1Γ/2017 ΒΑΣΗ ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
kostas1312
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2017 3:21 pm

Re: 1Γ/2017 ΒΑΣΗ ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό kostas1312 » Πέμ Αύγ 23, 2018 6:40 pm

Kouts13 έγραψε:Τώρα που βγήκαν οι βαθμολογίες τι βάση πιστεύετε θα έχουν οι πολυτεκνοι και οι τριτεκνοι??

ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΚΕΝΕΣ.ΕΧΟΥΜΕ ΧΡΕΟΣ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΜΕ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ ΣΤΙΣ ΕΙΔΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

kostas1312
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2017 3:21 pm

Re: 1Γ/2017 ΒΑΣΗ ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό kostas1312 » Πέμ Αύγ 23, 2018 6:42 pm

ChAMEA έγραψε:
kostas1312 έγραψε:
ChAMEA έγραψε:Για αρχή λέω να κάνουμε μια κρούση στην ΕΣΑΜΕΑ. Θα στείλω ένα e-mail για το τι συμβαίνει με την προκήρυξη!! Εάν κάποιος άλλος έχει κάτι άλλο στο νου ας μας το πει!!!

ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΕΟΤΕΡΑ.


Η ΕΣΑΜΕΑ λέει οτι ακριβώς λέει η προκήρυξη οπότε άδικος κόπος οι ενέργειες που συζητάμε.
Καλή τύχη σε όλους.
ΠΟΛΛΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΚΕΝΕΣ.ΕΧΟΥΜΕ ΧΡΕΟΣ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ ΣΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ.ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΤΙΣ ΚΑΤΑΡΓΕΙ

accountant4
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 21, 2017 12:53 pm

Re: 1Γ/2017 ΒΑΣΗ ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό accountant4 » Παρ Αύγ 24, 2018 7:27 am

καλημερα!
Οικονομολογος Τριτεκνος με βαθμολογια 59.36..
Λογικα μενω εκτος..

Πολυτεκνοι 82 θεσεις
Τριτεκνοι 54 θεσεις
ΑΜΕΑ1 54 θεσεις
ΑΜΕΑ2 27 θεσεις
λοιπες 3 θεσεις
συνολο 220 θεσεις

Κατα την αποψη μου ζητημα οι επιτυχοντες να ειναι 100..
οποτε οι 120 θεσεις μεταφερονται στην γενικη κατηγορια ..
Δεν γνωριζω αν μπορει να γινει κατι..
Παντως τωρα φαινεται η ζημια για εμας που εγινε με την βαση των 60 μοναδων..
Καλη επιτυχια σε ολους!!

kostas1312
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2017 3:21 pm

Re: 1Γ/2017 ΒΑΣΗ ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό kostas1312 » Παρ Αύγ 24, 2018 2:45 pm

accountant4 έγραψε:καλημερα!
Οικονομολογος Τριτεκνος με βαθμολογια 59.36..
Λογικα μενω εκτος..

Πολυτεκνοι 82 θεσεις
Τριτεκνοι 54 θεσεις
ΑΜΕΑ1 54 θεσεις
ΑΜΕΑ2 27 θεσεις
λοιπες 3 θεσεις
συνολο 220 θεσεις

Κατα την αποψη μου ζητημα οι επιτυχοντες να ειναι 100..
οποτε οι 120 θεσεις μεταφερονται στην γενικη κατηγορια ..
Δεν γνωριζω αν μπορει να γινει κατι..
Παντως τωρα φαινεται η ζημια για εμας που εγινε με την βαση των 60 μοναδων..
Καλη επιτυχια σε ολους!!

Καλησπέρα,Οικονομολόγος έμμεση ΑΜΕΑ.Έχεις απόλυτο δίκαιο σε αυτό που λες.Μπορούμε να δικεδικήσουμε ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ ή έστω Μείωση αυτής στις 55 μονάδες όπως αναγράφονταν πάνω στα θέματα για όποιον θυμάται.Πρέπει να οργανωθούμε υπάρχει αυτή η δυνατότητα καθώς η βάση καταργεί ουσιαστικά την ευεργεσία του νόμου.αν Μαζευτούμε πολλοί μπορεί να γίνει κάτι.

northeagle
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Τρί Ιουν 08, 2010 12:05 pm

Re: 1Γ/2017 ΒΑΣΗ ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό northeagle » Παρ Αύγ 24, 2018 6:40 pm

Με αυτη τη λογικη να καταργηθει η βαση και στις γενικες...Δε στεκουν αυτα παιδια...Η βαση καλως η κακως ειναι 60% για ολους μας...Καλη επιτυχια σε ολους.

JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 645
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2014 12:06 am

Re: 1Γ/2017 ΒΑΣΗ ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Σάβ Αύγ 25, 2018 4:00 pm

kostas1312 έγραψε:
accountant4 έγραψε:καλημερα!
Οικονομολογος Τριτεκνος με βαθμολογια 59.36..
Λογικα μενω εκτος..

Πολυτεκνοι 82 θεσεις
Τριτεκνοι 54 θεσεις
ΑΜΕΑ1 54 θεσεις
ΑΜΕΑ2 27 θεσεις
λοιπες 3 θεσεις
συνολο 220 θεσεις

Κατα την αποψη μου ζητημα οι επιτυχοντες να ειναι 100..
οποτε οι 120 θεσεις μεταφερονται στην γενικη κατηγορια ..
Δεν γνωριζω αν μπορει να γινει κατι..
Παντως τωρα φαινεται η ζημια για εμας που εγινε με την βαση των 60 μοναδων..
Καλη επιτυχια σε ολους!!

Καλησπέρα,Οικονομολόγος έμμεση ΑΜΕΑ.Έχεις απόλυτο δίκαιο σε αυτό που λες.Μπορούμε να δικεδικήσουμε ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ ή έστω Μείωση αυτής στις 55 μονάδες όπως αναγράφονταν πάνω στα θέματα για όποιον θυμάται.Πρέπει να οργανωθούμε υπάρχει αυτή η δυνατότητα καθώς η βάση καταργεί ουσιαστικά την ευεργεσία του νόμου.αν Μαζευτούμε πολλοί μπορεί να γίνει κάτι.

Έχεις δίκιο..μην τολμήσει να περάσει κανένας άλλος που πραγματικά προσπάθησε και τα κατάφερε σε ιδιαιτέρως απαιτητικά θέματα. Πρέπει να περάσει κάποιος που έγραψε 20% μόνο και μόνο επειδή έκανε πχ τέσσερα παιδιά.

kostas1312
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2017 3:21 pm

Re: 1Γ/2017 ΒΑΣΗ ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό kostas1312 » Σάβ Αύγ 25, 2018 4:40 pm

ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ή ΕΣΤΩ ΤΗΝ ΜΕΙΩΣΗ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ.Η ΒΑΣΗ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΚΑΤΑΡΓΕΙ ΤΗΝ ΕΥΕΡΓΕΣΙΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΦΟΥ ΟΙ ΜΙΣΕΣ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΘΕΣΕΙΣ ΘΑ ΧΑΘΟΥΝ.ΟΣΟΙ ΑΝΗΚΕΤΕ ΣΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΣΤΕΙΛΤΕ ΕΔΩ ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΜΑΣ. ,,primeminister@primeminister.gr,,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΟΙ ΜΙΣΕΣ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΗΘΕΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΩΝ ΝΑ ΧΑΝΟΝΤΑΙ .ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟ-ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ .ΑΝ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.

stav87
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2017 5:07 pm

Re: 1Γ/2017 ΒΑΣΗ ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό stav87 » Σάβ Αύγ 25, 2018 5:25 pm

kostas1312 έγραψε:ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ή ΕΣΤΩ ΤΗΝ ΜΕΙΩΣΗ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ.Η ΒΑΣΗ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΚΑΤΑΡΓΕΙ ΤΗΝ ΕΥΕΡΓΕΣΙΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΦΟΥ ΟΙ ΜΙΣΕΣ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΘΕΣΕΙΣ ΘΑ ΧΑΘΟΥΝ.ΟΣΟΙ ΑΝΗΚΕΤΕ ΣΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΣΤΕΙΛΤΕ ΕΔΩ ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΜΑΣ. ,,primeminister@primeminister.gr,,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΟΙ ΜΙΣΕΣ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΗΘΕΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΩΝ ΝΑ ΧΑΝΟΝΤΑΙ .ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟ-ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ .ΑΝ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.


χαχαχαχαχα!!! Και ολα αυτα επειδη επιασες εσυ 55%.... γιατι πριν τις εξετασεις χαιροσουν που οι ειδικες κατηγοριες μπαινουν με χαμηλους βαθμους.....!!!!

ARIEL
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Δευ Απρ 27, 2009 9:13 pm

Re: 1Γ/2017 ΒΑΣΗ ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό ARIEL » Κυρ Αύγ 26, 2018 1:45 pm

vasilikiopa έγραψε:
Kouts13 έγραψε:Τώρα που βγήκαν οι βαθμολογίες τι βάση πιστεύετε θα έχουν οι πολυτεκνοι και οι τριτεκνοι??


εσύ τι έβγαλες; εγώ πολύτεκνη με 68,42 μόρια.
ας βγάλουμε στατιστικά απο το φόρουμ... αφου δεν έχουμε απο αλλού...


Καλημέρα..Και εγώ πολύτεκνη με 65,15..Δεν ξέρω αν αρκεί αυτή η βαθμολογία, τουλάχιστον όμως θεωρώ ότι μπορεί να έχουμε ελπίδες..Κανένας άλλος πολύτεκνος να μας πει πως έγραψε????

kostas1312
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2017 3:21 pm

Re: 1Γ/2017 ΒΑΣΗ ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό kostas1312 » Κυρ Αύγ 26, 2018 6:18 pm

ARIEL έγραψε:
vasilikiopa έγραψε:
Kouts13 έγραψε:Τώρα που βγήκαν οι βαθμολογίες τι βάση πιστεύετε θα έχουν οι πολυτεκνοι και οι τριτεκνοι??


εσύ τι έβγαλες; εγώ πολύτεκνη με 68,42 μόρια.
ας βγάλουμε στατιστικά απο το φόρουμ... αφου δεν έχουμε απο αλλού...


Καλημέρα..Και εγώ πολύτεκνη με 65,15..Δεν ξέρω αν αρκεί αυτή η βαθμολογία, τουλάχιστον όμως θεωρώ ότι μπορεί να έχουμε ελπίδες..Κανένας άλλος πολύτεκνος να μας πει πως έγραψε????

Ανεξαρτήτως αν είμαστε στους επιτυχόντες ή οχι οι μισές και πλεον θέσεις των ΔΗΘΕΝ ΠΡΟΣΤΑΕΥΟΜΕΝΩΝ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΘΑ ΧΑΘΟΥΝ.Ουσιαστικά μιλάμε για μερική κατάργηση του νόμου με τον πιο ύπουλο τρόπο.Ζητάνε από έναν υποψήφιο με 80% ΑΝΑΠΗΡΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ οχι 50% αλλά 60% σε αυτά τα απαιτητικά και ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΕΜΑΤΑ.Εχουμε χρέος να αντιδράσουμε.Υπάρχουν οι νόμιμοι τρόποι.

optimus
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Δευ Μάιος 29, 2017 4:37 pm

Re: 1Γ/2017 ΒΑΣΗ ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό optimus » Κυρ Αύγ 26, 2018 8:01 pm

Δηλαδή κάποιος που είναι στην ειδική κατηγορία λόγω ποσοστού σωματικής αναπηρίας, γιατί να δικαιούται μικρότερη βάση; υστερεί σε κάτι νοητικά; Προφανώς και όχι.
Νομιμότατα η βάση είναι ίδια και αν μείνουν κενές θέσεις, θα τις καταλάβουν δικαίως από το γενικό πίνακα όσοι προσπάθησαν και έγραψαν καλύτερα. Μην είστε αχάριστοι

vasilikiopa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Δευ Ιαν 22, 2018 2:05 pm

Re: 1Γ/2017 ΒΑΣΗ ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό vasilikiopa » Κυρ Αύγ 26, 2018 11:29 pm

patgeorge100 έγραψε:vasilikiopa kai ariel

ποιες περιοχες εχετε δηλωσει?
αθηνα ?
περιφερεια?
με εντοπιοτητα?



patgeorge Εγώ Αθήνα μόνο... Δύσκολο να πετύχω.. εσύ πως έγραψες;; Ποια ειδική κατηγορία είσαι;;

kostas1312
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2017 3:21 pm

Re: 1Γ/2017 ΒΑΣΗ ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό kostas1312 » Δευ Αύγ 27, 2018 12:31 am

optimus έγραψε:Δηλαδή κάποιος που είναι στην ειδική κατηγορία λόγω ποσοστού σωματικής αναπηρίας, γιατί να δικαιούται μικρότερη βάση; υστερεί σε κάτι νοητικά; Προφανώς και όχι.
Νομιμότατα η βάση είναι ίδια και αν μείνουν κενές θέσεις, θα τις καταλάβουν δικαίως από το γενικό πίνακα όσοι προσπάθησαν και έγραψαν καλύτερα. Μην είστε αχάριστοι

Οι θέσεις είναι 548 λόγω των προσαυξήσεων για τις ειδικές κατηγορίες.Αν δεν υπήρχαν ειδικές κατηγορίες οι θέσεις θα ήταν λιγότερες κατά 40%.Αρα τι συμβαίνει? Οι ειδικές κατηγορίες αυξάνουν τον αριθμό των θέσεων,απαιτούμε από ένα παιδί με 67% αναπηρία να πιάσει 60% αυτό δεν συμβαίνει και πας εσύ ή εγω και του παίρνουμε την θέση.Μπράβο μας

ARIEL
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Δευ Απρ 27, 2009 9:13 pm

Re: 1Γ/2017 ΒΑΣΗ ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό ARIEL » Δευ Αύγ 27, 2018 12:49 am

vasilikiopa έγραψε:
patgeorge100 έγραψε:vasilikiopa kai ariel

ποιες περιοχες εχετε δηλωσει?
αθηνα ?
περιφερεια?
με εντοπιοτητα?



patgeorge Εγώ Αθήνα μόνο... Δύσκολο να πετύχω.. εσύ πως έγραψες;; Ποια ειδική κατηγορία είσαι;;



εγώ δεν έχω κάπου εντοπιότητα.'Έχω δηλώσει όμως τα πάντα.. Βασιλική θέλω να πιστεύω σε εσένα γιατί αυτό θα σημαίνει ότι και εμείς που γράψαμε λιγότερο από εσένα ίσως και να έχουμε ελπίδες! Εσύ patgeorge πόσο έγραψες?

frapmelot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 11, 2014 12:16 pm

Re: 1Γ/2017 ΒΑΣΗ ΕΙΔΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό frapmelot » Δευ Αύγ 27, 2018 1:15 am

kostas1312 έγραψε:
optimus έγραψε:Δηλαδή κάποιος που είναι στην ειδική κατηγορία λόγω ποσοστού σωματικής αναπηρίας, γιατί να δικαιούται μικρότερη βάση; υστερεί σε κάτι νοητικά; Προφανώς και όχι.
Νομιμότατα η βάση είναι ίδια και αν μείνουν κενές θέσεις, θα τις καταλάβουν δικαίως από το γενικό πίνακα όσοι προσπάθησαν και έγραψαν καλύτερα. Μην είστε αχάριστοι

Οι θέσεις είναι 548 λόγω των προσαυξήσεων για τις ειδικές κατηγορίες.Αν δεν υπήρχαν ειδικές κατηγορίες οι θέσεις θα ήταν λιγότερες κατά 40%.Αρα τι συμβαίνει? Οι ειδικές κατηγορίες αυξάνουν τον αριθμό των θέσεων,απαιτούμε από ένα παιδί με 67% αναπηρία να πιάσει 60% αυτό δεν συμβαίνει και πας εσύ ή εγω και του παίρνουμε την θέση.Μπράβο μας


Φαντάζομαι οι θέσεις βγαίνουν βάσει αναγκών και οικονομικής δυνατότητας των υποστελεχωμένων υπηρεσιών, οπότε μάλλον πρώτα βγήκε το 548 και μετά έδωσαν το 40% σε ειδικές κατηγορίες, που στους οικονομολόγους ήταν πάνω από 50% (220 από 390). Το κόστος του κάθε υπαλλήλου είναι το ίδιο, δεν δουλεύουν δωρεάν οι της ειδικής κατηγορίας ούτε τους παίρνουν για φιλανθρωπικό σκοπό.

Προσωπικά δεν με επηρρεάζουν οι ειδικές κατηγορίες, γιατί οι πρώτες μου επιλογές είναι επαρχία και έχω απόλυτο σεβασμο στις ιδιαιτερότητες και τις θυσίες των ωφελούμενων, αλλά ας είμαστε και λίγο ρεαλιστές. Στους οικονομολόγους έδωσαν 5000 για 390 θέσεις, από τις οποίες οι 220 είναι για την ειδική κατηγορία. Στην ουσιά διαγωνίστηκαν 4500 άτομα για 170 θέσεις και 500 ειδικής για τις υπόλοιπες 220. Η αβάντα είναι τεράστια για να έχουν παράπονο. Αν ήταν 290 γενικής και 100 ειδικής, τότε μάλιστα, ας μην υπήρχε βάση, αλλά με 220 από τις 390 είναι πλεονασμός.


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες