να είμαστε όλοι αποδοτικότεροι στη δουλειά μας. Αντίθετα, κάνεις φιλότιμες προσπάθειες να δηλητηριάσεις το κλίμα. Λυπάμαι.

Υ.Γ. Ειλικρινά, καλή επιτυχία στην 8Κ/2008, να περάσεις στην πόλη που θέλεις και να μην χρειαστεί να δουλέψουμε μαζί σε κάποιο αεροδρόμιο. Βέβαια με τη λογική σου η ευχή μου είναι ανούσια αφού είτε έχεις βύσμα και έχεις καπαρώσει τη θέση, είτε δεν έχεις οπότε δεν υπάρχει ελπίδα.

qwerty
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 18, 2008 7:41 pm

Δημοσίευσηαπό qwerty » Τετ Νοέμ 12, 2008 9:14 am

asterix70 έγραψε:1ον ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΦΩΣΤΗΡΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΠΟΤΥΧΟΝΤΕΣ, ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΑΤΕ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑΤΕ ΟΤΙ ΗΔΗ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΕΣΕΙΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΤΕ, ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ.

2ον ΑΠΟ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΑ ΤΩΝ ΔΙΟΡΙΣΤΕΩΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο... ΜΠΑΡΜΠΑΣ ΣΑΣ, ΟΠΟΤΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΡΙ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ ΠΕΙΤΕ ΤΑ ΣΕ ΚΑΝΑΝ ΓΕΙΤΟΝΑ.

3ον ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ''ΜΑΓΚΙΑ'' ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΑ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ....


1ον Γράφεις με κεφαλαία...γιατί? για να ακουστείς? σε ακούμε.
2ον Απειλείς κόσμο? και μάλιστα ανώνυμα? που το είδες αυτό? περίμενε να διοριστούν αυτοί που είναι να διοριστούν, και πήγαινε, συστήσου, και πες τους αυτά που νομίζεις για αυτους. Ό,τι άλλο είναι κλασσική συμπεριφορά κότας, και μάλιστα εκτροφείου, όχι αλανιάρας. Μήπως θέλεις να μας πεις και ποιος είσαι τελικά? δε νομίζω...Πάντως αυτό που κάνεις εσύ σίγουρα, 100% δεν είναι "μαγκιά".
3ον Το παίζεις παλιός? Τι μας τα λες αυτά? στο στρατό αυτά έκανες? Εσύ ούτε πληρώνεσαι από τη δημόσιο, ούτε θέλεις μετάθεση ούτε τίποτα..είμαι σίγουρος..παίζεις για τη φανέλα που λέμε...ρε ουστ από δω!..
4ον Είναι εμφανέστατο ότι εσύ κάτι ήθελες από το διαγωνισμό αυτό, είτε προσωπικό, είτε εκ μέρους άλλου, και μάλλον...λέω μάλλον δεν πρέπει να τα κατάφερες και πολύ καλά ε? μήπως έγινες λίγο ρόμπα στους συναδέλφους σου και τα βγάζεις στα καινούρια παιδιά?
5ον Έχεις μούτρα να πεις αυτά που γράφεις και στην υπηρεσία? στους..παλιούς...συναδέλφους σου? ή τα λες μόνο εδώ για να βγάλεις το άχτι σου?..θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το ξυδάκι τοπ, ή ένα καλό μπαλσάμικο αν είσαι και πολύ των ξυνών όπως η συμπεριφορά σου δείχνει (προσωπική μου άποψη αυτό το τελευταίο) ;)
6ον Εσύ είσαι ο κριτής της ικανότητάς μας? Δεν το ξέραμε ρε παιδάκι μου και κάναμε αίτηση στο ΑΣΕΠ, και περάσαμε 3 στάδια εξετάσεων. Φτου...δε βαριέσαι..τώρα που το ξέρουμε πως εσύ κρίνεις, ο μεγάλος asterix με το όνομα..θα το λέμε στους γνωστούς μας να σε προτιμούν.. (αει παραπέρα ρεεεεεεεε).

Τη "μαγκία" φίλε μου, την κάνουν τα αποτελέσματα και η συνείδηση του καθενός, και όχι οι άδειες και ανώνυμες απειλές. Εσύ που είσαι παλιός θα έπρεπε να ξέρεις καλύτερα. Για πες μας, εσύ νοιώθεις μεγάλος μάγκας? Γιατί εγώ σε έχω για μεγάλο κομπλεξικό.

Χαιρετώ..ένας από αυτούς που θα περάσουν καλά εξαιτίας σου..

Περιμένω, ειλικρινά με ανυπομονησία! (χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα)

rwmaios80
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 4:16 pm

Δημοσίευσηαπό rwmaios80 » Τετ Νοέμ 12, 2008 7:13 pm

Γεια σας παιδιά! Ας δώσω και εγώ λίγη "αξία" στον asterix70, αν μπορεί να θεωρηθεί αξία το να κάνεις 70 τουλάχιστον άτομα να σε αντιπαθήσουν στα καλά καθούμενα...

Λυπάμαι πολύ που ακόμα και ο θείος μου που είναι οικοδόμος (χωρίς να θέλω να θίξω επαγγάλματα ή ανθρώπους) φυσικά δείχνει να έχει περισσότερη παιδεία και ήθος από ένα άτομο με σίγουρα μεγάλη μόρφωση, τουλάχιστον βάσει των προαπαιτούμενων βασικών προσόντων που ξέρουμε, το οποίο βρίσκεται σε μια τόσο σημαντική θέση και του έχουν ανατεθεί τα καθήκοντα για μια τόσο υπεύθυνη δουλειά. Δηλαδή το συγκεκριμένο άτομο είναι τόσο καλός επαγγελματίας και τον νοιάζει μόνο να κάνει σωστά τη δουλειά του, και δημιουργεί το καλύτερο κλίμα για τα καινούρια παιδία που θα πάνε στα αεροδρόμια και θα πρέπει να συνεργαστούν μαζί του για ένα τόσο σημαντικό έργο, ενώ έμμεσα από αυτήν τη συνεργασία θα εξαρτώνται οι ζωές τόσων ατόμων...

Ειλικρινά απορώ τι σκέφτεται όταν παρακολουθεί τις συζητήσεις πάνω σε ένα διαγωνισμό που έχει λήξει, και επεμβαίνει μόνο και μόνο για να φοβίσει και να απειλήσει άτομα με τα οποία το καλύτερο πράγμα που έχει να κάνει, είναι να συνεργαστεί με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ώστε να μπορεί να είναι ικανοποιημένος για το σπουδαίο έργο που έχει να προσφέρει. Δε μπορώ απλά να καταλάβω τι έχει σκοπό να πετύχει.

Επίσης, αν όπως λέει ο διαγωνισμός είναι στημένος, ας μας πει τότε αυτός πώς έχει διοριστεί, γιατί απ' ό,τι έχω ακούσει από άτομα μέσα στη δουλειά, πριν ξεκινήσουν να γίνονται οι διαγωνισμοί του ΑΣΕΠ και για τις θέσεις ΕΕΚ, όλοι μπαίνανε στην υπηρεσία με πολλούς και διάφορους τρόπους.και αυτό σίγουρα μπορεί να φανεί καλά από τα επώνυμα ορισμένων. Αν το συγκεκριμένο άτομο αμφισβητεί και ένα διαγωνισμό του ΑΣΕΠ, τότε ας μας πει αυτός κάποιον άλλο τρόπο επιλογής των υποψηφίων. Δεν ξέρω βέβαια γιατί μέσα από αυτά που έχει διαβάσει, δεν έχει καταλάβει ότι αν κάποιοι είχανε βύσματα, δε θα ασχολούνταν με ένα τέτοιο forum τόσους μήνες και δε θα έδειχναν το άγχος τους για την πορεία σε όλα τα στάδια του διαγωνισμού.

Αυτά προς το παρόν, το μόνο που λείπει από την ούτως ή άλλως πολύ δύσκολη δουλειά που θα έχουμε να κάνουμε, είναι και τόσο δύσκολα και προβληματικά άτομα που τα βάζουν μαζί μας χωρίς καν να περιμένουν να μας γνωρίσουν. Νομίζω πως ο διαγωνισμός έγινε για να καλυτερέψει η κατάσταση σε όλα τα αεροδρόμια που έχουν έλλειψη προσωπικού, οπότε μου φαίνεται παράλογο κάποιος να μας βλέπει με τόσο κακό μάτι. Και φανταστείτε πως δεν είμαστε καν στον ιδιωτικό τομέα, οπότε ούτε ανταγωνισμός χρειάζεται να υπάρχει, ούτε πρόκειται κανείς να φάει τη θέση κανενός! Έλεος.

Υ.Γ. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που έχουν περάσει με την αξία τους και τη μαγκιά τους και που δε θα βλέπουν τους άλλους με τόση κακία και καχυποψία, σκεπτόμενοι το τι βύσμα είχαν και με ποιον τρόπο πέρασαν και διορίστηκαν. Είμαι σίγουρος πως μετά την κατάλληλη εκπαίδευση θα είναι πολύ ικανά για τη δουλειά του Ελεγκτή Εναέριας Κυκλοφορίας, όπως θα μπορούσαν να είναι και άλλοι υποφήφιοι που δεν τα κατάφεραν. Είμαι σίγουρος επίσης πως το κλίμα στην υπηρεσία θα είναι πολύ καλό και θα γίνεται πολύ σωστά η δουλειά που θα έχουμε, όταν όλοι μας θα είμαστε σε αυτή τη δουλειά με την αξία μας και δε θα έχουμε να ασχολούμαστε με τέτοιες μικρότητες (αυτό βέβαια θα αργήσει να γίνει μέχρι να βγει και ο asterix70 στη σύνταξη, αλλά αλοίμονο, δεν εξαρτώνται όλα από αυτόν, ίσα ισα, μου φαίνεται πολύ ασήμαντος).


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες