Εθνική Σχολή Δικαστών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
nicol27
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό nicol27 » Πέμ Δεκ 01, 2011 2:09 am

κι εγω γι΄αυτο περιμενω με αγωνια, καθως ειναι ολα τοσο ρευστα.ειναι η τριτη φορα που δινω κι ειναι η πρωτη φορα που ειμαι τοσο κοντα στο ονειρο μου, οπως πολυ πιθανο και πολλοι απο τους συμμετεχοντες.δεν περναν οι μερες!!!!θα κανω μια αποπειρα αυριο το πρωι στη σχολη μηπως μαθω τιποτα!αν εχω κατι νεοτερο θα ενημερωσω!

serifos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό serifos » Πέμ Δεκ 01, 2011 9:34 am

giorgosgr έγραψε:Δεν γνωρίζω τίποτα, γι'αυτό έκανα την ερώτηση. 'Ισως το πιο λογικό είναι τα αποτελέσματα να βγουν τη Δευτέρα, αλλά έλεγα μήπως επικοινώνησε κανείς με τη γραμματεία και έμαθε κάτι σίγουρο

Πάντως τα προφορικά των πρωτοδικών ήταν αρκετά δύσκολα, αρκετοί από τους 75 πρώτους δεν τα πήγαν καθόλου καλά και μην ξεχνάτε ότι μετά από αυτούς "καραδοκούν" τουλάχιστον 50 με 60 άτομα που έχουν πολύ κοντινές βαθμολογίες, καθώς η διαφορά τους με τους 75 δεν ξεπερνά τη μισή μονάδα

Δίκιο έχεις στο ότι αρκετοί από τους πρώτους 75 δεν τα πήγαν καλά ,παρακολούθησα κι εγώ,αλλά δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει και πολύ η σειρά,αν κρίνω από τη γραμμή που ακολουθήθηκε στους εισαγγελείς.Με ευλάβεια τηρούν τη σειρά των γραπτών,κατ'εμέ αδικαιολόγητα.Μακάρι να περάσουν αυτοί που τα πήγαν καλύτερα,γιατί όντως οι βαθμοί είναι πάρα πολύ κοντά.Εγώ έδωσα και στους 3 διαγωνισμούς και μόνο στους πρωτοδίκες τα πήγα άσχημα στα προφορικά και ειδικά ποινικό,αν και έχω κάνει μεταπτυχιακό -μου ρωτήθηκαν θεωρίες!Καλή επιτυχία σε όσους είναι κοντά στο όνειρο,πιστεύω Παρασκευή να αναμένουν!

serifos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό serifos » Πέμ Δεκ 01, 2011 9:39 am

nomikaria έγραψε:
girogos έγραψε:Έχει υπάρξει στο παρελθόν λίστα?

Απ΄όσο γνωρίζω, όσα χρόνια λειτουργεί η σχολή δεν υπήρξε ποτέ λίστα απο την οποία να έγιναν διορισμοί τα επόμενα χρόνια.Τα τελευταία χρόνια υπήρχαν πολλοί επιτυχόντες-μη διοριστέοι λόγω θέσεων,οι οποίοι βέβαια δεν διορίστηκαν ποτέ......Συγκεκριμένα, πριν μερικά χρόνια είχαν περάσει 121 άτομα στα προφορικά για προκήρυξη 100 θέσεων.Τότε υπήρχε πολύ έντονη φημολογία ότι θα έπαιρναν και τους 121.Επειδή μάλιστα ήμουν ανάμεσα στους επιτυχόντες γνωρίζω πολύ καλά ότι είχαν γίνει τότε έντονες προσπάθειες για να διοριστούμε και οι 21 που είμαστε επιτυχόντες-μη διοριστέοι,κάτι φυσικά που τελικά δεν έγινε ποτέ............Γνώμη μου:μη μασάτε και μην τρελαίνεστε.............Αυτή η παραφιλολογία για δημιουργία λίστας έχει καθιερωθεί τα τελευταία χρόνια............

Nomikaria ήμουν κι εγώ στους 21!!!!!
Όντως παιδιά, μας είχαν διαβεβαιώσει ότι θα μπούμε όλοι στη σχολή και μας είχαν 6 μήνες στο περίμενε!Ήταν κοντά στο να αλλάξει κάτι για τη σχολή ,αλλά δεν το τόλμησαν και πιστεύω ότι και πάλι η λίστα θα είναι μόνο για τους ειρηνοδίκες.

mary1982
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό mary1982 » Πέμ Δεκ 01, 2011 12:07 pm

serifos έγραψε:
giorgosgr έγραψε:Δεν γνωρίζω τίποτα, γι'αυτό έκανα την ερώτηση. 'Ισως το πιο λογικό είναι τα αποτελέσματα να βγουν τη Δευτέρα, αλλά έλεγα μήπως επικοινώνησε κανείς με τη γραμματεία και έμαθε κάτι σίγουρο

Πάντως τα προφορικά των πρωτοδικών ήταν αρκετά δύσκολα, αρκετοί από τους 75 πρώτους δεν τα πήγαν καθόλου καλά και μην ξεχνάτε ότι μετά από αυτούς "καραδοκούν" τουλάχιστον 50 με 60 άτομα που έχουν πολύ κοντινές βαθμολογίες, καθώς η διαφορά τους με τους 75 δεν ξεπερνά τη μισή μονάδα

Δίκιο έχεις στο ότι αρκετοί από τους πρώτους 75 δεν τα πήγαν καλά ,παρακολούθησα κι εγώ,αλλά δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει και πολύ η σειρά,αν κρίνω από τη γραμμή που ακολουθήθηκε στους εισαγγελείς.Με ευλάβεια τηρούν τη σειρά των γραπτών,κατ'εμέ αδικαιολόγητα.Μακάρι να περάσουν αυτοί που τα πήγαν καλύτερα,γιατί όντως οι βαθμοί είναι πάρα πολύ κοντά.Εγώ έδωσα και στους 3 διαγωνισμούς και μόνο στους πρωτοδίκες τα πήγα άσχημα στα προφορικά και ειδικά ποινικό,αν και έχω κάνει μεταπτυχιακό -μου ρωτήθηκαν θεωρίες!Καλή επιτυχία σε όσους είναι κοντά στο όνειρο,πιστεύω Παρασκευή να αναμένουν!

δεν αντεχω αλλο την αναμονη. αν μαθει καποιος για το ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα να το γραψει. Μακαρι να βγουν την παρασκευη

narnia28
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό narnia28 » Παρ Δεκ 02, 2011 10:47 am

Ξέρει κανείς πόσοι εμφανίστηκαν να εξεταστούν σήμερα;
Στη γραμματεία της ΕΣΔΙ η γραμματέας είπε ότι δε γνωρίζει η ίδια πόσοι πήγαν τελικά, αλλά η γραμματέας της επιτροπής .
Το κακό είναι ότι μου είπε ότι τα αποτελέσματα θα βγουν από Δευτέρα.
Αν είναι κανείς Θεσσαλονίκη και έμαθε κάτι περισσότερο ας πει και σ' εμάς τους υπόλοιπους!
Μάλλον θα τους πάρει η νύχτα εξετάζοντας, οπότε τα δικά μας δε θα βγουν απευθείας όπως των άλλων κατευθύνσεων :(
Είναι λογικό βέβαια, αν η εξέταση τελειώσει στις 10 το βράδυ! Φυσικά δεν έχει κανείς καμία απαίτηση από τη Γραμματεία να ξενυχτήσουν στη Σχολή, απλά ήλπιζα να βγουν γιατί όλοι ανυπομονούμε!
Είχα μια ελπίδα ότι σήμερα θα τελείωνε η αγωνία μας και θα ησυχάζαμε - να δώ πως θα βγάλουμε το ΣΚ περιμένοντας.....

Όπως και να έχει, καλά αποτελέσματα σε όλους! :wink:

nomikaria
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό nomikaria » Παρ Δεκ 02, 2011 12:07 pm

narnia28 έγραψε:Ξέρει κανείς πόσοι εμφανίστηκαν να εξεταστούν σήμερα;
Στη γραμματεία της ΕΣΔΙ η γραμματέας είπε ότι δε γνωρίζει η ίδια πόσοι πήγαν τελικά, αλλά η γραμματέας της επιτροπής .
Αν είναι κανείς Θεσσαλονίκη και έμαθε κάτι περισσότερο ας πει και σ' εμάς τους υπόλοιπους!
Μάλλον θα τους πάρει η νύχτα εξετάζοντας, οπότε τα δικά μας δε θα βγουν απευθείας όπως των άλλων κατευθύνσεων :(
Είναι λογικό βέβαια, αν η εξέταση τελειώσει στις 10 το βράδυ! Φυσικά δεν έχει κανείς καμία απαίτηση από τη Γραμματεία να ξενυχτήσουν στη Σχολή, απλά ήλπιζα να βγουν γιατί όλοι ανυπομονούμε!
Είχα μια ελπίδα ότι σήμερα θα τελείωνε η αγωνία μας και θα ησυχάζαμε - να δώ πως θα βγάλουμε το ΣΚ περιμένοντας.....

Εξετάστηκα χθες και όντως μας είπαν ότι τα αποτελέσματα θα βγουν μάλλον Δευτέρα,σήμερα αποκλείεται, είπαν ότι δεν θα προλάβουν

giorgosgr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό giorgosgr » Παρ Δεκ 02, 2011 3:45 pm

nomikaria έγραψε:
narnia28 έγραψε:Ξέρει κανείς πόσοι εμφανίστηκαν να εξεταστούν σήμερα;

Τις τελευταίες ημέρες η προφορική εξέταση ήταν στο ίδιο μοτίβο με τις προηγούμενες, δηλαδή οι ερωτήσεις ήταν δύσκολες?

Εξετάστηκα χθες και όντως μας είπαν ότι τα αποτελέσματα θα βγουν μάλλον Δευτέρα,σήμερα αποκλείεται, είπαν ότι δεν θα προλάβουν

narnia28
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό narnia28 » Παρ Δεκ 02, 2011 3:47 pm

καλά αποτελέσματα nomikaria!

Απλώς αν δεν προσήλθαν αρκετοί σήμερα θα μπορούσαν να τελειώσουν μια λογική ώρα (6-7 το απόγευμα) και να τα βγάλουν σήμερα. Γι' αυτό ρωτάω αν ξέρει κανείς πόσοι πήγαν..
Μήπως και τελειώναμε σήμερα να ησυχάσουμε!

giorgosgr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό giorgosgr » Παρ Δεκ 02, 2011 6:09 pm

Τελικά τα προφορικά τις τελευταίες μέρες ήταν στο ίδιο μοτίβο με τις προηγούμενες, δηλαδή οι ερωτήσεις ήταν δύσκολες?

nomikaria
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό nomikaria » Παρ Δεκ 02, 2011 8:30 pm

giorgosgr έγραψε:Τελικά τα προφορικά τις τελευταίες μέρες ήταν στο ίδιο μοτίβο με τις προηγούμενες, δηλαδή οι ερωτήσεις ήταν δύσκολες?

Ναι ήταν δύσκολες,προσπαθούσαν να σε βοηθήσουν βέβαια αν έβλεπαν ότι δεν απάνταγες αλλά τί να το κάνεις αν ήταν κάτι που δεν το ήξερες.....

thouvou13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό thouvou13 » Παρ Δεκ 02, 2011 9:11 pm

Παιδιά όσοι δώσατε και στο διαγωνισμό Ειρηνοδικών πώς είδατε την προφορική εξέταση στους 2 διαγωνισμούς; Ήταν κάπου ευκολότερα ή κυμάνθηκαν στο ίδιο επίπεδο οι ερωτήσεις; Ευχαριστώ.

io-io
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό io-io » Παρ Δεκ 02, 2011 10:44 pm

thouvou13 έγραψε:Παιδιά όσοι δώσατε και στο διαγωνισμό Ειρηνοδικών πώς είδατε την προφορική εξέταση στους 2 διαγωνισμούς; Ήταν κάπου ευκολότερα ή κυμάνθηκαν στο ίδιο επίπεδο οι ερωτήσεις; Ευχαριστώ.

Νομίζω ότι στο διαγωνισμό της ΕΣΔι οι ερωτήσεις προς όλους ήταν στο ίδιο περίπου επίπεδο και γινόταν περισσότερες ερωτήσεις στον κάθε εξεταζόμενο, ενώ στο διαγωνισμό των Ειρηνοδικών από μία ή δύο το πολύ ερωτήσεις τελείως διαφορετικού επιπέδου.

narnia28
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό narnia28 » Κυρ Δεκ 04, 2011 12:42 pm

Πολλή ησυχία έπεσε στο forum...
Είναι η νηνεμία πριν την τρικυμία?

Άντε να ξημερώσει η Δευτέρα να δούμε τα χαΐρια μας!!

giorgosgr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό giorgosgr » Κυρ Δεκ 04, 2011 1:10 pm

Τελικά, αύριο αναμένουμε τα αποτελέσματα?

nicol27
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό nicol27 » Κυρ Δεκ 04, 2011 2:52 pm

giorgosgr έγραψε:Τελικά, αύριο αναμένουμε τα αποτελέσματα?

ναι αυριο!πήρα τηλ στην σχολή και μου είπαν δευτέρα!ας τα βγάλουν τουλάχιστον πρωί, δεν αντέχω άλλη αναμονή!!!καλά αποτελέσματα και καλή τύχη σε όλους!

Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης