Διαγωνισμός Εθνικής Τράπεζας

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
skevorini
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Δευ Μαρ 15, 2010 10:34 pm

Δημοσίευσηαπό skevorini » Δευ Ιαν 31, 2011 5:11 pm

marympemps έγραψε:Παιδια μηπως ξερει κανεις αν το Πιστοποιητικο εισαγγελικης αρχης του τοπου κατοικιας που μας ζητουν αν το παιρνουμε online?


Δεν μπορουμε να το παρουμε online, αλλα γιατι ρωτας?
Ειδοποιησαν επιλαχοντες?

tfv
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 03, 2010 6:14 pm

Δημοσίευσηαπό tfv » Κυρ Φεβ 13, 2011 6:36 pm

έχουμε τίποτα νεότερο από εσάς που έχετε ξεκινήσει, για μας τους επιλαχόντες;
π.χ. καμία συζήτηση/ραδιοαρβύλα από συνάδελφο/περιφερειακό σας κλπ; :D

katerinakat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 07, 2014 9:46 pm

Δημοσίευσηαπό katerinakat » Κυρ Ιουν 15, 2014 10:00 pm

Καλησπέρα σας,γνωρίζει κάποιος για το μισθό νέων υπαλλήλων εθνικής τράπεζας;Και αν πληρώνεται extra τα έξοδα κίνησης;

brubrux5
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2014 11:11 pm

Δημοσίευσηαπό brubrux5 » Τρί Ιουν 24, 2014 7:18 pm

Καλησπερα σας,
φημες λενε οτι ο διαγωνισμος της ΕΤΕ θα αφορα την επαρχια κυριως! Οσον αφορα το Νομο Αττικης, θα περιλαμβανει μερη τελειως αποκεντρο οπως Αιγινα κ.λ.π. Γνωριζει καποιος κατι αλλο;

Επισης ποτε περιπου αναμενετε η προκηρυξη;

katerinakat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 07, 2014 9:46 pm

Δημοσίευσηαπό katerinakat » Τρί Ιουν 24, 2014 11:04 pm

Απο οτι εχω διαβασει, μεσα στο καλοκαιρι θα βγει η προκυρηξη και το φθινοπωρο θα γινει ο διαγωνισμος.Ετσι λενε τα περισσοτερα site.. Τωρα για το πού...ένας θεός ξέρει...δεν έχω ιδέα.. εγω εχω την εξης απορία : Στους μεγάλους νομούς της επαρχίας επειδή είμαι και εγω σε εναν απο αυτους αν μένει καποιος στην άλλη άκρη πληρώνεται για εξοδα κίνησης που κανει;;

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Τετ Ιουν 25, 2014 3:11 pm

Παιδια έχουμε ανοίξει νεο τοπικ για το διαγωνισμό του 2014. Ας μαζευτούμε εκει οι υποψήφιοι.

p13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 02, 2014 10:41 am

Δημοσίευσηαπό p13 » Σάβ Ιουν 28, 2014 7:01 pm

πάντως η πληροφόρηση που συνεχίζω να έχω, από διαφορετικές πηγές, είναι ότι οι θέσεις του διαγωνισμού θα αφορούν αποκλειστικά τις " άγονες" περιοχές όπου εξαντλήθηκαν οι λίστες. Για τις υπόλοιπες περιοχές - σχεδόν όλη την ηπειρωτική Ελλάδα δλδ- δεν υπάρχει καμία πληροφόρηση για το τι θα γίνει αν χρειαστούν άτομα.....
αλλά θα είναι περίεργο να πάρουν 100+ άτομα στα νησιά κ κανέναν σε όλους τους άλλους Νομούς..... :roll:

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Σάβ Ιουν 28, 2014 9:09 pm

p13 έγραψε:πάντως η πληροφόρηση που συνεχίζω να έχω, από διαφορετικές πηγές, είναι ότι οι θέσεις του διαγωνισμού θα αφορούν αποκλειστικά τις " άγονες" περιοχές όπου εξαντλήθηκαν οι λίστες. Για τις υπόλοιπες περιοχές - σχεδόν όλη την ηπειρωτική Ελλάδα δλδ- δεν υπάρχει καμία πληροφόρηση για το τι θα γίνει αν χρειαστούν άτομα.....
αλλά θα είναι περίεργο να πάρουν 100+ άτομα στα νησιά κ κανέναν σε όλους τους άλλους Νομούς..... :roll:


τα μεχρι τωρα αρθρα εγκριτων εφημεριδων αναφερουν για 122 θεσεις σε Αττικη και επικρατεια. Σιγουρα θα υπαρχουν Νομοί χωρις θέσεις λόγω περικοπών σε καταστήματα κλπ αλλά δεν νομιζω η ΕΤΕ να εκανε εναν γραπτο διαγωνισμο (μεγαλο κοστος) μονον για νησια ή άγονες περιοχές.
τελος, να υπενθυμισω πως με βαση την προκηρυξη του 2010 η ΕΤΕ ειχε φροντισει να καλυπτεται ακομη και στην περιπτωση μη υπαρξης επιτυχοντων ή επιλαχοντων απο καποιον νομο ή νησι, με την αντληση επιτυχοντων επιλαχοντων απο γειτονες νομούς ή νησους.Άρα η λογική ''εξαντληθηκαν'' οι λιστες δεν εχουν καμια βαση.
τελος, δεν επιλεχθηκαν ποτέ επιλαχοντες απο τις λιστες του 2010 για να εχει παρατηρηθει ''εξαντληση'' των πινακων.

p13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 02, 2014 10:41 am

Δημοσίευσηαπό p13 » Κυρ Ιουν 29, 2014 8:08 pm

οι έγκριτες εφημερίδες μόλις πριν από ένα μήνα μας μιλούσαν για 200 θέσεις μέσω ΑΣΕΠ και αν δεν διέρρεε από τον ΑΣΕΠ ο ακριβής αριθμός θα κοιμόταν ακόμα όρθιες ........προσωπικά δεν δίνω καμία βάση στις εφημερίδες για κανένα θέμα! Επίσης κάποιοι μιλούσαν κ για διαγωνισμό με σειρά προτεραιότητας..
όσο για το εάν έχει παρατηρηθεί εξάντληση πινάκων, ρώτα κανέναν Ροδίτη ή κανέναν Κυκλαδίτη να σου πει τι σειρά είχε ο τελευταίος επιλαχόντας που κλήθηκε, και αν έχουν μείνει άλλοι στη λίστα.
Και κατά τη γνώμη μου αν ψάξουν πάλι οικονομολόγο από το Καστελόριζο που να θέλει κ να μείνει εκεί, πάλι τα ίδια θα πάθουν...σε τέτοιες περιοχές πρέπει να ρίξουν τα κριτήρια στο απολυτήριο λυκείου.

και τέλος, μην είσαι τόσο πνεύμα αντιλογίας, εδώ απλά ο καθένας παραθέτει τις πληροφορίες κ τη γνώμη του. Ούτε θα χωρίσουμε κάτι ο ένας από τον άλλο, ούτε στο τέλος εξαρτάται τίποτα από μας. Άλλοι αποφασίζουν και θα το δούμε σύντομα!

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Κυρ Ιουν 29, 2014 9:53 pm

p13 έγραψε:οι έγκριτες εφημερίδες μόλις πριν από ένα μήνα μας μιλούσαν για 200 θέσεις μέσω ΑΣΕΠ και αν δεν διέρρεε από τον ΑΣΕΠ ο ακριβής αριθμός θα κοιμόταν ακόμα όρθιες ........προσωπικά δεν δίνω καμία βάση στις εφημερίδες για κανένα θέμα! Επίσης κάποιοι μιλούσαν κ για διαγωνισμό με σειρά προτεραιότητας..
όσο για το εάν έχει παρατηρηθεί εξάντληση πινάκων, ρώτα κανέναν Ροδίτη ή κανέναν Κυκλαδίτη να σου πει τι σειρά είχε ο τελευταίος επιλαχόντας που κλήθηκε, και αν έχουν μείνει άλλοι στη λίστα.
Και κατά τη γνώμη μου αν ψάξουν πάλι οικονομολόγο από το Καστελόριζο που να θέλει κ να μείνει εκεί, πάλι τα ίδια θα πάθουν...σε τέτοιες περιοχές πρέπει να ρίξουν τα κριτήρια στο απολυτήριο λυκείου.

και τέλος, μην είσαι τόσο πνεύμα αντιλογίας, εδώ απλά ο καθένας παραθέτει τις πληροφορίες κ τη γνώμη του. Ούτε θα χωρίσουμε κάτι ο ένας από τον άλλο, ούτε στο τέλος εξαρτάται τίποτα από μας. Άλλοι αποφασίζουν και θα το δούμε σύντομα!


Επιχειρηματολογω αγαπητε και δεν ειμαι καθολου πνευμα αντιλογιας. μιλαω με στοιχεια και οχι με αερολογιες που ακουσα απο εναν συναδελφο ή απο εναν περιφερειακο κλπ.
Δεν αναφερθηκε ποτε σε μια εφημεριδα για διαγωνισμο με μορια. Εμεις εδω μεσα λεγαμε το τι μπορει να επιλεξει η εθνικη μελλοντικα για προσληψεις ως ελαχιστο κοστος,σε σχεση με εναν γραπτο διαγωνισμο.
Οι εφημεριδες παντα ελεγαν για γραπτο διαγωνισμο. Επισης, η μια εφημεριδα παρεθεσε και δηλωσεις του ΒΕΗ προεδρου του ΑΣΕΠ. Λες να ειναι τοσο ψευτες και να γραφουνε και για δηλωσεις του προεδρου του ΑΣΕΠ και ο προεδρος του ΑΣΕΠ να μην προβαινει σε διαψευση εαν δεν ισχυουν ολα αυτα??
Εξακολουθεις να μιλας για επιλαχοντες απο τη στιγμη που δεν εχει δηλωθει απο κανεναν επιλαχοντα εστω εδω μεσα εαν καλεστηκε ποτε για δουλεια.
Γνωριζεις εσυ εαν καλεσανε τοσους πολλους επιλαχοντες και μαλιστα εξαντληθηκαν και οι πινακες στα νησια???????Σιγουρα σε καποια νησια υπηρχαν 1 ή 2 ατομα στους επιτυχοντες επιλαχοντες ,αλλα η τραπέζα εχει μεριμνησει να μπορει να βρει ατομα και ακομη στην περιπτωση που δεν υπαρχει κανενας επιτυχων.
Και αντε να δεχτω οτι εξαντληθηκαν οι πινακες σε Ροδο και Κυκλαδες. Οχι μονον υποψηφιοι απο γειτονες νομους και νησους θα πηγαιναν για δουλεια αλλα μεχρι και απο την Αθηνα και τη Βορεια Ελλαδα θα πηγαιναν με την ανεργια που υπαρχει σημερα στην Ελλαδα.
Χαρακτηριστικα σου παραθετω το κειμενο της τραπεζας απο τη προκηρυξη :

''Για το νησί ΡΟΔΟΣ σε περίπτωση που δεν υπάρξουν επιτυχόντες, οι θέσεις θα καλυφθούν κατά απολυτη σειρά επιτυχίας:
1)απο ενιαιο πινακα επιτυχοντων-επιλαχοντων των Νησων Κω, Συμης, Καρπαθου και Μεγιστης ή
2)στη συνεχεια απο ενιαιο πινακα επιτυχοντων-επιλαχοντων των υπολοιπων Νησων του Νομου Δωδεκανησου ή
3)στη συνεχεια απο ενιαιο πινακα επιτυχοντων επιλαχοντων της Διοικητικης περιφερειας που ανηκει
ΚΑΙ 4) ΕΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΞΕΙ κανεις απο τα παραπανω, απο ενιαιο πινακα επιτυχοντων επιλαχοντων ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ της Ελλάδας.

Για καθε περιοχη εχει διατυπωθει στην τελευταια περιπτωση η επιλογη απο ΕΝΙΑΙΟ ΠΙΝΑΚΑ ολης της επικρατειας.
Τελος, ριξε και μια ματια στα 2 με 3 μεγαλα φροντιστηρια της Αθηνα που εχουν ξεκινησει ηδη τμηματα. Δεν νομιζω λοιπον για εναν περιορισμενο διαγωνισμο νησιωτων κλπ να ετρεχαν τοσα φροντιστηρια τμηματα στην Αθηνα..
Ο χρόνος θα δειξει..
καλο σου βραδυ!


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες