ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
AggelosKon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Αύγ 17, 2020 8:15 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό AggelosKon » Τρί Οκτ 18, 2022 12:16 pm

kostas1312 έγραψε:Καλησπέρα σας,

Πρέπει να κινηθούμε ομαδικά έτσι ώστε να διοριστούν οι επιλαχόντες στις κενές θέσεις που προκύπτουν. Δεν πρέπει να το αφήσουμε.


Καλησπέρα Κώστα,

Έχω 2 απορίες:

1) Όταν λες να κινηθούμε ομαδικά, τι εννοείς; Τι μπορούμε να κάνουμε;
2) Έχεις γνώση ότι υπάρχουν κενές θέσεις από τους 90 που έχουν διοριστεί, δηλαδή άτομα που εχουν σταματήσει; Ή κενές θέσεις λόγω συνταξιοδότησης παλαιότερων υπαλλήλων; Αυτό φαντάζομαι είναι απόφαση της διοίκησης το αν χρειάζεται άλλους να τους αντικαταστήσουν.

Αν έχω καταλάβει κάτι λάθος, μου (και μας) λες.

kostas1312
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2017 3:21 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό kostas1312 » Πέμ Δεκ 15, 2022 6:24 pm

Αυτό που ουσιατικά λέω είναι ότι θα είμαστε οι πρώτοι επιλαχόντες γραπτού διαγωνισμού που δεν αναπληρώσαμε κενές θέσεις που δημιουργούνται συνεχώς.Νομικά έχουμε το δικαιώμα να κάνουμε ομαδική συντονισμένη κίνηση.

anas82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Πέμ Απρ 01, 2021 11:46 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό anas82 » Τρί Μαρ 14, 2023 11:56 am

vs2020 έγραψε:Καλησπέρα!
Κι εγώ μπαίνω που και που στο φόρουμ να δω αν υπάρχει κάποιο νέο.
Συμφωνώ με τη Ντίνα, δεν είναι σίγουρο ότι θα ισχύει μόνο μέχρι τον Αύγουστο, έχω δει κι εγώ αναπληρώσεις από διαγωνισμό του 2017 που έγιναν το 2022.
Πήρα τηλέφωνο στη διεύθυνση ανθρώπινου δυναμικού της Τράπεζας, η υπάλληλος δε γνώριζε για να μου απαντήσει με σιγουριά για πόσο θα ισχύουν οι πίνακες. Όποιος θέλει μπορεί να τηλεφωνήσει μήπως έχουμε κάποια άλλη πλοροφορία. Εγώ κάλεσα στο τηλεφωνικό κέντρο και μου έδωσαν τηλέφωνα για πληροφορίες σχετικά με διαγωνισμούς, οπότε κάποιος άλλος υπάλληλος μπορεί να γνωρίζει κάτι παραπάνω.
Όσον αφορά την 1/2021 και 2/2021 έχω μάθει ότι βρίσκονται στο στάδιο των συνεντεύξεων αλλά μπορείτε να δείτε και τη συζήτησή τους στο φόρουμ "Προκηρύξεις 1/2021 και 2/2021 της Τράπεζας της Ελλάδος". Για τους 76 φρουρούς δεν έχω κάποια εικόνα. Η 11Κ/2021 που αφορά 25 γραφίστες για την ΤτΕ βρίσκεται πριν τα προσωρινά αποτελέσματα.

Καλημέρα σας,είδα την ανάρτησή σας.ήθελα να ρωτήσω είδατε κάπου να ανακοινώνονται οι προσλήψεις αναπληρωτών για την προκήρυξη της ΤτΕ από το 2017?τις βρήκατε στο διαύγεια?

vs2020
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Δεκ 22, 2020 3:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vs2020 » Πέμ Μαρ 16, 2023 5:04 pm

anas82 έγραψε:
vs2020 έγραψε:Καλησπέρα!
Κι εγώ μπαίνω που και που στο φόρουμ να δω αν υπάρχει κάποιο νέο.
Συμφωνώ με τη Ντίνα, δεν είναι σίγουρο ότι θα ισχύει μόνο μέχρι τον Αύγουστο, έχω δει κι εγώ αναπληρώσεις από διαγωνισμό του 2017 που έγιναν το 2022.
Πήρα τηλέφωνο στη διεύθυνση ανθρώπινου δυναμικού της Τράπεζας, η υπάλληλος δε γνώριζε για να μου απαντήσει με σιγουριά για πόσο θα ισχύουν οι πίνακες. Όποιος θέλει μπορεί να τηλεφωνήσει μήπως έχουμε κάποια άλλη πλοροφορία. Εγώ κάλεσα στο τηλεφωνικό κέντρο και μου έδωσαν τηλέφωνα για πληροφορίες σχετικά με διαγωνισμούς, οπότε κάποιος άλλος υπάλληλος μπορεί να γνωρίζει κάτι παραπάνω.
Όσον αφορά την 1/2021 και 2/2021 έχω μάθει ότι βρίσκονται στο στάδιο των συνεντεύξεων αλλά μπορείτε να δείτε και τη συζήτησή τους στο φόρουμ "Προκηρύξεις 1/2021 και 2/2021 της Τράπεζας της Ελλάδος". Για τους 76 φρουρούς δεν έχω κάποια εικόνα. Η 11Κ/2021 που αφορά 25 γραφίστες για την ΤτΕ βρίσκεται πριν τα προσωρινά αποτελέσματα.

Καλημέρα σας,είδα την ανάρτησή σας.ήθελα να ρωτήσω είδατε κάπου να ανακοινώνονται οι προσλήψεις αναπληρωτών για την προκήρυξη της ΤτΕ από το 2017?τις βρήκατε στο διαύγεια?

Καλησπέρα,
Δεν εννοούσα κάποια παλαιότερη προκήρυξη της ΤτΕ. Εννοούσα την 1Γ/2015 για ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας, στην οποία τα πρώτα οριστικά αποτελέσματα βγήκαν το 2017 και ξαναέγιναν προσλήψεις 35 επιλαχόντων το 2022. Το ανέφερα κυρίως για τη χρονική διάρκεια της λίστας επιλαχόντων. Στο νόμο διαβάζουμε ότι ισχύει για 2-3 χρόνια, ενώ σε αυτήν την προκήρυξη γίνονται προσλήψεις μετά από 5 χρόνια. Δεν ξέρω αν είναι κάποια ειδική περίπτωση ή αν οποιαδήποτε λίστα επιλαχόντων μπορεί να παραταθεί απλά με έναν νόμο όταν υπάρχει πολιτική βούληση, έκτακτες ανάγκες κτλ.

Andkai
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2020 4:57 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Andkai » Σάβ Μαρ 18, 2023 10:06 am

Υπήρξε ειδική νομοθετική ρύθμιση από όσο γνωρίζω για τους ελεγκτές!
Anas82 είχες δώσει και στον γραπτό για ΔΕ;
Ήταν μια ελπίδα και αυτή! Αν και νομίζω ότι πρέπει να πάρουν πολλούς για να φτάσει η σειρά μου! Αρχικά ήμουν κάπου ανάμεσα 110-125 στην κατάταξη!

anas82
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Πέμ Απρ 01, 2021 11:46 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό anas82 » Σάβ Μαρ 18, 2023 4:57 pm

Andkai έγραψε:Υπήρξε ειδική νομοθετική ρύθμιση από όσο γνωρίζω για τους ελεγκτές!
Anas82 είχες δώσει και στον γραπτό για ΔΕ;
Ήταν μια ελπίδα και αυτή! Αν και νομίζω ότι πρέπει να πάρουν πολλούς για να φτάσει η σειρά μου! Αρχικά ήμουν κάπου ανάμεσα 110-125 στην κατάταξη!

Όχι πρώτη φορά ασχολήθηκα με την τράπεζα στην 1/2021.απλά επειδή ειπώθηκε ότι γίνονται αναπληρώσεις ήθελα να δω μήπως αναρτώνται κάπου πχ στην διαύγεια.είχαν πάρει αναπληρωτές και στην 1/2017.για αυτό ρώτησα.να μην χαθούν οι ελπίδες μας.καλή συνέχεια!

edit5465
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2022 10:02 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό edit5465 » Δευ Μαρ 20, 2023 12:06 pm

anas82 έγραψε:
Andkai έγραψε:Υπήρξε ειδική νομοθετική ρύθμιση από όσο γνωρίζω για τους ελεγκτές!
Anas82 είχες δώσει και στον γραπτό για ΔΕ;
Ήταν μια ελπίδα και αυτή! Αν και νομίζω ότι πρέπει να πάρουν πολλούς για να φτάσει η σειρά μου! Αρχικά ήμουν κάπου ανάμεσα 110-125 στην κατάταξη!

Όχι πρώτη φορά ασχολήθηκα με την τράπεζα στην 1/2021.απλά επειδή ειπώθηκε ότι γίνονται αναπληρώσεις ήθελα να δω μήπως αναρτώνται κάπου πχ στην διαύγεια.είχαν πάρει αναπληρωτές και στην 1/2017.για αυτό ρώτησα.να μην χαθούν οι ελπίδες μας.καλή συνέχεια!


anas82 οι αναπληρώσεις στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ για τον διαγωνισμό του 2019 αναρτώνται από το ΑΣΕΠ. Στη περίπτωση της 1/2021 η διαδικασία έγινε εκτός ΑΣΕΠ, οπότε δεν θα βρεις αναπληρώσεις στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ (εάν γίνουν ποτέ).


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες