ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ 2014

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ 2014

Δημοσίευσηαπό abck122 » Παρ Ιουν 13, 2014 11:15 pm

Ανοίγω το συγκεκριμένο θέμα με αφορμή τα συνεχή δημοσιεύματα για τον επικείμενο διαγωνισμό της Εθνικής Τράπεζας.
Σε σημερινό άρθρο της εφημερίδας Εργασία αναφέρεται:

''ο κύβος ερρίφθη!Γραπτός διαγωνισμός για 122 μόνιμους υπαλλήλους στην Εθνική Τράπεζα. Το αίτημα υπεβλήθη στο ΑΣΕΠ χθες το πρωί και ο πρόεδρος της ανεξάρτητης Αρχής το έκανε αποδεκτό αργά το μεσημέρι της ίδιας μέρας''..

leeds
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 11:36 am

διαγωνισμος Εθνικης τραπεζας

Δημοσίευσηαπό leeds » Σάβ Ιουν 14, 2014 12:15 pm

ξέρουμε εάν υπάχουν ηλικίες; ποιές θέσεις θα είναι;

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Re: διαγωνισμος Εθνικης τραπεζας

Δημοσίευσηαπό abck122 » Σάβ Ιουν 14, 2014 2:39 pm

leeds έγραψε:ξέρουμε εάν υπάχουν ηλικίες; ποιές θέσεις θα είναι;


Ακόμη δεν έχουν ανακοινωθεί επίσημα στοιχεία για την προκήρυξη του διαγωνισμού 2014.
Εάν όμως κινηθούν στα ίδια επίπεδα με τον διαγωνισμό του 2010, θα ζητάει ηλικία μέχρι 30 ετων, εντοπιοτητα (μονιμος κατοικος) της περιοχής που θα δηλωσεις να προσληφθείς, πτυχιο ΑΕΙ ή ΤΕΙ του 5ου επιστημονικού πεδίου (οικονομίας και διοίκησης).
Ηδη 2 φροντιστήρια στην Αθήνα ξεκινάνε τμήματα προετοιμασίας στα μαθήματα:

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ
ΑΓΓΛΙΚΑ
ΛΕΚΤΙΚΕΣ ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ.

katerinakat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 07, 2014 9:46 pm

Δημοσίευσηαπό katerinakat » Κυρ Ιουν 15, 2014 10:07 pm

Καλά ξεκινάνε μαθήματα χωρίς να ξέρουν σε ποιούς νομούς θα πάρουν άτομα;;Τόσο βιασύνη πια;;;

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Δευ Ιουν 16, 2014 10:02 am

katerinakat έγραψε:Καλά ξεκινάνε μαθήματα χωρίς να ξέρουν σε ποιούς νομούς θα πάρουν άτομα;;Τόσο βιασύνη πια;;;


Και μενα μου κάνει εντύπωση που ξεκινάνε τμήματα χωρίς να ξέρουν ύλη μαθημάτων, μαθήματα, θέσεις κλπ.

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Κυρ Ιούλ 06, 2014 2:16 pm

Βγηκε η προκηρυξη https://www.nbg.gr/greek/news/Documents/Προκήρυξη Διαγωνισμού.pdf

Καλή επιτυχία σε όλους!!

liberistas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Φεβ 25, 2014 4:47 pm

Δημοσίευσηαπό liberistas » Κυρ Ιούλ 06, 2014 9:21 pm

Οι θέσεις που προηρύχθηκαν αφορούν μόνο δήμους και νομούς της περιφέρειας. Δηλαδή στα δύο μεγάλα κέντρα δεν χρειάζονται άτομα, ή θα καλυφθούν οι θέσεις μόνο απο το ΙΚΥ; Υπάρχει απο κάποιον σχετική πληροφόρηση;

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Δευ Ιούλ 07, 2014 8:44 am

liberistas έγραψε:Οι θέσεις που προηρύχθηκαν αφορούν μόνο δήμους και νομούς της περιφέρειας. Δηλαδή στα δύο μεγάλα κέντρα δεν χρειάζονται άτομα, ή θα καλυφθούν οι θέσεις μόνο απο το ΙΚΥ; Υπάρχει απο κάποιον σχετική πληροφόρηση;


Οι θεσεις δυστυχως ειναι λιγες. Μεγαλες πολεις δεν εχουν θεση οπως Αθηνα, Θεσνικη, Πατρα, Βολος, Λαρισα, Ιωαννινα κλπ.
Γνωστος μου απο την ΕΤΕ μου ανεφερε οτι στις πολεις που δεν βγηκαν θεσεις καλυφθηκαν απο ατομα της probank και απο τις θεσεις που θα βγουν απο το ΙΚΥ.

tkelesi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 07, 2014 12:22 pm

Δημοσίευσηαπό tkelesi » Δευ Ιούλ 07, 2014 2:12 pm

Άρα σύμφωνα με την προκήρυξη όποιος έχει τελειώσει Πολιτικές Επιστήμες δεν μπορεί να διαγωνιστεί. Σωστά;

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Δευ Ιούλ 07, 2014 3:51 pm

tkelesi έγραψε:Άρα σύμφωνα με την προκήρυξη όποιος έχει τελειώσει Πολιτικές Επιστήμες δεν μπορεί να διαγωνιστεί. Σωστά;


Δυστυχως δεν αναφερεται το συγκεκριμενο πτυχιο. Το Πολιτικης Επιστημης ειναι 5ου πεδιου?????

trif_on
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Απρ 22, 2014 10:41 am

Δημοσίευσηαπό trif_on » Τρί Ιούλ 08, 2014 10:53 am

Ρε παιδιά θα μας τρελάνουν. Στο Ν.Πελλας έχει μια θέση στο Δήμο Αριδαίας. Βάσει της προκύρηξης κάποιος που είναι δημότης Δήμου Έδεσσας ή Πέλλας (Γιαννιτσών) για παράδειγμα δε μπορεί να διαγωνιστεί. Στην ουσία πρέπει να είσαι δημότης του Δήμου που έχει προκυρηχθεί θέση, αλλιώς δε μπορείς να διαγωνιστείς. Πήρα τηλέφωνο στην Εθνική και μου ειπαν τα ιδια, αλλα αν μπορει ας παρει και καποιος αλλος τηλεφωνο για επιβεβαιωση.

nikkap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 02, 2011 2:16 pm

Δημοσίευσηαπό nikkap » Τρί Ιούλ 08, 2014 11:51 am

Γεια σας.Ξερει κανεις που κυμαινεται ο πρωτος μισθος των υπαλληλων της Εθνικης Τραπεζας?Επισης,πως ειναι οι συνθηκες εργασιας?Αξιζει τον κοπο να προσπαθησει κανεις?Και μια τελευταια ερωτηση,μπορει καποιος να προετοιμαστει μονος του ή ειναι απαραιτητο το φροντιστηριο?Ευχαριστω!

tkelesi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 07, 2014 12:22 pm

Δημοσίευσηαπό tkelesi » Τρί Ιούλ 08, 2014 11:59 am

abck122 έγραψε:
tkelesi έγραψε:Άρα σύμφωνα με την προκήρυξη όποιος έχει τελειώσει Πολιτικές Επιστήμες δεν μπορεί να διαγωνιστεί. Σωστά;


Δυστυχως δεν αναφερεται το συγκεκριμενο πτυχιο. Το Πολιτικης Επιστημης ειναι 5ου πεδιου?????


Δεν είναι του 5ου πεδίου, του 1ου, αλλά όσοι έχουν τελειώσει τη σχολή αυτή ανήκουν στο ΠΕ13- όπως και η Νομική. Σε ευχαριστώ.

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Τρί Ιούλ 08, 2014 3:06 pm

trif_on μιλησα και εγω με την ΕΤΕ και ειναι απολυτοι στο θεμα εντοπιοτητας. μου ειπανε πως πρεπει να εισαι μονιμος κατοικος του δημου ή της νησου. Οποτε θα ειναι εξαιρετικά περιορισμενος ο αριθμος των αιτησεων. Σκεψου οτι ενας φιλος μου ειναι απο Λαμια. Δεν εχει βγει καμια θεση ουτε για δημο Λαμιας, ουτε για δημο Στυλίδας παρα μονον για Μακρακωμη. Στην Μακρακωμη ομως δεν μπορει να κανει αιτηση παρολο που ειναι διπλα στη Λαμια επειδη πρεπει να εχει πιστοποιητικο μονιμης κατοικιας στη Μακρακωμη.

nikkap ΜΑΚΡΙΑ απο φροντιστηρια. ΜΕΓΑΛΗ κοροιδια.!πληρωσα 1.000 το 2010 και το μονο που εκαναν ειναι να μου δινοουν φωτοτυπιες βιβλιων.

tkelesi παρε και τηλεφωνο και ρωτα το αλλα λογικα θα σου πουνε οτι αν δεν ειναι το πτυχιο στα αποδεκτα δεν μπορεις.

leleko
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 07, 2014 10:21 pm

Δημοσίευσηαπό leleko » Τετ Ιούλ 09, 2014 8:04 am

abck122 έγραψε:trif_on μιλησα και εγω με την ΕΤΕ και ειναι απολυτοι στο θεμα εντοπιοτητας. μου ειπανε πως πρεπει να εισαι μονιμος κατοικος του δημου ή της νησου. Οποτε θα ειναι εξαιρετικά περιορισμενος ο αριθμος των αιτησεων. Σκεψου οτι ενας φιλος μου ειναι απο Λαμια. Δεν εχει βγει καμια θεση ουτε για δημο Λαμιας, ουτε για δημο Στυλίδας παρα μονον για Μακρακωμη. Στην Μακρακωμη ομως δεν μπορει να κανει αιτηση παρολο που ειναι διπλα στη Λαμια επειδη πρεπει να εχει πιστοποιητικο μονιμης κατοικιας στη Μακρακωμη.

nikkap ΜΑΚΡΙΑ απο φροντιστηρια. ΜΕΓΑΛΗ κοροιδια.!πληρωσα 1.000 το 2010 και το μονο που εκαναν ειναι να μου δινοουν φωτοτυπιες βιβλιων.

tkelesi παρε και τηλεφωνο και ρωτα το αλλα λογικα θα σου πουνε οτι αν δεν ειναι το πτυχιο στα αποδεκτα δεν μπορεις.


δηλαδη αν εχεις πιστοποιητικο μονιμης κατοικιας του δημου που εχει προκηρυχθει η θεση μπορεις να δωσεις?εγω πχ μενω σουφλι απο το 2013 και μετα αλλα το εκκαθαριστικο του 2013(για εισοδηματα του 2012) δεν λεει την διευθυνση σουφλιου γτ εμενα αθηνα τοτε...τωρα μονο με το πιστοποιητικο μονιμης κατοικιας μπορω να δωσω;ειναι λιγο αδικο με τα εκκαθαριστικα ...


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης