ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Blacky1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 4:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Blacky1 » Κυρ Μαρ 07, 2021 2:23 pm

vaio25 έγραψε:
Blacky1 έγραψε:
Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και λίγο!


Φυσικά βοήθησες vaio25, για πολλοστή φορά!! Ευχαριστώ πολύ :D

MARIOS23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Μαρ 08, 2021 1:33 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό MARIOS23 » Δευ Μαρ 08, 2021 3:20 pm

Καλησπέρα παιδιά!
Καλή επιτυχία σε όλους τους επιτυχόντες. Να πάνε όλα καλά και στα τελικά αποτελέσματα.
Παρατήρησα ότι σε αρκετά παιδιά αφαίρεσαν προϋπηρεσία και μου κάνει εντύπωση, καθώς υποθετικά είχαν ελέγξει και αρκετούς επιλαχόντες στην 1η φάση.
Γνωρίζει κάποιος μέχρι ποια θέση έχουν ελέγξει την προϋπηρεσία και το απολυτήριο; Διαπίστωσα πως ένα παιδί στην 98η θέση στα πρώτα τελικά αποτελέσματα, πλέον δεν είναι στην λίστα και μου κάνει εντύπωση να έχουν φθάσει στον έλεγχο μέχρι εκεί.

Σας ευχαριστώ!

Blacky1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 4:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Blacky1 » Δευ Μαρ 08, 2021 5:04 pm

MARIOS23 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά!
Καλή επιτυχία σε όλους τους επιτυχόντες. Να πάνε όλα καλά και στα τελικά αποτελέσματα.
Παρατήρησα ότι σε αρκετά παιδιά αφαίρεσαν προϋπηρεσία και μου κάνει εντύπωση, καθώς υποθετικά είχαν ελέγξει και αρκετούς επιλαχόντες στην 1η φάση.
Γνωρίζει κάποιος μέχρι ποια θέση έχουν ελέγξει την προϋπηρεσία και το απολυτήριο; Διαπίστωσα πως ένα παιδί στην 98η θέση στα πρώτα τελικά αποτελέσματα, πλέον δεν είναι στην λίστα και μου κάνει εντύπωση να έχουν φθάσει στον έλεγχο μέχρι εκεί.

Σας ευχαριστώ!


Καλησπέρα MARIOS23. Από ότι έχω συμπεράνει εγώ και σύμφωνα με τις πληροφορίες που μοιραζόμαστε εδώ μέσα, είχαν ελέγξει φακέλους από άτομα που βρέθηκαν σε θέση διοριστέου. Τι εννοώ; πχ. κάποιος δήλωσε προϋπηρεσία με την οποία θα διοριζόταν. Ωστόσο κατά τον έλεγχο του φακέλου του την κόψανε. Στα άτομα που δεν έφταναν τα μόρια είτε με προϋπηρεσία είτε χωρίς, σε θέσεις διορισμού δεν ήλεγξαν τους φακέλους τους. Οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν είναι και πολλά τα άτομα που είχαν ελέγξει έξτρα από τους διοριστέους εξαρχής.

Όσον αφορά τον 98ο στην γενική κατάταξη των πρώτων τελικών, πρόκειται για διοριστέο σε ειδική κατηγορία Α. Αν πας στη λίστα των τότε διοριστέων θα τον βρεις.

moonlight
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Ιουν 01, 2020 9:51 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό moonlight » Δευ Μαρ 08, 2021 7:11 pm

Παιδιά είναι λίγο δύσκολο να συνενοηθούμε όλοι μαζί για να στείλουμε αίτημα στην τράπεζα να καρτήσει τους πίνακες ανοιχτούς για 2-3 χρόνια. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος που θα ήθελε και θα είχε τον χρόνο να αναλάβει αυτήν τη πρωτοβουλία και με κάποιον τρόπο να μιλήσει εκ μέρους μας. Είναι τόσο κρίμα για όλους μας που βάλαμε την ζωή μας σε παυση 1 χρονο γεμάτο αγχος και αγώνα και η λίστα να κρατηθεί για 9 μήνες.
Ισως είναι ωφέλιμο να στείλουμε όλοι μας ονομασμένα email στην τράπεζα διαμαρτυρόμενοι γι αυτο και να αιτηθούμε να κρατηθουν οι λίστες για 2-3 χρόνια. Οσο περισσότερες φωνές τόσο περισσοτερες πιθανότητες!
Πείτε γνώμες!

accacan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2021 2:21 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό accacan » Τρί Μαρ 09, 2021 2:37 pm

Προσωπικά πιστεύω ότι δεν έχει κάποιο νόημα αυτό καθώς τις ανάγκες της τράπεζας και το πόσα άτομα θα πάρει τα καθορίζει η ίδια. Ελπίζω πάντως να υπάρχουν και μελλοντικές ανάγκες και να κάνει αίτημα η τράπεζα προς τον ΑΣΕΠ να κρατήσει τη λίστα για μερικά χρόνια ακόμα καθώς υπάρχουν πολλά παιδιά από τη γενική κατηγορία που έγραψαν πολύ καλά αλλά με τα μέχρι τώρα και με τους επιλαχόντες μένουν εκτός.

vs2020
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Δεκ 22, 2020 3:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vs2020 » Τρί Μαρ 09, 2021 2:42 pm

moonlight έγραψε:Παιδιά είναι λίγο δύσκολο να συνενοηθούμε όλοι μαζί για να στείλουμε αίτημα στην τράπεζα να καρτήσει τους πίνακες ανοιχτούς για 2-3 χρόνια. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος που θα ήθελε και θα είχε τον χρόνο να αναλάβει αυτήν τη πρωτοβουλία και με κάποιον τρόπο να μιλήσει εκ μέρους μας. Είναι τόσο κρίμα για όλους μας που βάλαμε την ζωή μας σε παυση 1 χρονο γεμάτο αγχος και αγώνα και η λίστα να κρατηθεί για 9 μήνες.
Ισως είναι ωφέλιμο να στείλουμε όλοι μας ονομασμένα email στην τράπεζα διαμαρτυρόμενοι γι αυτο και να αιτηθούμε να κρατηθουν οι λίστες για 2-3 χρόνια. Οσο περισσότερες φωνές τόσο περισσοτερες πιθανότητες!
Πείτε γνώμες!

Καλησπέρα!
Συμφωνώ μαζί σου, είχα προτείνει και εγώ πριν λίγο καιρό να στείλουμε κάτι, όπως είχε αναφερθεί και παλιότερα. Πιστεύω ότι είναι ένα πολύ λογικό αίτημα, γιατί η όλη προετοιμασία απαιτούσε πολύ κόπο και χρόνο από εμάς, αλλά και από τον ΑΣΕΠ για να διοργανωθεί ένας τέτοιος διαγωνισμός, ο οποίος δεν μπορεί να γίνεται κάθε φορά που προκύπτουν ανάγκες σε προσωπικό. Και νομίζω ότι ούτε η Τράπεζα θα ήθελε να ξαναμπεί σε τέτοια διαδικασία από τη στιγμή που μπορεί να διατηρήσει τη λίστα, όπως ήδη γίνεται και σε άλλους διαγωνισμούς (πχ από την 8Κ/2017 αναρτήθηκε λίστα επιλαχόντων για 100 θέσεις ΔΕ ΓΡΑΜΜΑΤΕΩΝ στο Υπουργείο Δικαιοσύνης πριν λίγες μέρες).
Αν όντως είναι δύσκολο να συνεννοηθούμε για να στείλουμε ένα αίτημα όλοι μαζί, να προτείνουμε ένα κοινό κείμενο και να το στείλει ο καθένας ξεχωριστά;
Θα μπορούσε να μας βοηθήσει και κάποιος που είναι ήδη μέσα για το που θα απευθυνθούμε;
Υπάρχει κάποια άλλη ιδέα;(Συμφωνώ ότι όσο περισσότεροι μαζευτούμε, τόσο πιο πιθανό θα είναι να εισακουστούμε, αν δεν είναι ήδη στο πρόγραμμα της Τράπεζας να υποβάλει αίτημα για παράταση)

moonlight
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Ιουν 01, 2020 9:51 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό moonlight » Τρί Μαρ 09, 2021 3:57 pm

vs2020 έγραψε:
moonlight έγραψε:Παιδιά είναι λίγο δύσκολο να συνενοηθούμε όλοι μαζί για να στείλουμε αίτημα στην τράπεζα να καρτήσει τους πίνακες ανοιχτούς για 2-3 χρόνια. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος που θα ήθελε και θα είχε τον χρόνο να αναλάβει αυτήν τη πρωτοβουλία και με κάποιον τρόπο να μιλήσει εκ μέρους μας. Είναι τόσο κρίμα για όλους μας που βάλαμε την ζωή μας σε παυση 1 χρονο γεμάτο αγχος και αγώνα και η λίστα να κρατηθεί για 9 μήνες.
Ισως είναι ωφέλιμο να στείλουμε όλοι μας ονομασμένα email στην τράπεζα διαμαρτυρόμενοι γι αυτο και να αιτηθούμε να κρατηθουν οι λίστες για 2-3 χρόνια. Οσο περισσότερες φωνές τόσο περισσοτερες πιθανότητες!
Πείτε γνώμες!

Καλησπέρα!
Συμφωνώ μαζί σου, είχα προτείνει και εγώ πριν λίγο καιρό να στείλουμε κάτι, όπως είχε αναφερθεί και παλιότερα. Πιστεύω ότι είναι ένα πολύ λογικό αίτημα, γιατί η όλη προετοιμασία απαιτούσε πολύ κόπο και χρόνο από εμάς, αλλά και από τον ΑΣΕΠ για να διοργανωθεί ένας τέτοιος διαγωνισμός, ο οποίος δεν μπορεί να γίνεται κάθε φορά που προκύπτουν ανάγκες σε προσωπικό. Και νομίζω ότι ούτε η Τράπεζα θα ήθελε να ξαναμπεί σε τέτοια διαδικασία από τη στιγμή που μπορεί να διατηρήσει τη λίστα, όπως ήδη γίνεται και σε άλλους διαγωνισμούς (πχ από την 8Κ/2017 αναρτήθηκε λίστα επιλαχόντων για 100 θέσεις ΔΕ ΓΡΑΜΜΑΤΕΩΝ στο Υπουργείο Δικαιοσύνης πριν λίγες μέρες).
Αν όντως είναι δύσκολο να συνεννοηθούμε για να στείλουμε ένα αίτημα όλοι μαζί, να προτείνουμε ένα κοινό κείμενο και να το στείλει ο καθένας ξεχωριστά;
Θα μπορούσε να μας βοηθήσει και κάποιος που είναι ήδη μέσα για το που θα απευθυνθούμε;
Υπάρχει κάποια άλλη ιδέα;(Συμφωνώ ότι όσο περισσότεροι μαζευτούμε, τόσο πιο πιθανό θα είναι να εισακουστούμε, αν δεν είναι ήδη στο πρόγραμμα της Τράπεζας να υποβάλει αίτημα για παράταση)


Συμφωνώ απόλυτα. Εχει γίνει στο παρελθον υποψηφιοι να αιτηθούν να κρατηθούν οι λιστες και έγινε. Δεν ξέρουμε αν θα βγάλει πουθενα αλλά δεν χάνουμε και τίποτα. Δεν πιστευω ότι η τράπεζα από μόνη της θα αιτηθει να κρατηθούν οι λίστες αλλά αν λαβει γνώση ότι υπάρχει κόσμος που ενδιαφέρεται και ακόμα αναμένει, λαμβάνει μια άλλη διάσταση. Ισως δεν έχουν καν επιγνωση του αριθμού υποψηφίων , ίσως δεν γνωρίζουν το επιπεδο των γραπτών , ισως ισως ισως.. Αν έχουμε κάποιον νομικό στην παρέα ή τελος παντων κάποιον που να κατέχει τον επίσημο λόγο να συντάξουμε ένα μήνυμα και να το στείλουμε ολοι. Υπάρχει απο ότι έχω δει μια φόρμα επικοινωνίας όπου μπορουμε να επικολλησουμε και να αποστείλουμε το κείμενο.

vs2020
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Δεκ 22, 2020 3:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vs2020 » Τρί Μαρ 09, 2021 7:08 pm

moonlight έγραψε:
vs2020 έγραψε:
moonlight έγραψε:Παιδιά είναι λίγο δύσκολο να συνενοηθούμε όλοι μαζί για να στείλουμε αίτημα στην τράπεζα να καρτήσει τους πίνακες ανοιχτούς για 2-3 χρόνια. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος που θα ήθελε και θα είχε τον χρόνο να αναλάβει αυτήν τη πρωτοβουλία και με κάποιον τρόπο να μιλήσει εκ μέρους μας. Είναι τόσο κρίμα για όλους μας που βάλαμε την ζωή μας σε παυση 1 χρονο γεμάτο αγχος και αγώνα και η λίστα να κρατηθεί για 9 μήνες.
Ισως είναι ωφέλιμο να στείλουμε όλοι μας ονομασμένα email στην τράπεζα διαμαρτυρόμενοι γι αυτο και να αιτηθούμε να κρατηθουν οι λίστες για 2-3 χρόνια. Οσο περισσότερες φωνές τόσο περισσοτερες πιθανότητες!
Πείτε γνώμες!

Καλησπέρα!
Συμφωνώ μαζί σου, είχα προτείνει και εγώ πριν λίγο καιρό να στείλουμε κάτι, όπως είχε αναφερθεί και παλιότερα. Πιστεύω ότι είναι ένα πολύ λογικό αίτημα, γιατί η όλη προετοιμασία απαιτούσε πολύ κόπο και χρόνο από εμάς, αλλά και από τον ΑΣΕΠ για να διοργανωθεί ένας τέτοιος διαγωνισμός, ο οποίος δεν μπορεί να γίνεται κάθε φορά που προκύπτουν ανάγκες σε προσωπικό. Και νομίζω ότι ούτε η Τράπεζα θα ήθελε να ξαναμπεί σε τέτοια διαδικασία από τη στιγμή που μπορεί να διατηρήσει τη λίστα, όπως ήδη γίνεται και σε άλλους διαγωνισμούς (πχ από την 8Κ/2017 αναρτήθηκε λίστα επιλαχόντων για 100 θέσεις ΔΕ ΓΡΑΜΜΑΤΕΩΝ στο Υπουργείο Δικαιοσύνης πριν λίγες μέρες).
Αν όντως είναι δύσκολο να συνεννοηθούμε για να στείλουμε ένα αίτημα όλοι μαζί, να προτείνουμε ένα κοινό κείμενο και να το στείλει ο καθένας ξεχωριστά;
Θα μπορούσε να μας βοηθήσει και κάποιος που είναι ήδη μέσα για το που θα απευθυνθούμε;
Υπάρχει κάποια άλλη ιδέα;(Συμφωνώ ότι όσο περισσότεροι μαζευτούμε, τόσο πιο πιθανό θα είναι να εισακουστούμε, αν δεν είναι ήδη στο πρόγραμμα της Τράπεζας να υποβάλει αίτημα για παράταση)


Συμφωνώ απόλυτα. Εχει γίνει στο παρελθον υποψηφιοι να αιτηθούν να κρατηθούν οι λιστες και έγινε. Δεν ξέρουμε αν θα βγάλει πουθενα αλλά δεν χάνουμε και τίποτα. Δεν πιστευω ότι η τράπεζα από μόνη της θα αιτηθει να κρατηθούν οι λίστες αλλά αν λαβει γνώση ότι υπάρχει κόσμος που ενδιαφέρεται και ακόμα αναμένει, λαμβάνει μια άλλη διάσταση. Ισως δεν έχουν καν επιγνωση του αριθμού υποψηφίων , ίσως δεν γνωρίζουν το επιπεδο των γραπτών , ισως ισως ισως.. Αν έχουμε κάποιον νομικό στην παρέα ή τελος παντων κάποιον που να κατέχει τον επίσημο λόγο να συντάξουμε ένα μήνυμα και να το στείλουμε ολοι. Υπάρχει απο ότι έχω δει μια φόρμα επικοινωνίας όπου μπορουμε να επικολλησουμε και να αποστείλουμε το κείμενο.

Και εγώ πιστεύω ότι, πρώτον, δεν έχουμε να χάσουμε κάτι και δεύτερον, όσο περισσότεροι στείλουμε, τόσο πιο πολύ θα δείξουμε ότι υπάρχει ενδιαφέρον και δεν θέλουμε να πάει χαμένη αυτή η ευκαιρία.
Θα πρότεινα να αφήσουμε για λίγες μέρες τα μηνύματα στο φόρουμ για να τα δούνε και οι υπόλοιποι και (όπως είπες κ εσύ) αν βρεθεί κάποιος με ευχέρεια λόγου που πιστεύει ότι μπορεί να αναλάβει να γράψει το κείμενο, να το στείλει στο φόρουμ για να το δούμε. Από κει και πέρα, καλό θα ήταν να μην το αργήσουμε πολύ (ότι είναι να στείλουμε, να έχει γίνει μέχρι τέλη Μαρτίου), οπότε αν δεν υπάρξει ανταπόκριση σε σύντομο χρονικό διάστημα, μπορούμε να κάνουμε και εμείς μια προσπάθεια.
Παρακαλώ, αν κάποιος που είναι ήδη μέσα μπορεί να μας δώσει κάποιες πληρφορίες (πχ αν είναι να το στείλουμε σε κάποιο email ή στη φόρμα επικοινωνίας όπως αναφέρθηκε ή οτιδήποτε σχετικό με αυτό το θέμα), ας μας προτείνει κάτι.

il2923
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2020 10:40 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό il2923 » Τρί Μαρ 09, 2021 8:29 pm

Καλησπέρα σε όλους. Σε πρόσφατη επικοινωνία μου με τον ΑΣΕΠ, η απάντηση που μου δόθηκε σε σχετικό ερώτημα είναι ότι η λίστα για την ΤτΕ παραμένει ανοικτή για 3 χρόνια. Νομικός δεν είμαι να ερμηνεύω τις σχετικές διατάξεις περί λιστών. Μεταφέρω απλά την απάντηση που μου δόθηκε. Όποιος θέλει, ας επαληθεύσει με επικοινωνία του, την πληροφορία αυτή.

georgiagor
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2021 9:34 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό georgiagor » Τρί Μαρ 09, 2021 11:13 pm

vs2020 έγραψε:
moonlight έγραψε:
vs2020 έγραψε:Καλησπέρα!
Συμφωνώ μαζί σου, είχα προτείνει και εγώ πριν λίγο καιρό να στείλουμε κάτι, όπως είχε αναφερθεί και παλιότερα. Πιστεύω ότι είναι ένα πολύ λογικό αίτημα, γιατί η όλη προετοιμασία απαιτούσε πολύ κόπο και χρόνο από εμάς, αλλά και από τον ΑΣΕΠ για να διοργανωθεί ένας τέτοιος διαγωνισμός, ο οποίος δεν μπορεί να γίνεται κάθε φορά που προκύπτουν ανάγκες σε προσωπικό. Και νομίζω ότι ούτε η Τράπεζα θα ήθελε να ξαναμπεί σε τέτοια διαδικασία από τη στιγμή που μπορεί να διατηρήσει τη λίστα, όπως ήδη γίνεται και σε άλλους διαγωνισμούς (πχ από την 8Κ/2017 αναρτήθηκε λίστα επιλαχόντων για 100 θέσεις ΔΕ ΓΡΑΜΜΑΤΕΩΝ στο Υπουργείο Δικαιοσύνης πριν λίγες μέρες).
Αν όντως είναι δύσκολο να συνεννοηθούμε για να στείλουμε ένα αίτημα όλοι μαζί, να προτείνουμε ένα κοινό κείμενο και να το στείλει ο καθένας ξεχωριστά;
Θα μπορούσε να μας βοηθήσει και κάποιος που είναι ήδη μέσα για το που θα απευθυνθούμε;
Υπάρχει κάποια άλλη ιδέα;(Συμφωνώ ότι όσο περισσότεροι μαζευτούμε, τόσο πιο πιθανό θα είναι να εισακουστούμε, αν δεν είναι ήδη στο πρόγραμμα της Τράπεζας να υποβάλει αίτημα για παράταση)


Συμφωνώ απόλυτα. Εχει γίνει στο παρελθον υποψηφιοι να αιτηθούν να κρατηθούν οι λιστες και έγινε. Δεν ξέρουμε αν θα βγάλει πουθενα αλλά δεν χάνουμε και τίποτα. Δεν πιστευω ότι η τράπεζα από μόνη της θα αιτηθει να κρατηθούν οι λίστες αλλά αν λαβει γνώση ότι υπάρχει κόσμος που ενδιαφέρεται και ακόμα αναμένει, λαμβάνει μια άλλη διάσταση. Ισως δεν έχουν καν επιγνωση του αριθμού υποψηφίων , ίσως δεν γνωρίζουν το επιπεδο των γραπτών , ισως ισως ισως.. Αν έχουμε κάποιον νομικό στην παρέα ή τελος παντων κάποιον που να κατέχει τον επίσημο λόγο να συντάξουμε ένα μήνυμα και να το στείλουμε ολοι. Υπάρχει απο ότι έχω δει μια φόρμα επικοινωνίας όπου μπορουμε να επικολλησουμε και να αποστείλουμε το κείμενο.

Και εγώ πιστεύω ότι, πρώτον, δεν έχουμε να χάσουμε κάτι και δεύτερον, όσο περισσότεροι στείλουμε, τόσο πιο πολύ θα δείξουμε ότι υπάρχει ενδιαφέρον και δεν θέλουμε να πάει χαμένη αυτή η ευκαιρία.
Θα πρότεινα να αφήσουμε για λίγες μέρες τα μηνύματα στο φόρουμ για να τα δούνε και οι υπόλοιποι και (όπως είπες κ εσύ) αν βρεθεί κάποιος με ευχέρεια λόγου που πιστεύει ότι μπορεί να αναλάβει να γράψει το κείμενο, να το στείλει στο φόρουμ για να το δούμε. Από κει και πέρα, καλό θα ήταν να μην το αργήσουμε πολύ (ότι είναι να στείλουμε, να έχει γίνει μέχρι τέλη Μαρτίου), οπότε αν δεν υπάρξει ανταπόκριση σε σύντομο χρονικό διάστημα, μπορούμε να κάνουμε και εμείς μια προσπάθεια.
Παρακαλώ, αν κάποιος που είναι ήδη μέσα μπορεί να μας δώσει κάποιες πληρφορίες (πχ αν είναι να το στείλουμε σε κάποιο email ή στη φόρμα επικοινωνίας όπως αναφέρθηκε ή οτιδήποτε σχετικό με αυτό το θέμα), ας μας προτείνει κάτι.


Καλησπέρα κι από μένα,

Με ενδιαφέρει κι εμένα να το παλέψουμε. Εφόσον ήδη είναι μια πρακτική που έχει εφαρμοστεί και σε άλλους διαγωνισμούς, και πήραν ήδη κάποιους επιλαχόντες και από τη δική μας λίστα, δεν το θεωρώ παράλογο να ζητήσουμε τη διατήρηση της για κάποιο εύλογο διάστημα. Και ισχύουν και όσα αναφέρετε περί υψηλών βαθμολογιών. Ακόμα περισσότερο βέβαια και το ότι πρόκειται για διαγωνισμό που δώσαμε αγώνα με διάβασμα και όχι απλά με συγκέντρωση μορίων. Οποιαδήποτε βοήθεια από κάποιο μέλος με εμπειρία σε τέτοια θέματα θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμη!

vs2020
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Δεκ 22, 2020 3:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vs2020 » Τετ Μαρ 10, 2021 10:38 am

il2923 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Σε πρόσφατη επικοινωνία μου με τον ΑΣΕΠ, η απάντηση που μου δόθηκε σε σχετικό ερώτημα είναι ότι η λίστα για την ΤτΕ παραμένει ανοικτή για 3 χρόνια. Νομικός δεν είμαι να ερμηνεύω τις σχετικές διατάξεις περί λιστών. Μεταφέρω απλά την απάντηση που μου δόθηκε. Όποιος θέλει, ας επαληθεύσει με επικοινωνία του, την πληροφορία αυτή.

Σε ευχαριστούμε για την πληροφορία.
Καλό θα ήταν να το επιβεβαιώσουμε για να ξέρουμε ακριβώς τι ισχύει. Από κει και πέρα, πιστεύω ότι ακόμα και αν ισχύει αυτό, πάλι θα μπορούσαμε να στείλουμε κάτι, με έμφαση την αξιοποίηση όσο γίνεται περισσότερων επιλαχόντων σε βάθος χρόνου λόγω μεγάλης προσπάθειας, υψηλών βαθμολογιών κτλ. Απλά σε αυτήν την περίπτωση δεν θα ήταν τόσο επείγον, ώστε να γίνει άμεσα.
Οπότε αναμένουμε κι άλλες πληροφορίες-επιβεβαιώσεις για να αποφασίσουμε τα επόμενα βήματά μας.

MARIOS23
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Μαρ 08, 2021 1:33 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό MARIOS23 » Πέμ Μαρ 11, 2021 10:27 am

Blacky1 έγραψε:
MARIOS23 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά!
Καλή επιτυχία σε όλους τους επιτυχόντες. Να πάνε όλα καλά και στα τελικά αποτελέσματα.
Παρατήρησα ότι σε αρκετά παιδιά αφαίρεσαν προϋπηρεσία και μου κάνει εντύπωση, καθώς υποθετικά είχαν ελέγξει και αρκετούς επιλαχόντες στην 1η φάση.
Γνωρίζει κάποιος μέχρι ποια θέση έχουν ελέγξει την προϋπηρεσία και το απολυτήριο; Διαπίστωσα πως ένα παιδί στην 98η θέση στα πρώτα τελικά αποτελέσματα, πλέον δεν είναι στην λίστα και μου κάνει εντύπωση να έχουν φθάσει στον έλεγχο μέχρι εκεί.

Σας ευχαριστώ!


Καλησπέρα MARIOS23. Από ότι έχω συμπεράνει εγώ και σύμφωνα με τις πληροφορίες που μοιραζόμαστε εδώ μέσα, είχαν ελέγξει φακέλους από άτομα που βρέθηκαν σε θέση διοριστέου. Τι εννοώ; πχ. κάποιος δήλωσε προϋπηρεσία με την οποία θα διοριζόταν. Ωστόσο κατά τον έλεγχο του φακέλου του την κόψανε. Στα άτομα που δεν έφταναν τα μόρια είτε με προϋπηρεσία είτε χωρίς, σε θέσεις διορισμού δεν ήλεγξαν τους φακέλους τους. Οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν είναι και πολλά τα άτομα που είχαν ελέγξει έξτρα από τους διοριστέους εξαρχής.

Όσον αφορά τον 98ο στην γενική κατάταξη των πρώτων τελικών, πρόκειται για διοριστέο σε ειδική κατηγορία Α. Αν πας στη λίστα των τότε διοριστέων θα τον βρεις.


Είσαι αξεπέραστος! :D Σε ευχαριστώ πολυ.

vs2020
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Δεκ 22, 2020 3:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vs2020 » Παρ Μαρ 19, 2021 3:13 pm

Καλησπέρα και πάλι.
Επικοινώνησα με τον ΑΣΕΠ και μου είπαν ότι μέχρι τους 9 μήνες ο φορέας μπορεί να προσλάβει όσα άτομα χρειαστεί και μετά τους 9 μήνες μπορεί να ζητήσει και άλλα άτομα, κατόπιν απόφασης της Ολομέλειας. Ρώτησα αν η απόφαση αυτή πρέπει να παρθεί πριν τους 9 μήνες και μου απάντησε ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο, όποτε χρειάζεται προσωπικό και μετά το 9μηνο, μπορεί μετά από απόφαση της Ολομέλειας να το ζητήσει από τον ΑΣΕΠ.
Αν θεωρήσουμε ότι αυτό ισχύει (ίσως υπάρχουν κ άλλοι που μπορούν να το επιβεβαιώσουν), πότε πιστεύετε ότι θα ήταν καλύτερο να στείλουμε κάτι, που σε αυτήν την περίπτωση θα επικεντρώνεται στην αξιοποίηση όσο γίνεται περισσότερων επιλαχόντων σε βάθος χρόνου? Τώρα ή μετά την πρόσληψη των 20?
Επίσης, όσον αφορά τον τρόπο αποστολής (email, φόρμα επικοινωνίας όπως αναφέρατε), βρήκα στο ίντερνετ και το ipetitions, στο οποίο μπορείς να δημιουργήσεις μια αίτηση και να μπουν όσοι θέλουν για να υπογράψουν (δεν γνωρίζω όμως πως μπορεί να γίνει η αποστολή στη συνέχεια).
Παρακαλώ, πείτε τη γνώμη σας και όποιες άλλες προτάσεις έχετε.

Katiades
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 20, 2021 2:41 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Katiades » Σάβ Μαρ 20, 2021 3:10 pm

Παιδιά καλησπέρα και απο μένα! Θερμά συγχαρητήρια στους 60+20!

Μια ερωτηση από εμένα, αν τυχον καποιος εχει μιλήσει επι τούτου με τον ΑΣΕΠ: Αναφορικα με τους επόμενους επιλαχόντες μετα τους 60+20 (σύμφωνα με την πρόσφατη λίστα ΑΣΕΠ για τους 20), γνωρίζετε αν έχει ελεγθεί η προυπηρεσία τους; Ή ενδέχεται να απομακρυνθούν κάποιοι και η λίστα να διαμορφωθεί εκ νέου; (Το θέμα αφορά τους μελλοντικους συν 10, οπως φημολογείται ότι θα προσληφθουν)
Ευχαριστω πολυ!

Blacky1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 4:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Blacky1 » Σάβ Μαρ 20, 2021 4:16 pm

Katiades έγραψε:Παιδιά καλησπέρα και απο μένα! Θερμά συγχαρητήρια στους 60+20!

Μια ερωτηση από εμένα, αν τυχον καποιος εχει μιλήσει επι τούτου με τον ΑΣΕΠ: Αναφορικα με τους επόμενους επιλαχόντες μετα τους 60+20 (σύμφωνα με την πρόσφατη λίστα ΑΣΕΠ για τους 20), γνωρίζετε αν έχει ελεγθεί η προυπηρεσία τους; Ή ενδέχεται να απομακρυνθούν κάποιοι και η λίστα να διαμορφωθεί εκ νέου; (Το θέμα αφορά τους μελλοντικους συν 10, οπως φημολογείται ότι θα προσληφθουν)
Ευχαριστω πολυ!


Καλησπέρα, Katiades. Αν δεις λίγο πιο πάνω εξηγώ ποιους ελέγξαν. Το ξαναγράφω εδώ.

"Από ότι έχω συμπεράνει εγώ και σύμφωνα με τις πληροφορίες που μοιραζόμαστε εδώ μέσα, είχαν ελέγξει φακέλους από άτομα που βρέθηκαν σε θέση διοριστέου. Τι εννοώ; πχ. κάποιος δήλωσε προϋπηρεσία με την οποία θα διοριζόταν. Ωστόσο κατά τον έλεγχο του φακέλου του την κόψανε. Στα άτομα που δεν έφταναν τα μόρια είτε με προϋπηρεσία είτε χωρίς σε θέσεις διορισμού, δεν ήλεγξαν τους φακέλους τους. Οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν είναι και πολλά τα άτομα που είχαν ελέγξει έξτρα από τους διοριστέους εξαρχής."

Με την ίδια λογική, αφού πάρουν τους επόμενους 20, τα μόνα δικαιολογητικά που θα έχουν ελέγξει, θα είναι από τα άτομα που έκοψαν στον τελευταίο έλεγχο (των 20 επιπλέον δηλαδή) προϋπηρεσία και τελικά δε διορίστηκαν. Το ακριβές νούμερο μπορεί να το διαπιστώσει κάποιος συγκρίνοντας τους παλιούς πίνακες με τους τελευταίους. Ίσως αυτά τα άτομα να φτάνουν τα 10 άτομα που θα πάρουν στη συνέχεια, δεν το ξέρω. Μετά τα οριστικά αποτελέσματα θα ξέρουμε σίγουρα.

Το ζούμι είναι ότι εάν σου κόψανε προϋπηρεσία τότε λογικά έχεις ελεγχθεί και είσαι κομπλέ, ενώ αν δε σου κόψανε δεν ελέγχθηκες. Ελπίζω να βοήθησα!


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες