ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Epanouir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 12:53 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Epanouir » Τετ Ιούλ 15, 2020 8:22 pm

Rena87 έγραψε:
Epanouir έγραψε:Καλησπέρα και από εμένα!

Όχι, δεν επικοινώνησα ξανά με το ΑΣΕΠ, οπότε έχω μείνει στην πληροφόρηση που σας είχα μεταφέρει την τελευταία φορά, δηλαδή για αρχές Αυγούστου. Βέβαια, ίσως όντως να βγουν τελικά και νωρίτερα, στα τέλη Ιουλίου όπως είπε ο lef7, ειδικά αν έχει ολοκληρωθεί ο έλεγχος των ενστάσεων. Για τα προσωρινά πάντως, ενώ μου έλεγαν για αρχές Ιουνίου, τελικά αυτά βγήκαν στις 29 Μαΐου. Συνεπώς, μπορεί και τώρα να λένε ότι θα έχουμε τα οριστικά αρχές Αυγούστου για να είναι καλυμμένοι χρονικά αλλά αυτά να βγουν λίγο νωρίτερα. Μακάρι για να τελειώσει και νωρίτερα η αγωνία!

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος/α από όσους μας διαβάζουν στο forum και έκανε ένσταση, είδε κάποια αλλαγή στην κατάσταση της ένστασής του στο site του ΑΣΕΠ, προκειμένου να ξέρουμε πόσο έχουν προχωρήσει οι διαδικασίες. Αν πχ είδε να έχει δεσμευτεί το παράβολο της ένστασης ή έλαβε κάποια απάντηση σχετικά με την ένσταση κτλ. Ευχαριστώ πολύ!


Καλησπέρα. Έχω κάνει ένσταση αλλά δεν έχω λάβει κάποια απάντηση. Αναφορικά με το παράβολο δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ακριβώς. Εγώ το πλήρωσα κανονικά όταν έκανα την ένσταση.


Καλησπέρα Rena87 και σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου!

Όσον αφορά το παράβολο, εννοούσα αν το ΑΣΕΠ έχει ήδη δεσμεύσει το παράβολό σου που σημαίνει ότι έχει προχωρήσει στην επεξεργασία της ένστασής σου. Αυτό μπορείς να το δεις αν μπεις στο site της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων, μετά στην ενότητα "e-Παράβολο", συνδεθείς με τους προσωπικούς σου κωδικούς taxisnet και μετά επιλέξεις την ενότητα "Τα παράβολά μου". Εκεί θα σου εμφανίσει τη λίστα με όλα τα ηλεκτρονικά παράβολα που έχεις εκδώσει και δίπλα από κάθε παράβολο υπάρχει η στήλη με την κατάστασή του. Εκεί αν το παράβολο έχει δεσμευτεί από τον εκάστοτε φορέα έχει την ένδειξη "Δεσμευμένο", ενώ αν το έχεις πληρώσει μεν αλλά ο φορέας δεν το έχει δεσμεύσει ακόμα, τότε έχει την ένδειξη "Πληρωμένο".

vaio25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 7:24 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vaio25 » Τετ Ιούλ 15, 2020 9:08 pm

lef7 έγραψε:
stavroulakaranik έγραψε:Καλημέρα σε όλους!έχει επικοινωνήσει κανένας με τον ΑΣΕΠ; έχουμε κανενς νεότερο για το πότε να περιμένουμε τα μόνιμα αποτελέσματα;


Βρέθηκα στη περιοχή και πέρασα από τα γραφεία του ΑΣΕΠ. Δυστυχώς δεν μου επέτρεψαν να περάσω μέσα και με παρέπεμψαν στο διπλανό κτήριο με τις πληροφορίες κοινού.

Ο υπάλληλος εκεί επικοινώνησε με κάποιο αρμόδιο άτομο και του είπε έχει σχεδόν ολοκληρωθεί ο έλεγχος των ενστάσεων, προχωράνε στη τελική φάση και μου πρότεινε από τέλη Ιουλίου - αρχές Αυγούστου να παρακολουθώ τα Δελτία Τύπου.

Λίγο - πολύ, δηλαδή, ότι είχαν πει και στον epanouir.


Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση! Τελικά, το σήκωσαν και σε εμένα και μίλησα με μια ευγενέστατη κυρία η οποία μου είπε ότι κατ' εκτίμηση προς τα τέλη Ιουλίου να περιμένουμε. Μου είπε βέβαια η γυναίκα ότι δεν έχει ακριβή ενημέρωση. Προσωπικά, έχω μια ελπίδα, απ' όσα λέγονται, μήπως τα δούμε και νωρίτερα από το τέλος της μεθεπόμενης βδομάδας. Άλλωστε, αν έχουν σχεδόν ολοκληρώσει τις ενστάσεις, όπως είπαν στον lef7 μπορεί να μη χρειάζονται 2 εβδομάδες για την τελική ανακοίνωση.
Άντε να δούμε. Αγχωτική λίγο αυτή η φάση μέχρι να δούμε τα οριστικά. Ας ελπίσουμε να μην έχουμε πολλές αλλαγές και να είμαστε μέσα οι προσωρινά διοριστέοι...

Rena87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2020 10:14 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Rena87 » Τετ Ιούλ 15, 2020 9:12 pm

Epanouir έγραψε:
Rena87 έγραψε:
Epanouir έγραψε:Καλησπέρα και από εμένα!

Όχι, δεν επικοινώνησα ξανά με το ΑΣΕΠ, οπότε έχω μείνει στην πληροφόρηση που σας είχα μεταφέρει την τελευταία φορά, δηλαδή για αρχές Αυγούστου. Βέβαια, ίσως όντως να βγουν τελικά και νωρίτερα, στα τέλη Ιουλίου όπως είπε ο lef7, ειδικά αν έχει ολοκληρωθεί ο έλεγχος των ενστάσεων. Για τα προσωρινά πάντως, ενώ μου έλεγαν για αρχές Ιουνίου, τελικά αυτά βγήκαν στις 29 Μαΐου. Συνεπώς, μπορεί και τώρα να λένε ότι θα έχουμε τα οριστικά αρχές Αυγούστου για να είναι καλυμμένοι χρονικά αλλά αυτά να βγουν λίγο νωρίτερα. Μακάρι για να τελειώσει και νωρίτερα η αγωνία!

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος/α από όσους μας διαβάζουν στο forum και έκανε ένσταση, είδε κάποια αλλαγή στην κατάσταση της ένστασής του στο site του ΑΣΕΠ, προκειμένου να ξέρουμε πόσο έχουν προχωρήσει οι διαδικασίες. Αν πχ είδε να έχει δεσμευτεί το παράβολο της ένστασης ή έλαβε κάποια απάντηση σχετικά με την ένσταση κτλ. Ευχαριστώ πολύ!


Καλησπέρα. Έχω κάνει ένσταση αλλά δεν έχω λάβει κάποια απάντηση. Αναφορικά με το παράβολο δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ακριβώς. Εγώ το πλήρωσα κανονικά όταν έκανα την ένσταση.


Καλησπέρα Rena87 και σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου!

Όσον αφορά το παράβολο, εννοούσα αν το ΑΣΕΠ έχει ήδη δεσμεύσει το παράβολό σου που σημαίνει ότι έχει προχωρήσει στην επεξεργασία της ένστασής σου. Αυτό μπορείς να το δεις αν μπεις στο site της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων, μετά στην ενότητα "e-Παράβολο", συνδεθείς με τους προσωπικούς σου κωδικούς taxisnet και μετά επιλέξεις την ενότητα "Τα παράβολά μου". Εκεί θα σου εμφανίσει τη λίστα με όλα τα ηλεκτρονικά παράβολα που έχεις εκδώσει και δίπλα από κάθε παράβολο υπάρχει η στήλη με την κατάστασή του. Εκεί αν το παράβολο έχει δεσμευτεί από τον εκάστοτε φορέα έχει την ένδειξη "Δεσμευμένο", ενώ αν το έχεις πληρώσει μεν αλλά ο φορέας δεν το έχει δεσμεύσει ακόμα, τότε έχει την ένδειξη "Πληρωμένο".


Σωστά. Αναγράφει δεσμευμένο. Άρα η ένσταση μου έχει εξεταστεί με αυτά που καταλαβαίνω. Υπάρχει λες περίπτωση αν πάρω στον ΑΣΕΠ να μου απαντήσουν για την απόφαση;

Epanouir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 12:53 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Epanouir » Τετ Ιούλ 15, 2020 10:28 pm

Rena87 έγραψε:
Epanouir έγραψε:
Rena87 έγραψε:
Καλησπέρα. Έχω κάνει ένσταση αλλά δεν έχω λάβει κάποια απάντηση. Αναφορικά με το παράβολο δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ακριβώς. Εγώ το πλήρωσα κανονικά όταν έκανα την ένσταση.


Καλησπέρα Rena87 και σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου!

Όσον αφορά το παράβολο, εννοούσα αν το ΑΣΕΠ έχει ήδη δεσμεύσει το παράβολό σου που σημαίνει ότι έχει προχωρήσει στην επεξεργασία της ένστασής σου. Αυτό μπορείς να το δεις αν μπεις στο site της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων, μετά στην ενότητα "e-Παράβολο", συνδεθείς με τους προσωπικούς σου κωδικούς taxisnet και μετά επιλέξεις την ενότητα "Τα παράβολά μου". Εκεί θα σου εμφανίσει τη λίστα με όλα τα ηλεκτρονικά παράβολα που έχεις εκδώσει και δίπλα από κάθε παράβολο υπάρχει η στήλη με την κατάστασή του. Εκεί αν το παράβολο έχει δεσμευτεί από τον εκάστοτε φορέα έχει την ένδειξη "Δεσμευμένο", ενώ αν το έχεις πληρώσει μεν αλλά ο φορέας δεν το έχει δεσμεύσει ακόμα, τότε έχει την ένδειξη "Πληρωμένο".


Σωστά. Αναγράφει δεσμευμένο. Άρα η ένσταση μου έχει εξεταστεί με αυτά που καταλαβαίνω. Υπάρχει λες περίπτωση αν πάρω στον ΑΣΕΠ να μου απαντήσουν για την απόφαση;


Ωραία, τότε σημαίνει ότι όντως έχουν εξεταστεί οι ενστάσεις και προχωράμε προς την τελική φάση.

Τώρα όσον αφορά την απάντηση σε κάθε ένσταση, έχω δει σε διάφορα threads εδώ στο forum και αλλού ότι στέλνουν μια πολυσέλιδη αναφορά στον/στην ενιστάμενο/η όπου αιτιολογούν πλήρως για ποιον λόγο γίνονται ή δε γίνονται δεκτά τα αιτήματα που αναφέρονται στην ένσταση κάνοντας αναφορά σε νόμους και χωρία της εκάστοτε προκήρυξης. Αυτές όμως οι απαντήσεις συνήθως κοινοποιούνται στον ενδιαφερόμενο μετά την έκδοση των οριστικών αποτελεσμάτων και άρα οι ενιστάμενοι καταλαβαίνουν το αποτέλεσμα της ένστασής τους από το αν έχει αλλάξει κάτι στα μόριά τους στα οριστικά σε σχέση με τα προσωρινά. Δυστυχώς, δε γνωρίζω αν θα μπορούν να δώσουν έστω και μία σύντομη απάντηση τηλεφωνικά καθώς δεν μπορούν να είναι σίγουροι ότι αυτός που τηλεφωνεί είναι όντως ο ενιστάμενος στον οποίο αναφέρεται η ένσταση. Σε γενικές ερωτήσεις, όπως πχ τον αριθμό των ενστάσεων, σου απαντούν καθώς ούτως ή άλλως αυτά αναρτώνται δημόσια και στις ετήσιες αναφορές του ΑΣΕΠ. Κάνε όμως ένα τηλεφώνημα και δεν έχεις τίποτα να χάσεις.

Όπως και να 'χει, καλή επιτυχία και πάλι σε όλους στα οριστικά!

saveapenguin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Φεβ 03, 2020 10:03 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό saveapenguin » Πέμ Ιούλ 16, 2020 2:29 pm

Δεν ήξερα αυτή τη λεπτομέρεια για τα παράβολα! Το δικό μου φαίνεται ακόμα ως «πληρωμένο» οπότε η ένστασή μου θα είναι από τις τελευταίες που θα εξετασθούν.
Μόλις δω λοιπόν ότι δεσμεύτηκε θα σας πω, μάλλον θα πλησιάζει η ώρα των ανακοινώσεων. :D

hrms33
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τετ Φεβ 06, 2019 10:56 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό hrms33 » Πέμ Ιούλ 16, 2020 9:45 pm

Έχω καταθέσει κι εγώ ένσταση και η κατάσταση του παραβόλου είναι "πληρωμένο". Δε νομίζω όμως ότι συνδέεται άμεσα η δέσμευση του παραβόλου με την εξέταση την ένστασης. Το είχε διευκρινίσει αυτό και ένα site που ασχολείται με τα θέματα αυτά, ότι γίνεται σε διαφορετικό στάδιο το ένα και σε διαφορετικό το άλλο. Βέβαια εκεί αναφερόταν σε αιτήσεις για προκήρυξη, όχι σε ενστάσεις. Δεν ξέρω και τα ακριβή ενδοϋπηρεσιακά του ΑΣΕΠ, πάντως δεν προκύπτει από πουθενά ότι δεσμευμένο παράβολο συνδέεται με εξέταση της ένστασης.

Σε κάθε περίπτωση, λογικά, η δέσμευση των παραβολών θα προηγηθεί της έκδοσης των αποτελεσμάτων.

papakosp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2020 4:18 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό papakosp » Παρ Ιούλ 24, 2020 10:47 am

Καλημέρα σας. Γνωρίζει κανείς κάτι νεότερο σχετικά με την ημερομηνία ανακοίνωσης των οριστικών αποτελεσμάτων;

lef7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 11:01 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό lef7 » Παρ Ιούλ 24, 2020 4:30 pm

papakosp έγραψε:Καλημέρα σας. Γνωρίζει κανείς κάτι νεότερο σχετικά με την ημερομηνία ανακοίνωσης των οριστικών αποτελεσμάτων;


Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και, αφού κοίταξε στο σύστημα, μου είπε ότι αυτοί δεν έχουν κάποια ενημέρωση. Αν και ο υπάλληλος δεν ήταν πολύ συνεργάσιμος, λογικά αυτό σημαίνει ότι δεν είναι κάτι άμεσα ανακοινώσιμο.

Έχουν δεσμευτεί άραγε τα παράβολα των υπολοίπων;

vaio25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 7:24 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vaio25 » Σάβ Ιούλ 25, 2020 4:11 pm

lef7 έγραψε:
papakosp έγραψε:Καλημέρα σας. Γνωρίζει κανείς κάτι νεότερο σχετικά με την ημερομηνία ανακοίνωσης των οριστικών αποτελεσμάτων;


Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και, αφού κοίταξε στο σύστημα, μου είπε ότι αυτοί δεν έχουν κάποια ενημέρωση. Αν και ο υπάλληλος δεν ήταν πολύ συνεργάσιμος, λογικά αυτό σημαίνει ότι δεν είναι κάτι άμεσα ανακοινώσιμο.

Έχουν δεσμευτεί άραγε τα παράβολα των υπολοίπων;


Στο κεντρικό τηλέφωνο δεν έχουν ενημέρωση ή δε λένε. Είναι για πολύ προφανή πράγματα. Επίσης, έχω την εντύπωση ότι και στα προσωρινά δεν είχαν εικόνα και ελάχιστες μέρες μετά βγήκαν. Ίσως να ξέρουν κάτι την ημέρα που είναι να ανακοινωθούν, πιο πριν νομίζω όχι.

Ο Epanouir συνήθως μας διαφωτίζει. Epanouir, έχεις κάτι νεότερο; :)
Επίσης, τα παράβολα που συζητούσατε δεσμεύτηκαν;

Θεωρώ ότι μάλλον αυτή τη βδομάδα θα βγουν, τελειώνει και ο Ιούλιος. Το θέμα είναι ποια μέρα...

Epanouir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 12:53 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Epanouir » Κυρ Ιούλ 26, 2020 11:32 am

Γεια σας και από μένα!

Όχι, δεν έχω κάποια άλλη ενημέρωση. Πριν περίπου δυο εβδομάδες που το συζητούσαμε πάλι εδώ στο forum, ξαναπήρα τηλέφωνο στο ΑΣΕΠ και μου είπαν πάλι την ίδια ημερομηνία, δηλαδή τέλη Ιουλίου - αρχές Αυγούστου. Άρα υπομονή και μέχρι τη μεθεπόμενη Παρασκευή το πολύ θα έχουν ανακοινωθεί, αν και μάλλον μπορεί και αρκετά νωρίτερα. Μέσα στην επόμενη βδομάδα, θα προσπαθήσω να τους ξαναπάρω ένα τηλέφωνο και αν μου πουν κάτι διαφορετικό, θα σας ενημερώσω. Γενικά βλέπω ότι την προχωρούν με καλούς ρυθμούς την όλη διαδικασία, ενώ ανακοινώνονται συνέχεια και αποτελέσματα παλαιοτέρων διαγωνισμών από τον δικό μας που εκκρεμούσαν. Συνεπώς, λογικά θέλουν να ξεμπερδεύουν με εκκρεμότητες από όλους τους παλιούς διαγωνισμούς και σειρά έχει η 1Γ/2019.

Πάντως στο κεντρικό τηλέφωνο είτε δεν το σηκώνουν ποτέ είτε δεν ξέρουν να απαντήσουν σίγουρα αν το σηκώσουν. Εγώ παίρνω πάντα στα τηλέφωνα που είχε δώσει προ μηνών ο panikos21 και είναι του τμήματος των γραπτών διαγωνισμών του ΑΣΕΠ, άρα ξέρουν σίγουρα. Είναι τα 2131319407 ή 412 ή 443.

Οι ενιστάμενοι των οποίων τα παράβολα δεν είχαν δεσμευτεί ακόμα, μήπως είδατε κάποια αλλαγή στην κατάσταση των παραβόλων σας;

Epanouir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 12:53 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Epanouir » Δευ Ιούλ 27, 2020 11:52 am

Καλημέρα!

Βγήκαν τα οριστικά! Συγχαρητήρια και πάλι σε όλες και σε όλους και καλή αρχή στους διοριστέους! :D

TheBankJob
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Απρ 10, 2019 1:09 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό TheBankJob » Δευ Ιούλ 27, 2020 12:08 pm

Βγήκαν τα Οριστικά :!:

vaio25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 7:24 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vaio25 » Δευ Ιούλ 27, 2020 12:13 pm

Ανακοινώθηκαν τα οριστικά αποτελέσματα!! Συγχαρητήρια σε όλους!! :) Τελικά, μας ξάφνιασαν λίγο αλλά αφού είναι για καλό! :)

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2017 9:52 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Anto » Δευ Ιούλ 27, 2020 12:15 pm

Καλημέρα βγήκαν τα οριστικά . Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες :lol:

ioannachr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 08, 2018 11:39 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό ioannachr » Δευ Ιούλ 27, 2020 12:17 pm

Βγηκαν τα οριστικά, συγχαρητήρια σε όλους. Θα χαρώ να σας γνωρίσω. Ξέρει κάνεις μήπως τη διαδικασία από εδώ κ πέρα;


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες