ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ 2014

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
geoaitol83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 03, 2010 3:39 pm

Δημοσίευσηαπό geoaitol83 » Τετ Ιούλ 09, 2014 2:29 pm

Να δώσεις μπορείς γιατί δεν τα προσκομίζεις στην αρχή αυτά τα πιστοποιητικά αλλά αν είσαι σε θέση για διορισμό και τα προσκομίσεις θα σε απορρίψουν εκτός αν υπάρχει 'τρόπος' παράβλεψης...

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Τετ Ιούλ 09, 2014 5:40 pm

geoaitol83 έγραψε:Να δώσεις μπορείς γιατί δεν τα προσκομίζεις στην αρχή αυτά τα πιστοποιητικά αλλά αν είσαι σε θέση για διορισμό και τα προσκομίσεις θα σε απορρίψουν εκτός αν υπάρχει 'τρόπος' παράβλεψης...


Τι εννοεις με το ''τροπος παραβλεψης΄΄????????????
Ποια η λογικη να δωσει κανεις εαν δεν εχει τις απαραιτητες προυποθεσεις που οριζει η τραπεζα?Για να βγει λογου χαρην πρωτος στη καταταξη και να μεινει με τη χαρα στο τελος χωρις να διοριστει????? :shock:

nikkap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 02, 2011 2:16 pm

Δημοσίευσηαπό nikkap » Τετ Ιούλ 09, 2014 5:41 pm

abck122 έγραψε:trif_on μιλησα και εγω με την ΕΤΕ και ειναι απολυτοι στο θεμα εντοπιοτητας. μου ειπανε πως πρεπει να εισαι μονιμος κατοικος του δημου ή της νησου. Οποτε θα ειναι εξαιρετικά περιορισμενος ο αριθμος των αιτησεων. Σκεψου οτι ενας φιλος μου ειναι απο Λαμια. Δεν εχει βγει καμια θεση ουτε για δημο Λαμιας, ουτε για δημο Στυλίδας παρα μονον για Μακρακωμη. Στην Μακρακωμη ομως δεν μπορει να κανει αιτηση παρολο που ειναι διπλα στη Λαμια επειδη πρεπει να εχει πιστοποιητικο μονιμης κατοικιας στη Μακρακωμη.

nikkap ΜΑΚΡΙΑ απο φροντιστηρια. ΜΕΓΑΛΗ κοροιδια.!πληρωσα 1.000 το 2010 και το μονο που εκαναν ειναι να μου δινοουν φωτοτυπιες βιβλιων.

tkelesi παρε και τηλεφωνο και ρωτα το αλλα λογικα θα σου πουνε οτι αν δεν ειναι το πτυχιο στα αποδεκτα δεν μπορεις.


Ευχαριστω για την απαντηση,θελω να ρωτησω καποια πραγματα ακομα για να δω αν αξιζει τον κοπο να προσπαθησω.1)τι μισθο παιρνουν οι πτυχιουχοι νεοδιοριζομενοι,2)ποσες μερες αδειας εχουν τον χρονο και 3)ειναι δυσκολες οι εξετασεις,τι θεματα μπαινουν?ευχαριστω!

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Τετ Ιούλ 09, 2014 7:12 pm

nikkap έγραψε:
abck122 έγραψε:trif_on μιλησα και εγω με την ΕΤΕ και ειναι απολυτοι στο θεμα εντοπιοτητας. μου ειπανε πως πρεπει να εισαι μονιμος κατοικος του δημου ή της νησου. Οποτε θα ειναι εξαιρετικά περιορισμενος ο αριθμος των αιτησεων. Σκεψου οτι ενας φιλος μου ειναι απο Λαμια. Δεν εχει βγει καμια θεση ουτε για δημο Λαμιας, ουτε για δημο Στυλίδας παρα μονον για Μακρακωμη. Στην Μακρακωμη ομως δεν μπορει να κανει αιτηση παρολο που ειναι διπλα στη Λαμια επειδη πρεπει να εχει πιστοποιητικο μονιμης κατοικιας στη Μακρακωμη.

nikkap ΜΑΚΡΙΑ απο φροντιστηρια. ΜΕΓΑΛΗ κοροιδια.!πληρωσα 1.000 το 2010 και το μονο που εκαναν ειναι να μου δινοουν φωτοτυπιες βιβλιων.

tkelesi παρε και τηλεφωνο και ρωτα το αλλα λογικα θα σου πουνε οτι αν δεν ειναι το πτυχιο στα αποδεκτα δεν μπορεις.


Ευχαριστω για την απαντηση,θελω να ρωτησω καποια πραγματα ακομα για να δω αν αξιζει τον κοπο να προσπαθησω.1)τι μισθο παιρνουν οι πτυχιουχοι νεοδιοριζομενοι,2)ποσες μερες αδειας εχουν τον χρονο και 3)ειναι δυσκολες οι εξετασεις,τι θεματα μπαινουν?ευχαριστω!


Φυσικά και αξίζει τον κοπο και να δωσεις εξετασεις. Δεν εχεις να χασεις τιποτα.Σε τετοιες εποχες ειναι εξαιρετικη ευκαιρια.
Για το πως ειναι τα θεματα των εξετασεων μπορεις να δεις και τα θεματα που επεσαν το 2010.
Μισθολογικα ειναι στα 700 βασικο. Τωρα τι επιδοματα παιρνουνδ εν ξερω να σου πω. Καλη επιτυχια να εχεις!!!

nikkap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 02, 2011 2:16 pm

Δημοσίευσηαπό nikkap » Τετ Ιούλ 09, 2014 8:52 pm

abck122 έγραψε:
nikkap έγραψε:
abck122 έγραψε:trif_on μιλησα και εγω με την ΕΤΕ και ειναι απολυτοι στο θεμα εντοπιοτητας. μου ειπανε πως πρεπει να εισαι μονιμος κατοικος του δημου ή της νησου. Οποτε θα ειναι εξαιρετικά περιορισμενος ο αριθμος των αιτησεων. Σκεψου οτι ενας φιλος μου ειναι απο Λαμια. Δεν εχει βγει καμια θεση ουτε για δημο Λαμιας, ουτε για δημο Στυλίδας παρα μονον για Μακρακωμη. Στην Μακρακωμη ομως δεν μπορει να κανει αιτηση παρολο που ειναι διπλα στη Λαμια επειδη πρεπει να εχει πιστοποιητικο μονιμης κατοικιας στη Μακρακωμη.

nikkap ΜΑΚΡΙΑ απο φροντιστηρια. ΜΕΓΑΛΗ κοροιδια.!πληρωσα 1.000 το 2010 και το μονο που εκαναν ειναι να μου δινοουν φωτοτυπιες βιβλιων.

tkelesi παρε και τηλεφωνο και ρωτα το αλλα λογικα θα σου πουνε οτι αν δεν ειναι το πτυχιο στα αποδεκτα δεν μπορεις.[/quote

Ευχαριστω για την απαντηση,θελω να ρωτησω καποια πραγματα ακομα για να δω αν αξιζει τον κοπο να προσπαθησω.1)τι μισθο παιρνουν οι πτυχιουχοι νεοδιοριζομενοι,2)ποσες μερες αδειας εχουν τον χρονο και 3)ειναι δυσκολες οι εξετασεις,τι θεματα μπαινουν?ευχαριστω!


Φυσικά και αξίζει τον κοπο και να δωσεις εξετασεις. Δεν εχεις να χασεις τιποτα.Σε τετοιες εποχες ειναι εξαιρετικη ευκαιρια.
Για το πως ειναι τα θεματα των εξετασεων μπορεις να δεις και τα θεματα που επεσαν το 2010.
Μισθολογικα ειναι στα 700 βασικο. Τωρα τι επιδοματα παιρνουνδ εν ξερω να σου πω. Καλη επιτυχια να εχεις!!!



Μαλλον θα δωσω.Δυστυχως δεν ειναι πολλα λεφτα τα 700ε,αλλα σημερα ειναι μια χαρα.Καλη επιτυχια να εχουμε οσοι δωσουμε,δεν παλευεται με τιποτα η ανεργια.

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Πέμ Ιούλ 10, 2014 8:48 am

nikkap έγραψε:
abck122 έγραψε:
nikkap έγραψε:
abck122 έγραψε:trif_on μιλησα και εγω με την ΕΤΕ και ειναι απολυτοι στο θεμα εντοπιοτητας. μου ειπανε πως πρεπει να εισαι μονιμος κατοικος του δημου ή της νησου. Οποτε θα ειναι εξαιρετικά περιορισμενος ο αριθμος των αιτησεων. Σκεψου οτι ενας φιλος μου ειναι απο Λαμια. Δεν εχει βγει καμια θεση ουτε για δημο Λαμιας, ουτε για δημο Στυλίδας παρα μονον για Μακρακωμη. Στην Μακρακωμη ομως δεν μπορει να κανει αιτηση παρολο που ειναι διπλα στη Λαμια επειδη πρεπει να εχει πιστοποιητικο μονιμης κατοικιας στη Μακρακωμη.

nikkap ΜΑΚΡΙΑ απο φροντιστηρια. ΜΕΓΑΛΗ κοροιδια.!πληρωσα 1.000 το 2010 και το μονο που εκαναν ειναι να μου δινοουν φωτοτυπιες βιβλιων.

tkelesi παρε και τηλεφωνο και ρωτα το αλλα λογικα θα σου πουνε οτι αν δεν ειναι το πτυχιο στα αποδεκτα δεν μπορεις.[/quote

Ευχαριστω για την απαντηση,θελω να ρωτησω καποια πραγματα ακομα για να δω αν αξιζει τον κοπο να προσπαθησω.1)τι μισθο παιρνουν οι πτυχιουχοι νεοδιοριζομενοι,2)ποσες μερες αδειας εχουν τον χρονο και 3)ειναι δυσκολες οι εξετασεις,τι θεματα μπαινουν?ευχαριστω!


Φυσικά και αξίζει τον κοπο και να δωσεις εξετασεις. Δεν εχεις να χασεις τιποτα.Σε τετοιες εποχες ειναι εξαιρετικη ευκαιρια.
Για το πως ειναι τα θεματα των εξετασεων μπορεις να δεις και τα θεματα που επεσαν το 2010.
Μισθολογικα ειναι στα 700 βασικο. Τωρα τι επιδοματα παιρνουνδ εν ξερω να σου πω. Καλη επιτυχια να εχεις!!!



Μαλλον θα δωσω.Δυστυχως δεν ειναι πολλα λεφτα τα 700ε,αλλα σημερα ειναι μια χαρα.Καλη επιτυχια να εχουμε οσοι δωσουμε,δεν παλευεται με τιποτα η ανεργια.


690 με 700 ειναι ο καθαρος βασικος. πανω σε αυτον μπαινουν και επιδοματα πτυχιων, μεταπτυχιακων, διδακτορικων,επιδομα αριστης ξενης γλωσσας, επιδομα ταμεια 350 ευρω και άλλα πολλά που δεν τα ξέρω.

katiamath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 19, 2010 2:24 pm

Δημοσίευσηαπό katiamath » Πέμ Ιούλ 10, 2014 1:40 pm

Καλησπέρα σας,

Μπορούμε να δώσουμε δηλαδή και εμείς που δεν είμαστε δημότες και μετά αν δεν καλυφθούν οι θέσεις να έχουμε ευκαιρία?
Δε μπορώ να το καταλάβω αυτό και αν από όλες τις αιτήσεις δε βρεθεί ο κατάλληλος ενώ κάποιος άλλος μπορεί να τα πήγαινε καλύτερα ?
Επίσης έμαθα πως θα βγει και για Αθήνα άλλη μία ισχύει ?
Ξέρετε κάτι ?

Ευχαριστώ

katerinakat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 07, 2014 9:46 pm

Δημοσίευσηαπό katerinakat » Πέμ Ιούλ 10, 2014 10:10 pm

Πάντως αυτό είναι κοροϊδια.... οι θεσεις ειναι ελαχιστες .. στη νοτια ευβοια ουτε ενας...ελεος..

Kate89
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Φεβ 21, 2014 9:29 pm

Δημοσίευσηαπό Kate89 » Παρ Ιούλ 11, 2014 11:43 am

Και βεβαία είναι κοροίδια.Σε όλοκληρη τη Κρήτη από όπου κατάγομαι δεν έχει ούτε μία θέση.Δεν καταπολεμάτε έτσι η ανεργία

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Παρ Ιούλ 11, 2014 3:12 pm

Δεν ξερω βρε παιδια.
Η αληθεια ειναι οτι ειναι εξαιρετικα λιγες θεσεις και το γεγονος οτι ζητα εντοπιοτητα αποκλειστικα στο δημο ή το νησί και οχι γενικά σε νομό, ειναι μεγάλο αγκάθι. Ειναι δυνατον απο το 2010 εως σημερα σε μεγαλους νομους οπως η Αττικη, η Θεσ/νικη, η Πατρα, η Λαρισα, τα Ιωαννινα, η Λαμια κλπ να μην ειχαν καμια αναγκη σε προσωπικο και να μην ζητησαν καμια θεση?
2,500 ατομα φυγανε με εθελουσια..
Πάντως, για νεα διαγωνισμο για την Αθηνα μονο δεν υπαρχει περιπτωση. ΑΝ ειναι θα γινοταν τωρα. Αθηνα και Θεσ/νικη θα καλυφθουν για τα επομενα 4 χρονια, δηλαδη μεχρι το 2018 με τις υποτροφιες του ΙΚΥ.

frapmelot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 11, 2014 12:16 pm

Δημοσίευσηαπό frapmelot » Παρ Ιούλ 11, 2014 5:18 pm

Ήρθα για πληροφορίες και με αναστατώσατε πιο πολυ! :)

Δε μπορείς να δώσεις καν εάν δεν έχεις εντοπιότητα; Εγώ ήπλιζα ότι αν δήλωνα κανένα απομακρυσμένο νησάκι θα είχα κάποια ελπίδα...

Θεωρώ ότι θα μπορείς πάντως, γιατί λέει ότι μπορείς να δηλώσεις αυστηρά μόνο ένα μέρος, κατί που θα ήταν αυτονόητο αν έπρεπε να εχεις εντοπιότητα.

Πάνω σε αυτό ήθελα να ρωτήσω και κάτι, αν μπορείς να δώσεις εξετάσεις τελικά. Αυτό που λέει ότι αν δεν υπάρχει επιτυχών σε κάποιο δήμο, θα καλυφθεί από το νομό, αν όχι από την περιφέρεια, αν όχι από την επικράτεια, σε συνδυασμό με το μέρος που δηλώνεις, πως λειτουργεί κατά την άποψη σας;

Δηλαδή, δηλώνω Πάργα, άσχετος με το μέρος και δεν υπάρχει ντόπιος επιτυχών. Ένας άλλος δηλώνει Ηγουμενίτσα και έρχεται δεύτερος. Στην Πάργα θα πάρουν εμένα που δήλωσα Πάργα, ή αυτόν από την Ηγουμενίτσα, ο οποίος δε δήλωσε Πάργα αλλά είναι από την ίδια περιφέρεια;

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Παρ Ιούλ 11, 2014 8:54 pm

Οταν με το καλο παμε να κανουμε αιτηση στο διαγωνισμο, η ηλεκτρονικη αιτηση που συμπληρωνει ο υπαλληλος της τραπεζας με τα στοιχεια μας και στη συνεχεια εκτυπωνει εις 2πλουν και μας τα δινει να τα υπογραψουμε εμπεριεχει μετα ολων των αλλων και το εξης κειμενο:

Έλαβα γνωση της προκηρυξης για το δοαγωνισμο προσληψης υπαλληλων και παρακαλω για την αποδοχη της συμμετοχης μου καθοσον ΠΛΗΡΩ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ της σχετικης προκηρυξης τους οποιους και αποδεχομαι, Επιπλέον, γνωρίζοντας τις συνεπειες του Νομου για ΨΕΥΔΗ ΔΗΛΩΣΗ, δηλωνω οτι τα στοιχεια τα οποια καταγρφονται ειναι απολυτα ακριβη και οτι η μη πληρωση οποιουδηποτε ορου της προκηρυξης συνεπαγεται ακυροτητα της συμμετοχης μου στο διαγωνισμο.

O 4ος ορος-προυποθεση για συμμετοχη στο διαγωνισμο λεει: Να είναι μόνιμοι κάτοικοι των Δήμων ή των Νησιών για τις προκηρυχθεισες θεσεις των οποιων διαγωνιζονται, ιδιοτητα που θα αποδεικνυεται με εκκαθαριστικο και υπευθυνη δηλωση για τη μονιμη κατοικια στην περιοχη.
Διευκρινιζεται οτι η τραπεζα διατηρει το δικαιωμα να μην προσλαβει ή να απολυσει όσους δηλωσαν ψευδη στοιχεια ή ελαβαν μερος στο διαγωνισμο χωρις να εχουν τις απαιτουμενες προυποθεσεις ή προεβησαν σε μεταβολη/αλλαγη της φορολογικης τους κατοικιας απο την ημερομηνια δημοσιευσης της παρουσας προκηρυξης και μετα (δηλαδη απο 4 Ιουλιου 2014 και μετα)

Συνεπως, δεν μπορεις να κανεις αιτηση στον διαγωνισμο εαν δεν εχεις το ''προσον'' της εντοπιοτητας του Δημου ή του Νησιου. Εαν παει καποιος με το σκεπτικο ειμαι Αθηναιος και κανω αιτηση για να παω στη Μεγίστη θα χασει χρονο και χρημα.

[/b]

gada
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Σάβ Απρ 05, 2008 6:07 pm

Δημοσίευσηαπό gada » Κυρ Ιούλ 13, 2014 8:14 am

Ο διαγωνισμός δεν γίνεται για να καταπολεμηθεί η ανεργία αλλά γιατί λείπουν εργαζόμενοι από τα καταστήματα τραπέζης.
Η εθνική τράπεζα δεν κάνει κοινωνική πολιτική, οικονομικός οργανισμός είναι.
Όσο για την εντοπιότητα, φοβάμαι ότι θα γενικευτεί αυτό κάποια στιγμή, διότι έχει γίνει κανόνας να δηλώνουν όλοι θέσεις μακριά από τον τόπο κατοικίας τους και σε 1-2 χρόνια βάζουν τις γνωριμίες τους, θεούς και δαιμόνους για να πάρουν μετάθεση στον τόπο κατοικίας.
Ειδικά στο δημόσιο αυτό είναι κανόνας, με αποτέλεσμα ενώ υπάρχει ανάγκη θέσεων μετά πάλι να μένουν χωρίς υπαλλήλους.

από τα
Kate89 έγραψε:Και βεβαία είναι κοροίδια.Σε όλοκληρη τη Κρήτη από όπου κατάγομαι δεν έχει ούτε μία θέση.Δεν καταπολεμάτε έτσι η ανεργία

frapmelot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 11, 2014 12:16 pm

Δημοσίευσηαπό frapmelot » Κυρ Ιούλ 13, 2014 5:49 pm

Ο διαγωνισμός δεν γίνεται για να καταπολεμηθεί η ανεργία αλλά γιατί λείπουν εργαζόμενοι από τα καταστήματα τραπέζης.
Η εθνική τράπεζα δεν κάνει κοινωνική πολιτική, οικονομικός οργανισμός είναι.
Όσο για την εντοπιότητα, φοβάμαι ότι θα γενικευτεί αυτό κάποια στιγμή, διότι έχει γίνει κανόνας να δηλώνουν όλοι θέσεις μακριά από τον τόπο κατοικίας τους και σε 1-2 χρόνια βάζουν τις γνωριμίες τους, θεούς και δαιμόνους για να πάρουν μετάθεση στον τόπο κατοικίας.
Ειδικά στο δημόσιο αυτό είναι κανόνας, με αποτέλεσμα ενώ υπάρχει ανάγκη θέσεων μετά πάλι να μένουν χωρίς υπαλλήλους.


Αυτό θα μπορούσαν να το κάνουν θέτοντας ένα δεσμευτικό όρο να μείνεις στον τόπο επιτυχίας για τουλάχιστον 7 χρόνια. Εμένα το πονηρό μου το μυαλό λέει ότι πάλι το ίδιο θα γίνει, γι' αυτό και έχουν βάλει 2 και 3 θέσεις σε δήμους/ νησιά με κάτω από 3000 κατοίκους.

Εγώ δε μπορώ να καταλάβω πως θα καλυφθούν οι θέσεις σε περίπτωση που δεν υπάρχουν επιτυχόντες σε κάποιο δήμο ή νησί. Λέει μετά θα πάρουν από το νομό, αλλά έλα που στο νομό μου έχει προκυρηχτεί θέση για μόνο ένα μικρό δήμο. Άρα η θέση θα καλυφθεί από άτομο εκτός νομού, εφ'όσον οι κάτοικοι των υπόλοιπων δήμων δε μπορούν να συμμετάσχουν...

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Κυρ Ιούλ 13, 2014 8:11 pm

frapmelot έγραψε:
Ο διαγωνισμός δεν γίνεται για να καταπολεμηθεί η ανεργία αλλά γιατί λείπουν εργαζόμενοι από τα καταστήματα τραπέζης.
Η εθνική τράπεζα δεν κάνει κοινωνική πολιτική, οικονομικός οργανισμός είναι.
Όσο για την εντοπιότητα, φοβάμαι ότι θα γενικευτεί αυτό κάποια στιγμή, διότι έχει γίνει κανόνας να δηλώνουν όλοι θέσεις μακριά από τον τόπο κατοικίας τους και σε 1-2 χρόνια βάζουν τις γνωριμίες τους, θεούς και δαιμόνους για να πάρουν μετάθεση στον τόπο κατοικίας.
Ειδικά στο δημόσιο αυτό είναι κανόνας, με αποτέλεσμα ενώ υπάρχει ανάγκη θέσεων μετά πάλι να μένουν χωρίς υπαλλήλους.


Αυτό θα μπορούσαν να το κάνουν θέτοντας ένα δεσμευτικό όρο να μείνεις στον τόπο επιτυχίας για τουλάχιστον 7 χρόνια. Εμένα το πονηρό μου το μυαλό λέει ότι πάλι το ίδιο θα γίνει, γι' αυτό και έχουν βάλει 2 και 3 θέσεις σε δήμους/ νησιά με κάτω από 3000 κατοίκους.

Εγώ δε μπορώ να καταλάβω πως θα καλυφθούν οι θέσεις σε περίπτωση που δεν υπάρχουν επιτυχόντες σε κάποιο δήμο ή νησί. Λέει μετά θα πάρουν από το νομό, αλλά έλα που στο νομό μου έχει προκυρηχτεί θέση για μόνο ένα μικρό δήμο. Άρα η θέση θα καλυφθεί από άτομο εκτός νομού, εφ'όσον οι κάτοικοι των υπόλοιπων δήμων δε μπορούν να συμμετάσχουν...


Η Προκηρυξη αναφερει ΡΗΤΑ οτι οι διοριστεοι αναλαμβανουν την υποχρεωση να υπηρετησουν για τουλαχιστον 7 χρονια στο δημο ή στο νησί που διορίζονται.
Εαν σε εναν δημο ή νησι δεν υπάρξει κανένας επιτυχών ή επιλαχων, τοτε θα περναει σε επιλογη απο γειτονικό δήμο ή νησί και αν δεν υπαρξει ουτε εκει υποψηφιος, θα περναει στον ΕΝΙΑΙΟ ΠΙΝΑΚΑ διαθεσης της επικρατειας ο οποιος θα εμπεριεχει ολους τους υποψηφιους κατα σειρα βαθμολογιας. Η ΕΤΕ ειναι ιδιωτική τραπεζα η οποία αποφασιζει συμφωνα με τα θελω της. Μεσα σε αυτα τα θελω ειναι και η ηλικια των 30 ετων, η αποκλειστικη εντοπιοτητα κλπ.
Χαρη μας κανει που διενεργει δημοσιο διαγωνισμο και δεν παει στην ευκολη λυση του βυσματος και των εργατοπατερων κλπ, όπως κάνει ο ΟΤΕ κλπ.


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες