Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
geo87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Σεπ 12, 2018 6:31 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό geo87 » Δευ Σεπ 17, 2018 12:00 pm

ltr90 έγραψε:Καλημέρα στο forum! Έπειτα από μικρή έρευνα βρήκα ένα εσωτερικό τηλέφωνο του ΑΣΕΠ που ασχολείται με τον διαγωνισμό. Κάλεσα ως εκπρόσωπος των νομικών υποψηφίων ( για να ακουστεί λίγο πιο συλλογικό το τηλεφώνημα)... Οι θέσεις έχουν καλυφθεί μεν, αλλά δεν μπόρεσαν να μ δώσουν άλλες πληροφορίες για αριθμό επιτυχόντων ή για μόρια βάσης ή έστω μια γενική εικόνα. Βέβαια, για τέτοιες πληροφορίες μου είπε να ξανακαλέσω αρχές του επόμενου μήνα. Αυτά τα νέα...


Ευχαριστούμε πάρα πολύ συνάδελφε.
Δεν ξέρω τι συνηθίζεται να γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις για να ασκήσεις πίεση και να μάθεις τον αριθμό τουλάχιστον των νομικών/οικονομολόγων που πέρασαν τη βάση. Πρώτη φορά συμμετέχω σε γραπτό διαγωνισμό.
Κρατικό μυστικό κατάντησε ο πίνακας του Αυγούστου που περιέχει τις βαθμολογίες, ξέρετε αν αυτό είναι νόμιμο?
Δεν σας κρύβω την ανησυχία μου ότι δεδομένου ότι δεν ανακοινώνεται δίνεται χρόνος ώστε να γίνουν μαγειρέματα.

ltr90
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευ Ιαν 15, 2018 9:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό ltr90 » Δευ Σεπ 17, 2018 12:02 pm

@ARIEL προφανώς θα σου απαντήσουν το ίδιο...όσο για το τηλέφωνο δεν το δημοσιεύω γιατι θα σπεύσει να πάρει όλος ο κόσμος, θα τους εκνευρίσουμε και στην τελική δε θα μάθει κανείς τίποτα. Καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία, αλλά πραγματικά τώρα δε θα πουν τίποτα. Αρχές Οκτώβρη θα ξανακαλέσω και θα ρωτήσω για όλους μας...

@vnomik Μην αγχώνεσαι καθόλου!!Είσαι μέσα! Εμείς τι κάνουμε.... :?

Nomikii
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 7:49 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Nomikii » Δευ Σεπ 17, 2018 12:03 pm

vnomik έγραψε:
ltr90 έγραψε:Καλημέρα στο forum! Έπειτα από μικρή έρευνα βρήκα ένα εσωτερικό τηλέφωνο του ΑΣΕΠ που ασχολείται με τον διαγωνισμό. Κάλεσα ως εκπρόσωπος των νομικών υποψηφίων ( για να ακουστεί λίγο πιο συλλογικό το τηλεφώνημα)... Οι θέσεις έχουν καλυφθεί μεν, αλλά δεν μπόρεσαν να μ δώσουν άλλες πληροφορίες για αριθμό επιτυχόντων ή για μόρια βάσης ή έστω μια γενική εικόνα. Βέβαια, για τέτοιες πληροφορίες μου είπε να ξανακαλέσω αρχές του επόμενου μήνα. Αυτά τα νέα...


Συνάδελφε, μπράβο για την πρωτοβουλία! :)
Ενθαρρυντικό το ότι όντως ασχολούνται και με την 1Γ, καθώς από τα δημοσιεύματα των τελευταίων ημερών είχε δοθεί η εντύπωση ότι έχει πέσει όλο το ΑΣΕΠ αποκλειστικά πάνω από την 3Κ!

Συγχαρητήρια για τη πληροφορία και απο εμενα..αυτο σημαίνει οτι δεν θα βγουν τα αποτελέσματα μέσα στο Σεπτέμβριο??

vnomik
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 12, 2018 3:10 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό vnomik » Δευ Σεπ 17, 2018 12:23 pm

ΛΙΣΤΑ ΝΟΜΙΚΩΝ

01- 86.00 (80.00+6.00) - vnomik (ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ, ΟΛΕΣ)
02- 85.00 (79.00+6.00) - lawyet
03- 82.94 (75.62+7.32) - varv
04- 82.01 (76.56+5.45) - christos1234 (ΑμεΑ) - (ΑΤΤΙΚΗ, ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΠΑΤΡΑ)
05- 80.15 (74.48+5.67) - kornilius - (ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ, ΟΛΕΣ)
06- 79.50 (76.04+3.46) - eva123
07- 79.45 (71.67+7.78) - auth33
08- 79.19 (73.64+5.55) - kat16 - (ΑΤΤΙΚΗ, ΠΕΙΡΑΙΑΣ)
09- 78.42 (72.92+5.50) - olgak (ΠΟΛ)
10- 78.00 (72.50+5.50) - nomikii - (ΟΛΕΣ)
11- 77.82 (64.32+13.50) - farny (*προσαυξ. υποθετικές, διδακτορικό+προϋπηρεσία+υψηλός βαθμός πτυχίου)
12- 77.54 (......+......) - eva87 - (ΟΛΕΣ)
13- 76.74 (69.14+7.60) - marianomik - (ΕΠΑΡΧΙΑ)
14- 75.83 (67.00+8.83) - law1986
15- ....... (75.00+.....) - nomiki87
16- 74.00 (67.00+7.00) - tho - (ΑΘΗΝΑ)
17- ....... (73.23+.....) - nomikaria2 (ΕΝΤΟΠ)
18- 72.42 (66.25+6.17) - geo87 - (ΟΛΕΣ)
19- 72.30 (.......+.....) - vasiats (ΠΟΛ)
20- 72.00 (66.67+5.33) - elenia
21- 71.69 (64.38+7.31) - spouliasi (ΕΝΤΟΠ) - (ΚΕΡΚΥΡΑ, ΟΛΕΣ)
22- 71.63 (63.75+7.88) - dmt11 (ΠΟΛ)
23- 70.70 (66.36+4.34) - klawnet - (ΑΤΤΙΚΗ, ΟΛΕΣ)
24- 70.21 (.......+.....) - eleninomik - (ΑΤΤΙΚΗ, ΕΠΑΡΧΙΑ)
25- 70.00 (64.56+5.44) - ltr90 - (ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ, ΟΛΕΣ)
26- 69.02 (......+......) - madrid (ΠΟΛ)
27- 68.75 (66.75+2.00) - nagiakk - (ΟΛΕΣ)
28- 68.50 (......+......) - uakinthi85
29- 67.87 (......+......) - sta88 (ΠΟΛ)
30- ....... (64.90+.....) - elina91 - (ΑΤΤΙΚΗ, ΟΛΕΣ)

Συνεχίζοντας από εκεί που το άφησε η συνάδελφος Varv και με κάποιες μικροδιορθώσεις (προσθήκη κάποιων προσαυξήσεων κυρίως), έκανα μια προσπάθεια να προσθέσω και τις προτιμήσεις θέσεων, όπως προτάθηκε.
Ας δηλώσουν τις προτιμήσεις τους και όσοι από τους υπόλοιπους θέλουν.

ltr90
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευ Ιαν 15, 2018 9:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό ltr90 » Δευ Σεπ 17, 2018 12:33 pm

Nomikii έγραψε:Συγχαρητήρια για τη πληροφορία και απο εμενα..αυτο σημαίνει οτι δεν θα βγουν τα αποτελέσματα μέσα στο Σεπτέμβριο??


Προσπάθησα να πιέσω ευγενικά για όλες τις απορίες μας, αλλά μου είπε ότι είναι σε αρχικό στάδιο το άνοιγμα των φακέλων, οπότε δεν μπορούσε να μου απαντήσει συγκεκριμένα..."Κάνουμε ό,τι μπορούμε" είπε συγκεκριμένα για τα προσωρινά, αλλά για Σεπτέμβριο το βλέπω από χλωμό έως αδύνατο να εκδοθούν.

varv
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 13, 2018 11:31 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό varv » Δευ Σεπ 17, 2018 12:57 pm

Καλημερα!! Εγω πρωτες επιλογες εχω Θεσσαλονικη και Χαλκιδικη και μετα Αττικη.

stav87
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2017 5:07 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό stav87 » Δευ Σεπ 17, 2018 12:57 pm

canyon έγραψε:Καλημέρα.
Όπως έχω δηλώσει έχω συνολική βαθμολογία 71,5 στους οικονομολόγους. Δεν έκανα καμία απολύτως προετοιμασία για το διαγωνισμό, γι' αυτό και την αίτηση τη συμπλήρωσα "στο πόδι", καθώς δεν πήγαινα με αξιώσεις. Δήλωσα μόνο τους Νομούς της Μακεδονίας και τσέκαρα το γνωστό κουτάκι, πιστεύοντας (βλακωδώς) ότι έτσι δηλώνω όλες τις θέσεις. Τώρα συνειδητοποιώ ότι στην ουσία έχω δηλώσει ελάχιστες θέσεις, καθώς στη Μακεδονία οι θέσεις είναι λιγοστές, και μάλιστα οι περισσότερες εξ αυτών με εντοπιότητα. Αν περνούσα μακριά βέβαια το πιθανότερο είναι να μην πήγαινα, αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν θα ήθελα να μείνω απ' έξω για αυτό το λόγο. Τεσπα, ότι έγινε έγινε, πάμε παρακάτω


Αστα συναδελφε... κι εγω την αιτηση στο ποδι την εκανα καθως πιστευα οτι δεν εχω καμια ελπιδα και απλα ηθελα ενα καλο πρασαρισμα στον πινακα και τωρα βλεπω την σειρα των προτιμησεων μου και κλαιω.....

AnastasiaM
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 03, 2017 6:15 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό AnastasiaM » Δευ Σεπ 17, 2018 1:12 pm

καλησπερα παιδια,,,σε επικοινωνια με το συγκεκριμενο σαιτ ,και σε ερωτηση μου για το δημοσιευμα τους ,πηρα την εξης απαντηση: οσοι περασαν την βαση εχουν βασιμες ελπιδες ,απο κει και περα μεγαλο ρολο παιουν οι προσαυξησεις και η σειρα προτεραιοτητας στις δηλωμενες θεσεις .Σε δευτερο μου ερωτημα ,κατα ποσο οριακο ειναι το αποτελεσμα για τους οικονομολογους και ποσοι τελος παντων περασαν την βαση ,η απαντηση ηταν η εξης: να κανετε υπομονη να βγουν τα αποτελεσματα και το οτι δηλωσατε πρωτα επαρχια ειναι καλο...

eva87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ Μάιος 30, 2014 11:00 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό eva87 » Δευ Σεπ 17, 2018 1:17 pm

geo87 έγραψε:
ltr90 έγραψε:Καλημέρα στο forum! Έπειτα από μικρή έρευνα βρήκα ένα εσωτερικό τηλέφωνο του ΑΣΕΠ που ασχολείται με τον διαγωνισμό. Κάλεσα ως εκπρόσωπος των νομικών υποψηφίων ( για να ακουστεί λίγο πιο συλλογικό το τηλεφώνημα)... Οι θέσεις έχουν καλυφθεί μεν, αλλά δεν μπόρεσαν να μ δώσουν άλλες πληροφορίες για αριθμό επιτυχόντων ή για μόρια βάσης ή έστω μια γενική εικόνα. Βέβαια, για τέτοιες πληροφορίες μου είπε να ξανακαλέσω αρχές του επόμενου μήνα. Αυτά τα νέα...


Ευχαριστούμε πάρα πολύ συνάδελφε.
Δεν ξέρω τι συνηθίζεται να γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις για να ασκήσεις πίεση και να μάθεις τον αριθμό τουλάχιστον των νομικών/οικονομολόγων που πέρασαν τη βάση. Πρώτη φορά συμμετέχω σε γραπτό διαγωνισμό.
Κρατικό μυστικό κατάντησε ο πίνακας του Αυγούστου που περιέχει τις βαθμολογίες, ξέρετε αν αυτό είναι νόμιμο?
Δεν σας κρύβω την ανησυχία μου ότι δεδομένου ότι δεν ανακοινώνεται δίνεται χρόνος ώστε να γίνουν μαγειρέματα.


Είναι πολύ σημαντικό να μάθουμε τον αριθμό των επιτυχόντων διότι αυτός ο αριθμός δεν αλλάζει!Δεν ζητάμε κάτι παράλογο ή ανέφικτο το μόνο σίγουρο!

Dam2016
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2018 12:10 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Dam2016 » Δευ Σεπ 17, 2018 3:01 pm

Καλησπέρα
Για να συνεισφέρω στο δείγμα Οικονομολόγων 65 γραπτά + 7 προσαυξήσεις σύνολο 72 .Δηλωμενες θέσεις Αττική και κοντινοί νομοι.

JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 645
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2014 12:06 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Δευ Σεπ 17, 2018 3:50 pm

AnastasiaM έγραψε:καλησπερα παιδια,,,σε επικοινωνια με το συγκεκριμενο σαιτ ,και σε ερωτηση μου για το δημοσιευμα τους ,πηρα την εξης απαντηση: οσοι περασαν την βαση εχουν βασιμες ελπιδες ,απο κει και περα μεγαλο ρολο παιουν οι προσαυξησεις και η σειρα προτεραιοτητας στις δηλωμενες θεσεις .Σε δευτερο μου ερωτημα ,κατα ποσο οριακο ειναι το αποτελεσμα για τους οικονομολογους και ποσοι τελος παντων περασαν την βαση ,η απαντηση ηταν η εξης: να κανετε υπομονη να βγουν τα αποτελεσματα και το οτι δηλωσατε πρωτα επαρχια ειναι καλο...


Σανός. Προφανώς δεν ξέρουν τίποτα και λένε το αυτονόητο οτι αν περάσαμε την βάση έχουμε πιθανότητα.
Οι στατιστικοί (επιτυχόντες) είναι 9 φορές πάνω απο τον αριθμό των θέσεων. Οι νομικοί φαντάζομαι το ίδιο καθώς τα θεματα τους ήταν "βατά". Και στους οικονομολόγους απ'οτι φαίνεται πολλοί πέρασαν την βάση ακόμα και χωρίς καθόλου διάβασμα (μεταξύ τους και εγώ) οπότε μάλλον θα καλυφθούν άνετα οι θέσεις. Οπότε για ποιο οριακό αποτέλεσμα μιλάμε όταν υπάρχουν άτομα που δεν διάβααν ούτε ένα λεπτό και πέρασαν;
Δηλαδή ο συγκεκριμένος δημοσιογράφος μίλησε με στελέχη του ΑΣΕΠ και δεν ρώτησε το αυτονόητο δηλαδή πόσοι πέρασαν τη βάση; To ΑΣΕΠ γνωρίζει με ένα πάτημα ενός κουμπιού πόσοι πέρασαν το 60%. Εδώ τα αποτελέσματα της 3Κ/2018 τα έβγαλαν σε μια ημέρα.
Μην ακούτε τίποτα όλα για τα κλικ γίνονται.
Παρα την γκρίνια των οικονομολόγων οι θέσεις θα καλυφθούν άνετα κιόλας.
Προσωπική εκτίμηση για οικονομολόγους γενικής η βάση θα διαμορφωθεί στο 75% (Μην ξεχνάτε οι θέσεις γενικής είναι λίγες αν θυμάμαι καλά γύρω στις 118)

canyon
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2009 12:34 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό canyon » Δευ Σεπ 17, 2018 4:23 pm

JohnyMnemonic έγραψε:
AnastasiaM έγραψε:καλησπερα παιδια,,,σε επικοινωνια με το συγκεκριμενο σαιτ ,και σε ερωτηση μου για το δημοσιευμα τους ,πηρα την εξης απαντηση: οσοι περασαν την βαση εχουν βασιμες ελπιδες ,απο κει και περα μεγαλο ρολο παιουν οι προσαυξησεις και η σειρα προτεραιοτητας στις δηλωμενες θεσεις .Σε δευτερο μου ερωτημα ,κατα ποσο οριακο ειναι το αποτελεσμα για τους οικονομολογους και ποσοι τελος παντων περασαν την βαση ,η απαντηση ηταν η εξης: να κανετε υπομονη να βγουν τα αποτελεσματα και το οτι δηλωσατε πρωτα επαρχια ειναι καλο...


Σανός. Προφανώς δεν ξέρουν τίποτα και λένε το αυτονόητο οτι αν περάσαμε την βάση έχουμε πιθανότητα.
Οι στατιστικοί (επιτυχόντες) είναι 9 φορές πάνω απο τον αριθμό των θέσεων. Οι νομικοί φαντάζομαι το ίδιο καθώς τα θεματα τους ήταν "βατά". Και στους οικονομολόγους απ'οτι φαίνεται πολλοί πέρασαν την βάση ακόμα και χωρίς καθόλου διάβασμα (μεταξύ τους και εγώ) οπότε μάλλον θα καλυφθούν άνετα οι θέσεις. Οπότε για ποιο οριακό αποτέλεσμα μιλάμε όταν υπάρχουν άτομα που δεν διάβααν ούτε ένα λεπτό και πέρασαν;
Δηλαδή ο συγκεκριμένος δημοσιογράφος μίλησε με στελέχη του ΑΣΕΠ και δεν ρώτησε το αυτονόητο δηλαδή πόσοι πέρασαν τη βάση; To ΑΣΕΠ γνωρίζει με ένα πάτημα ενός κουμπιού πόσοι πέρασαν το 60%. Εδώ τα αποτελέσματα της 3Κ/2018 τα έβγαλαν σε μια ημέρα.
Μην ακούτε τίποτα όλα για τα κλικ γίνονται.
Παρα την γκρίνια των οικονομολόγων οι θέσεις θα καλυφθούν άνετα κιόλας.
Προσωπική εκτίμηση για οικονομολόγους γενικής η βάση θα διαμορφωθεί στο 75% (Μην ξεχνάτε οι θέσεις γενικής είναι λίγες αν θυμάμαι καλά γύρω στις 118)


Έτσι ακριβώς

northeagle
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Τρί Ιουν 08, 2010 12:05 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό northeagle » Δευ Σεπ 17, 2018 5:02 pm

JohnyMnemonic έγραψε:
AnastasiaM έγραψε:καλησπερα παιδια,,,σε επικοινωνια με το συγκεκριμενο σαιτ ,και σε ερωτηση μου για το δημοσιευμα τους ,πηρα την εξης απαντηση: οσοι περασαν την βαση εχουν βασιμες ελπιδες ,απο κει και περα μεγαλο ρολο παιουν οι προσαυξησεις και η σειρα προτεραιοτητας στις δηλωμενες θεσεις .Σε δευτερο μου ερωτημα ,κατα ποσο οριακο ειναι το αποτελεσμα για τους οικονομολογους και ποσοι τελος παντων περασαν την βαση ,η απαντηση ηταν η εξης: να κανετε υπομονη να βγουν τα αποτελεσματα και το οτι δηλωσατε πρωτα επαρχια ειναι καλο...


Σανός. Προφανώς δεν ξέρουν τίποτα και λένε το αυτονόητο οτι αν περάσαμε την βάση έχουμε πιθανότητα.
Οι στατιστικοί (επιτυχόντες) είναι 9 φορές πάνω απο τον αριθμό των θέσεων. Οι νομικοί φαντάζομαι το ίδιο καθώς τα θεματα τους ήταν "βατά". Και στους οικονομολόγους απ'οτι φαίνεται πολλοί πέρασαν την βάση ακόμα και χωρίς καθόλου διάβασμα (μεταξύ τους και εγώ) οπότε μάλλον θα καλυφθούν άνετα οι θέσεις. Οπότε για ποιο οριακό αποτέλεσμα μιλάμε όταν υπάρχουν άτομα που δεν διάβααν ούτε ένα λεπτό και πέρασαν;
Δηλαδή ο συγκεκριμένος δημοσιογράφος μίλησε με στελέχη του ΑΣΕΠ και δεν ρώτησε το αυτονόητο δηλαδή πόσοι πέρασαν τη βάση; To ΑΣΕΠ γνωρίζει με ένα πάτημα ενός κουμπιού πόσοι πέρασαν το 60%. Εδώ τα αποτελέσματα της 3Κ/2018 τα έβγαλαν σε μια ημέρα.
Μην ακούτε τίποτα όλα για τα κλικ γίνονται.
Παρα την γκρίνια των οικονομολόγων οι θέσεις θα καλυφθούν άνετα κιόλας.
Προσωπική εκτίμηση για οικονομολόγους γενικής η βάση θα διαμορφωθεί στο 75% (Μην ξεχνάτε οι θέσεις γενικής είναι λίγες αν θυμάμαι καλά γύρω στις 118)


Δηλαδη ισχυριζεσαι οτι περιπου 900 νομικοι θα ειναι ειναι πανω απο τη βαση...Το δημοσιευμα ελεγε 70 στατιστικοι πανω απο τις 22 θεσεις δηλαδη 90 ειναι πανω απο τη βαση...22*9 που λες εσυ μας βγαζει 198 στατιστικοι ειναι πανω απο τη βαση...

Οσο για οικονομολογους μπορει η βαση στις γενικες να ειναι 75%....Στις ειδικες δε μας λες ομως ποσο θα ειναι και αν απο εκει καλυφθουν θεσεις απο τη γενικη σειρα...

Ολα αυτα που λες δε στεκουν, δυστυχως για σενα ευτυχως για καποιους αλλους..

kalli8eotis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2018 2:57 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό kalli8eotis » Δευ Σεπ 17, 2018 5:10 pm

JohnyMnemonic έγραψε:
AnastasiaM έγραψε:καλησπερα παιδια,,,σε επικοινωνια με το συγκεκριμενο σαιτ ,και σε ερωτηση μου για το δημοσιευμα τους ,πηρα την εξης απαντηση: οσοι περασαν την βαση εχουν βασιμες ελπιδες ,απο κει και περα μεγαλο ρολο παιουν οι προσαυξησεις και η σειρα προτεραιοτητας στις δηλωμενες θεσεις .Σε δευτερο μου ερωτημα ,κατα ποσο οριακο ειναι το αποτελεσμα για τους οικονομολογους και ποσοι τελος παντων περασαν την βαση ,η απαντηση ηταν η εξης: να κανετε υπομονη να βγουν τα αποτελεσματα και το οτι δηλωσατε πρωτα επαρχια ειναι καλο...


Σανός. Προφανώς δεν ξέρουν τίποτα και λένε το αυτονόητο οτι αν περάσαμε την βάση έχουμε πιθανότητα.
Οι στατιστικοί (επιτυχόντες) είναι 9 φορές πάνω απο τον αριθμό των θέσεων. Οι νομικοί φαντάζομαι το ίδιο καθώς τα θεματα τους ήταν "βατά". Και στους οικονομολόγους απ'οτι φαίνεται πολλοί πέρασαν την βάση ακόμα και χωρίς καθόλου διάβασμα (μεταξύ τους και εγώ) οπότε μάλλον θα καλυφθούν άνετα οι θέσεις. Οπότε για ποιο οριακό αποτέλεσμα μιλάμε όταν υπάρχουν άτομα που δεν διάβααν ούτε ένα λεπτό και πέρασαν;
Δηλαδή ο συγκεκριμένος δημοσιογράφος μίλησε με στελέχη του ΑΣΕΠ και δεν ρώτησε το αυτονόητο δηλαδή πόσοι πέρασαν τη βάση; To ΑΣΕΠ γνωρίζει με ένα πάτημα ενός κουμπιού πόσοι πέρασαν το 60%. Εδώ τα αποτελέσματα της 3Κ/2018 τα έβγαλαν σε μια ημέρα.
Μην ακούτε τίποτα όλα για τα κλικ γίνονται.
Παρα την γκρίνια των οικονομολόγων οι θέσεις θα καλυφθούν άνετα κιόλας.
Προσωπική εκτίμηση για οικονομολόγους γενικής η βάση θα διαμορφωθεί στο 75% (Μην ξεχνάτε οι θέσεις γενικής είναι λίγες αν θυμάμαι καλά γύρω στις 118)


Την χρειαζομουν αυτην την προσγειωση γιατί το παραπίστεψα!! :P :P

rsar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2018 3:07 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό rsar » Δευ Σεπ 17, 2018 5:37 pm

Χαίρετεε, είμαι νομικός και στα γραπά είχα 72,92, πτυχίο 7,97, μεταπτυχιακό, προυπηρεσία 3ετή (χωρίς την άσκηση) και δήλωσα όλη την Ελλάδα!


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες