Νέος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΑΔΕ για 822 θέσεις

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
vagoik1989
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Μάιος 09, 2022 2:12 pm

Re: Νέος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΑΔΕ για 822 θέσεις

Δημοσίευσηαπό vagoik1989 » Κυρ Ιουν 12, 2022 5:59 pm

Υπάρχει περίπτωση οι γραπτές εξετάσεις να γίνουν μέσα στο καλοκαίρι η θα πάνε Σεπτέμβρη και μετά? Έλεος με αυτή την αναμονή και την ανακοίνωση για το πότε θα διεξαχθούν οι εξετάσεις.

elpkas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Παρ Φεβ 04, 2022 1:22 pm

Re: Νέος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΑΔΕ για 822 θέσεις

Δημοσίευσηαπό elpkas » Δευ Ιουν 13, 2022 11:04 am

vagoik1989 έγραψε:Υπάρχει περίπτωση οι γραπτές εξετάσεις να γίνουν μέσα στο καλοκαίρι η θα πάνε Σεπτέμβρη και μετά? Έλεος με αυτή την αναμονή και την ανακοίνωση για το πότε θα διεξαχθούν οι εξετάσεις.


Δεν νομίζω για μέσα στο καλοκαίρι γιατί θα έπρεπε ήδη να έχει βγει ανακοίνωση. Ωστόσο, αυτό που ακούγεται περισσότερο είναι για μέσα ή τέλη Σεπτέμβρη, ή αρχές Οκτώβρη! Αυτό που μας προβληματίζει είναι η πιθανότητα διενέργειας εκλογών, οπότε πιστεύω αρχές με μέσα Αυγούστου θα αναμένουμε κάποια ανακοίνωση , δεδομένου ότι όπως ανέφερε και ένας συνάδελφος πιο πάνω στον γραπτό του 2017 η ανακοίνωση είχε γίνει Μάϊο και οι εξετάσεις διενεργήθηκαν Ιούλιο. Θ συμφωνήσω μαζί σου πως είναι κουραστική αυτή η αναμονή και το άγχος που μας προκαλεί.

Kostas92
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Ιουν 13, 2022 11:47 am

Re: Νέος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΑΔΕ για 822 θέσεις

Δημοσίευσηαπό Kostas92 » Δευ Ιουν 13, 2022 5:51 pm

Καλή δύναμη σε όλους, αν και, όσο ανεβαίνει η θερμοκρασία, δυσκολεύουν τα πραγματσ :D

Kostas92
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Ιουν 13, 2022 11:47 am

Re: Νέος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΑΔΕ για 822 θέσεις

Δημοσίευσηαπό Kostas92 » Δευ Ιουν 13, 2022 6:19 pm

Να κάνω μια ερώτηση;;;; είμαι απόφοιτος ΦΠΨ, αποφάσισα να συμμετάσχω στις εξετάσεις και τώρα άρχισα τα Μαθηματικά. Πιστεύετε ότι προλαβαίνω;;;

Persa2015
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Δευ Ιαν 17, 2022 10:53 am

Re: Νέος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΑΔΕ για 822 θέσεις

Δημοσίευσηαπό Persa2015 » Δευ Ιουν 13, 2022 7:33 pm

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής
Στον προηγούμενο διαγωνισμο οι νομικοί έδιναν μόνο φορολογικό - δημοσιονομικό και λεκτικές δεξιότητες ενώ οι απόφοιτοι οικονομικών έδιναν λογιστικη ελεγκτική και λεκτικές. Τώρα δίνουμε όλοι ολα. Εγώ ως απόφοιτη νομικής δυσκολεύομαι πάρα πολύ στη λογιστικη και θεωρώ ότι και άλλοι συνάδελφοι μου θα αντιμετωπίζουν την ίδια δυσκολία. Πως το βιώνετε; Θεωρείτε ότι οι εξετάσεις θα είναι κάπως διαβαθμισμένες ώστε να έχουμε πιθανότητες και εμείς;

DIPA68
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Ιαν 10, 2022 1:42 pm

Re: Νέος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΑΔΕ για 822 θέσεις

Δημοσίευσηαπό DIPA68 » Δευ Ιουν 13, 2022 7:51 pm

Kostas92 έγραψε:Να κάνω μια ερώτηση;;;; είμαι απόφοιτος ΦΠΨ, αποφάσισα να συμμετάσχω στις εξετάσεις και τώρα άρχισα τα Μαθηματικά. Πιστεύετε ότι προλαβαίνω;;;

Τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο αρκεί να το θέλεις πολύ!!!!

Kostas92
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Ιουν 13, 2022 11:47 am

Re: Νέος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΑΔΕ για 822 θέσεις

Δημοσίευσηαπό Kostas92 » Τρί Ιουν 14, 2022 7:45 am

DIPA68 έγραψε:
Kostas92 έγραψε:Να κάνω μια ερώτηση;;;; είμαι απόφοιτος ΦΠΨ, αποφάσισα να συμμετάσχω στις εξετάσεις και τώρα άρχισα τα Μαθηματικά. Πιστεύετε ότι προλαβαίνω;;;

Τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο αρκεί να το θέλεις πολύ!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ και για την απάντηση σου και για τον χρόνο σου. Καλή επιτυχία και σε σένα, αν δινεις

Kostas92
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Ιουν 13, 2022 11:47 am

Re: Νέος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΑΔΕ για 822 θέσεις

Δημοσίευσηαπό Kostas92 » Τρί Ιουν 14, 2022 9:52 am

DIPA68 έγραψε:
Kostas92 έγραψε:Να κάνω μια ερώτηση;;;; είμαι απόφοιτος ΦΠΨ, αποφάσισα να συμμετάσχω στις εξετάσεις και τώρα άρχισα τα Μαθηματικά. Πιστεύετε ότι προλαβαίνω;;;

Τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο αρκεί να το θέλεις πολύ!!!!

Ευχαριστώ και για την απάντηση και για το χρόνο σου

john1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2022 8:37 pm

Re: Νέος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΑΔΕ για 822 θέσεις

Δημοσίευσηαπό john1980 » Τρί Ιουν 14, 2022 8:51 pm

Persa2015 έγραψε:Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής
Στον προηγούμενο διαγωνισμο οι νομικοί έδιναν μόνο φορολογικό - δημοσιονομικό και λεκτικές δεξιότητες ενώ οι απόφοιτοι οικονομικών έδιναν λογιστικη ελεγκτική και λεκτικές. Τώρα δίνουμε όλοι ολα. Εγώ ως απόφοιτη νομικής δυσκολεύομαι πάρα πολύ στη λογιστικη και θεωρώ ότι και άλλοι συνάδελφοι μου θα αντιμετωπίζουν την ίδια δυσκολία. Πως το βιώνετε; Θεωρείτε ότι οι εξετάσεις θα είναι κάπως διαβαθμισμένες ώστε να έχουμε πιθανότητες και εμείς;

Καλησπέρα,
Για όλους μας είναι δύσκολα, κάνε την προσπάθειά σου και μην απογοητεύεσαι. Είμαι οικονομολόγος σχεδόν είκοσι χρόνια στο επάγγελμα και κάποιες φορές πίστεψέ με τα βρήκα μπαστουνάκια! Καταλαβαίνω ότι είναι νέο αντικείμενο για τους νομικούς ειδικά αλλά και για μας δεν είναι τόσο απλό! Πάρτο από την αρχή χωρίς άγχος και προσπάθησε να καταλάβεις αρχικά το οικονομικό κύκλωμα, τη λειτουργία μιας επιχείρησης κτλ. Μην ξεχνάς ότι και για μας το δημοσιονομικό και το φορολογικό δίκαιο δεν είναι κάτι εύκολο.

DIPA68
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Ιαν 10, 2022 1:42 pm

Re: Νέος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΑΔΕ για 822 θέσεις

Δημοσίευσηαπό DIPA68 » Τρί Ιουν 14, 2022 9:03 pm

Kostas92 έγραψε:
DIPA68 έγραψε:
Kostas92 έγραψε:Να κάνω μια ερώτηση;;;; είμαι απόφοιτος ΦΠΨ, αποφάσισα να συμμετάσχω στις εξετάσεις και τώρα άρχισα τα Μαθηματικά. Πιστεύετε ότι προλαβαίνω;;;

Τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο αρκεί να το θέλεις πολύ!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ και για την απάντηση σου και για τον χρόνο σου. Καλή επιτυχία και σε σένα, αν δινεις

Σ' ευχαριστώ πολύ

Persa2015
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Δευ Ιαν 17, 2022 10:53 am

Re: Νέος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΑΔΕ για 822 θέσεις

Δημοσίευσηαπό Persa2015 » Τρί Ιουν 14, 2022 10:28 pm

Σ ευχαριστώ πολύ πραγματικά μου δίνεις κουράγιο. Η αλήθεια είναι ότι καταβάλλω τρομερη προσπάθεια για να μπορέσω να καταλάβω τη λογιστικη. Φυσικά και για εσάς είναι δύσκολο το φορολογικό και κυρίως νομίζω το δημοσιονομικό. Πρέπει όμως όλοι να κάνουμε την προσπάθεια μας και ότι γινει.

john1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2022 8:37 pm

Re: Νέος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΑΔΕ για 822 θέσεις

Δημοσίευσηαπό john1980 » Τετ Ιουν 15, 2022 11:11 pm

Persa2015 έγραψε:Σ ευχαριστώ πολύ πραγματικά μου δίνεις κουράγιο. Η αλήθεια είναι ότι καταβάλλω τρομερη προσπάθεια για να μπορέσω να καταλάβω τη λογιστικη. Φυσικά και για εσάς είναι δύσκολο το φορολογικό και κυρίως νομίζω το δημοσιονομικό. Πρέπει όμως όλοι να κάνουμε την προσπάθεια μας και ότι γινει.

Αυτό λέω και εγώ. Όσο για την διαβαθμιση που λες, προσωπική μου γνώμη πάντα, μπορούν να βάλουν θέματα από όλη την ύλη, θεωρία και ασκήσεις λογιστικής, προβλήματα κοστολόγησης, θεωρία ελέγχου κοκ. Αν και πιστεύω ότι λόγω νομικών δεν θα είναι τόσα θέματα ελεγκτικής όπως στον προηγούμενο διαγωνισμό. Έκαστος εφ ω εταχθη να πάμε και στο λεκτικό...

GeorgePapadimas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 22, 2022 7:13 pm

Re: Νέος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΑΔΕ για 822 θέσεις

Δημοσίευσηαπό GeorgePapadimas » Πέμ Ιουν 16, 2022 8:33 pm

DIPA68 έγραψε:
GeorgePapadimas έγραψε:Καλώς ή κακώς εγώ απο προσωπικό και μόνο θέμα αναγκάστηκα να κλείσω το γραφείο μου, στην πραγματικότητα να το αναλάβει η πρώην σύζυγος μου λογο διαζυγίου και να φύγω απο την πόλη που ζούσα.

Μια προσπάθεια για νέα αρχη σε νεα πόλη θα ήταν αυτοκτονία σε αυτη την ηλικία.

Επέλεξα να δώσω στο τελευταίο διαγωνισμό. Που παρεμπιπτόντως ήταν βατώς, δεν καταλαβαίνω γιατι θεωρήθηκε ώς εξαιρετικά δύσκολος.

Τέλος για όσους ρωτάνε γιατί δεν φευγει ένας δυσαρεστημένος ΔΥ, το απαντάω μέσα στο κείμενο, αλλα κάποιοι επιλέγουν να προσπερνάνε αυτά που δεν θέλουν να διαβάσουν και το καταλαβαίνω γιατί είμαι ένας απο αυτούς.

Γιατί λοιπόν, γιατί όταν έχεις διοριστεί, έχεις τοποθετηθεί σε ένα άλλο σημείο της χώρας, έχεις επενδύσει χρόνο και χρήμα στην προσπάθεια, έχει περάσει ένα διαστημα μέχρι να καταλάβεις τι παίζει και έχει αποκτήσει μία ζωή στον τόπο αυτό, δεν μπορείς να πείς ας τα πετάξω όλα πάλι να δοκιμάσω απο την αρχή. Το πίνεις με το ζουμί σου που λένε.

Όσοι απο σας δεν πέρνατε τα δωρα σας και τις άδειες σας στο ιδιωτικό τομέα τι να πώ? είναι κριτήριο σύγκρισης? κακώς, έπρεπε να τα διεκδικήσετε.

Απο εμπειρία και μόνο πρέπει να σας αναφέρω οτι πάντα στην αρχή στο δημόσιο ή ιδιωτικό τομέα, θα κάνεις περισσότερες ώρες εργασίας, θα τρέξεις πιο πολύ και θα αγχωθείς πιο πολύ, αλλα αυτο βαθμιαία μειώνεται και αποκτάς ρυθμό. Η διαφορά είναι οτι στο ιδιωτικό τομέα έχεις την δυνατότητα να αποκτήσεις περιουσία με το μυαλό και την προσπάθεια σου, δυνατότητα που δεν υπάρχει στο δημόσιο. ξέρεις τι κ πόσα θα πάρεις και αυτό το ξέρει καλά κάποιος που είναι χρόνια στο δημόσιο.

Το σχόλιο το πρόσθεσα μονο και μόνο γιατι με την ανακοίνωση του διαγωνισμού ήρθαν πολλοί φίλοι κ γνωστοί και ζητούσαν την ειλικρινή γνώμη μου, και αυτήν παραθέτω.

Τη γνώμη σας την είπατε σ' οσους σας τη ζήτησαν και πολύ καλά κάνατε! Θέλατε να τη διατυπωσετε και γραπτά και επίσης πολύ καλά κάνατε! Ελευθερία λόγου έχουμε! Η ελευθερία λόγου όμως ισχύει για όλους! Και είναι απόλυτα λογικό κάποιοι να εκλαμβάνουν τα λεγόμενά σας ως "αποτρεπτικά συμμετοχής" και να θέλουν να θέσουν και εκείνοι τα δικά τους όρια!!! Ο καθένας έχει τους δικούς του λόγους του για να θέλει να συμμετέχει και είναι απόλυτα σεβαστοί και θα ήταν καλό να είχατε αποφύγει κάποιους χαρακτηρισμούς στην πρώτη σας ανάρτηση!! Δεν θα είχαν προκαλέσει την αντίδραση κανενός!


Ποιους χαρακτηρισμούς...??

GeorgePapadimas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 22, 2022 7:13 pm

Re: Νέος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΑΔΕ για 822 θέσεις

Δημοσίευσηαπό GeorgePapadimas » Πέμ Ιουν 16, 2022 8:48 pm

DIPA68 έγραψε:
GeorgePapadimas έγραψε:Το όνομά σας δεν περιλαμβάνεται στους επιτυχόντες του προηγούμενου διαγωνισμού κύριε. Θα ήταν προτιμότερο να επικεντρωθείτε στις λεκτικές δεξιότητες (γράψατε οτι ο προηγούμενος διαγωνισμός ήταν "βατώς"), από το να προσπαθείτε να σαμποτάρετε άλλους υποψηφίους ώστε να μειώσετε τον ανταγωνισμό και να επικρατήσετε "ως μονόφθαλμος μεταξύ των τυφλών"!!! Καλοπροαίρετα σας το λέω και με όλο το σεβασμό! Δεν βοηθάτε τον εαυτό σας έτσι!!


Αλλη μία δολια γυναικα κατα την λογικη του DIPA68

Δημοσίευσηαπό titig » Πέμ Ιουν 02, 2022 11:10 pm

Ως νεοδιοριζόμενος της 1Γ καταλαβαίνω την αγωνία και τα ερωτηματικά που έχουν δημιουργηθεί σε όλους.
Αδιαμφισβήτητα, μετά από 15 χρόνια στον ιδιωτικό τομέα και κάποια ως ιδιοκτήτης λογιστικού γραφείου, ο διορισμός είναι η καλύτερη επιλογή στην παρούσα συγκυρία. Πλην ελαχίστων που μπορεί να βγάζουν μηνιαίως άνω των 2000 και φαντάζομαι δεν έχουν και ανασφάλεια για το μέλλον.

Αναφορικά με τον μισθό μην νομίζετε ότι υπάρχει κάποιο πέπλο μυστηρίου...είναι όλα γραμμένα στην σχετική νομοθεσία. Μην ακούτε άτομα που διορίστηκαν πριν το 2018 διότι έχουν άλλα δεδομένα.

Όσοι ΠΕ διοριστείτε τώρα, σύμφωνα με τα όσα ισχύουν θα ξεκινήσετε με:
-734 (1ος μισθός νεοδιοριζόμενου) + 150 (περίπου, από το περίγραμμα θέσης που έχει ο εκπαιδευόμενος στην ΦΟΤΑ) = 885€ περίπου 1ος μισθός.
+ 65€ για μεταπτυχιακό
+ 40€ για 2 παιδιά
+ 32€ περίπου για κάθε 2ετία προϋπηρεσίας στο δημόσιο ΜΟΝΟ
Οπότε μπορείτε να δείτε ακριβώς με πόσα ξεκινατε.

-Στο 9μηνο που θα τελειώσετε την ΦΟΤΑ θα τοποθετηθείτε στις θέσεις σας και ή μπορεί να παραμείνετε στα ίδια μισθολογικά ή να τοποθετηθείτε σε άλλο περίγραμμα (βοηθού ελεγκτή) και να πάρετε άλλα 100€. Αν θα είστε παραμεθόριο θα πάρετε και 65€ περίπου επίδομα παραμεθορίου.

-Στον χρόνο θα πάρετε περίπου 100€ αύξηση, διότι παύουν κάποιες κρατησεις και κάτι ακόμη από 50-80 αναλόγα το περίγραμμα (τον 1ο χρόνο παίρνετε το 75% του περιγράμματος, μην σας μπερδεύω με αυτά)

Τελωνεία που είναι συνοριακά - αεροδρόμια και κάνουν βάρδιες, έχουν και κάποιο ποσό από νυχτερινά.

Αυτά είναι, όπως ειπώθηκε και από άλλους συναδέλφους υπάρχει πολύ δουλειά, αλλά κάποιος εργατικός δεν έχει να φοβηθεί κάτι. Υπήρξαν άτομα που παραιτήθηκαν από τον προηγούμενο γραπτό...μετρημένα στα δάχτυλα, η πλειοψηφία είναι ικανοποιημένη συγκριτικά με τον ιδιωτικό τομέα.

Προσπάθησα να τα πω όσο το δυνατόν αναλυτικότερα! Για όποιες απορίες υπάρχουν παλιοί επιτυχόντες που θα σας απαντήσουμε.
Καλή επιτυχία!

DIPA68
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Ιαν 10, 2022 1:42 pm

Re: Νέος Γραπτός Διαγωνισμός ΑΑΔΕ για 822 θέσεις

Δημοσίευσηαπό DIPA68 » Παρ Ιουν 17, 2022 11:17 am

GeorgePapadimas έγραψε:
DIPA68 έγραψε:
GeorgePapadimas έγραψε:Καλώς ή κακώς εγώ απο προσωπικό και μόνο θέμα αναγκάστηκα να κλείσω το γραφείο μου, στην πραγματικότητα να το αναλάβει η πρώην σύζυγος μου λογο διαζυγίου και να φύγω απο την πόλη που ζούσα.

Μια προσπάθεια για νέα αρχη σε νεα πόλη θα ήταν αυτοκτονία σε αυτη την ηλικία.

Επέλεξα να δώσω στο τελευταίο διαγωνισμό. Που παρεμπιπτόντως ήταν βατώς, δεν καταλαβαίνω γιατι θεωρήθηκε ώς εξαιρετικά δύσκολος.

Τέλος για όσους ρωτάνε γιατί δεν φευγει ένας δυσαρεστημένος ΔΥ, το απαντάω μέσα στο κείμενο, αλλα κάποιοι επιλέγουν να προσπερνάνε αυτά που δεν θέλουν να διαβάσουν και το καταλαβαίνω γιατί είμαι ένας απο αυτούς.

Γιατί λοιπόν, γιατί όταν έχεις διοριστεί, έχεις τοποθετηθεί σε ένα άλλο σημείο της χώρας, έχεις επενδύσει χρόνο και χρήμα στην προσπάθεια, έχει περάσει ένα διαστημα μέχρι να καταλάβεις τι παίζει και έχει αποκτήσει μία ζωή στον τόπο αυτό, δεν μπορείς να πείς ας τα πετάξω όλα πάλι να δοκιμάσω απο την αρχή. Το πίνεις με το ζουμί σου που λένε.

Όσοι απο σας δεν πέρνατε τα δωρα σας και τις άδειες σας στο ιδιωτικό τομέα τι να πώ? είναι κριτήριο σύγκρισης? κακώς, έπρεπε να τα διεκδικήσετε.

Απο εμπειρία και μόνο πρέπει να σας αναφέρω οτι πάντα στην αρχή στο δημόσιο ή ιδιωτικό τομέα, θα κάνεις περισσότερες ώρες εργασίας, θα τρέξεις πιο πολύ και θα αγχωθείς πιο πολύ, αλλα αυτο βαθμιαία μειώνεται και αποκτάς ρυθμό. Η διαφορά είναι οτι στο ιδιωτικό τομέα έχεις την δυνατότητα να αποκτήσεις περιουσία με το μυαλό και την προσπάθεια σου, δυνατότητα που δεν υπάρχει στο δημόσιο. ξέρεις τι κ πόσα θα πάρεις και αυτό το ξέρει καλά κάποιος που είναι χρόνια στο δημόσιο.

Το σχόλιο το πρόσθεσα μονο και μόνο γιατι με την ανακοίνωση του διαγωνισμού ήρθαν πολλοί φίλοι κ γνωστοί και ζητούσαν την ειλικρινή γνώμη μου, και αυτήν παραθέτω.

Τη γνώμη σας την είπατε σ' οσους σας τη ζήτησαν και πολύ καλά κάνατε! Θέλατε να τη διατυπωσετε και γραπτά και επίσης πολύ καλά κάνατε! Ελευθερία λόγου έχουμε! Η ελευθερία λόγου όμως ισχύει για όλους! Και είναι απόλυτα λογικό κάποιοι να εκλαμβάνουν τα λεγόμενά σας ως "αποτρεπτικά συμμετοχής" και να θέλουν να θέσουν και εκείνοι τα δικά τους όρια!!! Ο καθένας έχει τους δικούς του λόγους του για να θέλει να συμμετέχει και είναι απόλυτα σεβαστοί και θα ήταν καλό να είχατε αποφύγει κάποιους χαρακτηρισμούς στην πρώτη σας ανάρτηση!! Δεν θα είχαν προκαλέσει την αντίδραση κανενός!


Ποιους χαρακτηρισμούς...??

Ανατρέξτε στην αναρτησή σας της 25ης Μαίου, ώρα 7:39 και θα καταλάβετε! Αν πάλι όχι, θεωρείτε πως το "απελπισμένος χωρίς καμίς προοπτική" είναι κολακία?? Βοηθάτε δηλ. με αυτόν τον τροπο? Το να παραθέσετε κάποια αντικειμενικά γεγονότα είναι απόλυτα θεμιτό! Το χαρακτηρίζετε όμως ανθρώπους από τις επιλογές τους δεν είναι θεμιτό! Και δεν νομίζω να σας το επέτρεψε κανείς!!
Ουδέν έτερο σχόλιο!!!! Όσοι κατάλαβαν, κατάλαβαν!!!
Καλή σας συνέχεια!!


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες