Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 645
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2014 12:06 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Τρί Μαρ 05, 2019 2:51 pm

nom85 έγραψε:Πήρα χθες στο τηλέφωνο της Ακαδημίας που ανέφερε ο mydfl, αλλά δυστυχώς δεν βρήκα τον αρμόδιο υπάλληλο. Μου απάντησε μία κυρία, η οποία μου ότι στην Ακαδημία θα πάμε σε δύο γκρουπ: το πρώτο θα ξεκινήσει 4 μήνες μετά τα οριστικά και το δεύτερο 6 μήνες μετά τα οριστικά. Η εκπαίδευση θα είναι θεωρητική, που θα γίνει στην Ακαδημία, και πρακτική, που θα γίνει σε υπηρεσίες είτε στην Αθήνα είτε στον τόπο διορισμού (αυτό δεν το γνωρίζουν ακόμη).
Εκτός από αυτά, που μας τα είχε ήδη μεταφέρει και ο συνάδελφος, μου είπε και τα εξής: η ανώτατη διάρκεια φοίτησης είναι 9 μήνες. Δεν γνώριζε να μου πει ποια είναι η ελάχιστη ή ποια προβλέπεται ότι όντως θα είναι για εμάς (θέλω να πιστεύω ότι προσμετρούν και τους μήνες της πρακτικής, που μπορεί να είναι και στον τόπο διορισμού, και ότι θα ισχύσει αυτό που είπαν στο συνάδελφο για παραμονή στην Αθήνα για τη θεωρητική εκπαίδευση της Ακαδημίας μόνο 2 μήνες). Δεν καλύπτονται τα έξοδα διαμονής, παρά μόνο πληρωνόμαστε ως δόκιμοι. Το ωράριο προβλέπεται στις 7 εκπαιδευτικές ώρες τη μέρα και θα δώσουμε εξετάσεις και στην Ακαδημία.
Θα ξέρουν περισσότερα μετά τα οριστικά, οπότε και θα αναρτώνται σχετικές πληροφορίες στο site της ΑΑΔΕ.
Επαναλαμβάνω ότι η κυρία με την οποία μίλησα δεν ήταν η αρμόδια για το θέμα, και μου μετέφερε τις πληροφορίες αυτές με επιφύλαξη.
Ίσως αν μπορέσει να μιλήσει κάποιος με τον συγκεκριμένο υπάλληλο που γνωρίζει περισσότερα για εμάς, να έχουμε πιο σίγουρες πληροφορίες.
Καλή συνέχεια σε όλους!

Μια χαρά! Το πολύ 9 μήνες Αθήνα δηλαδή με 700 ευρώ...και με καθυστέρηση 2-3 μηνών η πρώτη πληρωμή...

Alexa18
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 27, 2018 6:19 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Alexa18 » Τρί Μαρ 05, 2019 4:52 pm

Καλησπέρα και από μένα συνάδελφοι,

να ευχαριστήσω και εγώ τους συναδέλφους που επικοινώνησαν με την ΑΑΔΕ και την Ακαδημία και τις χρήσιμες πληροφορίες που μοιραστήκατε μαζί μας.
Να ρωτήσω όμως κάτι που δεν είναι ξεκάθαρο από αυτά που γράφετε. Στην ακαδημία θα μας πάρουν σε δύο δόσεις αλλά ο διορισμός πότε θα είναι; Κάποιοι θα διοριστούν δύο μήνες αργότερα; Το βρίσκω λίγο άδικο αυτό. Αν κάποιος κατάλαβε ας το μοιραστεί μαζί μας.

Ευχαριστώ και πάλι τους συναδέλφους για τις χρήσιμες πληροφορίες.
Να πω όσον αφορά την εκπαίδευση, στο site είχα διαβάσει ότι έχει ανώτατο όριο κάποιες ώρες εκπαίδευση αλλά δεν έλεγε για ελάχιστο όριο οπότε οι δύο μήνες είναι λογικό.

Συμφωνώ και εγώ ότι για την προσωπική διαφορά ότι θα πρέπει με το που διοριστούμε να κινήσουμε διαδικασίες όλοι μαζί και όχι ο καθένας ξεχωριστά.

nom85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Φεβ 27, 2019 8:39 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό nom85 » Τρί Μαρ 05, 2019 5:01 pm

JohnyMnemonic έγραψε:
nom85 έγραψε:Πήρα χθες στο τηλέφωνο της Ακαδημίας που ανέφερε ο mydfl, αλλά δυστυχώς δεν βρήκα τον αρμόδιο υπάλληλο. Μου απάντησε μία κυρία, η οποία μου ότι στην Ακαδημία θα πάμε σε δύο γκρουπ: το πρώτο θα ξεκινήσει 4 μήνες μετά τα οριστικά και το δεύτερο 6 μήνες μετά τα οριστικά. Η εκπαίδευση θα είναι θεωρητική, που θα γίνει στην Ακαδημία, και πρακτική, που θα γίνει σε υπηρεσίες είτε στην Αθήνα είτε στον τόπο διορισμού (αυτό δεν το γνωρίζουν ακόμη).
Εκτός από αυτά, που μας τα είχε ήδη μεταφέρει και ο συνάδελφος, μου είπε και τα εξής: η ανώτατη διάρκεια φοίτησης είναι 9 μήνες. Δεν γνώριζε να μου πει ποια είναι η ελάχιστη ή ποια προβλέπεται ότι όντως θα είναι για εμάς (θέλω να πιστεύω ότι προσμετρούν και τους μήνες της πρακτικής, που μπορεί να είναι και στον τόπο διορισμού, και ότι θα ισχύσει αυτό που είπαν στο συνάδελφο για παραμονή στην Αθήνα για τη θεωρητική εκπαίδευση της Ακαδημίας μόνο 2 μήνες). Δεν καλύπτονται τα έξοδα διαμονής, παρά μόνο πληρωνόμαστε ως δόκιμοι. Το ωράριο προβλέπεται στις 7 εκπαιδευτικές ώρες τη μέρα και θα δώσουμε εξετάσεις και στην Ακαδημία.
Θα ξέρουν περισσότερα μετά τα οριστικά, οπότε και θα αναρτώνται σχετικές πληροφορίες στο site της ΑΑΔΕ.
Επαναλαμβάνω ότι η κυρία με την οποία μίλησα δεν ήταν η αρμόδια για το θέμα, και μου μετέφερε τις πληροφορίες αυτές με επιφύλαξη.
Ίσως αν μπορέσει να μιλήσει κάποιος με τον συγκεκριμένο υπάλληλο που γνωρίζει περισσότερα για εμάς, να έχουμε πιο σίγουρες πληροφορίες.
Καλή συνέχεια σε όλους!

Μια χαρά! Το πολύ 9 μήνες Αθήνα δηλαδή με 700 ευρώ...και με καθυστέρηση 2-3 μηνών η πρώτη πληρωμή...


Μια χαρά δεν θα πει τίποτα... Ιδανικές καταστάσεις...
Επίσης, οι εξετάσεις και εντός της Ακαδημίας μόνο εμένα προβληματίζουν;! Έχει ακούσει κανείς άλλος κάτι γι’ αυτό;

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Τρί Μαρ 05, 2019 6:43 pm

Καλησπέρα!

Μίλησα με τη γνωστή μου που πέρασε με την 1γ/2008 και το θεωρεί απίθανο να μην καλύπτονται τα έξοδα διαμονής για τους μη Αθηναίους που έχουν περάσει επαρχία. Και το βλέπω λογικό, καθώς αν καποιος απο επαρχία περάσει στον τόπο του, ειναι πολύ δύσκολο να τον υποχρεώσουν να πληρώσει για εκπαίδευση, καθώς δεν επέλεξε θέση εκτός τόπου διαμονής. Βέβαια ας κρατάμε μικρό καλάθι, όμως ειναι πολύ πιθανόν να προβλεφθεί κάποιο κονδύλι σε κάποιες περιπτώσεις.

Η Ακαδημία αυτή τη στιγμή υπολειτουργεί. Δεκτό πτι θέλουν να την αναβαθμίσουν. Όμως εξετάσεις γιατί θα δώσουμε;;; Δεν τους πείσαμε με τις προηγούμενες;;; Χαχα! Και αν κάποιος δε γράψει καλά, τι θα γίνει; Θα τον ξαναπεράσουν εκπαίδευση;;; Ρωτάω γιατί όλα αυτά τα βλέπω τρελά!!! Εννοείται ότι είμαι υπέρ της σοβαρής εκπαίδευσης, όμως μην το ξεφτιλίσουμε κι όλας...

ΥΓ.: Εκτιμώ ότι δεν υπάρχουν πολιτικά βύσματα. Κανεις δε χάνει χρόνο και χρήμα για να δώσει ΑΣΕΠ όταν υπάρχουν ωραιότατες πολιτικές θέσεις με τα διπλά χρήματα...

vnomik
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 12, 2018 3:10 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό vnomik » Τρί Μαρ 05, 2019 8:35 pm

nom85 έγραψε:Μια χαρά δεν θα πει τίποτα... Ιδανικές καταστάσεις...
Επίσης, οι εξετάσεις και εντός της Ακαδημίας μόνο εμένα προβληματίζουν;! Έχει ακούσει κανείς άλλος κάτι γι’ αυτό;

Καλησπέρα! Οι εξετάσεις είναι το λιγότερο μπροστά σε όλα τα υπόλοιπα...
Αν δείτε τον κανονισμό της Ακαδημίας, γίνεται αναλυτική περιγραφή του προγράμματος σπουδών ανά κλάδο και ειδικότητα και αναφορά σε εξετάσεις για κάθε ενότητα. Θα είναι τυπικές όμως, δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχούμε (και γι' αυτό).

vnomik
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 12, 2018 3:10 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό vnomik » Τρί Μαρ 05, 2019 8:44 pm

Alexa18 έγραψε:Καλησπέρα και από μένα συνάδελφοι,

να ευχαριστήσω και εγώ τους συναδέλφους που επικοινώνησαν με την ΑΑΔΕ και την Ακαδημία και τις χρήσιμες πληροφορίες που μοιραστήκατε μαζί μας.
Να ρωτήσω όμως κάτι που δεν είναι ξεκάθαρο από αυτά που γράφετε. Στην ακαδημία θα μας πάρουν σε δύο δόσεις αλλά ο διορισμός πότε θα είναι; Κάποιοι θα διοριστούν δύο μήνες αργότερα; Το βρίσκω λίγο άδικο αυτό. Αν κάποιος κατάλαβε ας το μοιραστεί μαζί μας.

Ευχαριστώ και πάλι τους συναδέλφους για τις χρήσιμες πληροφορίες.
Να πω όσον αφορά την εκπαίδευση, στο site είχα διαβάσει ότι έχει ανώτατο όριο κάποιες ώρες εκπαίδευση αλλά δεν έλεγε για ελάχιστο όριο οπότε οι δύο μήνες είναι λογικό.

Συμφωνώ και εγώ ότι για την προσωπική διαφορά ότι θα πρέπει με το που διοριστούμε να κινήσουμε διαδικασίες όλοι μαζί και όχι ο καθένας ξεχωριστά.

Το ίδιο με εσάς έχω καταλάβει σε ό,τι αφορά τις δύο δόσεις. Δεν είναι περίεργο πάντως. Στην περιβόητη 1Κ για τα δικαστήρια (400+ θέσεις), τα ΦΕΚ διορισμών βγαίνουν σταδιακά για 70 κάθε φορά άτομα. Σε ό,τι αφορά εμάς, κατά την είσοδο στην Ακαδημία διοριζόμαστε σε προσωποπαγή θέση ώστε να πληρωνόμαστε ως δόκιμοι και λογικά μετά το πέρας της εκπαίδευσης θα γίνει η τοποθέτηση στις οργανικές (με νέο ΦΕΚ, ίσως). Δεν το ξέρω όμως, απλώς εικάζω, όταν έρθει η ώρα, θα το ψάξουμε...

econometrician
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:00 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό econometrician » Τρί Μαρ 05, 2019 9:26 pm

Μη λετε τετοια συνάδελφε γιατί εδώ μέσα απαγορεύεται να μεταφέρουμε πιστεύω και απόψεις σύμφωνα με μερικούς συναδελφους :) . Το θέμα της εκπαίδευσής μας νομίζω πως τώρα καθορίζεται γιατί βλέπω ότι μέσα σε λίγες μέρες πολύ συγκεκριμένες πληροφορίες, ενώ μεχρι προτινος ο καθε υπαλληλος έλεγε άλλα. Τελοσπαντων την αποφαση στο τελος δε θα την παρει μονη της η φτα αλλά η διοικηση της ανεξαρτητης αρχης όπως ορίζει ο νόμος. όσοι είναι από επαρχία μπορούν να πάρουν τηλεφωνα να πουν τα παραπονά τους και να πιέσουν. Υπάρχουν και οι γενικές γραμμές που βρίσκει εύκολα κάποιος στο ιντερνετ υπάρχει και το εσωτερικό τηλεφωνο που έχει αναφερθεί.
Ας δώσουμε και πάλι εξετασεις, αποδείξαμε εξαλλου οτι μπορουμε να ανταποκριθουμε στα δύσκολα. Ελπίζω βεβαια όλη αυτή η εκπαίδευση να μπει στο φακελο μας και να έχει αξία στις μετέπειτα αξιολογήσεις.
dancer έγραψε:Μίλησα με τη γνωστή μου που πέρασε με την 1γ/2008 και το θεωρεί απίθανο να μην καλύπτονται τα έξοδα διαμονής για τους μη Αθηναίους που έχουν περάσει επαρχία. Και το βλέπω λογικό, καθώς αν καποιος απο επαρχία περάσει στον τόπο του, ειναι πολύ δύσκολο να τον υποχρεώσουν να πληρώσει για εκπαίδευση, καθώς δεν επέλεξε θέση εκτός τόπου διαμονής. Βέβαια ας κρατάμε μικρό καλάθι, όμως ειναι πολύ πιθανόν να προβλεφθεί κάποιο κονδύλι σε κάποιες περιπτώσεις.

kate2019
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 21, 2019 3:53 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό kate2019 » Τρί Μαρ 05, 2019 10:08 pm

Το θεμα ειναι να μην καθυστερούμε με τα οριστικά και με το ΦΕΚ διορισμού ! οι πληροφορίες ειναι πως δεν θα αργήσουν .

polykari
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2018 12:21 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό polykari » Τετ Μαρ 06, 2019 12:36 am

ludwig έγραψε:
dancer έγραψε:
ludwig έγραψε:Καλησπέρα και πάλι!
Δεν ξέρουμε ακόμα τι θα γίνει, ούτε καν αν θα είμαστε ελεγκτές, μπορεί να καλύψουμε άλλες θέσεις, ότι ανάγκες έχει η κάθε ΔΟΥ, κι ούτε πιστεύω πως μπορείς να μπεις χωρίς εμπειρία κατευθείαν στον έλεγχο, μπορεί να καλύψουμε άλλα πόστα και να μπουν στον έλεγχο εμπειρότεροι και παλιοί. Ξαφνικά έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι εξαρτάται όλη η ΑΑΔΕ αποκλειστικά από εμάς να πάμε να πατάξουμε τη φοροδιαφυγή που μαστίζει την χώρα! Δεν νομίζω πως είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα και προσωπικά κρατάω μικρό καλάθι. Όσο για το ότι δεν σου δείχνουν οι παλιότεροι και μαθαίνεις μόνος σου, μου το έχουν πει ήδη τρία άτομα.
Απ' ότι έχεις πει ζεις στην Αθήνα και δήλωσες συνειδητά μόνο Αττική, οπότε είτε πας πρώτα στη θέση σου με το καλό, είτε στην Ακαδημία δεν έχεις θέμα. Εγώ συνειδητά δήλωσα όλη την Ελλάδα, γνωρίζοντας ότι θα αργήσω να πληρωθώ κι ότι θα φύγω από το σπίτι μου κι άρα θα πληρώνω και ενοίκιο. Μέχρι εδώ όλα καλά. Δεν μπορούν όμως να με στείλουν πρώτα στον τόπο διορισμού μου, να βρω σπίτι και μετά να αναγκαστώ να πληρώνω και δεύτερο ενοίκιο στην Αθήνα, γιατί δεν δέχεται κανείς ιδιοκτήτης να νοικιάζεις και να ξενοικιάζεις για 2-3 μήνες, εκτός αν πας σε airbnb που σημαίνει πως ούτε το παξιμάδι δεν σε σώζει! Καταλαβαίνεις τώρα γιατί μας συμφέρει να έρθουμε πρώτα στην Ακαδημία; Γιατί κανένας δεν υπολόγισε υπογράφοντας την αίτηση ότι θα αναγκαστεί να πληρώσει και 2ο ενοίκιο και φαντάζομαι πως είναι αρκετοί στην ίδια θέση.


Καλημέρα!

Γι αυτό ακριβώς και θεωρώ τραβηγμένο να μην καλύπτεται τίποτα. Τουλάχιστον αν έχεις Παρί Ιούνιο, Σεπτέμβριο θα έχεις πάρει αναδρομικά τους πρώτους 2-3 μισθούς και ανασαίνεις... Σκέψου όμως να έρθεις εδώ Οκτώβριο, που έχουν έρθει όλοι οι φοιτητές, οι αναπληρωτές κλπ... Μάλλον σε συμφέρει να δεις και για μέτριο ξενοδοχείο με το μήνα...! Σε κάθε περίπτωση μην τρελαίνεστε, μπορείτε απο δω να κανονισετε για συγκατοίκηση, να μειώσετε τα έξοδα. Και εννοείται ότι αν ειναι μόνο δυο μήνες τα βολευεις κάπως. Αν ειναι εννιά, το βλέπω λίγο δύσκολο κι εγώ για όσους δεν ειναι Αθηναιοι...

Και για να δώσω λίγο μια αισιόδοξη νότα, η γνωστή μου στο τελωνείο έχει πάει σε μια καλή υπηρεσία κι ειναι καλά. Χαλαρή δουλειά, ωραίο περιβάλλον κλπ... Ειναι και ο λόγος που έκανα τα παντα για να πάω κι εγώ, όταν στη δουλειά μου τρελαινομουν στην πίεση και στην ηλιθιότητα...


Καλημέρα και καλή βδομάδα!

Η συγκατοίκηση είναι όντως μια καλή λύση, χρειάζεται όμως να γίνει με ασφάλεια. Ευτυχώς όμως έχει βρεθεί ο τρόπος!!! ;)

Χαχαχαχα!!!! Σαν γκέτο ακούγεται

ludwig
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 3:35 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό ludwig » Τετ Μαρ 06, 2019 9:23 am

polykari έγραψε:
ludwig έγραψε:
dancer έγραψε:
Καλημέρα!

Γι αυτό ακριβώς και θεωρώ τραβηγμένο να μην καλύπτεται τίποτα. Τουλάχιστον αν έχεις Παρί Ιούνιο, Σεπτέμβριο θα έχεις πάρει αναδρομικά τους πρώτους 2-3 μισθούς και ανασαίνεις... Σκέψου όμως να έρθεις εδώ Οκτώβριο, που έχουν έρθει όλοι οι φοιτητές, οι αναπληρωτές κλπ... Μάλλον σε συμφέρει να δεις και για μέτριο ξενοδοχείο με το μήνα...! Σε κάθε περίπτωση μην τρελαίνεστε, μπορείτε απο δω να κανονισετε για συγκατοίκηση, να μειώσετε τα έξοδα. Και εννοείται ότι αν ειναι μόνο δυο μήνες τα βολευεις κάπως. Αν ειναι εννιά, το βλέπω λίγο δύσκολο κι εγώ για όσους δεν ειναι Αθηναιοι...

Και για να δώσω λίγο μια αισιόδοξη νότα, η γνωστή μου στο τελωνείο έχει πάει σε μια καλή υπηρεσία κι ειναι καλά. Χαλαρή δουλειά, ωραίο περιβάλλον κλπ... Ειναι και ο λόγος που έκανα τα παντα για να πάω κι εγώ, όταν στη δουλειά μου τρελαινομουν στην πίεση και στην ηλιθιότητα...


Καλημέρα και καλή βδομάδα!

Η συγκατοίκηση είναι όντως μια καλή λύση, χρειάζεται όμως να γίνει με ασφάλεια. Ευτυχώς όμως έχει βρεθεί ο τρόπος!!! ;)

Χαχαχαχα!!!! Σαν γκέτο ακούγεται


Χαχαχαχα ναι μοιάζει με γκέτο! Καθαρά όμως για λόγους ασφαλείας όπως προείπα ;)

MarinaGrk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Μαρ 04, 2019 3:19 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό MarinaGrk » Τετ Μαρ 06, 2019 12:36 pm

polykari έγραψε:
ludwig έγραψε:
dancer έγραψε:
Καλημέρα!

Γι αυτό ακριβώς και θεωρώ τραβηγμένο να μην καλύπτεται τίποτα. Τουλάχιστον αν έχεις Παρί Ιούνιο, Σεπτέμβριο θα έχεις πάρει αναδρομικά τους πρώτους 2-3 μισθούς και ανασαίνεις... Σκέψου όμως να έρθεις εδώ Οκτώβριο, που έχουν έρθει όλοι οι φοιτητές, οι αναπληρωτές κλπ... Μάλλον σε συμφέρει να δεις και για μέτριο ξενοδοχείο με το μήνα...! Σε κάθε περίπτωση μην τρελαίνεστε, μπορείτε απο δω να κανονισετε για συγκατοίκηση, να μειώσετε τα έξοδα. Και εννοείται ότι αν ειναι μόνο δυο μήνες τα βολευεις κάπως. Αν ειναι εννιά, το βλέπω λίγο δύσκολο κι εγώ για όσους δεν ειναι Αθηναιοι...

Και για να δώσω λίγο μια αισιόδοξη νότα, η γνωστή μου στο τελωνείο έχει πάει σε μια καλή υπηρεσία κι ειναι καλά. Χαλαρή δουλειά, ωραίο περιβάλλον κλπ... Ειναι και ο λόγος που έκανα τα παντα για να πάω κι εγώ, όταν στη δουλειά μου τρελαινομουν στην πίεση και στην ηλιθιότητα...


Καλημέρα και καλή βδομάδα!

Η συγκατοίκηση είναι όντως μια καλή λύση, χρειάζεται όμως να γίνει με ασφάλεια. Ευτυχώς όμως έχει βρεθεί ο τρόπος!!! ;)

Χαχαχαχα!!!! Σαν γκέτο ακούγεται

Αν θέλει κάποιος πάντα βρίσκει τον τρόπο, άλλωστε για καθετί υπάρχει η σωστή στιγμή. Προσωπικά θέλω πολύ να σας γνωρίσω όλους, και πιο πολύ ανθρώπους σαν τη Dancer που έχουν πει τα σώψυχά τους μέσα στο φόρουμ. Dancer μπορείς να καταλάβεις ποια είμαι, κάτι είχες πει για χορό και μπαλαρίνα σε προηγούμενο ποστ σου αλλά δεν το θυμάμαι τόσο καλά. Εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά για όλους μας και να τα πούμε από κοντά το συντομότερο!

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Τετ Μαρ 06, 2019 5:54 pm

MarinaGrk έγραψε:
polykari έγραψε:
ludwig έγραψε:
Καλημέρα και καλή βδομάδα!

Η συγκατοίκηση είναι όντως μια καλή λύση, χρειάζεται όμως να γίνει με ασφάλεια. Ευτυχώς όμως έχει βρεθεί ο τρόπος!!! ;)

Χαχαχαχα!!!! Σαν γκέτο ακούγεται

Αν θέλει κάποιος πάντα βρίσκει τον τρόπο, άλλωστε για καθετί υπάρχει η σωστή στιγμή. Προσωπικά θέλω πολύ να σας γνωρίσω όλους, και πιο πολύ ανθρώπους σαν τη Dancer που έχουν πει τα σώψυχά τους μέσα στο φόρουμ. Dancer μπορείς να καταλάβεις ποια είμαι, κάτι είχες πει για χορό και μπαλαρίνα σε προηγούμενο ποστ σου αλλά δεν το θυμάμαι τόσο καλά. Εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά για όλους μας και να τα πούμε από κοντά το συντομότερο!


Καλησπέρα!

Η Ακαδημία ειναι μια πολύ καλή ευκαιρία να γνωριστούμε καλύτερα

Μαρίνα μάλλον εσυ μπορεις να με εντοπίσεις εύκολα λόγω των στοιχείων που έχω δώσει...

Σίγουρα εδώ είμαστε άνθρωποι με παρόμοια προσόντα, παρόμοιες αγωνίες κλπ... Σε κάθε περίπτωση πρέπει να νοιωθουμε ευτυχισμένοι που είμαστε στη φάση να συζητάμε για χρόνους και για χρήματα και τίποτα δεν πρέπει να επισκιάζει τη χαρά...

evatez
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 03, 2019 8:46 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό evatez » Τετ Μαρ 06, 2019 9:18 pm

Καλησπέρα συνάδελφοι και συγχαρητήρια σε όλους μας!! Πρόσφατα ανακάλυψα την ομάδα που έχετε δημιουργήσει για να μοιραζόμαστε πληροφορίες εμείς της1Γ/2017. Έχω επικοινωνήσει κι εγώ με Ασεπ, κεντρικά της ΑΑΔΕ και Ακαδημία. Οι ίδιες απαντήσεις με όσα ήδη έχετε αναφέρει. Αποτελέσματα μέχρι το Πάσχα, ίσως και λίγο νωρίτερα και πρόσληψη 3-4 μήνες μετά. Εκπαίδευση σε 2 γκρουπ από Σεπτέμβρη που υπολογίζουν ότι η Ακαδημία θα είναι έτοιμη. Για όλα τα υπόλοιπα νομίζω ότι δεν ξέρουν ούτε και οι ίδιοι ακόμα και αναφέρομαι στο αν θα πάμε στις υπηρεσίες πριν την εκπαίδευση ή αν θα υπάρξει μέριμνα για την διαμονή μας στην Αθήνα. Προς το παρόν το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε τα οριστικά αποτελέσματα και να ελπίζουμε να βγουν το συντομότερο δυνατό. Όλα τα άλλα θα μπούνε σε σειρά μετά .Υπομονή και αισιοδοξία θέλει!! Όλα θα πάνε καλά!!

MarinaGrk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Μαρ 04, 2019 3:19 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό MarinaGrk » Τετ Μαρ 06, 2019 9:57 pm

dancer έγραψε:
Μάλλον σε συμφέρει να δεις και για μέτριο ξενοδοχείο με το μήνα...! Σε κάθε περίπτωση μην τρελαίνεστε, μπορείτε απο δω να κανονισετε για συγκατοίκηση, να μειώσετε τα έξοδα. Και εννοείται ότι αν ειναι μόνο δυο μήνες τα βολευεις κάπως. Αν ειναι εννιά, το βλέπω λίγο δύσκολο κι εγώ για όσους δεν ειναι Αθηναιοι...


Dancer πώς προτείνεις μέσα από το φόρουμ να κανονίσουμε συγκατοίκηση; Με ενδιαφέρει πολύ αυτή η προοπτική αλλά μέσα από το φόρουμ δεν επιτρέπεται η ανταλλαγή e-mail, τηλεφώνων, ονομάτων και άλλων προσωπικών δεδομένων. Το θέμα της συγκατοίκησης ακόμα και για 2 με 3 μήνες μέσω airbnb δεν είναι απλή υπόθεση με ανθρώπους που δεν γνωρίζεις.

Santo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 26, 2018 5:44 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Santo » Πέμ Μαρ 07, 2019 12:07 pm

evatez έγραψε:Καλησπέρα συνάδελφοι και συγχαρητήρια σε όλους μας!! Πρόσφατα ανακάλυψα την ομάδα που έχετε δημιουργήσει για να μοιραζόμαστε πληροφορίες εμείς της1Γ/2017. Έχω επικοινωνήσει κι εγώ με Ασεπ, κεντρικά της ΑΑΔΕ και Ακαδημία. Οι ίδιες απαντήσεις με όσα ήδη έχετε αναφέρει. Αποτελέσματα μέχρι το Πάσχα, ίσως και λίγο νωρίτερα και πρόσληψη 3-4 μήνες μετά. Εκπαίδευση σε 2 γκρουπ από Σεπτέμβρη που υπολογίζουν ότι η Ακαδημία θα είναι έτοιμη. Για όλα τα υπόλοιπα νομίζω ότι δεν ξέρουν ούτε και οι ίδιοι ακόμα και αναφέρομαι στο αν θα πάμε στις υπηρεσίες πριν την εκπαίδευση ή αν θα υπάρξει μέριμνα για την διαμονή μας στην Αθήνα. Προς το παρόν το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε τα οριστικά αποτελέσματα και να ελπίζουμε να βγουν το συντομότερο δυνατό. Όλα τα άλλα θα μπούνε σε σειρά μετά .Υπομονή και αισιοδοξία θέλει!! Όλα θα πάνε καλά!!


Καλημέρα! Υπομονή και αισιοδοξία θέλει σωστά! Επίσης ψυχραιμία χαχαχα!
Από άποψη χρονοδιαγράμματος θα ήθελα μία επιπλέον βοήθεια. Μόνο σε εμένα δεν βγαίνουν οι χρόνοι? Θα βγουν τα οριστικά Απρίλιο, θα διοριστούμε 3-4 μήνες μετά δηλαδή Ιούλιο ή Αύγουστο, αλλά θα αρχίσουμε Σεπτέμβρη ή Νοέβριο? Δηλαδή θα γίνει πρόσληψη π.χ. Ιούλιο και θα αρχίσουμε Σεπτέμβριο? Το κενό αυτό, των 2 μηνών, τι θα κάνουμε? Θα είμαστε νεοπροσλαμβανόμενοι και στα σπίτια μας? Ακόμη και στο σενάριο όπου η πρόσληψη θα γίνει Αύγουστο, εάν μας καλέσουν για εκπαίδευση Νοέμβριο, θα πληρωνόμαστε 3 μήνες χωρίς να παρέχουμε καμία υπηρεσία? Με έχει βασανίσει αρκετά ομολογώ αυτό. Έπειτα σκέφτηκα ότι ίσως γίνει πρόσληψη του πρώτου γκρουπ τον Αύγουστο και αρχίσουν εκπαίδευση Σεπτέμβριο. Έτσι είναι πιο λογικό και είμαστε οκ ως εκεί. Όμως σε αυτό το σενάριο το δεύτερο γκρουπ θα πρέπει να προσληφθεί Οκτώβριο για να αρχίσει εκπαίδευση Νοέμβριο. Δηλαδή τον μήνα τον εκλογών (????) και αφού αυτό δεν γίνεται, το δεύτερο γκρουπ θα περιμένει έως τον Δεκέμβριο για την πρόσληψη και Ιανουάριου 2020 για την εκπαίδευση? Τότε θα έχουμε διαφορά πρόσληψης μεταξύ μας 4 μήνες! Όπως και να το υπολογίσω κάτι μου βγαίνει λάθος...


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες