Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
kat16
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2018 10:53 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό kat16 » Σάβ Σεπ 15, 2018 12:12 pm

nonabella έγραψε:
Elenia έγραψε:Ξέρει κάποιος συνάδελφος πόσες θέσεις από το σύνολο των 548 θέσεων θα καλυφθούν από νομικούς?Γενικές και Ειδικές κατηγορίες


ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ 297 θέσεις
ΠΕ ΤΕΛΩΝΙΑΚΩΝ 75 θέσεις
Σύνολο: 372 θέσεις

ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ (με πτυχίο Νομικής) 110 θέσεις
ΠΕ ΤΕΛΩΝΙΑΚΩΝ (με πτυχίο Νομικής) 44 θέσεις
Σύνολο: 154 θέσεις

ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ (με πτυχίο Στατιστικής) 11 θέσεις
ΠΕ ΤΕΛΩΝΙΑΚΩΝ(με πτυχίο Στατιστικής) 11 θέσεις
Σύνολο: 22 θέσεις



Αγαπητές και αγαπητοί συνάδελφοι, σε σχέση με τον αριθμό των θέσεων ανά κατηγορία, θα ήθελα να παρατηρήσω το εξής: ανέτρεξα στην Προκήρυξη και στον Πίνακα Θέσεων Προκήρυξης όπως υπάρχουν στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ και μέτρησα τις θέσεις ανά κατηγορία (συνολικές θέσεις: γενικές + ειδικές). Δεν κατέληξα στους αριθμούς που αναφέρονται παραπάνω (με εξαίρεση την κατηγορία των πτυχιούχων στατιστικής για τους οποίους οι συνολικές θέσεις είναι 22), αλλά σε διαφορετική κατανομή των 548 θέσεων και δη μεταξύ νομικών και οικονομολόγων, ως εξής:

ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ (με Διοικητικά-Οικονομικά πτυχία) 294 θέσεις
ΠΕ ΤΕΛΩΝΙΑΚΩΝ (με Διοικητικά-Οικονομικά πτυχία) 74 θέσεις
Σύνολο: 368 θέσεις

ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ (με πτυχίο Νομικής) 113 θέσεις
ΠΕ ΤΕΛΩΝΙΑΚΩΝ (με πτυχίο Νομικής) 45 θέσεις
Σύνολο: 158 θέσεις


ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ (με πτυχίο Στατιστικής) 11 θέσεις
ΠΕ ΤΕΛΩΝΙΑΚΩΝ(με πτυχίο Στατιστικής) 11 θέσεις
Σύνολο: 22 θέσεις

Επειδή μου έκανε εντύπωση τις μέτρησα αρκετές φορές, αλλά και πάλι έβγαλα την ανωτέρω διαφορά. Η τροποποίηση της προκήρυξης 1Γ/2017 αφορά μόνο την ύλη του μαθήματος των οικονομολόγων, δεν αναφέρει κάτι για την κατανομή των θέσεων, συνεπώς η πηγή πληροφόρησης σχετικά με τον αριθμό και την κατανομή των θέσεων παραμένει το κείμενο της αρχικής προκήρυξης. Εσείς από πού αντλήσατε την πληροφορία για την κατανομή θέσεων που αναφέρετε; Από σχετική ανακοίνωση/έγγραφο του ΑΣΕΠ ή από κάποιο επίσημο φορέα; Μπορεί κάποιος συνάδελφος να κάνει μια μέτρηση-επαλήθευση παρακαλώ; Ίσως να έχω κάνει λάθος εγώ, αλλά ας το επαληθεύσουμε σε κάθε περίπτωση. Διότι εάν υπάρχει διαφορά μεταξύ επίσημων εγγράφων θα πρέπει να το δούμε περαιτέρω...

varv
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 13, 2018 11:31 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό varv » Σάβ Σεπ 15, 2018 12:35 pm

kat16 έγραψε:
nonabella έγραψε:
Elenia έγραψε:Ξέρει κάποιος συνάδελφος πόσες θέσεις από το σύνολο των 548 θέσεων θα καλυφθούν από νομικούς?Γενικές και Ειδικές κατηγορίες


ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ 297 θέσεις
ΠΕ ΤΕΛΩΝΙΑΚΩΝ 75 θέσεις
Σύνολο: 372 θέσεις

ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ (με πτυχίο Νομικής) 110 θέσεις
ΠΕ ΤΕΛΩΝΙΑΚΩΝ (με πτυχίο Νομικής) 44 θέσεις
Σύνολο: 154 θέσεις

ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ (με πτυχίο Στατιστικής) 11 θέσεις
ΠΕ ΤΕΛΩΝΙΑΚΩΝ(με πτυχίο Στατιστικής) 11 θέσεις
Σύνολο: 22 θέσεις



Αγαπητές και αγαπητοί συνάδελφοι, σε σχέση με τον αριθμό των θέσεων ανά κατηγορία, θα ήθελα να παρατηρήσω το εξής: ανέτρεξα στην Προκήρυξη και στον Πίνακα Θέσεων Προκήρυξης όπως υπάρχουν στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ και μέτρησα τις θέσεις ανά κατηγορία (συνολικές θέσεις: γενικές + ειδικές). Δεν κατέληξα στους αριθμούς που αναφέρονται παραπάνω (με εξαίρεση την κατηγορία των πτυχιούχων στατιστικής για τους οποίους οι συνολικές θέσεις είναι 22), αλλά σε διαφορετική κατανομή των 548 θέσεων και δη μεταξύ νομικών και οικονομολόγων, ως εξής:

ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ (με Διοικητικά-Οικονομικά πτυχία) 294 θέσεις
ΠΕ ΤΕΛΩΝΙΑΚΩΝ (με Διοικητικά-Οικονομικά πτυχία) 74 θέσεις
Σύνολο: 368 θέσεις

ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ (με πτυχίο Νομικής) 113 θέσεις
ΠΕ ΤΕΛΩΝΙΑΚΩΝ (με πτυχίο Νομικής) 45 θέσεις
Σύνολο: 158 θέσεις


ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ (με πτυχίο Στατιστικής) 11 θέσεις
ΠΕ ΤΕΛΩΝΙΑΚΩΝ(με πτυχίο Στατιστικής) 11 θέσεις
Σύνολο: 22 θέσεις

Επειδή μου έκανε εντύπωση τις μέτρησα αρκετές φορές, αλλά και πάλι έβγαλα την ανωτέρω διαφορά. Η τροποποίηση της προκήρυξης 1Γ/2017 αφορά μόνο την ύλη του μαθήματος των οικονομολόγων, δεν αναφέρει κάτι για την κατανομή των θέσεων, συνεπώς η πηγή πληροφόρησης σχετικά με τον αριθμό και την κατανομή των θέσεων παραμένει το κείμενο της αρχικής προκήρυξης. Εσείς από πού αντλήσατε την πληροφορία για την κατανομή θέσεων που αναφέρετε; Από σχετική ανακοίνωση/έγγραφο του ΑΣΕΠ ή από κάποιο επίσημο φορέα; Μπορεί κάποιος συνάδελφος να κάνει μια μέτρηση-επαλήθευση παρακαλώ; Ίσως να έχω κάνει λάθος εγώ, αλλά ας το επαληθεύσουμε σε κάθε περίπτωση. Διότι εάν υπάρχει διαφορά μεταξύ επίσημων εγγράφων θα πρέπει να το δούμε περαιτέρω...


Και εγω τις θεσεις των νομικων 158 τις μετρησα και μου εκαναν εντυπωση τα νουμερα που αναφερθηκαν!

stav87
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2017 5:07 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό stav87 » Σάβ Σεπ 15, 2018 2:42 pm

Μιας και εχουν περασει πανω απο 20 μερες απο την ανακοινωση των βαθμολογιων και αφου πλεον δεν εχουμε εξαντλησει τις βαθμολογιες των φιλων και γνωστων μας, καθως επισης και στο φορουν πλεον δεν υπαρχουν ατομα πλεον που να αναφερουν την βαθμολογια τους, θα ηθελα να κανω ενα σχολιο σχετικα με τους επιτυχοντες (<60%).... στο φορουμ ειμαστε περιπου 45 ατομα οικονομολογοι με βαθμολογια πανω απο τη βαση και αλλα 15 περιπου ατομα απο τον ευρυτερο κυκλο μου (φιλοι-γνωστοι) απο διαφορες περιοχες της Ελλαδος.... συνολικα 60 ατομα, δλδ μονο το 1/6 των θεσεων.... πιστευω πραγματικα οτι πλεον πρεπει να μας αρχισει να μας απασχολει η πολη τοποθετησης μας!!!!! :D :D :D :D :D :D

nonabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Δευ Αύγ 27, 2018 2:37 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό nonabella » Σάβ Σεπ 15, 2018 3:39 pm

kat16 έγραψε:
nonabella έγραψε:
Elenia έγραψε:Ξέρει κάποιος συνάδελφος πόσες θέσεις από το σύνολο των 548 θέσεων θα καλυφθούν από νομικούς?Γενικές και Ειδικές κατηγορίες


ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ 297 θέσεις
ΠΕ ΤΕΛΩΝΙΑΚΩΝ 75 θέσεις
Σύνολο: 372 θέσεις

ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ (με πτυχίο Νομικής) 110 θέσεις
ΠΕ ΤΕΛΩΝΙΑΚΩΝ (με πτυχίο Νομικής) 44 θέσεις
Σύνολο: 154 θέσεις

ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ (με πτυχίο Στατιστικής) 11 θέσεις
ΠΕ ΤΕΛΩΝΙΑΚΩΝ(με πτυχίο Στατιστικής) 11 θέσεις
Σύνολο: 22 θέσεις



Αγαπητές και αγαπητοί συνάδελφοι, σε σχέση με τον αριθμό των θέσεων ανά κατηγορία, θα ήθελα να παρατηρήσω το εξής: ανέτρεξα στην Προκήρυξη και στον Πίνακα Θέσεων Προκήρυξης όπως υπάρχουν στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ και μέτρησα τις θέσεις ανά κατηγορία (συνολικές θέσεις: γενικές + ειδικές). Δεν κατέληξα στους αριθμούς που αναφέρονται παραπάνω (με εξαίρεση την κατηγορία των πτυχιούχων στατιστικής για τους οποίους οι συνολικές θέσεις είναι 22), αλλά σε διαφορετική κατανομή των 548 θέσεων και δη μεταξύ νομικών και οικονομολόγων, ως εξής:

ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ (με Διοικητικά-Οικονομικά πτυχία) 294 θέσεις
ΠΕ ΤΕΛΩΝΙΑΚΩΝ (με Διοικητικά-Οικονομικά πτυχία) 74 θέσεις
Σύνολο: 368 θέσεις

ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ (με πτυχίο Νομικής) 113 θέσεις
ΠΕ ΤΕΛΩΝΙΑΚΩΝ (με πτυχίο Νομικής) 45 θέσεις
Σύνολο: 158 θέσεις


ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ (με πτυχίο Στατιστικής) 11 θέσεις
ΠΕ ΤΕΛΩΝΙΑΚΩΝ(με πτυχίο Στατιστικής) 11 θέσεις
Σύνολο: 22 θέσεις

Επειδή μου έκανε εντύπωση τις μέτρησα αρκετές φορές, αλλά και πάλι έβγαλα την ανωτέρω διαφορά. Η τροποποίηση της προκήρυξης 1Γ/2017 αφορά μόνο την ύλη του μαθήματος των οικονομολόγων, δεν αναφέρει κάτι για την κατανομή των θέσεων, συνεπώς η πηγή πληροφόρησης σχετικά με τον αριθμό και την κατανομή των θέσεων παραμένει το κείμενο της αρχικής προκήρυξης. Εσείς από πού αντλήσατε την πληροφορία για την κατανομή θέσεων που αναφέρετε; Από σχετική ανακοίνωση/έγγραφο του ΑΣΕΠ ή από κάποιο επίσημο φορέα; Μπορεί κάποιος συνάδελφος να κάνει μια μέτρηση-επαλήθευση παρακαλώ; Ίσως να έχω κάνει λάθος εγώ, αλλά ας το επαληθεύσουμε σε κάθε περίπτωση. Διότι εάν υπάρχει διαφορά μεταξύ επίσημων εγγράφων θα πρέπει να το δούμε περαιτέρω...

Σωστά τα μετρήσατε, τα δεδομένα τα άντλησα από σελίδα μεγάλου φροντιστηρίου, έτσι τα είχε καταχωρισμένα. Προφανώς το γράψανε λάθος. Πολύ σωστά πράξατε και κάνατε την επαλήθευση.

stav87
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2017 5:07 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό stav87 » Σάβ Σεπ 15, 2018 3:46 pm

163 θεσεις αφορουν Αττικη και Πειραια... δλδ το 44% των θεσεων.... για οικονομολογους παντα.....

eleninomik
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2018 11:11 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό eleninomik » Σάβ Σεπ 15, 2018 4:07 pm

vnomik έγραψε:@ elenia
Συναδελφε, στην επομενη επικαιροποιηση του πινακα, αν γινει απο μενα, θα συμπεριλαβω και τις προσαυξησεις σας.

@varv
+1 γιατι πηρατε την πρωτοβουλια για τον πινακα μας!
Αστειευομαι προφανως, θα το διορθωσω, αν και στην περιπτωση σας δεν κανει διαφορα, εξακολουθειτε να κατατασσεστε στην ιδια θεση!

@nomikii
Ευχαριστω πολυ συναδελφε για το σχολιο. Αν συμφωνουν και αλλοι συναδελφοι να επανενταξουμε βαθμολογιες εκτος φορουμ, νομιζω οτι θα πρεπει: ειτε να συμφωνησουμε και σε εναν μεσο υποθετικο-πλασματικο αριθμο προσαυξησεων που θα προσθεσουμε σε ολους τους εκτος φορουμ (για τους οποιους πιθανοτατα γνωριζουμε μονο γραπτη βαθμολογια), ωστε να ειναι ομοιογενης ο πινακας, ειτε να αποφασισουμε οτι θα εχουμε εναν μεικτο πινακα με βαθμολογιες μετα και ανευ προσαυξησεων.

Τελος, οποιος συναδελφος θελει, εννοειται οτι μπορει να επεξεργαστει απευθειας και να δημοσιευσει εκ νεου τη λιστα μας, αλλιως, αν δεν βρει χρονο καποιος, θα μπορουσα εγω, αλλα τη Δευτερα.
Καλο Σαββατοκυριακο σε ολους!


Καλησπέρα. Μπορείτε να συμπεριλαβετε και τους εκτός φόρουμ προσθέτοντας πλασματικες προσαυξήσεις. Πάντως, όπως θα διαπιστώσετε και οι λοιποί το αποτέλεσμα του Μ. Ο. δεν διαφοροποιειται. Είναι ικανό δείγμα 29 άτομα. Προσωπικά από βαθμολογίες που έχω ακούσει από 2 φροντιστήρια έχω να πω ότι κινούνται στο ίδιο μήκος κύματος με την λίστα που έχετε αναρτήσει. Σχεδόν όλοι γνωρίζουν την ύπαρξη του site και την προσπάθεια που γίνεται, επομένως όποιος επιθυμεί μπορεί να συμμετάσχει. Εγώ θα ήθελα να προτείνω να συμπληρώσουμε πρώτη επιλογή κλπ. Εκτός από τις προσαυξήσεις, οι προτιμήσεις των υποψηφίων θα παίξουν πολύ σημαντικό ρόλο στη διαμόρφωση του πίνακα διορισθεντων.

northeagle
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Τρί Ιουν 08, 2010 12:05 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό northeagle » Σάβ Σεπ 15, 2018 4:37 pm

stav87 έγραψε:Μιας και εχουν περασει πανω απο 20 μερες απο την ανακοινωση των βαθμολογιων και αφου πλεον δεν εχουμε εξαντλησει τις βαθμολογιες των φιλων και γνωστων μας, καθως επισης και στο φορουν πλεον δεν υπαρχουν ατομα πλεον που να αναφερουν την βαθμολογια τους, θα ηθελα να κανω ενα σχολιο σχετικα με τους επιτυχοντες (<60%).... στο φορουμ ειμαστε περιπου 45 ατομα οικονομολογοι με βαθμολογια πανω απο τη βαση και αλλα 15 περιπου ατομα απο τον ευρυτερο κυκλο μου (φιλοι-γνωστοι) απο διαφορες περιοχες της Ελλαδος.... συνολικα 60 ατομα, δλδ μονο το 1/6 των θεσεων.... πιστευω πραγματικα οτι πλεον πρεπει να μας αρχισει να μας απασχολει η πολη τοποθετησης μας!!!!! :D :D :D :D :D :D


λες ε?...ετσι αρχιζω να πιστευω και εγω, για μενα οσοι ειναι πανω απο 65% με προσαυξησεις ειναι σχεδον με το ενα ποδι μεσα...δε νομιζω να ειναι υπεραισιοδοξο το σεναριο αυτο βασει του μακελειου που εχει γινει με τα τοσο αλλοπροσαλα θεματα της λογιστικης οσο και των δημοσιευματων που μιλανε για "οριακες" καταστασεις...

παντως διαβαζω για νεο διαγωνισμο στο οικονομικων με μορια αυτη τη φορα και θα ειναι κριμα για τα παιδια που εφτυσαν αιμα με φροντιστηρια και προσπαθεια και μενουν εκτος λογω της φαρσοκωμωδιας των θεματων...πραγματικα κριμα..

Vasiats
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 09, 2018 11:53 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Vasiats » Σάβ Σεπ 15, 2018 5:06 pm

Kouts13 έγραψε:
nonabella έγραψε:
JohnyMnemonic έγραψε:Δυστυχώς θα εκπλαγειτε δυσάρεστα με τα αποτελέσματα τότε. Είναι τόσο απλό και δεν μπορώ να κατανοήσω γιατί δεν το καταλάβατε. Το κουτάκι το επιλέγει κάποιος ώστε να διοριστεί σε κάποια κενή θέση. Τι είναι κενή θέση;;; Η θέση που δεν την δήλωσε κανένας και έμεινε κενή! Ναι, τόσο απλό. Αν έστω και ένας έχει δηλώσει την θέση στην σειρά προτίμησης δεν θα μείνει ποτέ κενή. Όσο για τον υποψήφιο που επέλεψε μόνο τρεις θέσεις και δεν πέρασε σε αυτές τοτε απλά θα μείνει εκτός εντελώς όσο και να έχει γράψει.
Ρε παιδιά αυτά είναι αυτονόητα....

Κλίνω περισσότερο προς την άποψη του JohnyMnemonic και αυτό γιατί το θέμα μας εδώ είναι:
Τι νοείται κενή θέση; Είναι η θέση που δεν έχει προτιμηθεί από κανέναν βάσει δήλωσης. Άρα προκειμένου να μη μείνει κενή, θα διοριστεί εκεί όποιος τίκαρε το κουτάκι. Και ναι, αν την έχει δηλώσει ένας με 60% θα πάει εκείνος στη κενή θέση και όχι αυτός με το 90% που απλώς τίκαρε το κουτάκι. Αυτός του 90% θα πάει στη κενή θέση που όντως θα μείνει κενή γιατί δεν προτιμήθηκε από κανέναν. Απλή λογική είναι. Αν ο 90% δήλωσε μόνο Αθήνα, Πελοπόννησο και τίκαρε το κουτάκι αλλά οι θέσεις καλύφθηκαν από υποψηφίους 90+%, δεν θα μπει στην επόμενη κενή θέση πχ. οποιαδήποτε πόλη στην υπόλοιπη Ελλάδα αλλά σε θέση που δεν έχει προτιμηθεί από κανένα που πέρασε τη βάση.
Οι θέσεις που μένουν κενές, παραμένουν κενές και θα συμπληρωθούν σε επόμενη προκήρυξη. Δεν θα μπουν υποψήφιοι με βαθμό κάτω της βάσης.

σαφως και ετσι ισχυει παιδια σχετικα με το κουτακι...εννοειται πως αν καποιος με 60% δηλωσε μια περιοχη που δεν δηλωσε καποιος με 90%, θα παει αυτος με το 60%.ειναι κατι αντιστοιχο με το μηχανογραφικο στις πανελληνιες..αν η βαση σε μια σχολη ειναι 17.000 και δεν δηλωθηκε απο καποιον με 19.000 θα παει αυτος με το 17.000.απλη λογικη.μονο αν πχ το νομο Ψ δεν τον δηλωσε κανεις υφισταται η εννοια της κενης θεσης.


Θεωρείτε ότι το ίδιο ισχύει και για τις θέσεις ειδικών κατηγοριών;

Georgenew
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2018 6:01 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Georgenew » Σάβ Σεπ 15, 2018 5:27 pm

stav87 έγραψε:Μιας και εχουν περασει πανω απο 20 μερες απο την ανακοινωση των βαθμολογιων και αφου πλεον δεν εχουμε εξαντλησει τις βαθμολογιες των φιλων και γνωστων μας, καθως επισης και στο φορουν πλεον δεν υπαρχουν ατομα πλεον που να αναφερουν την βαθμολογια τους, θα ηθελα να κανω ενα σχολιο σχετικα με τους επιτυχοντες (<60%).... στο φορουμ ειμαστε περιπου 45 ατομα οικονομολογοι με βαθμολογια πανω απο τη βαση και αλλα 15 περιπου ατομα απο τον ευρυτερο κυκλο μου (φιλοι-γνωστοι) απο διαφορες περιοχες της Ελλαδος.... συνολικα 60 ατομα, δλδ μονο το 1/6 των θεσεων.... πιστευω πραγματικα οτι πλεον πρεπει να μας αρχισει να μας απασχολει η πολη τοποθετησης μας!!!!! :D :D :D :D :D :D


Μακαρι , αλλα επειδη κάποιος δεν συμμετέχει εδώ δεν σημαίνει πως δεν υπαρχει !!!! :D :D :lol: :wink:
πάντως απο φίλο μου που δεν κατάφερε να περάσει την βάση πληροφορήθηκα πως και στα φροντιστήρια δεν πήγαν καλα...
δεν ξερω το εικόνα έχετε εσείς ....

lawyet2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2018 5:38 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό lawyet2018 » Σάβ Σεπ 15, 2018 5:49 pm

Τελική βαθμολογία 85 (79 γραπτά + 6 προσαυξήσεις).

stav87
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2017 5:07 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό stav87 » Σάβ Σεπ 15, 2018 6:33 pm

northeagle έγραψε:
stav87 έγραψε:Μιας και εχουν περασει πανω απο 20 μερες απο την ανακοινωση των βαθμολογιων και αφου πλεον δεν εχουμε εξαντλησει τις βαθμολογιες των φιλων και γνωστων μας, καθως επισης και στο φορουν πλεον δεν υπαρχουν ατομα πλεον που να αναφερουν την βαθμολογια τους, θα ηθελα να κανω ενα σχολιο σχετικα με τους επιτυχοντες (<60%).... στο φορουμ ειμαστε περιπου 45 ατομα οικονομολογοι με βαθμολογια πανω απο τη βαση και αλλα 15 περιπου ατομα απο τον ευρυτερο κυκλο μου (φιλοι-γνωστοι) απο διαφορες περιοχες της Ελλαδος.... συνολικα 60 ατομα, δλδ μονο το 1/6 των θεσεων.... πιστευω πραγματικα οτι πλεον πρεπει να μας αρχισει να μας απασχολει η πολη τοποθετησης μας!!!!! :D :D :D :D :D :D


λες ε?...ετσι αρχιζω να πιστευω και εγω, για μενα οσοι ειναι πανω απο 65% με προσαυξησεις ειναι σχεδον με το ενα ποδι μεσα...δε νομιζω να ειναι υπεραισιοδοξο το σεναριο αυτο βασει του μακελειου που εχει γινει με τα τοσο αλλοπροσαλα θεματα της λογιστικης οσο και των δημοσιευματων που μιλανε για "οριακες" καταστασεις...

παντως διαβαζω για νεο διαγωνισμο στο οικονομικων με μορια αυτη τη φορα και θα ειναι κριμα για τα παιδια που εφτυσαν αιμα με φροντιστηρια και προσπαθεια και μενουν εκτος λογω της φαρσοκωμωδιας των θεματων...πραγματικα κριμα..


κοιτα.. το 65% με προσαυξησεις το πιανουν οι περισσοτεροι που ειναι οριακα πανω απο 60% καθως ενα μεταπτυχιακο (2 μοναδες), 1-3 βαθμους απο το πτυχιο και λιγη εμπειρια τα εχουν σχεδον ολοι.... αρα οσοι εχουν γραπτο απο 60% εως 62% με προσαυξησεις πανε πανω απο 65%.... αυτοματα δλδ ειναι με το ενα ποδι μεσα οπως ειπες κι εσυ σχεδον ολοι....

Ο γραπτος διαγωνισμος βοηθαει στο να διοριστουν ατομα που δεν εχουν βαθμο πτυχιου αριστα, 2-3 μεταπτυχιακα, 3-4 ξενες γλωσσες (σε τι βοηθανε οι ξενες γλωσσες εναν εφοριακο-δημοσιο υπαλληλο κτλ δεν εχω καταλαβει...) και 7 χρονια εμπειρια.... ΑΛΛΑ ειναι γνωστες του αντικειμενου της λογιστικης, κοστολογησης, ελεγκτικης, λογιστικης εταιρειων.... Συμφωνω οτι τα θεματα δεν ηταν αυτο που περιμεναμε... ΑΛΛΑ ειναι σαν τις πανελληνιες οσο δυσκολα και αν θεωρηθουν τα θεματα και η πτωση των βασεων δεδομενη, οι ιατρικες σχολες μονο απο αριστουχους θα καλυφθουν... δεν θα πεσει η βαση τους....

stav87
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2017 5:07 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό stav87 » Σάβ Σεπ 15, 2018 6:37 pm

Georgenew έγραψε:
stav87 έγραψε:Μιας και εχουν περασει πανω απο 20 μερες απο την ανακοινωση των βαθμολογιων και αφου πλεον δεν εχουμε εξαντλησει τις βαθμολογιες των φιλων και γνωστων μας, καθως επισης και στο φορουν πλεον δεν υπαρχουν ατομα πλεον που να αναφερουν την βαθμολογια τους, θα ηθελα να κανω ενα σχολιο σχετικα με τους επιτυχοντες (<60%).... στο φορουμ ειμαστε περιπου 45 ατομα οικονομολογοι με βαθμολογια πανω απο τη βαση και αλλα 15 περιπου ατομα απο τον ευρυτερο κυκλο μου (φιλοι-γνωστοι) απο διαφορες περιοχες της Ελλαδος.... συνολικα 60 ατομα, δλδ μονο το 1/6 των θεσεων.... πιστευω πραγματικα οτι πλεον πρεπει να μας αρχισει να μας απασχολει η πολη τοποθετησης μας!!!!! :D :D :D :D :D :D


Μακαρι , αλλα επειδη κάποιος δεν συμμετέχει εδώ δεν σημαίνει πως δεν υπαρχει !!!! :D :D :lol: :wink:
πάντως απο φίλο μου που δεν κατάφερε να περάσει την βάση πληροφορήθηκα πως και στα φροντιστήρια δεν πήγαν καλα...
δεν ξερω το εικόνα έχετε εσείς ....


Η εικονα που εχω ειναι απο 4-5 φροντιστηρια που συγκεντρωσαν το μεγαλυτερο ποσοστο των υποψηφιων που ασχοληθηκαν αρκετα με τον διαγωνισμο.... Συμφωνω οτι επειδη καποιος δεν συμμετεχει δεν συμαινει πως δεν υπαρχει αλλα υπαρχουν και τα υπολοιπα 5/6 των θεσεων γι αυτους... νομιζω τους αφησαμε μεγαλο ποσοστο.... :D :D :D :D

klawnet
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2018 11:58 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό klawnet » Σάβ Σεπ 15, 2018 8:46 pm

Συμπληρώνω για τη λίστα των νομικών με προσαυξήσεις 70.7, δήλωσα πρώτα Αττική και μετά όλη την Ελλάδα.

mardid
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2018 10:34 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό mardid » Σάβ Σεπ 15, 2018 9:11 pm

να πω και εγώ με την σειρά μου 69,02 με προσαυξήσεις νομικός πολύτεκνη

varv
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 13, 2018 11:31 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό varv » Σάβ Σεπ 15, 2018 10:01 pm

Κανω μια επικαιροποιηση του πινακα με τις 2 νεες βαθμολογιες που προστεθηκαν:

01- 86.00 (80.00+6.00) - vnomik
02- 85.00 (79.00+6.00)-lawyet2018
03- 82.94 (75.62+7.32) - varv
04- 82.64 (76.34+6.30) - el2018 (ΕΝΤΟΠ)
05- 82.01 (76.56+4.45) - christos1234 (ΑμεΑ)
06- 80.15 (74.48+5.67) - kornilius
07- 79.50 (76.04+3.46) - eva123
08- 79.19 (73.64+5.55) - kat16
09- 78.42 (72.92+5.50) - olgak (ΠΟΛ)
10- 78.00 (72.50+5.50) - nomikii
11- 77.82 (64.32+13.50) - farny (*προσαυξ. υποθετικές, διδακτορικό+προϋπηρεσία+υψηλός βαθμός πτυχίου)
12- 77.54 (......+......) - eva87
13- 76.74 (69.14+7.60) - marianomik
14- 75.83 (67.00+8.83) - law1986
15- ....... (75.00+.....) - nomiki87
16- 74.00 (67.00+7.00) - tho
17- ....... (73.23+.....) - nomikaria2 (ΕΝΤΟΠ)
18- 72.42 (66.25+6.17) - geo87
19- 72.30 (.......+.....) - vasiats (ΠΟΛ)
20- 71.69 (64.38+7.31) - spouliasi
21-....... (71.67+.....) - auth33
22- 71.63 (63.75+7.88) - dmt11 (ΠΟΛ)
23- 70.7 (66.36 + 4.34) - klawnet
24- 70.21 (.......+.....) - eleninomik
25- 70.00 (64.56+5.44) - ltr90
26- 69.02 (.....+......) - mardid
27- 68.75 (66.75+2.00) - nagiakk
28- 68.50 (......+......) - uakinthi85
29- 67.87 (......+......) - sta88 (ΠΟΛ)
30- ....... (66.67+.....) - elenia
31-....... (64.90+.....) - elina91


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 4 επισκέπτες