Υπηρεσία Πολιτικής Υπηρεσίας

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
apaisiodoksos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 20, 2008 9:50 am

Δημοσίευσηαπό apaisiodoksos » Πέμ Δεκ 04, 2008 9:31 am

Αναθεώρηση βάσει νέων δεδομένων (και σε αντίθεση με ό,τι δηλώνει το nickname μου) :wink: :

Το ΦΕΚ με το οποίο διορίστηκαν οι αερολιμενικοί και οικονομικοί (δεν υπήρχαν θέσεις για ΕΕΚ) του διαγωνισμού 2/1Γ/2004, ήταν το Γ' 337/2005 με ημερομηνία έκδοσης 23/12/2005. Η δε απόφαση διορισμού του -τότε- υπουργού έχει ημερομηνία 13/12/2005. Δηλαδή, 10 μέρες απαιτήθηκαν μεταξύ απόφασης υπουργού και έκδοσης ΦΕΚ.

Αν ισχύσει και τώρα αυτό, και υποθέτωντας ότι η απόφαση για εμάς υπογράφηκε την ίδια ημέρα που μας ενημέρωσε και ο takisrhodes83 (Τετ 26/11), τότε το ΦΕΚ διορισμού μας θα ήταν να βγει 6/12 (Σάββατο). Άρα, ίσως και αρχές της επόμενης βδομάδας, μπορεί να το έχουμε το ΦΕΚ. Για να δούμε ...

nclpao13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2008 6:58 pm

Δημοσίευσηαπό nclpao13 » Πέμ Δεκ 04, 2008 12:03 pm

Απ΄ ότι γνωρίζω η απόφαση διορισμού θα πρέπει να περάσει και από το Υπουργείο Οικονομικών. Άρα έχουμε ακόμη μέλλον apaisiodokse...Μακάρι να βγεις εσύ σωστός...

apaisiodoksos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 20, 2008 9:50 am

Δημοσίευσηαπό apaisiodoksos » Πέμ Δεκ 04, 2008 5:10 pm

nclpao13 έγραψε:Απ΄ ότι γνωρίζω η απόφαση διορισμού θα πρέπει να περάσει και από το Υπουργείο Οικονομικών. Άρα έχουμε ακόμη μέλλον apaisiodokse...Μακάρι να βγεις εσύ σωστός...


Λογικά και η απόφαση για τους προηγούμενους έπρεπε να περάσει από το Υπ.Οικ. Μάλιστα μήπως δεν είναι το ίδιο το Υπουργείο, αλλά το Γενικό Λογιστήριο του Κράτους που υπάγεται σε αυτό; (Σε αυτήν την περίπτωση δε νομίζω ότι θα περιμένουμε πάλι βδομάδες για απόφαση υπουργού, αλλά για τυπική έγκριση πιστώσεως για την μισθοδοσία μας ή/και την εκπαίδευσή μας.)

Αν πάντως είναι πράγματι το ίδιο το Υπουργείο, κλάψτε μας... Με τέτοια κρίση δε νομίζω να κάτσουν να ασχοληθούν μαζί μας.

apaisiodoksos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 20, 2008 9:50 am

Δημοσίευσηαπό apaisiodoksos » Κυρ Δεκ 07, 2008 9:34 pm

Παρολίγο να μου διαφύγει, αλλά σήμερα είναι η μέρα της Πολιτικής Αεροπορίας... Άντε... χρόνια μας πολλά και εις ανώτερα! Και με το χαρτί του διορισμού σύντομα στα χέρια μας! :wink:

lefos1
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 28, 2007 3:34 pm

Δημοσίευσηαπό lefos1 » Δευ Δεκ 15, 2008 10:57 am

paidia kanena neo tis teleutaies mere? milise kanenas me ta kentrika stin YPA mpas kai exei proxwrisei to zitima? an thimame kala vriskomaste sto stadio tis upografis apo ton upourgo ,kala ta lew?

calessin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2007 6:39 pm

Δημοσίευσηαπό calessin » Δευ Δεκ 15, 2008 2:08 pm

ΦΕΚ δε βγήκε ακόμη. Καλά το λέγαμε, ζήσε μάη μου. Προσωπική εκτίμηση είναι ότι και να βγει το ρημάδι πριν τις γιορτές θα τελειώσουν πρώτα τα μελομακάρονα και μετά θα μας φωνάξουν. Γεφύρι της άρτας το κάνανε το θέμα...

neos24
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Δεκ 15, 2008 8:44 am

Δημοσίευσηαπό neos24 » Τρί Δεκ 16, 2008 3:01 pm

καταρχην μπραβο σε ολα τα παιδια που τα καταφερανε και περιμενουν την ορκομωσια τους, σιγουρα εχει περασει μεγαλο χρονικο διαστημα αλλα οπως και να το κανουμε τωρα ειστε στο τελος
Αυτο που θελω να πω ειναι κατι που εμαθα απο αξιοπιστη πηγη που δεν χωρα καμια αμφισβητηση, καποιο ατομο που εχει περασει σε αεροδρομιο του ανατολικου αιγαιου και οπως ολοι σας δεν εχει ορκιστει ακομα, προασπαθει με την μεθοδο της αμοιβαιας μεταθεσης να αποφυγει την επαρχια, κατι τετοιο ειναι πολυ αδικο
λεω ατομο γιατι δεν θα ηθελα να αποκαλυψω το φυλο, προς το παρον
Να ειστε ολοι καλα

nikospliatsikas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 14, 2008 10:56 am

Δημοσίευσηαπό nikospliatsikas » Τρί Δεκ 16, 2008 7:30 pm

neos24 έγραψε:καταρχην μπραβο σε ολα τα παιδια που τα καταφερανε και περιμενουν την ορκομωσια τους, σιγουρα εχει περασει μεγαλο χρονικο διαστημα αλλα οπως και να το κανουμε τωρα ειστε στο τελος
Αυτο που θελω να πω ειναι κατι που εμαθα απο αξιοπιστη πηγη που δεν χωρα καμια αμφισβητηση, καποιο ατομο που εχει περασει σε αεροδρομιο του ανατολικου αιγαιου και οπως ολοι σας δεν εχει ορκιστει ακομα, προασπαθει με την μεθοδο της αμοιβαιας μεταθεσης να αποφυγει την επαρχια, κατι τετοιο ειναι πολυ αδικο
λεω ατομο γιατι δεν θα ηθελα να αποκαλυψω το φυλο, προς το παρον
Να ειστε ολοι καλα


Καλησπέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω αυτούς που περάσατε αν έχει ακουστεί κάτι για το αν θα πάρει η ΥΠΑ επιλαχόντες για ελεγκτές καθώς δεν πέρασα για ελάχιστα άτομα αν έχει κάποιος κάποια πληροφόρηση θα ήταν πολύ χρήσιμη ευχαριστώ.

ican
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Αύγ 13, 2008 6:27 pm

Δημοσίευσηαπό ican » Τρί Δεκ 16, 2008 8:07 pm

nikospliatsikas έγραψε:Καλησπέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω αυτούς που περάσατε αν έχει ακουστεί κάτι για το αν θα πάρει η ΥΠΑ επιλαχόντες για ελεγκτές καθώς δεν πέρασα για ελάχιστα άτομα αν έχει κάποιος κάποια πληροφόρηση θα ήταν πολύ χρήσιμη ευχαριστώ.


Γεια σου συμπάσχοντα!
Οι φήμες (και σε αυτό το forum) λέγανε για 10 επιπλέον άτομα. Συνυπολογίζοντας και 2-3 άτομα που κόπηκαν στους γιατρούς , το νούμερο αύξανε λίγο ακόμα. Δε θέλω να σου δημιουργώ φρούδες ελπίδες, μιας και δεν έχω δική μου έμπιστη πληροφόρηση για το ζήτημα (μας).
Άσχετα πάντως με τις 10 ή όσες επιπλέον θέσεις, έχω την εξής απορία σχετικά με τις 2-3 ανοικτές λόγω γιατρών θέσεις. Το ΦΕΚ διορισμού που περιμένουν τα παιδιά θα αφορά 67 ΕΕΚ τελικά, ενώ η προκήρυξη ζητούσε 70? Γίνεται αυτό?

Αυτά έχω ακούσει και σκέφτομαι. Ίσως τα παιδιά από το (κλειστό πλέον :( ) FB group να ξέρουν κάτι παραπάνω. Οποιαδήποτε πληροφόρηση θα ήταν ευπρόσδεκτη...
Ελπίζω να βοηθάω παρά να αναστατώνω...

Υπομονή σε όλους και κυρίως στα παιδιά που περιμένουν άνεργα τόσον καιρό.

takisrhodes83
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2008 7:16 pm

Δημοσίευσηαπό takisrhodes83 » Τετ Δεκ 17, 2008 12:51 am

ican έγραψε:
nikospliatsikas έγραψε:Καλησπέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω αυτούς που περάσατε αν έχει ακουστεί κάτι για το αν θα πάρει η ΥΠΑ επιλαχόντες για ελεγκτές καθώς δεν πέρασα για ελάχιστα άτομα αν έχει κάποιος κάποια πληροφόρηση θα ήταν πολύ χρήσιμη ευχαριστώ.


Γεια σου συμπάσχοντα!
Οι φήμες (και σε αυτό το forum) λέγανε για 10 επιπλέον άτομα. Συνυπολογίζοντας και 2-3 άτομα που κόπηκαν στους γιατρούς , το νούμερο αύξανε λίγο ακόμα. Δε θέλω να σου δημιουργώ φρούδες ελπίδες, μιας και δεν έχω δική μου έμπιστη πληροφόρηση για το ζήτημα (μας).
Άσχετα πάντως με τις 10 ή όσες επιπλέον θέσεις, έχω την εξής απορία σχετικά με τις 2-3 ανοικτές λόγω γιατρών θέσεις. Το ΦΕΚ διορισμού που περιμένουν τα παιδιά θα αφορά 67 ΕΕΚ τελικά, ενώ η προκήρυξη ζητούσε 70? Γίνεται αυτό?

Αυτά έχω ακούσει και σκέφτομαι. Ίσως τα παιδιά από το (κλειστό πλέον :( ) FB group να ξέρουν κάτι παραπάνω. Οποιαδήποτε πληροφόρηση θα ήταν ευπρόσδεκτη...
Ελπίζω να βοηθάω παρά να αναστατώνω...

Υπομονή σε όλους και κυρίως στα παιδιά που περιμένουν άνεργα τόσον καιρό.


Παιδια νομιζω οτι πρεπει να εχουν ειδοποιηθει οσοι επιλαχοντες ειναι "τυχεροι" εδω και καιρο. Για αυτους που κοπηκαν στις ιατρικες δεν ξερουμε και πολλα.. Μπορειτε να κανετε request to join στο γκρουπ αν θελετε πληροφοριες γενικες.. Εχουν μπει κι αλλοι επιλαχοντες νομιζω. Οι διορισμοι εχουν υπογραφει απο τον ΥΜΕ και βρισκονται απ'οτι μαθαμε για εγκριση στο ΥΠΟΙΚ, αλλα μαλλον προσπαθουν να το καθυστερησουν οσο γινεται

apaisiodoksos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 20, 2008 9:50 am

Δημοσίευσηαπό apaisiodoksos » Τετ Δεκ 24, 2008 6:53 pm

Δυστυχώς η τελευταία μου πρόβλεψη δεν επαληθεύτηκε (γιατί; οι προηγούμενες τι είχαν κάνει; :lol: ) και μας βρήκαν οι γιορτές χωρίς το ΦΕΚ...

Όπως και να 'χει, θα ήθελα να ευχηθώ προς όλους τους συμ-forum-ίτες χρόνια πολλά και να τους έρθουν όλα όπως επιθυμούν.

Καλές γιορτές!

asterix70
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 07, 2008 9:28 pm

Δημοσίευσηαπό asterix70 » Τετ Δεκ 31, 2008 6:22 pm

καταρχην μπραβο σε ολα τα παιδια που τα καταφερανε και περιμενουν την ορκομωσια τους, σιγουρα εχει περασει μεγαλο χρονικο διαστημα αλλα οπως και να το κανουμε τωρα ειστε στο τελος
Αυτο που θελω να πω ειναι κατι που εμαθα απο αξιοπιστη πηγη που δεν χωρα καμια αμφισβητηση, καποιο ατομο που εχει περασει σε αεροδρομιο του ανατολικου αιγαιου και οπως ολοι σας δεν εχει ορκιστει ακομα, προασπαθει με την μεθοδο της αμοιβαιας μεταθεσης να αποφυγει την επαρχια, κατι τετοιο ειναι πολυ αδικο
λεω ατομο γιατι δεν θα ηθελα να αποκαλυψω το φυλο, προς το παρον


....ταδε εφη neos24.

.....καποιοι κοροιδευαν οταν τα εγραφα πριν λιγο καιρο..... και ακομη δεν εχετε δει τιποτα...... εχει να πεσει ρουφιανια και πισωπλατα μαχαιρωματα που θα χασετε την μπαλα. Ετσι ειναι αυτα στην ΥΠΑ, εχουν πιασει δουλεια οι μπαρμπαδες μες στις γιορτες. Να τον ακουτε τον παλιο.

nclpao13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2008 6:58 pm

Δημοσίευσηαπό nclpao13 » Σάβ Ιαν 03, 2009 8:32 pm

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Τσίμπησα από το site της ΥΠΑ την κατάασταση εκπαιδευτών και μαθημάτων για τη ΣΠΟΑ

Κώδικας: Επιλογή όλων

http://www.ypa.gr/content/index.asp?tid=566
. Προφανώς κάποια απ΄αυτά μας αφορούν. Βέβαια η ουσία είναι η ημερομηνία έναρξης μαθημάτων...

nclpao13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2008 6:58 pm

Δημοσίευσηαπό nclpao13 » Παρ Ιαν 09, 2009 12:18 pm

Ενημερώνω τους συνάδελφους ΕΕΚ και τους Αερολιμενικούς ότι εκδόθηκε το ΦΕΚ Δ322/02.01.2009 για τον διορισμό μας. Παρατηρώ ότι οι ΕΕΚ είναι 65 αντι για 70 και οι Αερολιμενικοί 17 αντί για 19. Σύμφωνα με πληροφορίες οι ορκωμοσία θα γίνει 22-23 Ιαν και η ΣΠΟΑ 26.

apaisiodoksos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 20, 2008 9:50 am

Δημοσίευσηαπό apaisiodoksos » Παρ Ιαν 09, 2009 3:06 pm

Eπιτέλους! Πολύ ωραία νέα! Δεν ήταν τυχαίο τελικά ότι μας καθυστέρησαν μέχρι να μπει ο νέος χρόνος. Ίσως και λόγω οικονομικών παραγόντων ίσως και λόγω τοποθέτησης των καθηγητών στη ΣΠΟΑ.

Όσον αφορά τους αερολιμενικούς: "Έτυχε" πριν λίγες μέρες να βρω το Π.Δ. 409/1993, σύμφωνα με το οποίο (άρθρο 4 παρ. 2) κατά τη διάρκεια της φοίτησής μας στη ΣΠΟΑ θα ενταχθούμε στο πρόγραμμα φυλακής αερολιμενικού ελέγχου και θα συμμετέχουμε ως ασκούμενοι χωρίς να μας ανατεθούν υπεύθυνα καθήκοντα. Άρα, πέρα από τα μαθήματα θα έχουμε ταυτόχρονα και πρακτική εκπαίδευση. (Το παραπάνω με κάθε επιφύλαξη, αφού είναι ΠΔ του 1993 και μπορεί κάποιο πιο πρόσφατο να το ακυρώνει.)

Όπως και να 'χει, και πάλι συγχαρητήρια σε όλους (τους συναδέλφους πλέον).


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες