Διαγωνισμός ειρηνοδικών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
melanthia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευ Ιαν 10, 2011 11:14 am

Re: Διαγωνισμός ειρηνοδικών

Δημοσίευσηαπό melanthia » Σάβ Μαρ 10, 2012 10:20 am

El F έγραψε:Παιδιά σας έχω καλά νέα! Είμαι μία από τους 80 και σας ενημερώνω ότι σήμερα με κάλεσαν από το Υπ. Δικαιοσύνης για να επιβεβαιώσουν τη διεύθυνσή μου, επειδή ετοιμάζονται να αποστείλουν τους διορισμούς! Μπήκε το νερό στο αυλάκι δλδ..
.

Το ίδιο επιβεβαιώνω κι εγώ!!! Ξεκίνησαν επιτέλους!!!

mama
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 11, 2011 11:45 pm

Δημοσίευσηαπό mama » Κυρ Μαρ 11, 2012 4:38 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΈΧΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΤΟ FORUM,ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΣΥΧΝΑ ΓΙΑ ΝΕΟΤΕΡΑ.ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ,ΚΟΥΡΑΓΙΟ,ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΛΗ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ!!!ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ,ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΑΡΧΗ ΈΓΙΝΕ,ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΑΝΑΠΑΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΦΕΤΟΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΗΣ ΙΣΧΥΟΣ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΜΑΣ.ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ,ΚΑΛΗ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΙ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ!! :D

evi79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Σεπ 07, 2011 11:17 pm

Re: Διαγωνισμός ειρηνοδικών

Δημοσίευσηαπό evi79 » Δευ Μαρ 12, 2012 3:29 pm

melanthia έγραψε:
El F έγραψε:Παιδιά σας έχω καλά νέα! Είμαι μία από τους 80 και σας ενημερώνω ότι σήμερα με κάλεσαν από το Υπ. Δικαιοσύνης για να επιβεβαιώσουν τη διεύθυνσή μου, επειδή ετοιμάζονται να αποστείλουν τους διορισμούς! Μπήκε το νερό στο αυλάκι δλδ..
.

Το ίδιο επιβεβαιώνω κι εγώ!!! Ξεκίνησαν επιτέλους!!!


Καλησπέρα...Εγώ τηλεφώνησα σήμερα αυτοβούλως στο Υπουργείο Δικαιοσύνης με αφορμή τις δικές σας αναρτήσεις, για να δώσω κάποια στοιχεία επικοινωνίας, που είχαν αλλάξει..Επισημαίνω τα εξής: 1) Εμένα δε με είχαν καλέσει-ακόμη τουλάχιστον 2) Ο αρμόδιος υπάλληλος μου είπε ότι κλήθηκαν κάποιοι επιτυχόντες, για το λόγο ότι δεν είχαν αναγράψει στην αίτηση τους όλα τα απαραίτητα στοιχεία επικοινωνίας και 3) Ο ίδιος υπάλληλος μου είπε πως, ό,τι πληροφορία έχει για την εξέλιξη του διορισμού, τη γνωρίζει απο συνεπιτυχόντες και πως ουδείς αρμόδιος τους έχει ενημερώσει σχετικά. Κατά τα λοιπά μου είπε ότι, η ατομική πρόσκληση θα κοινοποιηθεί στην αρμόδια εισαγγελία και ακολούθως μέσω της εισαγγελίας θα επιδοθεί στους επιτυχόντες.

melanthia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευ Ιαν 10, 2011 11:14 am

Re: Διαγωνισμός ειρηνοδικών

Δημοσίευσηαπό melanthia » Δευ Μαρ 12, 2012 5:45 pm

evi79 έγραψε:
melanthia έγραψε:
El F έγραψε:Παιδιά σας έχω καλά νέα! Είμαι μία από τους 80 και σας ενημερώνω ότι σήμερα με κάλεσαν από το Υπ. Δικαιοσύνης για να επιβεβαιώσουν τη διεύθυνσή μου, επειδή ετοιμάζονται να αποστείλουν τους διορισμούς! Μπήκε το νερό στο αυλάκι δλδ..
.

Το ίδιο επιβεβαιώνω κι εγώ!!! Ξεκίνησαν επιτέλους!!!


Καλησπέρα...Εγώ τηλεφώνησα σήμερα αυτοβούλως στο Υπουργείο Δικαιοσύνης με αφορμή τις δικές σας αναρτήσεις, για να δώσω κάποια στοιχεία επικοινωνίας, που είχαν αλλάξει..Επισημαίνω τα εξής: 1) Εμένα δε με είχαν καλέσει-ακόμη τουλάχιστον 2) Ο αρμόδιος υπάλληλος μου είπε ότι κλήθηκαν κάποιοι επιτυχόντες, για το λόγο ότι δεν είχαν αναγράψει στην αίτηση τους όλα τα απαραίτητα στοιχεία επικοινωνίας και 3) Ο ίδιος υπάλληλος μου είπε πως, ό,τι πληροφορία έχει για την εξέλιξη του διορισμού, τη γνωρίζει απο συνεπιτυχόντες και πως ουδείς αρμόδιος τους έχει ενημερώσει σχετικά. Κατά τα λοιπά μου είπε ότι, η ατομική πρόσκληση θα κοινοποιηθεί στην αρμόδια εισαγγελία και ακολούθως μέσω της εισαγγελίας θα




επιδοθεί στους επιτυχόντες.




Sto ypourgeio dikaiosynhs den hxeran kan gia thn praxh diorismou twn 160 pou exedothei ap to ypourgeio dioikhtikhs metarrytmishs! Gia tou logou toy alhthes to h upallhlos to emathe apo emena otan kalesa thn prohgoumenh bgomada gia neotera! Genika yparxei elleipsh suntonismou kai organwshs! As elpisoume oti tha mas diorisoun prin tis ekloges!

Εύηb
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Δεκ 19, 2011 11:52 am

Re: Διαγωνισμός ειρηνοδικών

Δημοσίευσηαπό Εύηb » Δευ Μαρ 12, 2012 5:56 pm

Κι εγώ μίλησα σήμερα το πρωί με το υπουργείο διοικητικής μεταρρύθμισης και με ενημέρωσαν ότι ακόμα ο υπουργός δεν εχει υπογράψει την πράξη κατανομής των θέσεων.....

Εύηb
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Δεκ 19, 2011 11:52 am

Re: Διαγωνισμός ειρηνοδικών

Δημοσίευσηαπό Εύηb » Δευ Μαρ 12, 2012 6:02 pm

Τελικά αν και το πρωί ακόμα δεν είχε υπογράψει, μόλις έμαθα από συνεπιτυχόντες ότι ο υπουργός στο διοικ. μεταρρύθμισης υπέγραψε τελικά σήμερα την πράξη.....στις επόμενες μέρες λογικά θα ενημερωθεί και το υπουργείο δικαιοσύνης....

Din
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Μαρ 06, 2012 8:53 pm

Δημοσίευσηαπό Din » Δευ Μαρ 12, 2012 11:38 pm

[quote="Εύηb"]Επίσης γνωρίζω ότι την Δευτέρα πραγματοποιήθηκε συνάντηση επιτυχόντων του διαγωνισμού με τον Πρόεδρο της Ένωσης Δικαστών και Εισαγγελέων κ. Αθανασίου με κύρια αιτήματα: ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ ΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΣΤΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ.

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΛΗΦΘΗΣΑΝ:

Α) - Η ΕΝΩΣΗ ΔΙΚΑΣΤΩΝ ΚΑΙ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΩΝ EINAI ΘETIKH ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ ΚΑΙ ΠΙΕΖΕΙ ΠΡΟΣ ΚΑΘΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ.
Β) - ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ΑΜΕΣΑ 160 ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΣΧΥΟΝΤΑ ΠΙΝΑΚΑ.
Γ) - Η ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΤΩΝ 160 ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ (ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ) ΟΧΙ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΔΙΚΑΣΤΩΝ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΡΩΤΟΔΙΚΕΙΑ (ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ) ΜΕ ΕΠΙΒΛΕΨΗ ΔΙΚΑΣΤΩΝ.
Δ) - Η ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΘΑ ΑΦΟΡΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ 160 ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΠΛΗΝ ΟΜΩΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΝΑ ΕΠΕΚΤΑΘΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ.
Ε) - ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΩΣΤΕ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΤΩΝ 160 ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΚΟΜΑ 100 ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ.[/quote]


Εύηb, απ' οτι φαίνεται είσαι περισσότερο ενημερωμένη ως προς τις δραστηριότητες την επιτροπής. Θα μπορούσες, αν γίνεται, να μεταφέρεις την παράκλησή μας στην επιτροπή να μας ενημερώνει για τυχόν εξελίξεις και για ενδεχόμενη συνάντηση που θα προγραμματίσουν έτσι ώστε να μπορέσουμε να συμμετάσχουμε και περισσότεροι? Θα συμφωνήσω με τη mama ότι δεν πρέπει να επαναπαυόμαστε και θα συμπληρώσω ότι, αν όντως προκηρυχτούν εκλογές, θα έχουμε πάγωμα όχι μόνο των διορισμών, αλλά και της όποιας προσπάθειας για παράταση ισχύος της λίστας. Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων!

klaw
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Φεβ 15, 2012 2:39 pm

Re: Διαγωνισμός ειρηνοδικών

Δημοσίευσηαπό klaw » Τρί Μαρ 13, 2012 12:06 am

[quote="Εύηb"]Τελικά αν και το πρωί ακόμα δεν είχε υπογράψει, μόλις έμαθα από συνεπιτυχόντες ότι ο υπουργός στο διοικ. μεταρρύθμισης υπέγραψε τελικά σήμερα την πράξη.....στις επόμενες μέρες λογικά θα ενημερωθεί και το υπουργείο δικαιοσύνης....[/quot

Την άκουσα και εγώ αυτή την πληροφορια. Από αυριο να τσεκαρουμε το διαυγεια γιατι θα ανεβει εκει η πραξη πριν παει για Φεκ

klaw
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Φεβ 15, 2012 2:39 pm

Δημοσίευσηαπό klaw » Τρί Μαρ 13, 2012 12:07 am

Και εγώ την άκουσα αυτή την πληροφορία. Από αύριο να τσεκαρουμε το διαυγεια γιατι θα ανεβει εκει η πραξη πριν παει για ΦΕΚ

klaw
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Φεβ 15, 2012 2:39 pm

Δημοσίευσηαπό klaw » Τετ Μαρ 14, 2012 2:21 pm

klaw έγραψε:Και εγώ την άκουσα αυτή την πληροφορία. Από αύριο να τσεκαρουμε το διαυγεια γιατι θα ανεβει εκει η πραξη πριν παει για ΦΕΚ


Καλησπέρα. Μόλις μίλησα με υπ. διοικ.μεταρρ. και μου είπανε πως πρώτα θα πάει ΦΕΚ και μετά θα ανέβει διαυγεια η πράξη. Επίσης η υπάλληλος που μίλησα μου είπε πως έχει στείλει ήδη την πράξη στο ΦΕΚ.

Εύηb
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Δεκ 19, 2011 11:52 am

Δημοσίευσηαπό Εύηb » Πέμ Μαρ 15, 2012 8:58 am

Ανακοίνωση από τα μέλη της ομάδας μειοψηφίας του Διοικητικού Συμβουλίου της Ένωσης Δικαστών και Εισαγγελέων:

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ

Θέμα: Διορισμός νέων Ειρηνοδικών

14/3/2012

Εγκρίθηκε χθες και από τους συναρμόδιους Υπουργούς η πρόταση του Υπουργού Δικαιοσύνης για την πρόσληψη συνολικά εκατόν εξήντα (160) νέων Ειρηνοδικών από τον τελευταίο διαγωνισμό.

Όπως μας δήλωσε ο Υπουργός Δικαιοσύνης, ο διορισμός τους θα πραγματοποιηθεί άμεσα και χωρίς μαθητεία στη Σχολή Δικαστών, όπως κι εμείς προτείναμε, ώστε να καταστεί δυνατή η κάλυψη των υπαρχόντων κενών, τα οποία έχουν δημιουργήσει οξύτατο πρόβλημα δυσλειτουργίας και ιδιαίτερης επιβάρυνσης των Ειρηνοδικείων και Πταισματοδικείων.

Εκφράζουμε την ιδιαίτερη ικανοποίησή μας για την ανταπόκριση στα αλλεπάλληλα αιτήματά μας (γραπτά και προφορικά).

Θα επανέλθουμε με σχετικό αίτημα προς τον Υπουργό Δικαιοσύνης, για το διορισμό, σε δεύτερο στάδιο, από τον πίνακα επιτυχόντων του ιδίου διαγωνισμού και άλλων πενήντα (50), ώστε να επιτευχθεί πλήρης κάλυψη των υπαρχόντων κενών.

kobi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Μαρ 06, 2012 9:12 pm

Δημοσίευσηαπό kobi » Πέμ Μαρ 15, 2012 10:42 am

Εύηb έγραψε:Ανακοίνωση από τα μέλη της ομάδας μειοψηφίας του Διοικητικού Συμβουλίου της Ένωσης Δικαστών και Εισαγγελέων:

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ

Θέμα: Διορισμός νέων Ειρηνοδικών

14/3/2012

Εγκρίθηκε χθες και από τους συναρμόδιους Υπουργούς η πρόταση του Υπουργού Δικαιοσύνης για την πρόσληψη συνολικά εκατόν εξήντα (160) νέων Ειρηνοδικών από τον τελευταίο διαγωνισμό.

Όπως μας δήλωσε ο Υπουργός Δικαιοσύνης, ο διορισμός τους θα πραγματοποιηθεί άμεσα και χωρίς μαθητεία στη Σχολή Δικαστών, όπως κι εμείς προτείναμε, ώστε να καταστεί δυνατή η κάλυψη των υπαρχόντων κενών, τα οποία έχουν δημιουργήσει οξύτατο πρόβλημα δυσλειτουργίας και ιδιαίτερης επιβάρυνσης των Ειρηνοδικείων και Πταισματοδικείων.

Εκφράζουμε την ιδιαίτερη ικανοποίησή μας για την ανταπόκριση στα αλλεπάλληλα αιτήματά μας (γραπτά και προφορικά).

Θα επανέλθουμε με σχετικό αίτημα προς τον Υπουργό Δικαιοσύνης, για το διορισμό, σε δεύτερο στάδιο, από τον πίνακα επιτυχόντων του ιδίου διαγωνισμού και άλλων πενήντα (50), ώστε να επιτευχθεί πλήρης κάλυψη των υπαρχόντων κενών.


Εύηb σε ευχαριστούμε πάρα πολυ και προσωπικά επαναλαμβάνω τη προθυμία να συμμετάσχω σε οποιαδήποτε προσπάθεια χρειαστεί.

mam
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2012 9:41 am

Δημοσίευσηαπό mam » Πέμ Μαρ 15, 2012 1:39 pm

Εύηb έγραψε:Ανακοίνωση από τα μέλη της ομάδας μειοψηφίας του Διοικητικού Συμβουλίου της Ένωσης Δικαστών και Εισαγγελέων:

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ

Θέμα: Διορισμός νέων Ειρηνοδικών

14/3/2012

Εγκρίθηκε χθες και από τους συναρμόδιους Υπουργούς η πρόταση του Υπουργού Δικαιοσύνης για την πρόσληψη συνολικά εκατόν εξήντα (160) νέων Ειρηνοδικών από τον τελευταίο διαγωνισμό.

Όπως μας δήλωσε ο Υπουργός Δικαιοσύνης, ο διορισμός τους θα πραγματοποιηθεί άμεσα και χωρίς μαθητεία στη Σχολή Δικαστών, όπως κι εμείς προτείναμε, ώστε να καταστεί δυνατή η κάλυψη των υπαρχόντων κενών, τα οποία έχουν δημιουργήσει οξύτατο πρόβλημα δυσλειτουργίας και ιδιαίτερης επιβάρυνσης των Ειρηνοδικείων και Πταισματοδικείων.

Εκφράζουμε την ιδιαίτερη ικανοποίησή μας για την ανταπόκριση στα αλλεπάλληλα αιτήματά μας (γραπτά και προφορικά).

Θα επανέλθουμε με σχετικό αίτημα προς τον Υπουργό Δικαιοσύνης, για το διορισμό, σε δεύτερο στάδιο, από τον πίνακα επιτυχόντων του ιδίου διαγωνισμού και άλλων πενήντα (50), ώστε να επιτευχθεί πλήρης κάλυψη των υπαρχόντων κενών.


πολύ ευχαριστο αυτο.
μεσα απο το υπουργειο δικαιοσυνης μου ειπαν οτι εχει εγκριθει κονδυλι μονο για τους 80 πρωτους.
επισης πιθανοτατα θα παραταθει ο πινακας μεχρι τελος του 2013 και σταδιακα θα ανανεωνεται, δεν ειναι δυνατον να γινει αοριστως ή μεχρις εξαντλησης.
επισης υπαρχει διαθεση ολων των αρμοδιων να παιρνουν απο αυτον τον πινακα μεχρι να τελειωσει, αν και ο διαγωνισμος δεν τους κοστισε. Η επιτροπή δεν πληρώθηκε!!!
οποτε οπως καταλαβαινετε εχει μελλον το πραγμα[/img]

elmina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Δεκ 19, 2011 3:58 pm

Δημοσίευσηαπό elmina » Πέμ Μαρ 15, 2012 2:57 pm

Με πήραν σήμερα και εμένα για επιβεβαίωση στοιχείων. Δε ρώτησα όμως κάτι άλλο γιατί καλύτερα να πας σε μέντιουμ, παρά να ενημερωθείς σωστά από τους υπαλλήλους του Υπουργίου Δικαιοσύνης!!!

evi79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Σεπ 07, 2011 11:17 pm

Δημοσίευσηαπό evi79 » Πέμ Μαρ 15, 2012 4:11 pm

elmina έγραψε:Με πήραν σήμερα και εμένα για επιβεβαίωση στοιχείων. Δε ρώτησα όμως κάτι άλλο γιατί καλύτερα να πας σε μέντιουμ, παρά να ενημερωθείς σωστά από τους υπαλλήλους του Υπουργίου Δικαιοσύνης!!!

Και εγω που ρωτησα, ελαβα την αποστομωτικη απαντηση "δεν γνωριζω"...Δεν εχουν ιδεα τι γινεται και τι προκειται να επακολουθησει...Το μονο που μου ειπαν ειναι οτι το αρχικο σχεδιο ηταν να διοριστουν πρωτα οι 80 και στη συνεχεια οι υπολοιποι 80...Αλλα με την καθυστερηση στα σχεδια τους, μαλλον θα διοριστουν ολοι μαζι..Επισης, μου κανει εντυπωση το γεγονος οτι, θα αποστειλουν τις ατομικες προσκλησεις γραπτως, γεγονος που σημαινει οτι, θα καθυστερησει σχετικα η διαδικασια, διοτι θα πρεπει να περιμενουμε και την αποποιηση οσων πετυχαν στη σχολη δικαστων και την αποστολη νεων προσκλησεων οσων επακολουθουν στον πινακα...Τελος, θελω να σχολιασω την ανακοινωση της ενωσης Δικαστων και Εισαγγελεων...Δηλαδη δε θα κανουμε κανενα σεμιναριο πριν αναλαβουμε καθηκοντα;;;Κατευθειαν στα βαθια και με νεα αγνωστη υλη;;; Απο την αλλη βεβαια, ας μην ειμαστε και αχαριστοι, δεδομενου οτι ο διορισμος αναμενεται να ερθει σε δυσκολους καιρους...


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες