Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
DimT
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2018 5:56 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό DimT » Τρί Οκτ 29, 2019 10:45 pm

de9tk8a έγραψε:ΦΕΚ Γ 1990/25-10-2019 το ΦΕΚ διορισμού της β' σειράς


Ευχαριστούμε συνάδελφε!!

yiannisvag84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τρί Μάιος 14, 2019 5:26 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό yiannisvag84 » Πέμ Οκτ 31, 2019 11:55 am

Καλημέρα και καλή αρχή και σε εμάς της β' σειράς. Ξέρετε αν έχουν αρχίσει να καλούν από τις ΔΟΥ για να παραλάβουμε τα χαρτιά του διορισμού; Υπάρχει κάποιος συνάδελφος που να τον έχουν καλέσει;

DimT
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2018 5:56 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό DimT » Πέμ Οκτ 31, 2019 5:09 pm

yiannisvag84 έγραψε:Καλημέρα και καλή αρχή και σε εμάς της β' σειράς. Ξέρετε αν έχουν αρχίσει να καλούν από τις ΔΟΥ για να παραλάβουμε τα χαρτιά του διορισμού; Υπάρχει κάποιος συνάδελφος που να τον έχουν καλέσει;


Με πήραν σήμερα από τη ΔΔΑΔ-ΤΜΗΜΑ Γ' προκειμένου να με ενημερώσουν για την αίτηση συνάφειας του μεταπτυχιακού που θα πρέπει να υποβάλλουμε κατά την ημέρα της ορκωμοσίας (αφορά βαθμολογική-μισθολογική εξέλιξη). Σ' ερώτησή μου για αναγνώριση προυπηρεσίας στον ιδιωτικό τομέα, η αίτηση θα πρέπει να κατατεθεί μετά το τέλος της δόκιμης περιόδου των 2 χρόνων (κ ότι αφορά μόνο τη βαθμολογική εξέλιξη κ όχι τη μισθολογική..αυτό θα πρέπει να το δούμε κάποια στιγμή συνάδελφοι, ίσως μέσω δικηγόρου ή/και του σωματείου).

micmar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 10:49 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό micmar » Πέμ Οκτ 31, 2019 8:37 pm

Εγώ τελείωσα πρόσφατα το μεταπτυχιακό μου, mba,εκκρεμμεί η ορκομωσία για να παραλάβω το πτυχίο , κ όταν ρώτησα στην ΑΑΔΕ ποτέ μπορώ να το καταθέσω μου είπαν να το κάνω μέσω της Ακαδημίας αφού ορκιστώ ως β σειρά.Δεν μου είπαν τίποτα για συνάφεια...Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να μην αναγνωριστεί μισθολογικά ;

yiannisvag84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τρί Μάιος 14, 2019 5:26 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό yiannisvag84 » Παρ Νοέμ 01, 2019 8:30 am

Καλημέρα! Η ερώτησή μου είχε να κάνει με το αν υπάρχουν συνάδελφοι που να τους κάλεσαν από τις κατά τόπους ΔΟΥ για να παραλάβουν το χαρτί διορισμού...

DimT
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2018 5:56 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό DimT » Παρ Νοέμ 01, 2019 11:44 am

micmar έγραψε:Εγώ τελείωσα πρόσφατα το μεταπτυχιακό μου, mba,εκκρεμμεί η ορκομωσία για να παραλάβω το πτυχίο , κ όταν ρώτησα στην ΑΑΔΕ ποτέ μπορώ να το καταθέσω μου είπαν να το κάνω μέσω της Ακαδημίας αφού ορκιστώ ως β σειρά.Δεν μου είπαν τίποτα για συνάφεια...Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να μην αναγνωριστεί μισθολογικά ;


Συνάδελφε δεν ξέρω για ποια μεταπτυχιακά αφορά η συνάφεια (μία υποψία είναι να αφορούν αυτά που έχουν γίνει στο εξωτερικό, γιατί μου ζήτησαν και μεταφρασμένο τίτλο κ αναλυτική βαθμολογία). Πάντως ο τίτλος του δικού μου είναι Internatonal Banking and Finance, εάν αυτό βοηθάει λίγο τη συζήτηση.

frini
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2018 7:21 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό frini » Τρί Νοέμ 05, 2019 3:19 pm

Συνάδελφοι καλησπέρα! Δεν θα έπρεπε να έχουμε ειδοποιηθεί εμείς της 2ης σειράς?

yiannisvag84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τρί Μάιος 14, 2019 5:26 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό yiannisvag84 » Τρί Νοέμ 05, 2019 6:55 pm

frini έγραψε:Συνάδελφοι καλησπέρα! Δεν θα έπρεπε να έχουμε ειδοποιηθεί εμείς της 2ης σειράς?

Με κάλεσαν χτες να παραλάβω την ανακοίνωση διορισμού. Αύριο (6/11/19) θα ενημερωθούμε μέσω email για το πρόγραμμα της πρώτης μέρας.

mann12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 28, 2019 8:27 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό mann12 » Σάβ Νοέμ 09, 2019 9:18 am

Καλησπέρα
Ειχα νοικιάσει στην Ηλιούπολη για το διάστημα 16 Νοεμβρίου - 17 Ιανουραίου αλλα τελικά αποφάσισα να μην δεχτώ το διορισμό.
Αν υπάρχει καποιος που ενδιαφέρεται για το σπίτι ας επικοινωνήσει

Andr1249
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 09, 2019 10:40 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Andr1249 » Κυρ Νοέμ 10, 2019 12:21 pm

mann12 έγραψε:Καλησπέρα
Ειχα νοικιάσει στην Ηλιούπολη για το διάστημα 16 Νοεμβρίου - 17 Ιανουραίου αλλα τελικά αποφάσισα να μην δεχτώ το διορισμό.
Αν υπάρχει καποιος που ενδιαφέρεται για το σπίτι ας επικοινωνήσει

Θα με ενδιέφερε. Πώς θα επικοινωνήσουμε;

lasos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2018 11:12 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό lasos » Κυρ Νοέμ 10, 2019 9:17 pm

mann12 έγραψε:Καλησπέρα
Ειχα νοικιάσει στην Ηλιούπολη για το διάστημα 16 Νοεμβρίου - 17 Ιανουραίου αλλα τελικά αποφάσισα να μην δεχτώ το διορισμό.
Αν υπάρχει κάποιος που ενδιαφέρεται για το σπίτι ας επικοινωνήσει


Φίλε μου και εγώ είμαι ακόμα ένας συνάδελφος που κατεβαίνει από το "πλοίο" και δεν αποδέχεται τελικά το διορισμό.Εμένα προσωπικά με κέρδισε η εκπαίδευση όπου εργάζομαι τα τελευταία χρόνια ως Οικονομολόγος.Ήταν πολύ δύσκολο για μένα τελικά να αποχαιρετήσω τα παιδιά και το σχολείο αν και είχα μπροστά μου μία ευκαιρία αλλαγής σελίδας και μια προοπτική επαγγελματικής σταδιοδρομίας που ολοψύχως εύχομαι σε όλους όσους με το καλό σε λίγο θα είναι φοιτητές της φορολογικής-Τελωνειακής ακαδημίας.Εύχομαι καλή δύναμη λοιπόν παιδιά και φροντίστε να μείνετε όπως είστε και επιπλέον με την επιστημοσύνη σας να βάλετε ένα λιθαράκι για την μετεξέλιξη της υπηρεσίας σας προς μια ποιοτικότερη μορφή της!!Καλή αρχή λοιπόν!!

Nadiadoyathinas1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 29, 2019 6:39 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Nadiadoyathinas1 » Δευ Νοέμ 11, 2019 6:56 pm

Ευχαριστούμε πολύ. Και σε σένα όλα τα καλά και καλή συνέχεια στο εκπαιδευτικό έργο. :D

ioulial
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 04, 2018 12:20 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό ioulial » Τετ Νοέμ 13, 2019 10:56 am

Καλημέρα!
Είμαι από τους επιλαχόντες του διαγωνισμού που διορίζονται με τις αναπληρώσεις. Έχετε να μου προτείνετε κάποια δημόσια δομή που μπορέσατε να κλείσετε ραντεβού σε σύντομο χρονικό διάστημα με τους απαραίτητους γιατρούς;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.

hrms33
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τετ Φεβ 06, 2019 10:56 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό hrms33 » Πέμ Ιαν 30, 2020 10:24 pm

Καλησπέρα. Θα μπορούσατε σας παρακαλώ να μου διευκρινίσετε τι είδους προϋπηρεσία θεωρήθηκε "συναφής με τη θέση" ώστε να πάρετε προσαύξηση στο βαθμό που γράψατε; Ενδιαφέρομαι για άλλον γραπτό διαγωνισμό, απλά θα ήθελα να ξέρω πόσο στενά μετράει το ΑΣΕΠ την προϋπηρεσία για να δώσει προσαύξηση στο γραπτό βαθμό!

Ευχαριστώ πολύ!

Lazos07
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τετ Οκτ 25, 2017 7:32 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Lazos07 » Πέμ Ιαν 14, 2021 9:10 pm

Καλησπέρα σε όλους.
Εχει έρθει μαλλον η θεση μου απο αναπληρώσεις.
Θα μπορούσε καποιος να με ενημερώσει για τον μισθό;
Ακόμη κι ενα αντίγραφο μηνιαίας μισθοδοσίας (χωρίς στοιχεία) πραγματικά θα με βοηθούσε.
Επιπλέον, τι extra υπάρχουν; δίδεται κάτι άλλο;
Ευχαριστώ πολύ.


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες