ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Haunter
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2020 10:22 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Haunter » Παρ Αύγ 07, 2020 9:09 pm

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση Epanouir!!!Πολύ καλά και ανέλπιστα νέα!!!Είσαι νούμερο 1 στην πληροφοριοδότηση! :D Όταν κάνεις το ραντεβού αναμένουμε ενημέρωση για τις διαδικασίες αν δεν μας έχουν πάρει κι εμάς μέχρι τότε!!!

stavroulakaranik
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Μάιος 08, 2020 4:23 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό stavroulakaranik » Παρ Αύγ 07, 2020 10:05 pm

Καλησπέρα σε όλους! Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση! επειδή εγώ μένω στην επαρχία ήθελα να σε ρωτήσω Εpanouir αν σου είπε ο υπάλληλος αν είναι απαραίτητο αυτό το ραντεβού;δεν μπορούν να μας πουν τηλεφωνικά ή μέσω email ποια δικαιολογητικά χρειάζονται;μήπως σου είπε τίποτα ο υπάλληλος για αυτό;

Epanouir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 12:53 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Epanouir » Σάβ Αύγ 08, 2020 12:20 am

Γεια σας και πάλι!

Δεν κάνει τίποτα! Χαρά μου που βοηθάω, έστω και λίγο, με την ενημέρωση.

Δυστυχώς μου είπε πολύ λίγα πράγματα από το τηλέφωνο και όταν την ρώτησα διάφορα για τις διαδικασίες μού απάντησε πως θα μου τα πει από κοντά στο ραντεβού. Θα με ξαναπάρει και τη Δευτέρα για να κλείσουμε το ραντεβού, αλλά ήθελαν σίγουρα να είναι όσο το δυνατόν νωρίτερα γίνεται και πριν την επόμενη Παρασκευή 14/8. Μου ανέφερε κάτι για Σεπτέμβριο όσον αφορά τον διορισμό αλλά τίποτα σίγουρο και μάλιστα όπως έγραψα και πριν, μου είπε να περιμένουμε από εκείνους να μας δώσουν το οκ πριν παραιτηθούμε από τις δουλειές μας όσοι εργαζόμαστε.

Εικάζω ότι ίσως καλούν πρώτα αυτούς που μένουν Αθήνα γιατί είναι εύκολο να πάνε από εκεί και όσους είναι επαρχία ίσως τους ενημερώσουν και τηλεφωνικά ή μέσω mail.

Presta
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 12:48 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Presta » Σάβ Αύγ 08, 2020 11:50 am

Epanouir έγραψε:Καλησπέρα!

Προς μεγάλη μου έκπληξη, σήμερα με πήραν τηλέφωνο στο κινητό από την ΤτΕ, προκειμένου να κλείσω ραντεβού για την επόμενη εβδομάδα, να με ενημερώσουν για τα διαδικαστικά και να ξεκινήσω τις διαδικασίες με τους γιατρούς. Άρα τελικά θα γίνουν όλα πιο γρήρορα απ' ότι περιμέναμε!

Όπως μου ανέφερε η υπάλληλος, βιάζονται να γίνει ο διορισμός καθώς φοβούνται ενδεχόμενο κλείσιμο πάλι λόγω κορωνοϊού. Δε μου είπε πότε περίπου θα ολοκληρωθεί ο διορισμός και να περιμένουμε αυτούς να μας δώσουν το οκ πριν παραιτηθούμε από τις τωρινές δουλειές μας. Επίσης μού ανέφερε πως ο χρόνος που θα διαρκέσει η όλη διαδικασία του διορισμού εξαρτάται από το πόσο γρήγορα θα μαζέψουμε εμείς όλα τα χαρτιά και θα ολοκληρώσουμε τη διαδικασία με τους γιατρούς. Να έχετε λοιπόν το νου σας στο κινητό σας τις επόμενες μέρες μήπως καλέσουν και εσάς!



Epanouir μήπως θα μπορούσες να μας πεις πως λέγεται η κυρία που σε πήρε τηλ;
Ο σύζυγός μου δουλεύει στην Τράπεζα και ίσως θα μπορούσε να την βρει και να μάθει περισσότερες πληροφορίες..

Epanouir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 12:53 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Epanouir » Σάβ Αύγ 08, 2020 11:06 pm

Presta έγραψε:
Epanouir έγραψε:Καλησπέρα!

Προς μεγάλη μου έκπληξη, σήμερα με πήραν τηλέφωνο στο κινητό από την ΤτΕ, προκειμένου να κλείσω ραντεβού για την επόμενη εβδομάδα, να με ενημερώσουν για τα διαδικαστικά και να ξεκινήσω τις διαδικασίες με τους γιατρούς. Άρα τελικά θα γίνουν όλα πιο γρήρορα απ' ότι περιμέναμε!

Όπως μου ανέφερε η υπάλληλος, βιάζονται να γίνει ο διορισμός καθώς φοβούνται ενδεχόμενο κλείσιμο πάλι λόγω κορωνοϊού. Δε μου είπε πότε περίπου θα ολοκληρωθεί ο διορισμός και να περιμένουμε αυτούς να μας δώσουν το οκ πριν παραιτηθούμε από τις τωρινές δουλειές μας. Επίσης μού ανέφερε πως ο χρόνος που θα διαρκέσει η όλη διαδικασία του διορισμού εξαρτάται από το πόσο γρήγορα θα μαζέψουμε εμείς όλα τα χαρτιά και θα ολοκληρώσουμε τη διαδικασία με τους γιατρούς. Να έχετε λοιπόν το νου σας στο κινητό σας τις επόμενες μέρες μήπως καλέσουν και εσάς!



Epanouir μήπως θα μπορούσες να μας πεις πως λέγεται η κυρία που σε πήρε τηλ;
Ο σύζυγός μου δουλεύει στην Τράπεζα και ίσως θα μπορούσε να την βρει και να μάθει περισσότερες πληροφορίες..


Δυστυχώς δε μου ανέφερε το όνομά της... Πιστεύω όμως πως λογικά θα ήταν κάποια από το τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού, αφού αυτοί ασχολούνται με τέτοια ζητήματα. Άρα αν μπορεί ο σύζυγός σου να ρωτήσει εκεί πέρα γα περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τον διορισμό μας, θα μας βοηθούσε όλους πολύ!

Την άλλη εβδομάδα που θα περάσω και εγώ από την ΤτΕ, θα σας ενημερώσω για το τι μου είπαν για να ξέρετε κι εσείς. Βέβαια είναι πολύ πιθανό να έχουν καλέσει και τους υπόλοιπους μέχρι τότε, άρα λίγη ακόμα υπομονή.

Blacky1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 4:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Blacky1 » Κυρ Αύγ 09, 2020 11:45 pm

Με συγχωρείτε που χαλάω το χαρούμενο κλίμα :D

Επειδή ειχα διαβασει σε παλιοτερο ποστ ότι η ΤτΕ συνηθίζει να παίρνει έξτρα κόσμο απ'τις θέσεις που προκυρήχθηκαν (σε δεύτερο χρόνο φαντάζομαι), ξέρει κανείς αν πχ πήραν και στην 1/Γ 2007 που ήταν επίσης γραπτός; Επίσης εχει κανείς καποια πληροφορία αν θα χρειαστεί επιπλέον προσωπικό των 60 προσεχώς; And the last one αν χρειαστεί σε ανάλογο πόστο, δεσμεύεται καπως να προσλάβει τους επόμενους απ'τη γενική σειρά βαθμολογίας (σαν τον υποφαινόμενο :twisted:)

vaio25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 7:24 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vaio25 » Δευ Αύγ 10, 2020 3:35 pm

Καλησπέρα σε όλους!!

Ειχα κι εγω τηλεφώνημα απο την Τράπεζα σήμερα και κλεισαμε ραντεβού να παω μεσα στην εβδομάδα. Απ' ο,τι καταλαβα απο τη συζήτηση, προτίθενται να μην αργήσουν να μας πάρουν, ενδεχομένως αν τα καταφέρουν να δουλέψουμε και Σεπτέμβρη (υποθέτω εννοεί προς το τέλος). Εξαρτάται και απο εμας και ποσο "συνεργάσιμοι" θα ειμαστε με την προσκόμιση των δικαιολογητικών. Σε καθε περίπτωση, μου ειπε οτι προτείνουν να μην παραιτηθούμε ακόμα μήπως υπαρξει καποια καθυστέρηση στην πρόσληψη. Εν ολιγοις, ο,τι ειπαν και στον Epanouir.

Blacky,
Για τις πρώτες δύο ερωτήσεις, δε γνωρίζω. Ξερω ομως οτι πήρε επιλαχόντες απο την 1Γ/2017 για την ΑΑΔΕ. Αυτο ειναι κατι που εξαρτάται απο την Τράπεζα, όμως, και δε δεσμεύεται πιστεύω για κατι. Ωστόσο, επειδη γραπτός ειναι γενικά δύσκολο να διοργανωθεί ξανά και επειδή με διαγωνισμό με σειρα προτεραιότητας θα πάρει αλλου "προφίλ" υποψηφίους (πχ καποιον που εχει 2 τίτλους ΔΕ που κατ' εμέ σε τιποτα δε σε καθιστά "καλύτερο" αυτό), πιστεύω οτι αν χρειάζεται κι άλλα ατομα, θα ζητήσει. Μπορειτε κι εσείς να κανετε και μια επιστολή στην Τράπεζα να πιεσετε. Σε καθε περίπτωση, αν είσαι σε καλη θέση επιλαχών (π.χ. 38 στη γενικη σειρα) θεωρώ οτι θα μπεις με αναπλήρωση καθώς το αποκλείω να ερθουν τελικά ολοι οι διοριστεοι. Ελπίζω να βοήθησα εστω και λίγο!

kapan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Απρ 18, 2020 7:47 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό kapan » Δευ Αύγ 10, 2020 9:10 pm

Έχω μια απορία : κάποιος από (π.χ.) Κρήτη γιατί πρέπει να ανέβει μέσα στο κατακαλόκαιρο στην Αθήνα; Για να του πουν ότι πρέπει να προσκομίσει 5-6 δικαιολογητικά και μια πιστοποίηση από Πρωτοβάθμια Υγειονομική Επιτροπή; Μήπως νομίζουν ότι δεν μπορεί να τα καταλάβει με ένα email; :mrgreen:
Είναι αυτό συνηθισμένη διαδικασία για πρόσληψη μέσω ΑΣΕΠ; Μήπως πρόκειται για συνέντευξη; :shock: :shock:
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν ρωτήσατε, εν μέσω κορονοϊού, γιατί απαιτήθηκε η φυσική σας παρουσία στην τράπεζα;

Blacky1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 4:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Blacky1 » Δευ Αύγ 10, 2020 10:41 pm

vaio25 ευχαριστω για την απάντηση!! Φυσικά βοηθάς!

Ο επιλαχόντας ορίζεται αναλογως σε ποια κατηγορία ειναι αυτός που αντικαθίσταται φαντάζομαι, σωστα; δηλαδή οι της γενικης αντικαθιστανται απο γενικη, οι τριτεκνοι απο τριτεκνους κοκ;

Σε καθε περίπτωση για να γίνει οριστική υποθετικη απόρριψη των θέσεων και ενδεχομένως να μας καλέσουν εμάς ποσος καιρός λες θα περάσει;

ioannachr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 08, 2018 11:39 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό ioannachr » Τρί Αύγ 11, 2020 12:42 am

kapan έγραψε:Έχω μια απορία : κάποιος από (π.χ.) Κρήτη γιατί πρέπει να ανέβει μέσα στο κατακαλόκαιρο στην Αθήνα; Για να του πουν ότι πρέπει να προσκομίσει 5-6 δικαιολογητικά και μια πιστοποίηση από Πρωτοβάθμια Υγειονομική Επιτροπή; Μήπως νομίζουν ότι δεν μπορεί να τα καταλάβει με ένα email; :mrgreen:
Είναι αυτό συνηθισμένη διαδικασία για πρόσληψη μέσω ΑΣΕΠ; Μήπως πρόκειται για συνέντευξη; :shock: :shock:
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν ρωτήσατε, εν μέσω κορονοϊού, γιατί απαιτήθηκε η φυσική σας παρουσία στην τράπεζα;


Αυτή την απορία την έχω κ εγώ. Δεν είναι ο,τι πιο βολικό για εμάς π είμαστε από επαρχία να πληρώνουμε ΚΤΕΛ κ διαμονή στην Αθήνα, απλά κ μόνο για μια συνέντευξη των 10 λεπτών. Δεν μπορεί να γίνει με σκαιπ;

lef7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 11:01 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό lef7 » Τρί Αύγ 11, 2020 9:02 am

Χαίρεται παιδιά.

Με τη βοήθεια πολλών εδώ μέσα έχουμε ξεκαθαρίσει λίγο - πολύ τι συμβαίνει με τις μισθολογικές αναγνωρίσεις.

Γνωρίζει κανείς ή έχει την δυνατότητα να μάθει τι ισχύει με την βαθμολογική προαγωγή; Υπάρχει η δυνατότητα μεταπήδησης σε κατηγορία ΠΕ για τους έχοντες πτυχίο, έστω και μετά από ένα χρονικό διάστημα;

nikosbou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2020 9:47 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό nikosbou » Τρί Αύγ 11, 2020 3:48 pm

Καλησπέρα και πάλι, με κάλεσαν και μένα στο τηλέφωνο , οπότε την Πέμπτη που έχω ραντεβού θα σας γράψω αν έχω κάποιο νέο για όλα τα παραπάνω που ρωτάτε. Πάντως και σε μένα είπαν ότι θέλουν μέσα στο Σεπτέμβριο οπωσδήποτε να ξεκινήσουμε.

Ξέρω ότι δεν ταιριάζει ιδιαίτερα αλλά γνωρίζει κάνεις τι γίνεται με τις άδειες ανατροφής τέκνου; Υπάρχει κάποιος που θα αιτηθεί; Ευχαριστώ πολύ

vaio25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 7:24 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vaio25 » Τρί Αύγ 11, 2020 3:50 pm

Blacky1 έγραψε:vaio25 ευχαριστω για την απάντηση!! Φυσικά βοηθάς!

Ο επιλαχόντας ορίζεται αναλογως σε ποια κατηγορία ειναι αυτός που αντικαθίσταται φαντάζομαι, σωστα; δηλαδή οι της γενικης αντικαθιστανται απο γενικη, οι τριτεκνοι απο τριτεκνους κοκ;

Σε καθε περίπτωση για να γίνει οριστική υποθετικη απόρριψη των θέσεων και ενδεχομένως να μας καλέσουν εμάς ποσος καιρός λες θα περάσει;


Ναι, ο καθε επιλαχών παιζει στην κατηγορία του. Δηλαδή αν δεν πάει τριτεκνος, θα παρουν τριτεκνο. Αν δεν παει της γενικής κατηγορίας, θα παρουν απ τη γενικη.

Υποθέτω στην παρούσα φάση, απορριψη θέσης υφίσταται αν κάποιος κανει υπεύθυνη δήλωση οτι δεν αποδέχεται τη θεση. Στο μελλον αν παραιτηθεί. Πιστεύω ότι αφου ξεκινήσουν οι πρώτοι να δουλεύουν, η Τράπεζα θα ζητήσει απ το ΑΣΕΠ τις αναπληρώσεις οσων δεν αποδέχτηκαν διορισμο. Απο κει και περα, το ποτε θα απαντήσει το ΑΣΕΠ ειναι σχετικό. Απαιτείται απο ένας μηνας μεχρι και... ενα ετος! Νομιζω ομως οτι η ΤτΕ ασκει πίεση οπότε δε θα αργήσει πολυ το ΑΣΕΠ. Χοντρικα και καθαρα κατ εκτίμηση, πιστεύω οτι 2-3 μηνες απ οταν δουλέψουν οι αρχικά διοριστεοι, θα μπορούσαν να δουλεύουν και οι πρώτες αναπληρώσεις. Καθαρά προσωπική γνώμη όμως.

Παιδια, οσοι είστε απο επαρχία, ενδεχομένως να τους αρκει να τα στείλετε ταχυδρομικά. Γενικά, συνεργάσιμους τους ειδα. Μην αγχώνεστε. Πηραν κάποιον αλλον τηλ; Έχουμε κάποια αλλη ενημέρωση για κατι;

maria86
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 9:25 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό maria86 » Τρί Αύγ 11, 2020 10:31 pm

Καλησπέρα σας,

Κάλεσαν κι εμένα σήμερα και θα πάω την επόμενη Δευτέρα. Και παρόλο που ανήκω στις ευπαθείς ομάδες, από τον ενθουσιασμό δε σκέφτηκα να ρωτήσω για ποιο λόγο απαιτείται φυσική παρουσία.. :roll: . Θα χρειαστεί να προσκομιστεί συμπληρωμένο βιογραφικό σημείωμα (που μου έστειλαν και ηλεκτρονικά για να το επιστρέψω συμπληρωμένο, πέραν του hardcopy), 4 φωτογραφίες και επικυρωμένο αντίγραφο ταυτότητας. Και γενικά όλα τα δικαιολογητικά θα πρέπει να είναι επικυρωμένα από τους εκάστοτε φορείς (πχ Πανεπιστήμιο, Βρετανικό Συμβούλιο κλπ) το οποίο απαιτεί αρκετό τρέξιμο για τη συγκέντρωσή τους, και σίγουρα αυτό δε μπορεί να γίνει παρά μετά τις 25/8 (δε νομίζω ότι λειτουργούν πλήρως οι υπηρεσίες γραμματείας 15αύγουστο..). Άρα λογικά θα χρειαστεί ένα εύλογο διάστημα για να τα συγκεντρώσουν από όλους τους διοριστέους και να ελεγχθούν όλα. Εν αναμονή λοιπόν...

ioannachr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 08, 2018 11:39 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό ioannachr » Τετ Αύγ 12, 2020 1:41 pm

Καλησπέρα σε όλους. Σε ποιο γράμμα έχουν φτάσει στα τηλεφωνήματα; Δεν είμαι σίγουρη αν δεν με έχουν πάρει επειδή είμαι από επαρχία (επομένως θα ήταν κ δύσκολη μια συνάντηση) ή το επίθετο μ είναι απ' τα τελευταία της λίστας.


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες