Τα νεότερα από το ΥπΟικ

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
corsair
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Παρ Δεκ 05, 2014 12:37 am

Δημοσίευσηαπό corsair » Δευ Ιαν 25, 2016 1:11 am

JOHNNY.B έγραψε:
dorothea έγραψε:
Ο μισθός βγαίνει στα 720 ευρώ καθαρά το μήνα. Δεν ξέρουμε ακόμη πότε θα μπει η προσωπική διαφορά αλλά τουλάχιστον θα την πάρουμε αναδρομικά. Για 2 παιδιά είναι 70 ευρώ το επίδομα αν δεν κάνω λάθος.


719.06 για την ακρίβεια....

αλλά δεν θα έχει ιδιαίτερη σημασία... αν το ύψος της προσωπικής διαφοράς είναι αυτό που άκουσα...

δεν αναφέρω το ποσό μήπως είναι ράδιο αρβύλα και χαρείτε τσάμπα... πάντως θα έχουμε ένα πολύ καλό μισθο
η προσωπικη διαφορα ποσο αναμενεται να ειναι...τι εχτε ακουσει ακομα και ραδιο αρβυλα να ειναι...θα ειναι κανα 400...?

dorothea
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 422
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2009 1:11 pm

Δημοσίευσηαπό dorothea » Δευ Ιαν 25, 2016 9:06 am

corsair έγραψε:
JOHNNY.B έγραψε:
dorothea έγραψε:
Ο μισθός βγαίνει στα 720 ευρώ καθαρά το μήνα. Δεν ξέρουμε ακόμη πότε θα μπει η προσωπική διαφορά αλλά τουλάχιστον θα την πάρουμε αναδρομικά. Για 2 παιδιά είναι 70 ευρώ το επίδομα αν δεν κάνω λάθος.


719.06 για την ακρίβεια....

αλλά δεν θα έχει ιδιαίτερη σημασία... αν το ύψος της προσωπικής διαφοράς είναι αυτό που άκουσα...

δεν αναφέρω το ποσό μήπως είναι ράδιο αρβύλα και χαρείτε τσάμπα... πάντως θα έχουμε ένα πολύ καλό μισθο
η προσωπικη διαφορα ποσο αναμενεται να ειναι...τι εχτε ακουσει ακομα και ραδιο αρβυλα να ειναι...θα ειναι κανα 400...?


Ο καθαρός μισθός θα βγαίνει περίπου στα 1200 ευρώ.

xoreftarou
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 285
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 25, 2014 12:30 am

Δημοσίευσηαπό xoreftarou » Δευ Ιαν 25, 2016 5:00 pm

dorothea έγραψε:
corsair έγραψε:
JOHNNY.B έγραψε:
dorothea έγραψε:
Ο μισθός βγαίνει στα 720 ευρώ καθαρά το μήνα. Δεν ξέρουμε ακόμη πότε θα μπει η προσωπική διαφορά αλλά τουλάχιστον θα την πάρουμε αναδρομικά. Για 2 παιδιά είναι 70 ευρώ το επίδομα αν δεν κάνω λάθος.


719.06 για την ακρίβεια....

αλλά δεν θα έχει ιδιαίτερη σημασία... αν το ύψος της προσωπικής διαφοράς είναι αυτό που άκουσα...

δεν αναφέρω το ποσό μήπως είναι ράδιο αρβύλα και χαρείτε τσάμπα... πάντως θα έχουμε ένα πολύ καλό μισθο
η προσωπικη διαφορα ποσο αναμενεται να ειναι...τι εχτε ακουσει ακομα και ραδιο αρβυλα να ειναι...θα ειναι κανα 400...?


Ο καθαρός μισθός θα βγαίνει περίπου στα 1200 ευρώ.


Κι εμένα αυτό το ποσό μου έχουν αναφέρει. Να δούμε αν τελικά θα ισχύσει...

JOHNNY.B
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευ Μαρ 09, 2015 12:35 pm

Δημοσίευσηαπό JOHNNY.B » Τρί Ιαν 26, 2016 5:11 pm

800 ευρώ χοντρικά και ακαθάριστα... οπότε γύρω στα 500 καθαρά στον μισθό

1200 καθαρά συνολικός μισθός όπως είπε και η xoreftarou

για μένα θα είναι μια χαρά. δεν υπάρχουν τέτοιοι μισθοί πλέον...και θα είμαστε υψηλότερα από πολλούς κλάδους του δημοσίου μισθολογικά

xoreftarou
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 285
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 25, 2014 12:30 am

Δημοσίευσηαπό xoreftarou » Τετ Ιαν 27, 2016 4:45 pm

Από την ενότητα Προκήρυξη 2Κ/2015., ανάρτηση 27/11


stella29 έγραψε:
Καλημερα! Γνωριζει κανεις αν την υπερβαλλουσα διαφορά μισθου στην 1Κ/2013 την πήραν όλοι όσοι μπήκαν ή μόνο οι 186 πρώτοι? Υπόθετω πως θα πρέπει και μεις να κινηθούμε νομικά μολις μπουμε.


Καλημέρα,

την πήραν όλοι και θα τους καταβληθεί αναδρομικά απο τον Νοέμβρη του 2015.
Εννοείται πως πρέπει να κινηθούμε!

DIKHGOROS1982
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 18, 2014 8:07 pm

Δημοσίευσηαπό DIKHGOROS1982 » Τετ Ιαν 27, 2016 11:50 pm

xoreftarou έγραψε:Από την ενότητα Προκήρυξη 2Κ/2015., ανάρτηση 27/11


stella29 έγραψε:
Καλημερα! Γνωριζει κανεις αν την υπερβαλλουσα διαφορά μισθου στην 1Κ/2013 την πήραν όλοι όσοι μπήκαν ή μόνο οι 186 πρώτοι? Υπόθετω πως θα πρέπει και μεις να κινηθούμε νομικά μολις μπουμε.


Καλημέρα,

την πήραν όλοι και θα τους καταβληθεί αναδρομικά απο τον Νοέμβρη του 2015.
Εννοείται πως πρέπει να κινηθούμε!


Όντως εγώ που γνωρίζω κοπέλα επιλαχούσα από την 1Κ/2013 μου έχει πει ότι η ίδια ενημερώνεται από τη σχετική ομάδα του fb, όπου συνδικαλιστικά όργανα αναφέρουν ότι θα την πάρουν όλοι και όχι μόνο οι 186 πρώτοι, αναδρομικά από τότε που δημοσιεύθηκε το ΦΕΚ της τροπολογίας. Πάντως στην πράξη ακόμη δεν την έχει πάρει. Το ποσό είναι πράγματι αυτό που αναφέρατε παραπάνω.

Obscurus2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 3:05 pm

Δημοσίευσηαπό Obscurus2 » Πέμ Ιαν 28, 2016 2:14 pm

Κανένα νέο για τους κτηματικούς? Καφετζού? Δευτέρα ο Κορκολής μου είπε ότι ο φάκελός μας είναι στο γραφείο του Τσακαλώτου για υπογραφή. Σήμερα ξαναέπαιρνα να μάθω αν υπέγραψε αλλά δεν τον βρήκα.

xoreftarou
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 285
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 25, 2014 12:30 am

Δημοσίευσηαπό xoreftarou » Πέμ Ιαν 28, 2016 4:32 pm

DIKHGOROS1982 έγραψε:
xoreftarou έγραψε:Από την ενότητα Προκήρυξη 2Κ/2015., ανάρτηση 27/11


stella29 έγραψε:
Καλημερα! Γνωριζει κανεις αν την υπερβαλλουσα διαφορά μισθου στην 1Κ/2013 την πήραν όλοι όσοι μπήκαν ή μόνο οι 186 πρώτοι? Υπόθετω πως θα πρέπει και μεις να κινηθούμε νομικά μολις μπουμε.


Καλημέρα,

την πήραν όλοι και θα τους καταβληθεί αναδρομικά απο τον Νοέμβρη του 2015.
Εννοείται πως πρέπει να κινηθούμε!


Όντως εγώ που γνωρίζω κοπέλα επιλαχούσα από την 1Κ/2013 μου έχει πει ότι η ίδια ενημερώνεται από τη σχετική ομάδα του fb, όπου συνδικαλιστικά όργανα αναφέρουν ότι θα την πάρουν όλοι και όχι μόνο οι 186 πρώτοι, αναδρομικά από τότε που δημοσιεύθηκε το ΦΕΚ της τροπολογίας. Πάντως στην πράξη ακόμη δεν την έχει πάρει. Το ποσό είναι πράγματι αυτό που αναφέρατε παραπάνω.


Το θέμα δεν είναι μόνο να παίρνουμε έναν ικανοποιητικό μισθό, αλλά να μπορέσουμε κάποια στιγμή οι "ξενιτεμένοι" να γυρίσουμε στις πόλεις μας. Όποιος έχει κάποια πληροφορία και γι΄αυτό το κομμάτι, είναι ευπρόσδεκτη.

Kafetzou84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2015 8:33 pm

Δημοσίευσηαπό Kafetzou84 » Πέμ Ιαν 28, 2016 5:02 pm

Obscurus2 έγραψε:Κανένα νέο για τους κτηματικούς? Καφετζού? Δευτέρα ο Κορκολής μου είπε ότι ο φάκελός μας είναι στο γραφείο του Τσακαλώτου για υπογραφή. Σήμερα ξαναέπαιρνα να μάθω αν υπέγραψε αλλά δεν τον βρήκα.
Οτι ξέρεις ξέρω.ελα μωρε,όλα καλά....στο τέλος φτάσαμε...όταν μάθω θα γράψω....

Obscurus2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 3:05 pm

Δημοσίευσηαπό Obscurus2 » Πέμ Ιαν 28, 2016 5:59 pm

Kafetzou84 έγραψε:
Obscurus2 έγραψε:Κανένα νέο για τους κτηματικούς? Καφετζού? Δευτέρα ο Κορκολής μου είπε ότι ο φάκελός μας είναι στο γραφείο του Τσακαλώτου για υπογραφή. Σήμερα ξαναέπαιρνα να μάθω αν υπέγραψε αλλά δεν τον βρήκα.
Οτι ξέρεις ξέρω.ελα μωρε,όλα καλά....στο τέλος φτάσαμε...όταν μάθω θα γράψω....


Εγώ πάντως μία ανησυχία την έχω γιατί χρειαζόμαστε πολιτική σταθερότητα μέχρι τη δημοσίευση του ΦΕΚ. Δεν θέλουμε να χάνουμε χρόνο επειδή ο Τσακαλώτος καθυστερεί να βάλει μια υπογραφή. Ελπίζω να την έχει βάλει τη ρημάδα.

Kafetzou84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2015 8:33 pm

Δημοσίευσηαπό Kafetzou84 » Πέμ Ιαν 28, 2016 7:24 pm

Obscurus2 έγραψε:
Kafetzou84 έγραψε:
Obscurus2 έγραψε:Κανένα νέο για τους κτηματικούς? Καφετζού? Δευτέρα ο Κορκολής μου είπε ότι ο φάκελός μας είναι στο γραφείο του Τσακαλώτου για υπογραφή. Σήμερα ξαναέπαιρνα να μάθω αν υπέγραψε αλλά δεν τον βρήκα.
Οτι ξέρεις ξέρω.ελα μωρε,όλα καλά....στο τέλος φτάσαμε...όταν μάθω θα γράψω....


Εγώ πάντως μία ανησυχία την έχω γιατί χρειαζόμαστε πολιτική σταθερότητα μέχρι τη δημοσίευση του ΦΕΚ. Δεν θέλουμε να χάνουμε χρόνο επειδή ο Τσακαλώτος καθυστερεί να βάλει μια υπογραφή. Ελπίζω να την έχει βάλει τη ρημάδα.
μπορει κ να την έχει βάλει.μην ανησυχείς...

JOHNNY.B
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευ Μαρ 09, 2015 12:35 pm

Δημοσίευσηαπό JOHNNY.B » Πέμ Ιαν 28, 2016 11:20 pm

xoreftarou έγραψε:
Το θέμα δεν είναι μόνο να παίρνουμε έναν ικανοποιητικό μισθό, αλλά να μπορέσουμε κάποια στιγμή οι "ξενιτεμένοι" να γυρίσουμε στις πόλεις μας. Όποιος έχει κάποια πληροφορία και γι΄αυτό το κομμάτι, είναι ευπρόσδεκτη.


Οι αιτήσεις για μεταθέσεις πρέπει να γίνουν σε συγκεκριμένη περίοδο.

Υπάρχει σχετικό έγγραφο που έχει κοινοποιηθεί σε όλες τις υπηρεσίες και αναφέρει το πότε γίνονται οι αιτήσεις. Για παράδειγμα, για λόγους υγείας γίνεται οποτεδήποτε...

Εγώ είμαι στους λοιπούς λόγους (οικονομική δυσπραγία θα βάλω) αλλά δεν πρόκειται να εγκριθεί λόγο έλλειψης προσωπικού...τυπικά θα την κάνω όμως να υπάρχει. Οι συγκεκριμένες αιτήσεις γίνονται μόνο Φεβρουάριο

Τα υπόλοιπα δεν τα θυμάμαι.
:?

Θα το κοιτάξω αν είναι κάποιος που δεν βρίσκει άκρη

dorothea
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 422
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2009 1:11 pm

Δημοσίευσηαπό dorothea » Παρ Ιαν 29, 2016 7:40 pm

JOHNNY.B έγραψε:
xoreftarou έγραψε:
Το θέμα δεν είναι μόνο να παίρνουμε έναν ικανοποιητικό μισθό, αλλά να μπορέσουμε κάποια στιγμή οι "ξενιτεμένοι" να γυρίσουμε στις πόλεις μας. Όποιος έχει κάποια πληροφορία και γι΄αυτό το κομμάτι, είναι ευπρόσδεκτη.


Οι αιτήσεις για μεταθέσεις πρέπει να γίνουν σε συγκεκριμένη περίοδο.

Υπάρχει σχετικό έγγραφο που έχει κοινοποιηθεί σε όλες τις υπηρεσίες και αναφέρει το πότε γίνονται οι αιτήσεις. Για παράδειγμα, για λόγους υγείας γίνεται οποτεδήποτε...

Εγώ είμαι στους λοιπούς λόγους (οικονομική δυσπραγία θα βάλω) αλλά δεν πρόκειται να εγκριθεί λόγο έλλειψης προσωπικού...τυπικά θα την κάνω όμως να υπάρχει. Οι συγκεκριμένες αιτήσεις γίνονται μόνο Φεβρουάριο

Τα υπόλοιπα δεν τα θυμάμαι.
:?

Θα το κοιτάξω αν είναι κάποιος που δεν βρίσκει άκρη


Επιτροπές είναι δύο φορές το χρόνο αλλά αίτηση για μετάθεση (όχι για λόγους υγείας) είναι μόνο το Φεβρουάριο? Σίγουρο αυτό?

DIKHGOROS1982
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 18, 2014 8:07 pm

Δημοσίευσηαπό DIKHGOROS1982 » Παρ Ιαν 29, 2016 9:09 pm

dorothea έγραψε:
JOHNNY.B έγραψε:
xoreftarou έγραψε:
Το θέμα δεν είναι μόνο να παίρνουμε έναν ικανοποιητικό μισθό, αλλά να μπορέσουμε κάποια στιγμή οι "ξενιτεμένοι" να γυρίσουμε στις πόλεις μας. Όποιος έχει κάποια πληροφορία και γι΄αυτό το κομμάτι, είναι ευπρόσδεκτη.


Οι αιτήσεις για μεταθέσεις πρέπει να γίνουν σε συγκεκριμένη περίοδο.

Υπάρχει σχετικό έγγραφο που έχει κοινοποιηθεί σε όλες τις υπηρεσίες και αναφέρει το πότε γίνονται οι αιτήσεις. Για παράδειγμα, για λόγους υγείας γίνεται οποτεδήποτε...

Εγώ είμαι στους λοιπούς λόγους (οικονομική δυσπραγία θα βάλω) αλλά δεν πρόκειται να εγκριθεί λόγο έλλειψης προσωπικού...τυπικά θα την κάνω όμως να υπάρχει. Οι συγκεκριμένες αιτήσεις γίνονται μόνο Φεβρουάριο

Τα υπόλοιπα δεν τα θυμάμαι.
:?

Θα το κοιτάξω αν είναι κάποιος που δεν βρίσκει άκρη


Επιτροπές είναι δύο φορές το χρόνο αλλά αίτηση για μετάθεση (όχι για λόγους υγείας) είναι μόνο το Φεβρουάριο? Σίγουρο αυτό?



Και μένα Φεβρουάριο μου είπαν για να συζητηθεί τον Απρίλιο.
Λογικά όμως μπορούν να κατατεθούν και αργότερα αφού ξαναγίνεται υπηρεσιακό τον Αύγουστο. Για περισσότερες πληροφορίες στο τηλέφωνο 2103375138.

DIKHGOROS1982
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 18, 2014 8:07 pm

Δημοσίευσηαπό DIKHGOROS1982 » Παρ Ιαν 29, 2016 9:14 pm

Παιδιά σας παρακαλώ μπορεί κάποιος εάν ξέρει να μου πει τι γίνεται με την ιατροφαρμακευτική μας περίθαλψη? Από το φορέα μου είπαν να ρωτήσω στο ΙΚΑ και στο ΙΚΑ μου είπαν ότι δεν ξέρουν εάν το βιβλιάριο υγείας μου θα έιναι ΙΚΑ ή ΟΠΑΔ και να ρωτήσω στο φορέα μου! Έλεος! Εάν είμαστε ΙΚΑ πρέπει να συμπληρώσουμε 50 ένσημα για να βγει βιβλιάριο υγείας ακόμη όμως φυσικά δεν φαίνεται κανένα ένσημο στο σύστημα. Τι κάνω? Η γιατρός πήγε να μου συνταγογραφήσει όπως παλιά στο ΤΥΔΕ και το σύστημα δείχνει ότι δεν έχω πια ασφαλιστική ικανότητα.. Μα είναι δυνατόν να μην ξέρουν να μου απαντήσουν?!


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες