Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
stav87
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2017 5:07 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό stav87 » Τετ Ιαν 16, 2019 4:39 pm

Αν ισχύουν τα όσα γράφονται για 180-200+ περίπου ενστάσεις οι 2 μήνες μου φαίνονται πολλοί (200 ενστάσεις/50 μέρες = 4 ενστασεις/ημέρα), κυρίως αν ισχύει η πληροφορία ότι οι περισσότερες έχουν να κάνουν με τα θέματα των εξετάσεων όπου φαντάζομαι το ΑΣΕΠ θα κάνει απλή αντιγραφή-επικόλληση ένα συγκεκριμένο κείμενο για όλες αυτές.... :roll:

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Τετ Ιαν 16, 2019 10:59 pm

stav87 έγραψε:Αν ισχύουν τα όσα γράφονται για 180-200+ περίπου ενστάσεις οι 2 μήνες μου φαίνονται πολλοί (200 ενστάσεις/50 μέρες = 4 ενστασεις/ημέρα), κυρίως αν ισχύει η πληροφορία ότι οι περισσότερες έχουν να κάνουν με τα θέματα των εξετάσεων όπου φαντάζομαι το ΑΣΕΠ θα κάνει απλή αντιγραφή-επικόλληση ένα συγκεκριμένο κείμενο για όλες αυτές.... :roll:


Κι εμενα υπερβολικός χρόνος μου φαίνεται, όμως μην ξεχνάς ότι ειναι Δημόσιο... Δε θα ασχολούνται κάθε μερα μ αυτό... Φαντάζομαι ότι αν ειναι να τις εξετάζει επιτροπή, θα συστήνεται ανα φάσεις και θα συνεδριάζει 1-2 φορές το μήνα... Γιατί αλλιώς σε 20 μέρες έπρεπε να είχαν βγει... Αλλα ειναι δημόσιο και δε σκοτώνονται για την κάθε διαδικασία...

Παρ´ολα αυτά, οι 4 μήνες μου φαίνονται υπερβολικοί!!! Ελπίζω ότι μας τα λένε αυτά για να μην τους πρηζουμε...

Tomcat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 21, 2018 2:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Tomcat » Δευ Ιαν 21, 2019 9:51 pm

Τελικά τώρα τί εξετάζουν ρε παιδιά, μόνο τις ενστάσεις; Με την εγκυρότητα, γνησιότητα, συνάφεια των δικαιολογητικών έχουμε τελειώσει;

Paok2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 02, 2018 10:52 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Paok2018 » Τρί Ιαν 22, 2019 10:48 am

Tomcat έγραψε:Τελικά τώρα τί εξετάζουν ρε παιδιά, μόνο τις ενστάσεις; Με την εγκυρότητα, γνησιότητα, συνάφεια των δικαιολογητικών έχουμε τελειώσει;


Βάση της ανακοίνωσης που υπήρχε στα προχωρινά στο site στο ΑΣΕΠ

"Διευκρινίζεται ότι ελέγχθηκαν τα υποβληθέντα δικαιολογητικά των υποψηφίων που προηγούνταν στον πίνακα κατάταξης, με βάση τα στοιχεία που οι ίδιοι δήλωσαν, μέχρι την κάλυψη του αριθμού των προκηρυχθεισών θέσεων. Επιπροσθέτως, ελέγχθηκαν τα δικαιολογητικά ικανού αριθμού υποψηφίων για ενδεχόμενη αντικατάσταση/αναπλήρωση διοριστέων. Οι λοιποί υποψήφιοι εμφανίζονται στους πίνακες με βάση τα δηλωθέντα, μέσω των ηλεκτρονικών τους αιτήσεων, στοιχεία."

Θα πρέπει να έχουν ελεχθεί τα δικαιολογητικά που στείλαμε για να βγουν τα προσωρινά. Τώρα εξετάζουν ενστάσεις και αν δεν κάνω λάθος η ΑΑΔΕ θα ελέγξει την γνησιότητα των δικαιολογητικών μας.
Ελπίζω να προχωρήσει γρήγορα ο έλεγχος των ενστασεων!! :D :D

nlow
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Ιαν 23, 2019 9:17 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό nlow » Πέμ Ιαν 24, 2019 2:58 pm

Καλησπέρα συνάδελφοι,
Ήθελα να σας ρωτήσω εάν μπορείτε να αναφέρετε το τηλέφωνο στο οποίο επικοινωνήσατε και σας έδωσαν πληροφορίες σχετικά με το σημείο που βρίσκεται ο έλεγχος των ενστάσεων. Σας ρωτάω γιατί εμένα μου ανέφεραν κατηγορηματικά ότι ο έλεγχος δεν έχει ξεκινήσει ακόμα καθώς υπάρχουν εκκρεμότητες με άλλους διαγωνισμούς.

Giorgos79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 23, 2018 5:52 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Giorgos79 » Παρ Ιαν 25, 2019 2:34 pm

Από όλα όσα αντικρουόμενα ακούω το μόνο λογικό συμπέρασμα που προκύπτει είναι ότι θα περιμένουμε αρκετά. Ίσως μια καλη ιδέα θα ήταν να καλέσει και κάποιος δημοσιογράφος από τον diorismo μήπως και του πουν κάτι πιο σίγουρο.

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Παρ Ιαν 25, 2019 4:02 pm

nlow έγραψε:Καλησπέρα συνάδελφοι,
Ήθελα να σας ρωτήσω εάν μπορείτε να αναφέρετε το τηλέφωνο στο οποίο επικοινωνήσατε και σας έδωσαν πληροφορίες σχετικά με το σημείο που βρίσκεται ο έλεγχος των ενστάσεων. Σας ρωτάω γιατί εμένα μου ανέφεραν κατηγορηματικά ότι ο έλεγχος δεν έχει ξεκινήσει ακόμα καθώς υπάρχουν εκκρεμότητες με άλλους διαγωνισμούς.


Καλησπέρα!

Εσένα ποτε και σε ποιο τηλέφωνο στο είπαν αυτό;

Να σημειωθεί ότι την ίδια μερα που εμενα μου είπαν ότι δεν έχουν ξεκινησει τις ενστάσεις «γιατί έχουν άλλες δουλειες»και θα βγουν λίγο πριν το Πάσχα , στην Αριελ είπαν ότι θα φάει πρώτα κοκορέτσι και μετά θα δει οριστικά !!!

Προσωπική μου εκτίμηση ειναι ότι μας δουλεύουν, καθώς στον καθένα λένε και κάτι άλλο... Και ουτε και έχει λογική να ξεκινήσουν τις ενστάσεις ενα μήνα μετά, όταν η ΑΑΔΕ πιέζει... Πιστεύω ότι μας δίνουν ψεύτικους μάξιμουμ χρόνους για να μην τους πρηζουμε κάθε μερα... Γιατί ναι μεν υπάρχει το βαρίδι της 3Κ, όμως όπως βλέπετε αυτό δεν ανακόπτει τα υπόλοιπα αποτελέσματα.

Μόνο να κάνουμε το σταυρο μας να τελειώνουμε , μη χάσουμε κανα πεντάμηνο με τις κοινοβουλευτικές εκλογές!!!

Ichabod
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2018 12:49 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Ichabod » Παρ Ιαν 25, 2019 4:39 pm

Στο 2131319443 και στο 2131319412 έπαιρνα τηλ. Στο 412 νομιζω μου απάντησε
nlow έγραψε:Καλησπέρα συνάδελφοι,
Ήθελα να σας ρωτήσω εάν μπορείτε να αναφέρετε το τηλέφωνο στο οποίο επικοινωνήσατε και σας έδωσαν πληροφορίες σχετικά με το σημείο που βρίσκεται ο έλεγχος των ενστάσεων. Σας ρωτάω γιατί εμένα μου ανέφεραν κατηγορηματικά ότι ο έλεγχος δεν έχει ξεκινήσει ακόμα καθώς υπάρχουν εκκρεμότητες με άλλους διαγωνισμούς.

nlow
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Ιαν 23, 2019 9:17 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό nlow » Παρ Ιαν 25, 2019 7:49 pm

Δεν γνωρίζω ακριβώς με ποιον μίλησα γιατί με συνέδεσαν με εσωτερικές γραμμές 2-3 φορές καθώς κανείς από αυτούς δεν γνώριζε για τον συγκεκριμένο διαγωνισμό. Αυτό έγινε την Τετάρτη το πρωί. Δεν σας ανέφερα ακριβώς τι μου είπε ο συγκεκριμένος υπάλληλος γιατί μου φάνηκε ότι δεν είχε και εκείνος ιδέα καθώς σκεφτόταν αρκετά όταν του έθετα ερωτήσεις. Επίσης φαινόταν να έρχεται σε αντιφάσεις. Για παράδειγμα στην ερώτησή μου εάν πριν το πάσχα υπάρχει περίπτωση να έχουμε ξεκινήσει εργασία οι επιτυχόντες μου απάντησε κατηγορηματικά αρνητικά εν συνεχεία τον ρώτησα εάν πιστεύει ότι υπάρχει πιθανότητα και σε ένα μήνα να ολοκληρωθεί ο έλεγχος των ενστάσεων μου απάντησε καταφατικά ότι όλα είναι πιθανά.... Τι να πω. Απλά μου είπε ότι τέλη Φεβρουαρίου και αν θα ξεκινήσει ο έλεγχος στην καλύτερη, και ότι θεωρεί ότι ο αριθμός των εντάσεων είναι μεγάλος (τώρα γιατί το είπε δεν ξέρω, μπορεί να μην είχε και ιδέα ότι είναι περίπου 200...).

econometrician
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:00 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό econometrician » Κυρ Ιαν 27, 2019 7:15 pm

Σε σημερινό άρθρο αναφέρεται ότι γίνεται προσπάθεια να βγουν τα οριστικά μέχρι το Φεβρουάριο.

polykari
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2018 12:21 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό polykari » Δευ Ιαν 28, 2019 8:27 am

econometrician έγραψε:Σε σημερινό άρθρο αναφέρεται ότι γίνεται προσπάθεια να βγουν τα οριστικά μέχρι το Φεβρουάριο.

Σε ευχαριστούμε για την πληροφόρηση!! Δεν τη βρίσκω πουθενά τη δημοσίευση. Μπορείς να μας βοηθήσεις να την δούμε;;

ARIEL
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Δευ Απρ 27, 2009 9:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό ARIEL » Δευ Ιαν 28, 2019 9:54 am

polykari έγραψε:
econometrician έγραψε:Σε σημερινό άρθρο αναφέρεται ότι γίνεται προσπάθεια να βγουν τα οριστικά μέχρι το Φεβρουάριο.

Σε ευχαριστούμε για την πληροφόρηση!! Δεν τη βρίσκω πουθενά τη δημοσίευση. Μπορείς να μας βοηθήσεις να την δούμε;;


Συνάδελφοι , ούσα πολύ απελπισμένη μετά τις εξετάσεις μας , λίγες μέρες μετά από την 7η Ιουλίου έκανα ένσταση στην 15κ όπου (ορθώς) δεν μου μέτρησαν την προυπηρεσία γιατί δεν ήταν συναφής.Τέλος της προηγούμενης εβδομάδας μου ήρθε το πρακτικό.
Παραθέτω τα εξής στοιχεία.
Για 305 θέσεις έγιναν 360 ενστάσεις. Την δικιά μου ένσταση την εξέτασαν σε μια συνεδρίαση μαζί με άλλες 121 ενστάσεις. Η συνεδρίαση έγινε 14 Δεκεμβρίου και τα οριστικά βγήκαν στις 21 Δεκέμβρη. Υποθέτω ότι χρειάστηκε αρκετή δουλειά για να εισηγηθούν τόσες πολλές ενστάσεις , αλλά το ότι σε μια εβδομάδα μετά την συνεδρίαση βγήκαν αποτελέσματα νομίζω είναι πολύ θετικό. Με αυτά τα δεδομένα έχω αρχίσει να πιστεύω ότι μπορεί και να δούμε αποτελέσματα νωρίτερα από ότι πιστεύαμε.

Paok2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 02, 2018 10:52 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Paok2018 » Δευ Ιαν 28, 2019 11:50 am

polykari έγραψε:
econometrician έγραψε:Σε σημερινό άρθρο αναφέρεται ότι γίνεται προσπάθεια να βγουν τα οριστικά μέχρι το Φεβρουάριο.

Σε ευχαριστούμε για την πληροφόρηση!! Δεν τη βρίσκω πουθενά τη δημοσίευση. Μπορείς να μας βοηθήσεις να την δούμε;;


Δημοσιεύτηκε χθες 27/1 σε σελίδα που γράφει για τους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ. Είναι ένα άρθρο που περιγράφει το πλάνο ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων διαγωνισμών που εκκρεμούν και για την 1Γ/2017 γράφει

" Προσπάθεια για έκδοση, εντός του Φεβρουαρίου, των οριστικών αποτελεσμάτων του γραπτού διαγωνισμού 1Γ/2017 (ΑΑΔΕ) "

Μακάρι να βγουν όσο άμεσα γράφει αλλά μου φαίνεται υπερβολικά αισιόδοξο!

stathkon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Σεπ 21, 2018 12:31 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό stathkon » Δευ Ιαν 28, 2019 5:56 pm

Καλησπέρα σε όλους σας!

Αυτό που μπορώ να εισφερω είναι ότι επανειλημμένως ο Υπουργός ζητάει άμεση έκδοση των οριστικών για τους Δήμους και χθες βράδυ σε δελτίο ειδήσεων είδα σχετικώς ότι η έκδοση των αποτελεσμάτων της 3κ θα γίνει περί τα τέλη Φεβρουαρίου...
Τώρα αν για εμας επεται η εξέταση των ενστάσεων, τότε οι αρχικές προβλέψεις των υπαλλήλων για έκδοση πριν το Πάσχα μάλλον επιβεβαιώνονται.

Υπομονή-Θα δουλεύουμε μια ζωή... Λίγη υπομονή ακόμα!

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Δευ Ιαν 28, 2019 11:19 pm

Paok2018 έγραψε:
polykari έγραψε:
econometrician έγραψε:Σε σημερινό άρθρο αναφέρεται ότι γίνεται προσπάθεια να βγουν τα οριστικά μέχρι το Φεβρουάριο.

Σε ευχαριστούμε για την πληροφόρηση!! Δεν τη βρίσκω πουθενά τη δημοσίευση. Μπορείς να μας βοηθήσεις να την δούμε;;


Δημοσιεύτηκε χθες 27/1 σε σελίδα που γράφει για τους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ. Είναι ένα άρθρο που περιγράφει το πλάνο ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων διαγωνισμών που εκκρεμούν και για την 1Γ/2017 γράφει

" Προσπάθεια για έκδοση, εντός του Φεβρουαρίου, των οριστικών αποτελεσμάτων του γραπτού διαγωνισμού 1Γ/2017 (ΑΑΔΕ) "

Μακάρι να βγουν όσο άμεσα γράφει αλλά μου φαίνεται υπερβολικά αισιόδοξο!


Καλησπέρα!

Αυτή ειναι η απάντηση που έλαβα σήμερα

«Καλησπέρα, η 1Γ/2017 βρίσκετε στο στάδιο των ενστάσεων. Δυστυχώς δεν γνωρίζουμε πότε περίπου θα εκδοθούν τα οριστικά αποτελέσματα. Μόλις έχουμε κάποιο νεότερο θα αναρτήσουμε και σχετικό άρθρο».

Οποιος θελει ας τους ενοχλήσει, μπας και ασχοληθούν και λίγο μαζί μας...


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες