Τα νεότερα από το ΥπΟικ

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Μαρία85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Μαρ 02, 2015 11:37 pm

Δημοσίευσηαπό Μαρία85 » Τρί Ιουν 07, 2016 12:37 pm

frabala έγραψε:Καλημέρα έχει βγει και το δικό μας ΦΕΚ για την δεύτερη αμαπλήρωση της 1Γ/2008 και περιμένουμε την τοποθέτηση. κανένα νέο απο τους διορισμένους? έχετε πληρωθεί? με την προσωπική διαφορά τι γίνεται? για την τοποθέτηση πάλι εκδίδεται ΦΕΚ?

Καλημέρα παιδιά! Είμαι κ γω στους αναπληρωτές της 1Γ και έχω διοριστεί τον Δεκέμβριο του 15. Έλαβα σήμερα την έγκριση απο το υπουργείο για την άδεια τοκετού, γιατί βρίσκομαι στον όγδοο μήνα κύησης και παρατήρησα πως ο βαθμός μου αναγράφεται Ε, ενώ όταν ορκίστηκα κ όλους αυτούς τους μήνες παρέμενε ΣΤ. Έχει παρατηρήσει κ κάποιος άλλος από τους αναπληρωτές αλλαγή στην βαθμολογική κατάταξη; Προφανώς μάλλον θα πρεπει μα ξεχάσουμε την υπερβάλλουσα.

marg2304
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 10, 2016 9:39 am

Re: Τα νεότερα από το ΥπΟικ

Δημοσίευσηαπό marg2304 » Κυρ Σεπ 11, 2016 9:28 am

Καλημέρα παιδιά ! Διοριστηκα και εγώ με την τρίτη αναπλήρωση της 1Γ/2008! Με την υπερβάλλουσα προσωπική διαφορά ξέρει κάνεις τι γίνεται?

mitsakiiiii
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2016 1:20 am

Re: Τα νεότερα από το ΥπΟικ

Δημοσίευσηαπό mitsakiiiii » Πέμ Σεπ 22, 2016 3:50 pm

Μπορείτε να μας ενημερώσετε ποια είναι τα ΦΕΚ των αναπληρωτών της 1Γ??Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

marg2304
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 10, 2016 9:39 am

Re: Τα νεότερα από το ΥπΟικ

Δημοσίευσηαπό marg2304 » Τρί Σεπ 27, 2016 12:40 am

mitsakiiiii έγραψε:Μπορείτε να μας ενημερώσετε ποια είναι τα ΦΕΚ των αναπληρωτών της 1Γ??Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Το φεκ είναι 812/Γ/30.08.2016. αφορά την τρίτη αναπλήρωση!

nikolopang
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2015 12:10 pm

Re: Τα νεότερα από το ΥπΟικ

Δημοσίευσηαπό nikolopang » Τρί Οκτ 18, 2016 10:01 pm

Καλησπερα, εχω διοριστει με την 1κ/2013 σε τριτη αναπληρωση. Γνωριζει καποιος σχετικα με την προσωπικη διαφορα, τι κινησεις πρεπει να κανουμε εμεις οι υπολοιποι της προκήρυξης που δεν την παιρνουμε;
Ευχαριστω

melina1982
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 08, 2017 4:57 pm

Re: Τα νεότερα από το ΥπΟικ

Δημοσίευσηαπό melina1982 » Κυρ Ιαν 08, 2017 7:36 pm

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους..μεσα στο δεκεμβρη μου ηρθε κι εμενα χαρτι για διορισμο με τον 1Γ/2008..καλα εγω δεν το παρακολουθουσα καν και επαθα σοκ οταν το ειδα..θα ηθελα κι εγω να ενημερωθω τι γινεται με την προσωπικη διαφορά..υπαρχει κανενα νεο;;

nikolopang
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2015 12:10 pm

Re: Τα νεότερα από το ΥπΟικ

Δημοσίευσηαπό nikolopang » Δευ Ιαν 09, 2017 11:31 pm

melina1982 έγραψε:Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους..μεσα στο δεκεμβρη μου ηρθε κι εμενα χαρτι για διορισμο με τον 1Γ/2008..καλα εγω δεν το παρακολουθουσα καν και επαθα σοκ οταν το ειδα..θα ηθελα κι εγω να ενημερωθω τι γινεται με την προσωπικη διαφορά..υπαρχει κανενα νεο;;


Καλησπέρα, εγω δεν εχω μαθει τιποτε. Υποτιθεται οτι ειχε ενημερωθει ο τσακαλωτος κ θα εδινε απαντηση αφου εξεταζε το θεμα.. αν ηταν θα ειχε γινει μεχρι τελος χρονιάς οπως κ περυσι.
αν ξερει κάποιος εστω κατι ας ενημερώσει

melina1982
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 08, 2017 4:57 pm

Re: Τα νεότερα από το ΥπΟικ

Δημοσίευσηαπό melina1982 » Κυρ Ιαν 15, 2017 11:36 pm

nikolopang έγραψε:
melina1982 έγραψε:Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους..μεσα στο δεκεμβρη μου ηρθε κι εμενα χαρτι για διορισμο με τον 1Γ/2008..καλα εγω δεν το παρακολουθουσα καν και επαθα σοκ οταν το ειδα..θα ηθελα κι εγω να ενημερωθω τι γινεται με την προσωπικη διαφορά..υπαρχει κανενα νεο;;


Καλησπέρα, εγω δεν εχω μαθει τιποτε. Υποτιθεται οτι ειχε ενημερωθει ο τσακαλωτος κ θα εδινε απαντηση αφου εξεταζε το θεμα.. αν ηταν θα ειχε γινει μεχρι τελος χρονιάς οπως κ περυσι.
αν ξερει κάποιος εστω κατι ας ενημερώσει


Σου ηρθε κι εσενα χαρτι μεσα στο δεκεμβρη του 16 για αναπληρωση;; οι προηγουμενοι που μπηκαν εχουν κανει κατι για το θεμα; δε θα μπορουσαμε να κινηθουμε συλλογικα;; εγω παω αθηνα αν και θα το παλεψω να γυρισω στην πολη μου..εχω κι ενα παιδακι 2 ετων..δυσκολο να μπορεσω να μεινω αθηνα με 750 ευρω..

marg2304
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 10, 2016 9:39 am

Re: Τα νεότερα από το ΥπΟικ

Δημοσίευσηαπό marg2304 » Κυρ Φεβ 05, 2017 3:45 pm

Από ότι έχω μάθει ή προκυρηξη 2κ/2015 κάνει συντονισμένες ενέργειες για την διεκδίκηση της προσωπικής διαφοράς αλλά δεν έχουν καταφέρει κάτι ακόμη! Σκέφτονται να κινηθούν νομικά τώρα! Το θέμα είναι ότι αυτοί κάνουν μεμονωμένες ενέργειες, μόνο για τα άτομα της εν λόγω προκυρηξη όμως! Εμείς που είμαστε από αναπληρώσεις προηγούμενων προκυρηξεων είναι το θέμα! Μπορούμε να συντονιστούμε κάπως όλοι μαζί? Γιατί με 713€ τον μήνα..!

nikolopang
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2015 12:10 pm

Re: Τα νεότερα από το ΥπΟικ

Δημοσίευσηαπό nikolopang » Δευ Φεβ 06, 2017 7:16 am

Πριν μια εβδομαδα εβγαλε ανακοινωση η ποε δου σχετικα με την προσωπικη διαφορα. Αποκλειεται να δοθει λυση οπως με τους πρωτους της 1κ. Μονο μεσω ααδε που κ καλα θα εχουμε ξεχωριστό προυπολογισμο αν τα λεω καλα..
Παντως αν γινεται να συντονιστουμε νομικα χαμενοι σιγουρα δεν θα βγουμε.
Εγω ειμαι απο 1κ απο αναπληρωση. Δεν εχω ενημερωση, δεν ειμαι κ του facebook..νομιζω οτι οι δικοι μας δεν κανουν κάτι.

marg2304
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 10, 2016 9:39 am

Re: Τα νεότερα από το ΥπΟικ

Δημοσίευσηαπό marg2304 » Δευ Φεβ 06, 2017 12:40 pm

Έτσι έλεγαν στην αρχή για να μας καθησυχάσουν αλλα είδαμε κ τώρα που γίναμε ααδε! Ο πιτσιλης προς το παρόν αρνείται να μας την δώσει! Πάντως κ εγώ είμαι ένθερμη ως προς την δικαστική οδό! Θα ήταν καλύτερα όμως να κινηθούμε ομαδικά κ όχι μεμονωμένα!

nikolopang
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2015 12:10 pm

Re: Τα νεότερα από το ΥπΟικ

Δημοσίευσηαπό nikolopang » Δευ Οκτ 09, 2017 11:34 am

Καλημερα παιδια!
Σχετικα με την προσωπική διαφορά επειδή δεν βλέπω φως κ οι μισοί της 1κ/13 την λαμβάνουν, σκέφτομαι να μιλήσω με δικηγόρο, να το ψάξω μεμονωμένα με νομική οδό. Γνωρίζει κάποιος ποιος δικηγορος ασχοληθηκε με τους διορισμενους της 2κ που κινουνται μαζικα?

nania
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Μαρ 27, 2009 10:06 am

Re: Τα νεότερα από το ΥπΟικ

Δημοσίευσηαπό nania » Δευ Οκτ 09, 2017 11:56 pm

Καλησπέρα σας.
Μου ήρθε και εμένα απόφαση αναπλήρωσης για κτηματική υπηρεσία. Παραιτήθηκαν 4 άτομα πριν από εμένα.
Θα στείλω τα δικαιολογητικά σε 2-3 ημέρες . Απο εκεί και πέρα τι περιμένω; Θα βγει νέο φεκ διορισμού; και αν ναι πόσο καιρό παίρνει περίπου.
Η υπηρεσία που με στέλνουν είναι πάρα πολύ μακριά και εγώ πλέον έχω 3 παιδιά.
Σκοπεύω να ζητήσω μετάθεση αλλά δεν ξέρω τι θα αντιμετωπίσω και πόσο καιρό θα πάρει.
Τα έχει καταφέρει κανείς να πάρει γρήγορα μετάθεση;
Πότε και πού υποβάλλουμε την αίτηση μετάθεσης;


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες