ΓΡΑΠΤΟΣ ΥΠ.ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ 2002

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
evanthiapra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Οκτ 27, 2006 10:09 am

ΓΡΑΠΤΟΣ ΥΠ.ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ 2002

Δημοσίευσηαπό evanthiapra » Παρ Οκτ 27, 2006 10:18 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΕΚΚΡΕΜΟΥΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΓΡΑΠΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΥΠ.ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ 2002.ΗΜΟΥΝ ΕΠΙΤΥΧΩΝ ΤΕ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ . ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΠΟΡΡΟΦΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΚΤΛ Ή ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ;ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΑΝ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΕ ΑΣΧΕΤΟ ΤΟΠΙC AΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ SITE.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

PAROS2004
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2006 3:53 pm

Δημοσίευσηαπό PAROS2004 » Πέμ Νοέμ 02, 2006 8:47 pm

ΕΧΕΙ ΓΡΑΦΤΕΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΜΕΛΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΟΤΙ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΕ ΤΕΛΗ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ..ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ..ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ
:?

zs
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2007 12:23 pm

Δημοσίευσηαπό zs » Παρ Σεπ 14, 2007 12:58 pm

ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ?ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΚΑΙ ΤΙ ΕΧΕΙΓΙΝΕΙ?ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΜΕΡΟΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ?ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΓΙΝΑΝ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΜΕΡΟΣ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!! :wink:

EPILAXON2002
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2007 10:52 am

Δημοσίευσηαπό EPILAXON2002 » Δευ Σεπ 17, 2007 10:58 am

Καλημέρα

Με ενδιαφέρει και εμένα αυτό το θέμα, ήμουν επιλαχών στην Αττική και έμεινα έξω λόγω αγγλικών είχα μόνο το lower.
Ξέρει κανείς αν έχει γίνει κάποια προσφυγή για αυτό το διαγωνισμό με δεδομένο πως δεν επιτρεπόταν να δηλώσουμε πάνω από μια νομαρχία?
Με τη βαθμολογία που είχα ήμουνα διοριστέος σε όλες τις νομαρχίες τηε Ελλάδας αλλά μόνο στην Αττική μείναμε έξω λόγω ξένης γλώσσας.
Παρακαλώ αν ξέρετε κάτι γι αυτό το διαγωνισμό να μας ενημερώσετε.
Ευχαριστώ

PAROS2004
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2006 3:53 pm

EPILAXONTES 2002

Δημοσίευσηαπό PAROS2004 » Δευ Σεπ 17, 2007 11:20 pm

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΝΕΟ ΟΜΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.ΛΟΓΙΚΑ ΛΟΓΩ ΕΚΛΟΓΩΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΠΗΡΕ ΑΝΑΒΟΛΗ...ΟΤΑΝ ΜΑΘΩ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ!!!!

EPILAXON2002
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2007 10:52 am

Δημοσίευσηαπό EPILAXON2002 » Παρ Σεπ 21, 2007 11:19 am

ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ.
ΜΠΟΡΕΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ? (ΕΓΩ ΟΧΙ) ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΝ ΘΕΛΗΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ? Π.Χ. ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ? ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΥΠΕΥΘΥΝΑ?
ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΕ ΕΜΑΣ?
ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΠΙΛΑΧΟΝ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΩ

petra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2007 9:49 am

Δημοσίευσηαπό petra » Παρ Σεπ 21, 2007 11:43 am

EPILAXON2002 έγραψε:ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ.
ΜΠΟΡΕΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ? (ΕΓΩ ΟΧΙ) ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΝ ΘΕΛΗΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ? Π.Χ. ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ? ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΥΠΕΥΘΥΝΑ?
ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΕ ΕΜΑΣ?
ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΠΙΛΑΧΟΝ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΩ


ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΠΡΟΕΧΟΥΝ ΟΙ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΤΟΥ 98

EPILAXON2002
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2007 10:52 am

Δημοσίευσηαπό EPILAXON2002 » Παρ Σεπ 21, 2007 12:10 pm

petra έγραψε:[
ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΠΡΟΕΧΟΥΝ ΟΙ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΤΟΥ 98


ΕΣΥ ΤΡΑΒΑΣ ΚΑΝΑ ΖΟΡΙ??

PAROS2004
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2006 3:53 pm

Δημοσίευσηαπό PAROS2004 » Σάβ Σεπ 22, 2007 9:32 am

ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕ ΣΕΝΑ.ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΑΛΛΑ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟ.
ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΘΑ
ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ PETRA ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1998!! ΗΔΗ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΤΟΥ 2002 ΕΧΟΥΝ ΔΙΟΡΙΣΘΕΙ
(ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΙ) ΕΝΩ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ.
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΑΣ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΗΡΙΧΘΟΥΜΕ ΕΚΕΙ.....javascript:emoticon(':?')
Confused
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! :P

tkant
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 04, 2007 11:56 am

Δημοσίευσηαπό tkant » Κυρ Νοέμ 04, 2007 12:00 pm

Κλαημέρα σε όλους
Σήμερα είδα ότι έχουν αναρτηθεί οι πίνακες διαριστέων από τους επτυχόντες του 1998. Μήπως πρέπει να κάνουμε κι εμείς κάτι στηριζόμενοι στο δεδικασμένο των παιδιών αυτών;
Αν γνωρίζει κάτι κάποιος από μας ας το πει, ευχαριστώ

marpolu44
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 22, 2007 10:01 pm

Δημοσίευσηαπό marpolu44 » Κυρ Νοέμ 04, 2007 7:25 pm

Το μόνο που μπορείτε να διεκδικήσετε είναι το θέμα της αίτησης σε πολλές νομαρχίες το οποίο έχει ήδη βγεί αντισυνταγματικό΄. Για τα αγγλικά μάλλον ξεχάστε το, γιατί είναι δικαίωμα το φορέα να ζητάει συγκεκριμένα προσόντα. Δεν είχαν όμως δικαίωμα να σας αφαιρέσουν τη δυνατότητα να δηλώσετε και άλλες νομαρχίες.

FCh
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 5:22 pm

Δημοσίευσηαπό FCh » Τρί Νοέμ 13, 2007 5:38 pm

Καλησπέρα σας,

είμαι καινούριο μέλος και με ενδιαφέρει ιδιαίτερα το συγκεκριμένο θέμα, γιατί και εγώ ήμουν επιτυχούσα στο διαγωνισμό αυτό, αλλά δεν κατάφερα να διοριστώ, γιατί ήδη καλύφθηκαν οι 24 θέσεις στο νομό που δήλωσα και εγώ ήμουν η 26η. Αν υπάρχει η δυνατότητα να διεκδικήσουμε το δικαίωμά μας να δηλώσουμε σε παραπάνω από μία νομαρχίες θα ήθελα πολύ να συμμετέχω, γιατί αισθάνθηκα πολύ αδικημένη και απ' ότι διαπιστώνω τώρα δεν είμαι η μοναδική.

Είχα απευθυνθεί σε δικηγόρο ο οποίος υποτίθεται ειδικευόταν σε θέματα διορισμών στο δημόσιο, αλλά δεν με βοήθησε καθόλου. Ρώτησα σε διάφορες ΔΟΥ, και μου είπαν ότι γενικώς έχουν ανάγκη από προσωπικό και υπήρχαν τόσες κενές θέσεις που ούτε ο τότε διαγωνισμός του 2002 δεν τους κάλυπτε.

Έστειλα επιστολές στο Υπουργείο Οικονομικών, αλλά δεν κατέληξε πουθενά το ζήτημα και έπειτα, αφού έδωσα εξετάσεις για το διαγωνισμό του Υπουργείου Οικονομικών το 2004 και δεν κατάφερα πάλι να διοριστώ τώρα διαβάζω πάλι για τον διαγωνισμό που όλοι περιμένουμε!

paris2006
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 16, 2007 6:23 pm

Δημοσίευσηαπό paris2006 » Παρ Νοέμ 23, 2007 8:09 pm

EPILAXON2002 έγραψε:
petra έγραψε:[
ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΠΡΟΕΧΟΥΝ ΟΙ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΤΟΥ 98


ΕΣΥ ΤΡΑΒΑΣ ΚΑΝΑ ΖΟΡΙ??[/quote



ΑΝ ΔΕΝ ΤΕΛΕΣΦΟΡΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΤΟΥ 1998 ΜΗΝ ΑΓΩΝΙΑΤΕ ΑΔΙΚΑ. ΠΡΩΤΑ ΕΜΕΙΣΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΣΕΙΣ!!!

zs
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2007 12:23 pm

Δημοσίευσηαπό zs » Τρί Ιαν 15, 2008 7:47 am

ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ?ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ????

FCh
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 5:22 pm

Δημοσίευσηαπό FCh » Τρί Ιαν 15, 2008 1:25 pm

zs έγραψε:ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ?ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ????

Δυστυχώς κανένα νέο. Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει έναν καλό δικηγόρο να μας βοηθήσει?


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες