Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Santo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 26, 2018 5:44 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Santo » Δευ Απρ 01, 2019 12:47 pm

Καλημέρα καλή εβδομάδα και καλό μήνα σε όλους! Υποθέτω πως έφτασε ο μήνας της έκδοσης των οριστικών αποτελεσμάτων...έχουμε κάποιο νέο?

canyon
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2009 12:34 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό canyon » Δευ Απρ 01, 2019 5:49 pm

Δίνω 10% πιθανότητα να βγουν αυτή την εβδομάδα, 30% την επόμενη και 60% τη μεθεπόμενη.
Πιο μακριά δεν πάει!

Alexa18
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 27, 2018 6:19 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Alexa18 » Δευ Απρ 01, 2019 6:17 pm

Καλή βδομάδα και από μένα και καλό μήνα.
Όντως ήρθε ο μήνας που λογικά θα βγουν τα οριστικά. Είμαι αισιόδοξη ότι έως τις 15 Απριλίου θα βγουν.
Βέβαια κάποιος παλαιότερα είχε γράψει ότι στον ασεπ του είχαν πει θα φάτε κοκορέτσι και μετά. Ελπίζω να του το είπε για να μας αποθαρρύνει από το να τηλεφωνούμε.

lpit
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2018 8:33 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό lpit » Τρί Απρ 02, 2019 9:17 am

Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα!! Χθες επικοινώνησα με Φορολογική Ακαδημία. Μου είπαν ότι σύντομα να αναρτήσουν στη σελίδα της ΑΑΔΕ σχετικό ενημερωτικό υλικό για μας της 1Γ, οπότε ρίχνετε πού και πού μια ματιά...
Καλά (και γρήγορα) αποτελέσματα!!! :)

stathkon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Σεπ 21, 2018 12:31 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό stathkon » Τρί Απρ 02, 2019 4:44 pm

lpit έγραψε:Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα!! Χθες επικοινώνησα με Φορολογική Ακαδημία. Μου είπαν ότι σύντομα να αναρτήσουν στη σελίδα της ΑΑΔΕ σχετικό ενημερωτικό υλικό για μας της 1Γ, οπότε ρίχνετε πού και πού μια ματιά...
Καλά (και γρήγορα) αποτελέσματα!!! :)


Ευχαριστούμε για την πληροφορία! Όταν λέμε ενημερωτικό υλικό τι εννοούμε;;
Μακάρι να βγουν σύντομα!!

markellako
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 15, 2017 7:54 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό markellako » Τρί Απρ 02, 2019 8:28 pm

Alexa18 έγραψε:Καλή βδομάδα και από μένα και καλό μήνα.
Όντως ήρθε ο μήνας που λογικά θα βγουν τα οριστικά. Είμαι αισιόδοξη ότι έως τις 15 Απριλίου θα βγουν.
Βέβαια κάποιος παλαιότερα είχε γράψει ότι στον ασεπ του είχαν πει θα φάτε κοκορέτσι και μετά. Ελπίζω να του το είπε για να μας αποθαρρύνει από το να τηλεφωνούμε.


Την προηγούμενη βδομάδα που τους κάλεσα μου είπε μια ευγενέστατη κυρία ότι δεν ξέρουν πότε θα βγουν και δεν μπορεί να πει αλλά σίγουρα είναι στο τελικό στάδιο. Και όταν τη ρώτησα για τις 15 Απρίλη που ακούγεται μου είπε δεν ξέρω να σας πω μπορεί και νωρίτερα (...!!!!)
Για να δούμε...!!

lpit
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2018 8:33 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό lpit » Τρί Απρ 02, 2019 9:44 pm

stathkon έγραψε:
lpit έγραψε:Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα!! Χθες επικοινώνησα με Φορολογική Ακαδημία. Μου είπαν ότι σύντομα να αναρτήσουν στη σελίδα της ΑΑΔΕ σχετικό ενημερωτικό υλικό για μας της 1Γ, οπότε ρίχνετε πού και πού μια ματιά...
Καλά (και γρήγορα) αποτελέσματα!!! :)


Ευχαριστούμε για την πληροφορία! Όταν λέμε ενημερωτικό υλικό τι εννοούμε;;
Μακάρι να βγουν σύντομα!!


Δυστυχώς δε μου διευκρίνισε τι ακριβώς θα αφορά... Του εξέφρασα κάποιες απορίες λόγω του ότι είμαι κι εγώ από επαρχία και μου είπε ότι επειδή είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει όλο αυτό και καταλαβαίνουν την αγωνία σας, θα ανεβάσουν σύντομα υλικό στην ΑΑΔΕ που να αφορά την προκύρηξή μας. Τώρα, θα 'ναι πρόγραμμα σπουδών, θα 'ναι απαντήσεις σε ζητήματα διαμονής, εξετάσεων κτλ αυτό δεν μου το εξήγησε κι εγώ δεν πίεσα περισσότερο..

Alexa18
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 27, 2018 6:19 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Alexa18 » Τετ Απρ 03, 2019 6:37 am

markellako έγραψε:
Alexa18 έγραψε:Καλή βδομάδα και από μένα και καλό μήνα.
Όντως ήρθε ο μήνας που λογικά θα βγουν τα οριστικά. Είμαι αισιόδοξη ότι έως τις 15 Απριλίου θα βγουν.
Βέβαια κάποιος παλαιότερα είχε γράψει ότι στον ασεπ του είχαν πει θα φάτε κοκορέτσι και μετά. Ελπίζω να του το είπε για να μας αποθαρρύνει από το να τηλεφωνούμε.


Την προηγούμενη βδομάδα που τους κάλεσα μου είπε μια ευγενέστατη κυρία ότι δεν ξέρουν πότε θα βγουν και δεν μπορεί να πει αλλά σίγουρα είναι στο τελικό στάδιο. Και όταν τη ρώτησα για τις 15 Απρίλη που ακούγεται μου είπε δεν ξέρω να σας πω μπορεί και νωρίτερα (...!!!!)
Για να δούμε...!!


Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Υπομονή, λοιπόν, πρέπει να κάνουμε, λίγο ακόμα έμεινε.

Alexa18
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 27, 2018 6:19 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Alexa18 » Τετ Απρ 03, 2019 6:38 am

lpit έγραψε:
stathkon έγραψε:
lpit έγραψε:Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα!! Χθες επικοινώνησα με Φορολογική Ακαδημία. Μου είπαν ότι σύντομα να αναρτήσουν στη σελίδα της ΑΑΔΕ σχετικό ενημερωτικό υλικό για μας της 1Γ, οπότε ρίχνετε πού και πού μια ματιά...
Καλά (και γρήγορα) αποτελέσματα!!! :)


Ευχαριστούμε για την πληροφορία! Όταν λέμε ενημερωτικό υλικό τι εννοούμε;;
Μακάρι να βγουν σύντομα!!


Δυστυχώς δε μου διευκρίνισε τι ακριβώς θα αφορά... Του εξέφρασα κάποιες απορίες λόγω του ότι είμαι κι εγώ από επαρχία και μου είπε ότι επειδή είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει όλο αυτό και καταλαβαίνουν την αγωνία σας, θα ανεβάσουν σύντομα υλικό στην ΑΑΔΕ που να αφορά την προκύρηξή μας. Τώρα, θα 'ναι πρόγραμμα σπουδών, θα 'ναι απαντήσεις σε ζητήματα διαμονής, εξετάσεων κτλ αυτό δεν μου το εξήγησε κι εγώ δεν πίεσα περισσότερο..


Ευχαριστούμε πολύ.

stathkon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Σεπ 21, 2018 12:31 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό stathkon » Τετ Απρ 03, 2019 2:26 pm

lpit έγραψε:
stathkon έγραψε:
lpit έγραψε:Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα!! Χθες επικοινώνησα με Φορολογική Ακαδημία. Μου είπαν ότι σύντομα να αναρτήσουν στη σελίδα της ΑΑΔΕ σχετικό ενημερωτικό υλικό για μας της 1Γ, οπότε ρίχνετε πού και πού μια ματιά...
Καλά (και γρήγορα) αποτελέσματα!!! :)


Ευχαριστούμε για την πληροφορία! Όταν λέμε ενημερωτικό υλικό τι εννοούμε;;
Μακάρι να βγουν σύντομα!!


Δυστυχώς δε μου διευκρίνισε τι ακριβώς θα αφορά... Του εξέφρασα κάποιες απορίες λόγω του ότι είμαι κι εγώ από επαρχία και μου είπε ότι επειδή είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει όλο αυτό και καταλαβαίνουν την αγωνία σας, θα ανεβάσουν σύντομα υλικό στην ΑΑΔΕ που να αφορά την προκύρηξή μας. Τώρα, θα 'ναι πρόγραμμα σπουδών, θα 'ναι απαντήσεις σε ζητήματα διαμονής, εξετάσεων κτλ αυτό δεν μου το εξήγησε κι εγώ δεν πίεσα περισσότερο..


Σ’ευχαριστω πολύ!
Κάλεσα κι εγώ σήμερα δεν άντεξα....
Ένας κύριος μου απάντησε επι λέξει: Ε κοντά στο Πάσχα...
Και όταν ρωτησα για κάτι πιο συγκεκριμένο, μου είπε Ε οποτε είμαστε έτοιμοι...
Ελλάς το μεγαλείο σου!!

kav30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2018 10:19 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό kav30 » Τετ Απρ 03, 2019 5:38 pm

μετά τα οριστικά τις διαδικασίες με τις δημοσιεύσεις στο ΦΕΚ και τις κοινοποιήσεις των διοριστηρίων, ποιος τις προχωράει?το υπουργείο οικονομικών?

Alexa18
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 27, 2018 6:19 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Alexa18 » Τετ Απρ 03, 2019 10:16 pm

kav30 έγραψε:μετά τα οριστικά τις διαδικασίες με τις δημοσιεύσεις στο ΦΕΚ και τις κοινοποιήσεις των διοριστηρίων, ποιος τις προχωράει?το υπουργείο οικονομικών?


Αν έχω καταλάβει σωστά αυτά που διάβασα, τα οριστικά τα στέλνει το ασεπ στην ΑΑΔΕ, αυτή μετά κινεί τις διαδικασίες για την απόφαση κατανομής (η απόφαση αυτή βγαίνει σε ΦΕΚ τεύχος Γ΄). Η ΑΑΔΕ ζητάει από εμάς ξανά τα δικαιολογητικά που έχουμε καταθέσει πτυχιά κλπ και κάνει έλεγχο γνησιότητας. Η ίδια στο τέλος κινεί τις διαδικασίες για δημοσίευση ατομικής πράξης διορισμού σε ΦΕΚ τεύχος Β.
Αν δεν τα λέω σωστά ας με διορθώσει κάποιος. Απλά έτσι όπως το κατάλαβα το ΑΣΕΠ έχει ευθύνη μέχρι τα οριστικά, μετά ο κάθε φορέας που θα κάνει την πρόσληψη κάνει τις υπόλοιπες ενέργειες, σε όλες τις προκηρύξεις.

markellako
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 15, 2017 7:54 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό markellako » Πέμ Απρ 04, 2019 6:31 pm

Alexa18 έγραψε:
kav30 έγραψε:μετά τα οριστικά τις διαδικασίες με τις δημοσιεύσεις στο ΦΕΚ και τις κοινοποιήσεις των διοριστηρίων, ποιος τις προχωράει?το υπουργείο οικονομικών?


Αν έχω καταλάβει σωστά αυτά που διάβασα, τα οριστικά τα στέλνει το ασεπ στην ΑΑΔΕ, αυτή μετά κινεί τις διαδικασίες για την απόφαση κατανομής (η απόφαση αυτή βγαίνει σε ΦΕΚ τεύχος Γ΄). Η ΑΑΔΕ ζητάει από εμάς ξανά τα δικαιολογητικά που έχουμε καταθέσει πτυχιά κλπ και κάνει έλεγχο γνησιότητας. Η ίδια στο τέλος κινεί τις διαδικασίες για δημοσίευση ατομικής πράξης διορισμού σε ΦΕΚ τεύχος Β.
Αν δεν τα λέω σωστά ας με διορθώσει κάποιος. Απλά έτσι όπως το κατάλαβα το ΑΣΕΠ έχει ευθύνη μέχρι τα οριστικά, μετά ο κάθε φορέας που θα κάνει την πρόσληψη κάνει τις υπόλοιπες ενέργειες, σε όλες τις προκηρύξεις.



Έτσι τα ξέρω κι εγώ γενικά (χωρίς τις λεπτομέρειες ΦΕΚ Β κλπ). Το Ασεπ είναι υπεύθυνο μέχρι τα οριστικά μετά η ΑΑΔΕ θα ελέγξει γνησιότητα δικαιολογητικών και θα κινήσει τις υπόλοιπες διαδικασίες...

nom85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Φεβ 27, 2019 8:39 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό nom85 » Παρ Απρ 05, 2019 12:44 pm

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση όσους μπόρεσαν και επικοινώνησαν με ΑΣΕΠ. Εγώ περιμένω να τους πάρω την άλλη εβδομάδα, ελπίζοντας να έχουν μία πιο σίγουρη εκτίμηση για το πότε θα εκδώσουν τα οριστικά, και ασφαλώς θα μεταφέρω στο forum ό,τι νεότερο μάθω.
Όσον αφορά στη διαδικασία μετά την έκδοση των οριστικών, γνωρίζετε αν τα δικαιολογητικά μας (πτυχία, ξένες γλώσσες κλπ) τα στέλνουμε πάλι επικυρωμένα/μεταφρασμένα, όπως και για την προκήρυξη; Ή πλέον επικοινωνεί η ΑΑΔΕ με τους φορείς που τα εξέδωσαν, ώστε να επιβεβαιώσουν τη γνησιότητά τους (ή και τα δύο;!!!) :D

markellako
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 15, 2017 7:54 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό markellako » Παρ Απρ 05, 2019 1:36 pm

Παιδιά δυστυχώς μίλησα σήμερα και μου είπαν ότι το πιο πιθανό είναι μετά το Πάσχα τελικά:roll:


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 33 επισκέπτες