Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
ALMALIBREVASILIKI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τετ Μάιος 31, 2017 2:42 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό ALMALIBREVASILIKI » Πέμ Δεκ 14, 2017 8:18 am

Παιδιά τα ΈΛΠ είναι στην ύλη, αφού ουσιαστικά το ενιαίο λογιστικό σχέδιο έχει σε κάποια βασικά κομμάτια αντικατασταθεί από τα ελληνικά λογιστικά πρότυπα...???
Ευχαριστώ

logoikonom
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 03, 2017 10:34 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό logoikonom » Πέμ Δεκ 14, 2017 9:22 am

ALMALIBREVASILIKI έγραψε:Παιδιά τα ΈΛΠ είναι στην ύλη, αφού ουσιαστικά το ενιαίο λογιστικό σχέδιο έχει σε κάποια βασικά κομμάτια αντικατασταθεί από τα ελληνικά λογιστικά πρότυπα...???
Ευχαριστώ


Η προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι τα Ε.Λ.Π. είναι 100% μέσα στην ύλη. Ο νόμος για τα Ε.Λ.Π. έχει φέρει καινούριες έννοιες και αλλαγές σε σχέση με πριν και το λογιστικό σχέδιο είναι το πιο ασήμαντο...

lawman
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 02, 2017 12:46 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό lawman » Πέμ Δεκ 14, 2017 11:39 am

Καλημέρα σε όλους. Σχετικά με τις λεκτικές δεξιότητες, θεωρείται ότι μας καλύπτουν τα συγγράματα της αγοράς?

PE9
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Δεκ 13, 2017 5:31 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό PE9 » Κυρ Δεκ 17, 2017 9:22 am

lawman έγραψε:Καλημέρα σε όλους. Σχετικά με τις λεκτικές δεξιότητες, θεωρείται ότι μας καλύπτουν τα συγγράματα της αγοράς?


Καλημέρα Σας,
Προσωπικά έχω παρακολουθήσει 2 δοκιμαστικά σε φροντιστήριο. Βασίζονται στα σχολικά βιβλία κ σε παλαιότερους διαγωνισμούς. Εφόσον γνωρίζεις που να προσανατολιστείς (και δεν χαθεις στην βιβλιογραφια) δεν θα έχεις πρόβλημα.

PE9
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Δεκ 13, 2017 5:31 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό PE9 » Κυρ Δεκ 17, 2017 9:36 am

FENIAMUS έγραψε:Καλημέρα σε όλους.Ενδιαφέρομαι και γω να συμμετάσχω στο διαγωνισμό ως οικονομολόγος αλλά είναι πολλά τα φροντιστήρια που δίνουν σημειώσεις και έχω λίγο μπερδευτεί.Γνωρίζετε να μου πείτε κάποιο καλό από ανθρώπους που έχουν δώσει και έχουν περάσει; Με ενδιαφέρει να γίνει σωστή και υπέύθυνη προετοιμασία.Από κει και έπειτα έίναι το διάβασμα.....Σας ευχαριστώ πολύ και καλό κουράγιο σε όλους.


Καλημέρα,
Όσο έψαξα, Όλα προσφέρουν το πρώτο μάθημα δωρεάν. Οπότε μπορείς να δεις ποιο σου ταιριάζει καλύτερα και να βρεις σημειώσεις. Βέβαια Αυτό θα είναι δύσκολο αν μιλάμε για Αθήνα..Εχω άποψη μόνο για θεσνικη.
Καλή συνέχεια!

antgiou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 16, 2017 12:20 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό antgiou » Κυρ Δεκ 17, 2017 11:42 am

eretzoum έγραψε:Λογικα αν εχεις συγκεντρωσει μορια που σου επιτρεπουν να περασεις σε περισσοτερες απο μια θεσεις θα πας σε αυτην που βρισκεται πιο ψηλα στις προτεραιοτητες σου συμφωνα με την σειρα που τις εχεις δηλωσει στην ηλεκτρονικη αιτηση . Ιδια λογικη δηλαδη με τα μηχανογραφικα που συμπληρωναμε μετα τις Πανελληνιες. Δεν το εχω ακουσει απο επισημα χειλη αλλα φανταζομαι ετσι πρεπει να ειναι . Εγω ομως εχω και την εξης απορια : Επειδη ειμαι σε ειδικη κατηγορια ( αναπηρος γονεας ) μου επιτρεπεται μονο να διεκδικησω τις 20 περιπου θεσεις που υπαρχουν γι αυτη την κατηγορια? Ή μπορω να δηλωσω και τις υπολοιπες γενικες θεσεις ?


Καλημέρα σε όλους.
Θα ήταν χρήσιμο να ξερουμε τουλάχιστον εμείς που είμαστε εδώ ποιοι από εδώ θα δώσουμε Αθήνα και ποιοι σε άλλες περιοχές. Επίσης αυτός ο διαγωνισμός διαφέρει πολύ από τους προηγούμενους καθώς αναφέρεται μόνο στο μάθημα της λογιστικής μάθημα που στις σχολές των περισσοτέρων ήταν επιλογής και όχι κορμού άρα για να πεις ότι ξέρεις καλή λογιστική πρέπει να έχεις διαλέξει όλες τις λογιστικής ή το τμήμα της σχολής να είναι αυτούσιο λογιστικό πράγμα δύσκολο στους ΠΕ. Η ύλη δε βγαίνει με 3 μήνες διάβασμα ή αν δεν το εξασκείς. Θεωρώ ότι οι βάσεις θα κινηθούν χαμηλά.

logoikonom
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 03, 2017 10:34 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό logoikonom » Κυρ Δεκ 17, 2017 5:04 pm

antgiou έγραψε:
eretzoum έγραψε:Λογικα αν εχεις συγκεντρωσει μορια που σου επιτρεπουν να περασεις σε περισσοτερες απο μια θεσεις θα πας σε αυτην που βρισκεται πιο ψηλα στις προτεραιοτητες σου συμφωνα με την σειρα που τις εχεις δηλωσει στην ηλεκτρονικη αιτηση . Ιδια λογικη δηλαδη με τα μηχανογραφικα που συμπληρωναμε μετα τις Πανελληνιες. Δεν το εχω ακουσει απο επισημα χειλη αλλα φανταζομαι ετσι πρεπει να ειναι . Εγω ομως εχω και την εξης απορια : Επειδη ειμαι σε ειδικη κατηγορια ( αναπηρος γονεας ) μου επιτρεπεται μονο να διεκδικησω τις 20 περιπου θεσεις που υπαρχουν γι αυτη την κατηγορια? Ή μπορω να δηλωσω και τις υπολοιπες γενικες θεσεις ?


Καλημέρα σε όλους.
Θα ήταν χρήσιμο να ξερουμε τουλάχιστον εμείς που είμαστε εδώ ποιοι από εδώ θα δώσουμε Αθήνα και ποιοι σε άλλες περιοχές. Επίσης αυτός ο διαγωνισμός διαφέρει πολύ από τους προηγούμενους καθώς αναφέρεται μόνο στο μάθημα της λογιστικής μάθημα που στις σχολές των περισσοτέρων ήταν επιλογής και όχι κορμού άρα για να πεις ότι ξέρεις καλή λογιστική πρέπει να έχεις διαλέξει όλες τις λογιστικής ή το τμήμα της σχολής να είναι αυτούσιο λογιστικό πράγμα δύσκολο στους ΠΕ. Η ύλη δε βγαίνει με 3 μήνες διάβασμα ή αν δεν το εξασκείς. Θεωρώ ότι οι βάσεις θα κινηθούν χαμηλά.


Συμφωνώ μαζί σου. Πάντως και όσοι έχουμε διδαχθεί πολλά μαθήματα λογιστικής (έχω τελειώσει Λογιστική & Χρηματοοικονομική) τα ΕΛΠ έχουν φέρει πολλές αλλαγές που δεν έχουμε διδαχθεί οι παλαιότεροι. Είναι περισσότερο κοντά στα ΔΛΠ, τα οποία επίσης δεν είχαμε διδαχθεί οι παλαιότεροι. Το πλεονέκτημά μας είναι η εμπειρία μας.

lawman
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 02, 2017 12:46 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό lawman » Δευ Δεκ 18, 2017 11:42 am

PE9 έγραψε:
lawman έγραψε:Καλημέρα σε όλους. Σχετικά με τις λεκτικές δεξιότητες, θεωρείται ότι μας καλύπτουν τα συγγράματα της αγοράς?


Καλημέρα Σας,
Προσωπικά έχω παρακολουθήσει 2 δοκιμαστικά σε φροντιστήριο. Βασίζονται στα σχολικά βιβλία κ σε παλαιότερους διαγωνισμούς. Εφόσον γνωρίζεις που να προσανατολιστείς (και δεν χαθεις στην βιβλιογραφια) δεν θα έχεις πρόβλημα.


Σχολικά βιβλία εννοείται γραμματική Λυκείου ας πούμε? Σας ευχαριστώ για την απάντηση!

PE9
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Δεκ 13, 2017 5:31 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό PE9 » Δευ Δεκ 18, 2017 12:24 pm

lawman έγραψε:
PE9 έγραψε:
lawman έγραψε:Καλημέρα σε όλους. Σχετικά με τις λεκτικές δεξιότητες, θεωρείται ότι μας καλύπτουν τα συγγράματα της αγοράς?


Καλημέρα Σας,
Προσωπικά έχω παρακολουθήσει 2 δοκιμαστικά σε φροντιστήριο. Βασίζονται στα σχολικά βιβλία κ σε παλαιότερους διαγωνισμούς. Εφόσον γνωρίζεις που να προσανατολιστείς (και δεν χαθεις στην βιβλιογραφια) δεν θα έχεις πρόβλημα.


Σχολικά βιβλία εννοείται γραμματική Λυκείου ας πούμε? Σας ευχαριστώ για την απάντηση!


Γραμματική Τριανταφυλλίδη και γλωσσικές ασκησεις Λυκείου ηταν τα βιβλία που πρότειναν με επιφύλαξη.

antgiou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 16, 2017 12:20 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό antgiou » Δευ Δεκ 18, 2017 2:32 pm

logoikonom έγραψε:
antgiou έγραψε:
eretzoum έγραψε:Λογικα αν εχεις συγκεντρωσει μορια που σου επιτρεπουν να περασεις σε περισσοτερες απο μια θεσεις θα πας σε αυτην που βρισκεται πιο ψηλα στις προτεραιοτητες σου συμφωνα με την σειρα που τις εχεις δηλωσει στην ηλεκτρονικη αιτηση . Ιδια λογικη δηλαδη με τα μηχανογραφικα που συμπληρωναμε μετα τις Πανελληνιες. Δεν το εχω ακουσει απο επισημα χειλη αλλα φανταζομαι ετσι πρεπει να ειναι . Εγω ομως εχω και την εξης απορια : Επειδη ειμαι σε ειδικη κατηγορια ( αναπηρος γονεας ) μου επιτρεπεται μονο να διεκδικησω τις 20 περιπου θεσεις που υπαρχουν γι αυτη την κατηγορια? Ή μπορω να δηλωσω και τις υπολοιπες γενικες θεσεις ?


Καλημέρα σε όλους.
Θα ήταν χρήσιμο να ξερουμε τουλάχιστον εμείς που είμαστε εδώ ποιοι από εδώ θα δώσουμε Αθήνα και ποιοι σε άλλες περιοχές. Επίσης αυτός ο διαγωνισμός διαφέρει πολύ από τους προηγούμενους καθώς αναφέρεται μόνο στο μάθημα της λογιστικής μάθημα που στις σχολές των περισσοτέρων ήταν επιλογής και όχι κορμού άρα για να πεις ότι ξέρεις καλή λογιστική πρέπει να έχεις διαλέξει όλες τις λογιστικής ή το τμήμα της σχολής να είναι αυτούσιο λογιστικό πράγμα δύσκολο στους ΠΕ. Η ύλη δε βγαίνει με 3 μήνες διάβασμα ή αν δεν το εξασκείς. Θεωρώ ότι οι βάσεις θα κινηθούν χαμηλά.


Συμφωνώ μαζί σου. Πάντως και όσοι έχουμε διδαχθεί πολλά μαθήματα λογιστικής (έχω τελειώσει Λογιστική & Χρηματοοικονομική) τα ΕΛΠ έχουν φέρει πολλές αλλαγές που δεν έχουμε διδαχθεί οι παλαιότεροι. Είναι περισσότερο κοντά στα ΔΛΠ, τα οποία επίσης δεν είχαμε διδαχθεί οι παλαιότεροι. Το πλεονέκτημά μας είναι η εμπειρία μας.


Η προκυρηξη δεν ορίζει ρητά για ΕΛΠ.Αν ο νομοθέτης θα ήθελε ΕΛΠ η ΔΛΠ θα το ορίζε ρητως.Επομένως δεν καταλαβαίνω παιδιά γτ αναφέρονται τα ΕΛΠ.Γράφει λογιστικό σχέδιο.
Αγαπητέ συναδελφε μιλώντας για εμπειρία εννοεις ότι θα αφήσεις την εργασία σου για να δώσεις στο διαγωνισμό η εννοεις την εμπειρία από τα μαθήματα στη σχολη?

Eletrok
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Δεκ 18, 2017 2:40 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Eletrok » Δευ Δεκ 18, 2017 4:02 pm

Καλησπερα σας. Θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα με τα βοηθηματα που κυκλοφορούν στο εμποριο για τους διαγωνισμους του ασεπ. Μας καλύπτουν; Εχετε να προτεινετε καποιο συγκεκριμένο;

logoikonom
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 03, 2017 10:34 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό logoikonom » Δευ Δεκ 18, 2017 6:54 pm

antgiou έγραψε:
logoikonom έγραψε:
antgiou έγραψε:
Καλημέρα σε όλους.
Θα ήταν χρήσιμο να ξερουμε τουλάχιστον εμείς που είμαστε εδώ ποιοι από εδώ θα δώσουμε Αθήνα και ποιοι σε άλλες περιοχές. Επίσης αυτός ο διαγωνισμός διαφέρει πολύ από τους προηγούμενους καθώς αναφέρεται μόνο στο μάθημα της λογιστικής μάθημα που στις σχολές των περισσοτέρων ήταν επιλογής και όχι κορμού άρα για να πεις ότι ξέρεις καλή λογιστική πρέπει να έχεις διαλέξει όλες τις λογιστικής ή το τμήμα της σχολής να είναι αυτούσιο λογιστικό πράγμα δύσκολο στους ΠΕ. Η ύλη δε βγαίνει με 3 μήνες διάβασμα ή αν δεν το εξασκείς. Θεωρώ ότι οι βάσεις θα κινηθούν χαμηλά.


Συμφωνώ μαζί σου. Πάντως και όσοι έχουμε διδαχθεί πολλά μαθήματα λογιστικής (έχω τελειώσει Λογιστική & Χρηματοοικονομική) τα ΕΛΠ έχουν φέρει πολλές αλλαγές που δεν έχουμε διδαχθεί οι παλαιότεροι. Είναι περισσότερο κοντά στα ΔΛΠ, τα οποία επίσης δεν είχαμε διδαχθεί οι παλαιότεροι. Το πλεονέκτημά μας είναι η εμπειρία μας.


Η προκυρηξη δεν ορίζει ρητά για ΕΛΠ.Αν ο νομοθέτης θα ήθελε ΕΛΠ η ΔΛΠ θα το ορίζε ρητως.Επομένως δεν καταλαβαίνω παιδιά γτ αναφέρονται τα ΕΛΠ.Γράφει λογιστικό σχέδιο.
Αγαπητέ συναδελφε μιλώντας για εμπειρία εννοεις ότι θα αφήσεις την εργασία σου για να δώσεις στο διαγωνισμό η εννοεις την εμπειρία από τα μαθήματα στη σχολη?


Μιλώντας για εμπειρία αναφέρομαι στην επαγγελματική μου εμπειρία. Δεν έχω σκοπό να αφήσω την εργασία μου αλλά θα διαβάσω παράλληλα με αυτή. Όσον αφορά τα ΕΛΠ, κατά την άποψή μου πάντα, εμπεριέχονται στην γενική λογιστική. Έχει αλλάξει ο τρόπος αντιμετώπισης αρκετών θεμάτων (το έχω αντιμετωπίσει στη δουλειά μου αυτό). Μπορεί να κάνω και λάθος εκτίμηση βέβαια. Κανείς δεν μπορεί να το επιβεβαιώσει αυτό δυστυχώς...

Lazos07
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τετ Οκτ 25, 2017 7:32 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Lazos07 » Δευ Δεκ 18, 2017 8:05 pm

Καλησπέρα!
έχει ξεκινήσει κανείς μαθήματα σε φροντιστήριο; Είναι ευχαριστημένος; Αν ναι, σε ποιό;

Ευχαριστώ πολυ!

antgiou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 16, 2017 12:20 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό antgiou » Δευ Δεκ 18, 2017 10:51 pm

logoikonom έγραψε:
antgiou έγραψε:
logoikonom έγραψε:
Συμφωνώ μαζί σου. Πάντως και όσοι έχουμε διδαχθεί πολλά μαθήματα λογιστικής (έχω τελειώσει Λογιστική & Χρηματοοικονομική) τα ΕΛΠ έχουν φέρει πολλές αλλαγές που δεν έχουμε διδαχθεί οι παλαιότεροι. Είναι περισσότερο κοντά στα ΔΛΠ, τα οποία επίσης δεν είχαμε διδαχθεί οι παλαιότεροι. Το πλεονέκτημά μας είναι η εμπειρία μας.


Η προκυρηξη δεν ορίζει ρητά για ΕΛΠ.Αν ο νομοθέτης θα ήθελε ΕΛΠ η ΔΛΠ θα το ορίζε ρητως.Επομένως δεν καταλαβαίνω παιδιά γτ αναφέρονται τα ΕΛΠ.Γράφει λογιστικό σχέδιο.
Αγαπητέ συναδελφε μιλώντας για εμπειρία εννοεις ότι θα αφήσεις την εργασία σου για να δώσεις στο διαγωνισμό η εννοεις την εμπειρία από τα μαθήματα στη σχολη?


Μιλώντας για εμπειρία αναφέρομαι στην επαγγελματική μου εμπειρία. Δεν έχω σκοπό να αφήσω την εργασία μου αλλά θα διαβάσω παράλληλα με αυτή. Όσον αφορά τα ΕΛΠ, κατά την άποψή μου πάντα, εμπεριέχονται στην γενική λογιστική. Έχει αλλάξει ο τρόπος αντιμετώπισης αρκετών θεμάτων (το έχω αντιμετωπίσει στη δουλειά μου αυτό). Μπορεί να κάνω και λάθος εκτίμηση βέβαια. Κανείς δεν μπορεί να το επιβεβαιώσει αυτό δυστυχώς...[/quot
Κανονικά θα έπρεπε το ασεπ να λέει συγκεκριμένα τι ζητάει.Ναι έχουν αλλάξει πολλά έχεις δίκιο σε αυτο.Για ποιες περιοχές ενδιαφερεσαι?Όταν δουλεύεις είναι δύσκολο να διαβάζεις κιολας.Ερχεσαι πτώμα από τη δουλειά είναι μεγάλο ζόρι.Σαφώς κ δεν θα την παρατήσεις.Μια χαρά που θα κάνουν αν περάσεις κ τους πεις κύριοι παραιτούμαι....Και αν είσαι και χρόνια εκεί δύσκολα τα πράγματα....

logoikonom
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 03, 2017 10:34 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό logoikonom » Τρί Δεκ 19, 2017 8:53 am

antgiou έγραψε:
logoikonom έγραψε:
antgiou έγραψε:
Η προκυρηξη δεν ορίζει ρητά για ΕΛΠ.Αν ο νομοθέτης θα ήθελε ΕΛΠ η ΔΛΠ θα το ορίζε ρητως.Επομένως δεν καταλαβαίνω παιδιά γτ αναφέρονται τα ΕΛΠ.Γράφει λογιστικό σχέδιο.
Αγαπητέ συναδελφε μιλώντας για εμπειρία εννοεις ότι θα αφήσεις την εργασία σου για να δώσεις στο διαγωνισμό η εννοεις την εμπειρία από τα μαθήματα στη σχολη?


Μιλώντας για εμπειρία αναφέρομαι στην επαγγελματική μου εμπειρία. Δεν έχω σκοπό να αφήσω την εργασία μου αλλά θα διαβάσω παράλληλα με αυτή. Όσον αφορά τα ΕΛΠ, κατά την άποψή μου πάντα, εμπεριέχονται στην γενική λογιστική. Έχει αλλάξει ο τρόπος αντιμετώπισης αρκετών θεμάτων (το έχω αντιμετωπίσει στη δουλειά μου αυτό). Μπορεί να κάνω και λάθος εκτίμηση βέβαια. Κανείς δεν μπορεί να το επιβεβαιώσει αυτό δυστυχώς...[/quot
Κανονικά θα έπρεπε το ασεπ να λέει συγκεκριμένα τι ζητάει.Ναι έχουν αλλάξει πολλά έχεις δίκιο σε αυτο.Για ποιες περιοχές ενδιαφερεσαι?Όταν δουλεύεις είναι δύσκολο να διαβάζεις κιολας.Ερχεσαι πτώμα από τη δουλειά είναι μεγάλο ζόρι.Σαφώς κ δεν θα την παρατήσεις.Μια χαρά που θα κάνουν αν περάσεις κ τους πεις κύριοι παραιτούμαι....Και αν είσαι και χρόνια εκεί δύσκολα τα πράγματα....



Το δύσκολο στην περίπτωσή μου, αγαπητέ συνάδελφε, δεν είναι το διάβασμα σε συνδυασμό με τη δουλειά αλλά το διάβασμα σε συνδυασμό με τη φροντίδα των παιδιών μου και του σπιτιού μου γενικότερα!!! Ενδιαφέρομαι αποκλειστικά και μόνο για Σέρρες. Δεν έχω σκοπό να δηλώσω καμία άλλη θέση. Εσύ για που ενδιαφέρεσαι;


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες