ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
AggelosKon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Αύγ 17, 2020 8:15 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό AggelosKon » Κυρ Μαρ 21, 2021 1:37 am

Καλησπέρα κι από μένα!

Πρώτα απ' όλα, να ευχηθώ κι εγω με τη σειρά μου συγχαρητήρια στους 20 επιλαχόντες. Πραγματικά χαίρομαι που οι κόποι σας ανταμοίφθηκαν, έστω και με καθυστέρηση λίγων μηνών.

Θα μπορούσε κανείς, που γνωρίζει τη διαδικασία της αποστολής επιστολής, να μας καθοδηγήσει; Ας υποθέσουμε ότι το κείμενο είναι έτοιμο, καλογραμμένο, που δεν υποδεικνύει, δεν απαιτεί, δεν επαιτεί, έχει το σωστό ύφος, δομή και λόγο και περνά σωστά το μήνυμα. Ότι δηλαδή μοχθήσαμε, παλέψαμε και κουραστήκαμε, με την ελπίδα της υψηλής βαθμολογίας (που προφανώς από όσους μιλάμε ακόμα εδώ, επιτεύχθηκε) και του διορισμού.

Από κει και πέρα, πώς αποστέλλεται; Πώς εκπροσωπείται από πολλούς; Ποιος υπογράφει/αναλαμβάνει; Τι απαιτείται από εμάς; Ονοματεπώνυμο; Ποια είναι τα βήματα;

moonlight
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Ιουν 01, 2020 9:51 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό moonlight » Κυρ Μαρ 21, 2021 2:01 pm

vs2020 έγραψε:Καλησπέρα και πάλι.
Επικοινώνησα με τον ΑΣΕΠ και μου είπαν ότι μέχρι τους 9 μήνες ο φορέας μπορεί να προσλάβει όσα άτομα χρειαστεί και μετά τους 9 μήνες μπορεί να ζητήσει και άλλα άτομα, κατόπιν απόφασης της Ολομέλειας. Ρώτησα αν η απόφαση αυτή πρέπει να παρθεί πριν τους 9 μήνες και μου απάντησε ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο, όποτε χρειάζεται προσωπικό και μετά το 9μηνο, μπορεί μετά από απόφαση της Ολομέλειας να το ζητήσει από τον ΑΣΕΠ.
Αν θεωρήσουμε ότι αυτό ισχύει (ίσως υπάρχουν κ άλλοι που μπορούν να το επιβεβαιώσουν), πότε πιστεύετε ότι θα ήταν καλύτερο να στείλουμε κάτι, που σε αυτήν την περίπτωση θα επικεντρώνεται στην αξιοποίηση όσο γίνεται περισσότερων επιλαχόντων σε βάθος χρόνου? Τώρα ή μετά την πρόσληψη των 20?
Επίσης, όσον αφορά τον τρόπο αποστολής (email, φόρμα επικοινωνίας όπως αναφέρατε), βρήκα στο ίντερνετ και το ipetitions, στο οποίο μπορείς να δημιουργήσεις μια αίτηση και να μπουν όσοι θέλουν για να υπογράψουν (δεν γνωρίζω όμως πως μπορεί να γίνει η αποστολή στη συνέχεια).
Παρακαλώ, πείτε τη γνώμη σας και όποιες άλλες προτάσεις έχετε.


Καλησπέρα και πάλι!

Ευχαριστούμε που κάλεσες!
Αρα επιβεβαιώνεται ότι η λίστα δεν κρατείται για 3 χρόνια όπως αναφέρθηκε παραπάνω. Ο νόμος αυτην την στιγμή λέει για 9 μήνες δυστυχως.. Αυτο σημαίνει ότι αν θεωρήσουμε ότι τα αποτελέσματα βγήκαν μέσα Μαίου τότε ο χρόνος εξαντληθηκε μέσα Φεβρουαρίου. Αυτο μπορεί να σημαίνει ότι θα συνεχίζουν να παίρνουν απο την λίστα όσο είναι ετσι η κατάσταση κ δεν μπορεί να οργανωθεί άλλος διαγωνισμος και μόλις απελευθερωθει θα κρατήσουν τις θέσεις για επόμενο διαγωνισμο.
Θεώρω ότι το συμφέρον του ΑΣΕΠ είναι να ξαναγίνει διαγωνισμος, μην ξεχναμε ότι είναι μεγάλη πηγή εσόδων. Υπάρχει ωστόσο και το θέμα της αλλαγης διαδικασίας διαγωνισμων που ακουγεται στον ΑΣΕΠ, το οποιο πάλι δεν μας συμφερει καθως όλες οι παλιές λίστες θα ακυρωθούν για να φτιαχτει μια νεα mega λιστα απο όπου θα τραβανε για οποιαδήποτε θεση στο δημόσιο.
Για τους παραπάνω λόγους είναι επιτακτική αναγκη να έχουμε την τράπεζα με το μέρος μας, να αιτηθέι η ίδια την διατήρηση της λίστας για παραπάνω διάστημα λόγο επερχόμενων αναγκών της. Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε ακόμη και σαν επιχείρημα ότι ο διαγωνισμός αυτος ήταν διαμορφωμένος ειδικά για την τράπεζα με μαθήματα τραπεζικού ενδιαφέροντος όπως μαθηματικά, στατιστική και λογιστική σε συγκριση με τον νέο τρόπο που θέλει να περάσει ο ΑΣΕΠ όπου δεν θα υπάρχει εξειδίκευση αντικειμένου άνα θέση.

Blacky1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 4:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Blacky1 » Κυρ Μαρ 21, 2021 5:35 pm

moonlight έγραψε: Ο νόμος αυτην την στιγμή λέει για 9 μήνες δυστυχως..


Χαίρεται. Ο νόμος λέει για 9 μήνες μετά από την δημοσιοποίηση στην εφημερίδα της κυβερνήσεως, δηλαδή από τον Αύγουστο πάμε τον ερχόμενο Μάιο.

Epilachon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Μαρ 22, 2021 9:09 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Epilachon » Δευ Μαρ 22, 2021 2:21 pm

Καλησπέρα σε όλους
Γράφω πρώτη φορά
Θέλω να επιβεβαιώσω ότι σύμφωνα με τη νομοθεσία η λίστα επιλαχόντων θα μείνει ενεργή έως τις αρχές Μαΐου.
Για να ισχύσει κάτι διαφορετικό θα πρέπει να το ζητήσει ο φορεας (στην περίπτωση μας η ΤτΕ)εγγράφως από τον ΑΣΕΠ.
Ο χρόνος εκπνέει και οποιαδήποτε ενέργεια θα πρέπει να γίνει άμεσα
Αν το συγκεκριμένο ζήτημα απαιτεί έγκριση από το ΓΣ της Τράπεζας οι προθεσμίες είναι οριακές
Θα πρέπει να ετοιμαστεί μια εμπιστευτική επιστολή προς την ΤΤΕ /Διευιυνση Ανθρώπινου Δυναμικού και Οργάνωσης / υπόψιν Διευθυντή με ταυτόχρονη κοινοποίηση στον Πρόεδρο του Συλλόγου Υπαλλήλων Τραπεζης Ελλαδος
Οποος από εσας έχει την ικανότητα να το συντάξει ας το κάνει τώρα Αν θέλει ας το ανεβάσει για σχόλια και ας φύγει αύριο . Το κείμενο θα φέρει υπογραφή του εκπροσώπου όλων των επιλαχόντων του διαγωνισμού.
Μην καθυστερούμε άλλο Έχει χαθεί πολύτιμος χρόνος

vs2020
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Δεκ 22, 2020 3:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vs2020 » Δευ Μαρ 22, 2021 2:45 pm

Blacky1 έγραψε:
moonlight έγραψε: Ο νόμος αυτην την στιγμή λέει για 9 μήνες δυστυχως..


Χαίρεται. Ο νόμος λέει για 9 μήνες μετά από την δημοσιοποίηση στην εφημερίδα της κυβερνήσεως, δηλαδή από τον Αύγουστο πάμε τον ερχόμενο Μάιο.

Καλησπέρα.
Δεν μπορώ να αμφισβητήσω αυτό που μας αναφέρεις, δεν γνωρίζω το νόμο και απλά σας μετέφερα την επικοινωνία μου με υπάλληλο του ΑΣΕΠ. Άρα, αυτό που μου είπε ότι δεν υπάρχει ουσιαστικά θέμα λήξης διότι, μετά το 9μηνο, είναι στο χέρι της τράπεζας, μετά από Ολομέλεια, να ζητήσει επιλαχόντες από τον διαγωνισμό πιστεύεις ότι δεν ισχύει? Ο ίδιος υπάλληλος μου έδωσε σαν παράδειγμα τη λίστα επιλαχόντων που αναρτήθηκε για 100 άτομα από την προκήρυξη 8Κ/2017 πριν λίγες μέρες.

Blacky1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 4:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Blacky1 » Δευ Μαρ 22, 2021 4:12 pm

vs2020 έγραψε:
Blacky1 έγραψε:
moonlight έγραψε: Ο νόμος αυτην την στιγμή λέει για 9 μήνες δυστυχως..


Χαίρεται. Ο νόμος λέει για 9 μήνες μετά από την δημοσιοποίηση στην εφημερίδα της κυβερνήσεως, δηλαδή από τον Αύγουστο πάμε τον ερχόμενο Μάιο.

Καλησπέρα.
Δεν μπορώ να αμφισβητήσω αυτό που μας αναφέρεις, δεν γνωρίζω το νόμο και απλά σας μετέφερα την επικοινωνία μου με υπάλληλο του ΑΣΕΠ. Άρα, αυτό που μου είπε ότι δεν υπάρχει ουσιαστικά θέμα λήξης διότι, μετά το 9μηνο, είναι στο χέρι της τράπεζας, μετά από Ολομέλεια, να ζητήσει επιλαχόντες από τον διαγωνισμό πιστεύεις ότι δεν ισχύει? Ο ίδιος υπάλληλος μου έδωσε σαν παράδειγμα τη λίστα επιλαχόντων που αναρτήθηκε για 100 άτομα από την προκήρυξη 8Κ/2017 πριν λίγες μέρες.


Καλησπέρα. Όχι δε μιλούσα για το αν ισχύει ή όχι. Έγραψα για τα τυπικά όρια του 9μηνου. Για το αν ισχύει ή όχι αν μπορούν να πάρουν πέρα του 9μηνου δεν το γνωρίζω καθόλου.

vs2020
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Δεκ 22, 2020 3:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vs2020 » Δευ Μαρ 22, 2021 5:22 pm

Epilachon έγραψε:Καλησπέρα σε όλους
Γράφω πρώτη φορά
Θέλω να επιβεβαιώσω ότι σύμφωνα με τη νομοθεσία η λίστα επιλαχόντων θα μείνει ενεργή έως τις αρχές Μαΐου.
Για να ισχύσει κάτι διαφορετικό θα πρέπει να το ζητήσει ο φορεας (στην περίπτωση μας η ΤτΕ)εγγράφως από τον ΑΣΕΠ.
Ο χρόνος εκπνέει και οποιαδήποτε ενέργεια θα πρέπει να γίνει άμεσα
Αν το συγκεκριμένο ζήτημα απαιτεί έγκριση από το ΓΣ της Τράπεζας οι προθεσμίες είναι οριακές
Θα πρέπει να ετοιμαστεί μια εμπιστευτική επιστολή προς την ΤΤΕ /Διευιυνση Ανθρώπινου Δυναμικού και Οργάνωσης / υπόψιν Διευθυντή με ταυτόχρονη κοινοποίηση στον Πρόεδρο του Συλλόγου Υπαλλήλων Τραπεζης Ελλαδος
Οποος από εσας έχει την ικανότητα να το συντάξει ας το κάνει τώρα Αν θέλει ας το ανεβάσει για σχόλια και ας φύγει αύριο . Το κείμενο θα φέρει υπογραφή του εκπροσώπου όλων των επιλαχόντων του διαγωνισμού.
Μην καθυστερούμε άλλο Έχει χαθεί πολύτιμος χρόνος

Είτε ισχύει αυτό που μου είπε ο υπάλληλος (ότι δεν απαιτείται κάποια ενέργεια από την τράπεζα πριν από τους 9 μήνες για να υπάρξει παράταση), είτε αυτό που αναφέρεις εσύ, νομίζω ότι εμείς μπορούμε να κάνουμε την επιστολή για να είμαστε καλυμμένοι. Επίσης,διάβασα ότι στις 6/4/21 θα πραγματοποιηθεί Γενική Συνέλευση των Μετόχων της ΤτΕ με διάφορα θέματα (δεν γνωρίζω αν μπορεί να είναι και το δικό μας θέμα ένα από αυτά, αν στείλουμε κάτι εγκαίρως).
Σχετικά με το κείμενο που θέλουμε να συντάξουμε, αν δεν μπορεί να το αναλάβει κάποιος απο εμάς που ενδιαφερόμαστε, υπάρχει ίσως κάποιος γνωστός ή φίλος που να έχει αυτήν την ικανότητα για να γράψει ένα κείμενο με όλα τα επιχειρήματά μας? Να ανέβει στο φόρουμ, όπως ανέφερες, να σχολιάσει όποιος θέλει για τυχόν τροποποιήσεις και στη συνέχεια να βρούμε ποια είναι η διαδικασία ώστε να υπογραφεί και να σταλεί.

Epilachon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Μαρ 22, 2021 9:09 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Epilachon » Δευ Μαρ 22, 2021 9:06 pm

Καλησπέρα και πάλι
Θα τονίσω ότι χάνουμε πολύτιμο χρόνο
Πρέπει να κινητοποιηθούμε άμεσα
Υπάρχει κάποιος που μπορεί να αναλάβει τη σύνταξη αυτής της επιστολής ; Ας μας ενημερώσει άμεσα
Με ευγένεια θα αναφερθούν όλα τα επιχειρήματα που επιβάλλουν να μείνει ανοιχτή αυτή η λίστα.
Είναι όφελος όχι μόνο δικό μας αλλά και της Τράπεζας να κάνει προσλήψεις από έναν αδιάβλητο διαγωνισμό και να προσλάβει αξιόλογο προσωπικό με δυναμικη και τυπικά προσόντα.
Σκέφτηκα ότι θα πρέπει να σταλεί και στη Διοίκηση
Οποιος επιθυμεί ας το δηλώσει άμεσα
Εύχομαι τα καλύτερα σε όλους.

kanwotimporw
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Μαρ 29, 2021 2:37 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό kanwotimporw » Δευ Μαρ 29, 2021 6:34 pm

Καλησπέρα σε όλους!

Έχουμε κάποιο νεότερο με το θέμα της επιστολής προς την Τράπεζα της Ελλάδος που τίθεται που παραπάνω;
Μήπως κάποιος έχει προβεί σε κάποια ενέργεια;
Έχω την αίσθηση ότι είναι το τελευταίο που μπορούμε να κάνουμε για να μείνει η λίστα ανοιχτή. Δυστυχώς δεν διευκρινίζεται με σαφήνεια αν ο νόμος που καταργεί την τριετία κ το 9μηνο κ καθιερώνει τη διετία αφορά κ τη δική μας λίστα.

Vassiliki2021
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Μαρ 30, 2021 11:47 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Vassiliki2021 » Τρί Μαρ 30, 2021 1:19 pm

Καλησπέρα και από εμένα!

Παρακολουθώ το φόρουμ καιρό τώρα, αλλά γράφω πρώτη φορά. Εγω έχω ετοιμάσει μια επιστολή που συνοψίζει , θεωρώ, τους λόγους που προκρίνουν τη διατήρηση της λίστας εν ισχύ. Έχω ζητήσει βοήθεια από συγγενή μου δικηγόρο για τη σύνταξη της για να είμαστε καλυμμένοι και το ύφος της είναι ευγενικό και σοβαρό. Βρήκα και που πρεπει να την αποστείλουμε.Όμως ποιός θα υπογραψει αυτή την επιστολή; Μόνη μου; Πόσο σοβαρά θα παρουν μια επιτυχούσα απο τη λίστα; Δεν θα ήταν πιο λογικό να τη στείλουμε υπογραμμένη απο αρκετά άτομα για να ασκήσουμε ίσως μεγαλύτερη πίεση;
Τέλος, ακούγεται έντονα ότι η τράπεζα πρόκειται άμεσα να ανακοινώσει την πρόσληψη 80 ατόμων μέσω συνεντεύξεων και όχι από την προκήρυξη μας... θεωρώ ότι πρεπει να αντιδράσουμε πριν γίνει επίσημη αυτή η απόφαση...

Kontogiorgis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 30, 2020 4:31 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Kontogiorgis » Τρί Μαρ 30, 2021 2:11 pm

Vassiliki2021 έγραψε:Καλησπέρα και από εμένα!

Παρακολουθώ το φόρουμ καιρό τώρα, αλλά γράφω πρώτη φορά. Εγω έχω ετοιμάσει μια επιστολή που συνοψίζει , θεωρώ, τους λόγους που προκρίνουν τη διατήρηση της λίστας εν ισχύ. Έχω ζητήσει βοήθεια από συγγενή μου δικηγόρο για τη σύνταξη της για να είμαστε καλυμμένοι και το ύφος της είναι ευγενικό και σοβαρό. Βρήκα και που πρεπει να την αποστείλουμε.Όμως ποιός θα υπογραψει αυτή την επιστολή; Μόνη μου; Πόσο σοβαρά θα παρουν μια επιτυχούσα απο τη λίστα; Δεν θα ήταν πιο λογικό να τη στείλουμε υπογραμμένη απο αρκετά άτομα για να ασκήσουμε ίσως μεγαλύτερη πίεση;
Τέλος, ακούγεται έντονα ότι η τράπεζα πρόκειται άμεσα να ανακοινώσει την πρόσληψη 80 ατόμων μέσω συνεντεύξεων και όχι από την προκήρυξη μας... θεωρώ ότι πρεπει να αντιδράσουμε πριν γίνει επίσημη αυτή η απόφαση...


Παιδιά εγώ αν θέλετε υπογράφω, παρόλο που ούτως ή άλλως έχω απορριφθεί και δεν έχω ελπίδες. Κατανοώ πλήρως πόσο σημαντικό είναι για εσάς, όποτε αν βρείτε τρόπο να μαζευτούν οι υπογραφές ενημερώστε από εδώ για το τι πρέπει να κάνω.

vs2020
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Δεκ 22, 2020 3:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vs2020 » Τρί Μαρ 30, 2021 3:22 pm

Vassiliki2021 έγραψε:Καλησπέρα και από εμένα!

Παρακολουθώ το φόρουμ καιρό τώρα, αλλά γράφω πρώτη φορά. Εγω έχω ετοιμάσει μια επιστολή που συνοψίζει , θεωρώ, τους λόγους που προκρίνουν τη διατήρηση της λίστας εν ισχύ. Έχω ζητήσει βοήθεια από συγγενή μου δικηγόρο για τη σύνταξη της για να είμαστε καλυμμένοι και το ύφος της είναι ευγενικό και σοβαρό. Βρήκα και που πρεπει να την αποστείλουμε.Όμως ποιός θα υπογραψει αυτή την επιστολή; Μόνη μου; Πόσο σοβαρά θα παρουν μια επιτυχούσα απο τη λίστα; Δεν θα ήταν πιο λογικό να τη στείλουμε υπογραμμένη απο αρκετά άτομα για να ασκήσουμε ίσως μεγαλύτερη πίεση;
Τέλος, ακούγεται έντονα ότι η τράπεζα πρόκειται άμεσα να ανακοινώσει την πρόσληψη 80 ατόμων μέσω συνεντεύξεων και όχι από την προκήρυξη μας... θεωρώ ότι πρεπει να αντιδράσουμε πριν γίνει επίσημη αυτή η απόφαση...

Καλησπέρα.
Σε ευχαριστούμε για την προσπάθεια που κάνεις. Εννοείται ότι θα υπογράψουμε και εμείς που ενδιαφερόμαστε, απλά να δούμε με ποιον τρόπο μπορεί να γίνει αυτό. Γνωρίζει κάποιος τη διαδικασία για το πώς θα μπορέσουμε να υπογράψουμε?
Επίσης, για τα 80 άτομα που αναφέρεις, μήπως εννοείς τα 76 άτομα που ανακοίνωσε η τράπεζα για προσωπικό ασφαλείας ή μιλάς για άλλη προκήρυξη που άκουσες ότι θα βγει και αφορά τον δικό μας τομέα (ταμιακό-λογιστικό)?

ntinak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Φεβ 18, 2009 4:41 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό ntinak » Τρί Μαρ 30, 2021 3:41 pm

Καλησπέρα σε όλους! Αν συνταχθεί τέτοια επιστολή ευχαρίστως να την υπογράψω και εγώ! Θα είναι πολύ άδικο να προσληφθούν 80 !!! (άτομα) "κατόπιν συνέντευξης" ενώ υπάρχουν άνθρωποι με τόσο υψηλές βαθμολογίες από το διαγωνισμό που έχουν μείνει εκτός.

natu
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2020 12:32 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό natu » Τρί Μαρ 30, 2021 4:54 pm

Vassiliki2021 έγραψε:Καλησπέρα και από εμένα!

Παρακολουθώ το φόρουμ καιρό τώρα, αλλά γράφω πρώτη φορά. Εγω έχω ετοιμάσει μια επιστολή που συνοψίζει , θεωρώ, τους λόγους που προκρίνουν τη διατήρηση της λίστας εν ισχύ. Έχω ζητήσει βοήθεια από συγγενή μου δικηγόρο για τη σύνταξη της για να είμαστε καλυμμένοι και το ύφος της είναι ευγενικό και σοβαρό. Βρήκα και που πρεπει να την αποστείλουμε.Όμως ποιός θα υπογραψει αυτή την επιστολή; Μόνη μου; Πόσο σοβαρά θα παρουν μια επιτυχούσα απο τη λίστα; Δεν θα ήταν πιο λογικό να τη στείλουμε υπογραμμένη απο αρκετά άτομα για να ασκήσουμε ίσως μεγαλύτερη πίεση;
Τέλος, ακούγεται έντονα ότι η τράπεζα πρόκειται άμεσα να ανακοινώσει την πρόσληψη 80 ατόμων μέσω συνεντεύξεων και όχι από την προκήρυξη μας... θεωρώ ότι πρεπει να αντιδράσουμε πριν γίνει επίσημη αυτή η απόφαση...

Καλησπέρα! Πριν μία εβδομάδα η τραπεζα ανακοίνωσε ήδη την πρόσληψη 76 ατόμων με την ιδιότητα φρουρών και φυλάκων! Η επιλογή θα γίνει χωρίς την συμμετοχη του ΑΣΕΠ. Η πληροφορία σου αφορούσε πρόσληψη ατόμων Δε λογιστών ταμιακών?

Katiades
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 20, 2021 2:41 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Katiades » Τρί Μαρ 30, 2021 6:51 pm

Η νεα προκήρυξη αφορά προσωπικο ασφαλείας και ουδεμία σχέση εχει με τα δικα μας προσόντα.


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες