Υπηρεσία Πολιτικής Υπηρεσίας

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
takisrhodes83
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2008 7:16 pm

Δημοσίευσηαπό takisrhodes83 » Τετ Νοέμ 12, 2008 7:44 pm

+1000 ρωμαιε, αλλα μαλλον δεν προκειται για ελεγκτη.. πιο πιθανον για καποιο αλλο υπαλληλο της ΥΠΑ που μπηκε πριν το ΑΣΕΠ.. Γι αυτο και ξαναδινει τωρα στον 8κ...

atshit
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 17, 2008 11:05 am

Δημοσίευσηαπό atshit » Πέμ Νοέμ 13, 2008 12:33 pm

ASTERIX είσαι ότι πιο γελοίο έχει βγει στο φόρουμ...

Κακώς προσβάλεις τους επιτυχόντες, είναι προφανές πόσο κακοπροαίρετος είσαι.
Και μην νομίζεις ότι ψαρεύεις κανένα, είναι γνωστό ότι κομπλεξικά άτομα σαν εσένα δεν "μετράνε" ποτέ και πουθενά σε καμία υπηρεσία, όσα χρόνια και να είσαι υπάλληλος (μάλλον υπαλληλίσκος στην περίπτωσή σου...).

Στο κάτω κάτω, αφού σκέφτεσαι έτσι, ΜΑΓΚΙΑ τους που μπήκανε όπως και να μπήκανε. Αλλά εσύ τραβάς ζόρι, ε?

Γράψε το ονοματάκι σου αν έχεις αρχ...α και σταμάτα να κρύβεσαι πίσω από την επωνυμία του φόρουμ.

Καρακαηδόνα!!!

ican
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Αύγ 13, 2008 6:27 pm

Δημοσίευσηαπό ican » Πέμ Νοέμ 13, 2008 10:34 pm

ντροπιάζει το όνομα του μεγάλου Γαλάτη αγωνιστή της ελευθερίας και της ανεξαρτησίας... πφφ! (για να ελαφρύνει λίγο το κλίμα) :lol:

asterix70
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 07, 2008 9:28 pm

Δημοσίευσηαπό asterix70 » Παρ Νοέμ 14, 2008 6:54 am

ΒΡΕ ΒΡΕ ΞΕΣΗΚΩΘΗΚΑΝ ΟΙ ΒΟΥΤΗΡΟΜΠΕΜΠΕΔΕΣ.....

ΤΩΡΑ ΗΡΕΜΗΣΑ.... ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΛΥΦΘΟΥΝ ΟΙ ΒΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ, ΘΑ ΟΜΑΛΑΠΟΙΗΘΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΘΑ ΚΑΤΕΒΟΥΝ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ, ΘΑ... ΘΑ... ΘΑ... ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΜΗ ΟΡΚΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΜΕΤΑΘΕΣΗ.

ΝΑΙ ΝΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ, ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΕΙΣΤΕ ΑΠΟ ΟΙΚΟΔΟΜΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ. ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΑ ΛΕΤΕ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ??? ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΟΤΙ ΜΠΗΚΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΣΑΣ: "ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΕΤΕ ΜΠΑΜΠΑΚΑ Η ΘΕΙΟ Η ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΥΓΓΕΝΗ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΟΥ ΝΑ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ Η ΝΑ ΕΡΓΑΖΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΥΠΑ????"ΘΕΛΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΕΠΙΘΕΤΑ? ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ 90% ΟΣΩΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΑ. ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΑΥΤΟ?

ΟΛΟΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑ USERNAME ΚΡΥΒΕΣΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ? ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ? ΓΙΑΤΙ, ΘΑ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΤΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΣΑΣ? ΟΛΑ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ? ΤΟΣΟ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΟΙ?

ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΜΟΝΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ. ΝΑΙ!!! Η ΥΠΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΤΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΡΩΤΑΕΙ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΣΤΕ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΜΥΑΛΑ, ΔΙΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ 8Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.

ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ.... ΒΡΙΣΤΕ ΜΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΤΕ ΣΤΟΝ ΠΛΥΘΗΝΤΙΚΟ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ atshit ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ. ΤΟ USERNAME ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ (at-SHIT) ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ. ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑ.

qwerty
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 18, 2008 7:41 pm

Δημοσίευσηαπό qwerty » Παρ Νοέμ 14, 2008 9:38 am

asterix70 έγραψε:ΒΡΕ ΒΡΕ ΞΕΣΗΚΩΘΗΚΑΝ ΟΙ ΒΟΥΤΗΡΟΜΠΕΜΠΕΔΕΣ.....
Μπα, αν ξεσηκωνόμασταν με εσένα θα ασχολούμασταν? θα σου έδινε αξία που δεν έχεις.


asterix70 έγραψε:ΤΩΡΑ ΗΡΕΜΗΣΑ.... ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΛΥΦΘΟΥΝ ΟΙ ΒΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ, ΘΑ ΟΜΑΛΑΠΟΙΗΘΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΘΑ ΚΑΤΕΒΟΥΝ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ, ΘΑ... ΘΑ... ΘΑ... ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΜΗ ΟΡΚΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΜΕΤΑΘΕΣΗ.
Να τα πεις στην ΥΠΑ που ζήτησε κόσμο και στη διοίκησή της. Εμείς δεν κανονίσαμε να γίνει ο διαγωνισμός αυτός. Το τελευταίο μου μέλημα είναι να ομαλοποιήσω μια κατάσταση που ακόμα δε γνωρίζω. Δεν πρέπει να σκέφτεσαι και πολύ ή είσαι σε σύγχυση ή απλά κακοπροαίρετος και τα γράφεις αυτά εδώ που τα γράφεις.


asterix70 έγραψε:ΝΑΙ ΝΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ, ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΕΙΣΤΕ ΑΠΟ ΟΙΚΟΔΟΜΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ. ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΑ ΛΕΤΕ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ??? ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΟΤΙ ΜΠΗΚΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΣΑΣ: "ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΕΤΕ ΜΠΑΜΠΑΚΑ Η ΘΕΙΟ Η ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΥΓΓΕΝΗ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΟΥ ΝΑ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ Η ΝΑ ΕΡΓΑΖΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΥΠΑ????"ΘΕΛΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΕΠΙΘΕΤΑ? ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ 90% ΟΣΩΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΑ. ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΑΥΤΟ?
Αυτό που λες το διαβάζεις? Είναι ασυνάρτητο. Μήπως όσοι έχουν πατέρα ή κάποιο συγγενή δικηγόρο απαγορεύεται να γίνουν δικηγόροι? Απο μόνο του αυτό που λες δε λέει τιποτα. Κάνε καταγγελία για ότι ξέρεις εκεί που πρέπει. Εδώ τι μας τα λες? Εγώ τη συνείδηση μου την έχω ήσυχη και θα "φάω ζωντανό" όποιον μου πει ότι δεν άξιζα. Εσένα συμπεριλαμβανομένου, όποιος και να νομίζεις οτι είσαι. Δεν απαντάω εκ μέρους όλων εδώ. [έτσι για τη δήλωση..εγώ δεν έχω συγγενή στην ΥΠΑ, αλλά και να είχα τι θα γινόταν, δεν το κατάλαβα..όλα στο παιχνίδι είναι..να τους απαγορεύσουμε να συμμετέχουν?]


asterix70 έγραψε:ΟΛΟΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑ USERNAME ΚΡΥΒΕΣΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ? ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ? ΓΙΑΤΙ, ΘΑ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΤΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΣΑΣ? ΟΛΑ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ? ΤΟΣΟ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΟΙ?
Μόνο εσύ απειλείς συγκαλυμμένα εδω μέσα, οι άλλοι σεβόμαστε το forum και γνωρίζουμε τι μπορεις και τι δεν μπορεις να γράφεις ανώνυμα. Δεν με πειράζει που γράφεις με κεφαλαία..το κομπλεξ σου δείχνεις και την αδυναμία σου να γράψεις σωστά σε ένα forum όπως γράφει όλος ο κόσμος.


asterix70 έγραψε:ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΜΟΝΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ. ΝΑΙ!!! Η ΥΠΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΤΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΡΩΤΑΕΙ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΣΤΕ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΤΕ ΜΥΑΛΑ, ΔΙΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ 8Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.
Αυτό φαντάζομαι ότι σε κάνει εσένα αξιωματικό κι εμάς φαντάρους? ρε ουστ από δω. Που ζεις? σε χούντα? Κόψε τις απειλές δε θα κερδίσεις τίποτα.


asterix70 έγραψε:ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ.... ΒΡΙΣΤΕ ΜΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΤΕ ΣΤΟΝ ΠΛΥΘΗΝΤΙΚΟ.
Σιγά μη μας πεις και πότε θα τελειώνουμε. Εσύ θα μιλάς στον ενικό? Αυτό απλά σε κάνει καραγκιόζη εσένα και κομπλεξικο. Μάθε τρόπους.


asterix70 έγραψε:ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ atshit ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ. ΤΟ USERNAME ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ (at-SHIT) ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ. ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑ.
Ωραίο αυτό ..δεν έχω κάτι να πω εδώ κι εγώ το σκέφτηκα..και όπως σου είπα απαντάω μόνο για τον εαυτό μου.

atshit
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 17, 2008 11:05 am

Δημοσίευσηαπό atshit » Παρ Νοέμ 14, 2008 10:14 am

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ atshit ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ. ΤΟ USERNAME ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ (at-SHIT) ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ. ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑ.[/quote]

Eνώ εσύ ρε κομπλεξικέ καραγκιόζη... Asterix70...
Μάλλον έχεις το μπόι του Asterix και το 70 είναι το IQ σου, πανύβλακα χωριάτη!

Μην τον ακούτε παιδιά, ο τύπος απλά επιβεβαιώνει τον κανόνα ότι σε κάθε υπηρεσία υπάρχει και ένας σούπερ-κρετίνος. Όλα θα σας πάνε καλά και να μην ανυσηχείτε για τίποτα. Ο τύπος είναι πολύ αλλού αλλά είναι όπως συμφωνούμε όλοι ψυχοπαθής...

Τέλος λοιπόν εδώ με τον πανηλίθιο. Προτείνω να του κάνουμε ευθανασία σε σύντομο χρόνο...
Αλλά πάλι, έχουμε σημαντικότερα πράγματα να γράψουμε στ' αρχ.... μας από αυτόν... Ούτε για εκεί δεν αξίζει!!!

calessin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2007 6:39 pm

Δημοσίευσηαπό calessin » Παρ Νοέμ 14, 2008 12:53 pm

Ρε παιδιά αφήστε τις ανοησίες. Ας επανέλθουμε στο θέμα μας. Πότε επιτέλους; Έχει κανείς κανένα νέο;

mist
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 12:06 pm

Δημοσίευσηαπό mist » Παρ Νοέμ 14, 2008 2:38 pm

τα ίδια είναι τα νέα προς το παρόν.. ουδέν νεώτερον από το μέτωπο. οι αξιωματικοί μας περιμένουν για καψώνια και οι "παλιοί" για να τους ελαφρώσουμε. τα χαρακώματα είναι έτοιμα και στημένα και οι μελοθάνατοι τους χαιρετούμε... εε.. μα τι λέω.. μπερδεύτηκα. δεν πάμε ΠΑΛΙ φαντάροι... παρασύρθηκα συγγνώμη...

αφήστε τον να λέει ο,τι θέλει κι όποτε το θέλει.. γιατί ασχολείστε?

calessin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2007 6:39 pm

Δημοσίευσηαπό calessin » Δευ Νοέμ 24, 2008 9:28 pm

Και καλά οι αποφάσεις είναι στο γραφείο του υπουργού για υπογραφή. Για την καθυστέρηση έπαιξε ρόλο και η αλλαγή διοικητή στην υπα. Άντε να δούμε τι θα γίνει, έχω αρχίσει να βαριέμαι αφόρητα με την κατάσταση. Και σκεφτείτε ότι πρέπει να βγει και φεκ...

apaisiodoksos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 20, 2008 9:50 am

Δημοσίευσηαπό apaisiodoksos » Δευ Νοέμ 24, 2008 10:06 pm

calessin έγραψε:Και καλά οι αποφάσεις είναι στο γραφείο του υπουργού για υπογραφή. Για την καθυστέρηση έπαιξε ρόλο και η αλλαγή διοικητή στην υπα. Άντε να δούμε τι θα γίνει, έχω αρχίσει να βαριέμαι αφόρητα με την κατάσταση. Και σκεφτείτε ότι πρέπει να βγει και φεκ...


Μακάρι να κάνω λάθος, αλλά φοβάμαι ότι έχουμε ακόμα δρόμο: Από τη μέρα υπογραφής της απόφασης θα περάσουν:2 εργάσιμες μέρες για να επιστραφεί η απόφαση στην ΥΠΑ, 2 εργάσιμες μέρες για να αποσταλεί στο Εθνικό Τυπογραφείο, +1 μέρα για την όποια καθυστέρηση = 5 εργάσιμες μέρες, άρα μια βδομάδα. Μετά άλλη 1,5 βδομάδα πάνω - κάτω για την έκδοση του ΦΕΚ (τόσο δεν έκανε και για τον πίνακα του ΑΣΕΠ; ). Σύνολο 2,5 βδομάδες. Μετά μας ειδοποιούν. Να μη μας δώσουν ~2 βδομάδες για την ορκωμοσία; (Οι περισσότεροι δε θα είναι Αθηναίοι - πρέπει να νοικιάσουν σπίτι και γενικά να τακτοποιήσουν εκκρεμότητες.)

Σύνολο: ~4,5 βδομάδες από την υπογραφή του υπουργού. Άρα: Καλά Χριστούγεννα! :(

Όπως και να 'χει, η υπόθεση έχει δρομολογηθεί. Λίγη υπομονή χρειάζεται. Φάγαμε τον γάιδαρο και μας έμεινε η ουρά. Εκεί θα κολλήσουμε;

LGSK
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Σεπ 03, 2008 11:35 am

Δημοσίευσηαπό LGSK » Τρί Νοέμ 25, 2008 12:30 pm

Βασικά, για την καθυστέρηση δεν ξέρω αν έφταιξε τόσο η αλλαγή διοικητή στην ΥΠΑ, όσο το γεγονός ότι κάποιοι από τους επιτυχόντες δεν αποδέχθηκαν εξαρχής το διορισμό ή δεν κατέθεσαν τα δικαιολογητικά εντός της αρχικής προθεσμίας. Αυτό σημαίνει ότι κλήθηκαν επιλαχόντες (δηλαδή άλλες 15 μέρες προθεσμία + το απαραίτητο διάστημα για να έρθουν τα ποινικά μητρώα τους...).

Και κάπως έτσι κύλησαν αρκετές μέρες επιπλέον αναμονής μέχρι το πράγμα να πάει στον ΥΜΕ...

nearxos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τρί Ιουν 17, 2008 8:25 pm

Δημοσίευσηαπό nearxos » Τρί Νοέμ 25, 2008 12:32 pm

ξέρει κανείς πόσοι επιλαχόντες τελικά διορίστηκαν;

takisrhodes83
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2008 7:16 pm

Δημοσίευσηαπό takisrhodes83 » Τρί Νοέμ 25, 2008 2:05 pm

μπα, λεγεται απο ενας (που δεν αποδεχτηκε διορισμο) μεχρι 5-6 λογω και αυτων που "κοπηκαν" στο ΓΝΑ ή δεν πηγαινε καλα κατι με τα χαρτια τους. Και παλι υποθετικα μιλαμε ομως

PAP3D
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Σεπ 08, 2008 5:52 pm

Δημοσίευσηαπό PAP3D » Τρί Νοέμ 25, 2008 5:29 pm

Διορισμό "αποδέχονται" μόνο όσοι παρουσιαστούν στην ΥΠΑ μετά την υπογραφή από τον υπουργό και την έκδοση του ΦΕΚ. Μέχρι τότε είναι όλοι διοριστέοι. Εξάλλου, μέσα σε ένα χρόνο έχουν τη δυνατότητα να φύγουν από την εκπαίδευση οι νεοδιορισθέντες, οπότε οι επιλαχόντες έχετε ακόμη κάποια ελπίδα (αμυδρότατη, έστω, αν κρίνω από την προσμονή - και ανυπομονησία - των διοριζόμενων). Οσο για τις αιτίες της καθυστέρησης, έχω αρχίσει να πιστεύω ότι δεν είχαν λεφτά στα ταμεία για τους νέους ελεγκτές και αερολιμενικούς - και μη μου πείτε ότι προβλεπόταν κονδύλι στον προϋπολογισμό, γιατί κανένας προϋπολογισμός τα τελευταία χρόνια δεν πέφτει μέσα!

takisrhodes83
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 12, 2008 7:16 pm

Δημοσίευσηαπό takisrhodes83 » Τετ Νοέμ 26, 2008 1:49 pm

Για οσους ενημερωνονται ακομα απο δω και οχι απο το FB αλλα και για τους αερολιμενικους τα τελευταια νεα ειναι οτι υπογραφηκαν οι προσληψεις απο τον υπουργο και οτι τωρα αρχιζει η διαδικασια που τελειωνει με την εκδοση ΦΕΚ.
(Υποθετω, οτι ο,τι ισχυει για τους ΕΕΚ ισχυει και για τους Αερο) Αυτα ειπαν απο το τηλεφωνο.


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες