Διαγωνισμός Συμβολαιογράφων

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Μπέσυ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 12:44 pm

Δημοσίευσηαπό Μπέσυ » Παρ Μαρ 16, 2012 10:10 pm

Ως άνοιγμα εννοούν τις πρόσθετες θέσεις χωρίς αρχείο που θα προκηρυχθούν με τους διαγωνισμούς του 2012 και 2013. Δες το ΦΕΚ 250/25-11-2011 τεύχος Α'. Δε μιλάμε για ουσιαστικό άνοιγμα δηλαδή!

Μπέσυ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 12:44 pm

Δημοσίευσηαπό Μπέσυ » Τρί Απρ 17, 2012 7:18 pm

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Τα αποτελέσματα αναμένονται (αισίως) στο τέλος του μήνα! (πληροφορία από το Υπουργείο)

vasomuc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ Φεβ 02, 2011 2:39 pm

Δημοσίευσηαπό vasomuc » Τετ Απρ 18, 2012 10:12 am

Μπέσυ έγραψε:Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Τα αποτελέσματα αναμένονται (αισίως) στο τέλος του μήνα! (πληροφορία από το Υπουργείο)



Καλημέρα και χρόνια πολλά!
Απίστευτο μου ακούγεται.
Μια απορία-χαζή ερώτηση: επιτρέπεται ως το πέρας των εκλογών να βγάλουν αποτελέσματα? Είχα την εντύπωση πως αναστέλλονται οι διαδικασίες.

Μπέσυ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 12:44 pm

Δημοσίευσηαπό Μπέσυ » Τετ Απρ 18, 2012 2:23 pm

Κι εγώ το σκέφτηκα αυτό περι εκλογών, αλλά δεδομένου ότι το Υπ. Δικαιοσύνης ανήκει στα λεγόμενα εκλογικά υπουργεία των οποίων η λειτουργία δεν αναστέλλεται, δε θα υπάρχει πρόβλημα λογικά. Ο υπάλληλος τουλάχιστον δεν ανέφερε κάτι! Πέρυσι πάντως τα αποτελέσματα βγήκανε ακριβώς μετά από τρίμηνο, οπότε θέλω να πιστεύω ότι δε θα διαψευστούμε!

vasomuc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ Φεβ 02, 2011 2:39 pm

Δημοσίευσηαπό vasomuc » Πέμ Απρ 19, 2012 12:06 pm

Μπέσυ έγραψε:Κι εγώ το σκέφτηκα αυτό περι εκλογών, αλλά δεδομένου ότι το Υπ. Δικαιοσύνης ανήκει στα λεγόμενα εκλογικά υπουργεία των οποίων η λειτουργία δεν αναστέλλεται, δε θα υπάρχει πρόβλημα λογικά. Ο υπάλληλος τουλάχιστον δεν ανέφερε κάτι! Πέρυσι πάντως τα αποτελέσματα βγήκανε ακριβώς μετά από τρίμηνο, οπότε θέλω να πιστεύω ότι δε θα διαψευστούμε!


Hello again!
Λοιπόν, μόλις μίλησα με την κ. Πανδή από το αρμόδιο τμημα και μου είπε ότι βρίσκονται ακόμη στο στάδιο της διόρθωσης των γραπτών και ότι δεν αναμένονται σύντομα τα αποτελέσματα :?

Μπέσυ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 12:44 pm

Δημοσίευσηαπό Μπέσυ » Πέμ Απρ 19, 2012 2:03 pm

Μάλιστα!! Κι εμένα μου είπε ότι ακόμη διορθώνονται, αλλά ότι θα βγούν στο τέλος του μήνα!! Δε σου είπε κάτι πιο συγκεκριμένο, ε; Άντε, οψόμεθα...αν μας προλάβουν οι εκλογές, σωθήκαμε...θα περιμένουμε και την ορκωμοσία της κυβέρνησης!

vasomuc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ Φεβ 02, 2011 2:39 pm

Δημοσίευσηαπό vasomuc » Πέμ Απρ 19, 2012 7:00 pm

Μπέσυ έγραψε:Μάλιστα!! Κι εμένα μου είπε ότι ακόμη διορθώνονται, αλλά ότι θα βγούν στο τέλος του μήνα!! Δε σου είπε κάτι πιο συγκεκριμένο, ε; Άντε, οψόμεθα...αν μας προλάβουν οι εκλογές, σωθήκαμε...θα περιμένουμε και την ορκωμοσία της κυβέρνησης!



Μακάρι να χεις δίκαιο να διαψεύσεις την υπάλληλο! Την πίεσα αρκετά μπορώ να πω :twisted: , αλλά δεν έδωσε καμία παραπάνω πληροφορία. Μάλιστα ήταν κατηγορηματική ως προς το ότι τα αποτελέσματα δεν θα βγούνε ως το τέλος του μήνα!
Πραγματικά βαρέθηκα να περιμένω :cry:

Μπέσυ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 12:44 pm

Δημοσίευσηαπό Μπέσυ » Πέμ Απρ 19, 2012 8:58 pm

Γαιδουρινή υπομονή χρειαζόμαστε με αυτούς!! Ελπίζω να έχουμε νέα το συντομότερο!

barbouni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 01, 2011 5:07 pm

Δημοσίευσηαπό barbouni » Τετ Απρ 25, 2012 12:39 pm

dnspps έγραψε:Αγαπητή συνάδελφος, σα μπιό έμπειρη στο θέμα το συμβολαιογραφικό, και επειδή κατανοω την αγωνία σου περί του θέματος, θα σου εκμυστηρευτώ τα "must" και "in" και "sos" θέματα για μιο επιτυχημένη εξέταση: λοπόν ποινικό, αστικό δικαιό αλλοδαπό και ιερατικό είναι τα "must". Πολύ πιθανό δε και το "ελληνορωμαικό δικαιο" και η συγχρονη πολιτικη ιστορία. εγώ αυτά διάβασα και πέρασα πρώτη. καλλή επιτυχία συνάδελφος!


Αστειευεσαι υποθετω...Η κοπέλα ρωτάει απλά αν υπαρχουν κάποια συγράμματα που ακολουθούνται κατά κύριο λόγο. Δεν έχουμε όλοι τα ίδια. Κι εγώ θα ήθελα να το μάθω αυτό. Διαβάζουμε ό,τι έχουμε ή θα ήταν καλό να διαβάσουμε και από αλλού; Αν έχει κανείς μια σοβαρή απάντηση, θα με υποχρέωνε.

vasomuc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ Φεβ 02, 2011 2:39 pm

Δημοσίευσηαπό vasomuc » Τετ Μάιος 09, 2012 8:09 pm

Καλησπέρα!
1. ο πόλεμος νεύρων -ως προς τα αποτελέσματα,συνεχίζεται....άμα δε, κηρυχθούνε εκ νέου εκλογές, κλάφτα Χαράλαμπε......
2. όσο για τη συνάδελφο που ενδιαφέρεται να δώσει εξετάσεις...
προσωπικά διάβασα πολύ νομολογία, αστικό ανάλυση, δικονομία φαλτσή, απαλλαγάκη και νομολογία και φυσικά τον all time classic Αθανασόπουλο "το συμβολαιογραφικό δίκαιο". Και εννοείται πως διάβασα άπειρα συμβόλαια! Ελπίζω να βοήθησα, έστω και λίγο :)

Μπέσυ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 12:44 pm

Δημοσίευσηαπό Μπέσυ » Παρ Μάιος 11, 2012 5:59 pm

vasomuc έγραψε:Καλησπέρα!
1. ο πόλεμος νεύρων -ως προς τα αποτελέσματα,συνεχίζεται....άμα δε, κηρυχθούνε εκ νέου εκλογές, κλάφτα Χαράλαμπε......
2. όσο για τη συνάδελφο που ενδιαφέρεται να δώσει εξετάσεις...
προσωπικά διάβασα πολύ νομολογία, αστικό ανάλυση, δικονομία φαλτσή, απαλλαγάκη και νομολογία και φυσικά τον all time classic Αθανασόπουλο "το συμβολαιογραφικό δίκαιο". Και εννοείται πως διάβασα άπειρα συμβόλαια! Ελπίζω να βοήθησα, έστω και λίγο :)



Καλησπέρα! Μήπως ξαναπήρες τηλέφωνο στο Υπουργείο; Σε τι φάση βρίσκονται;

dnspps
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 14, 2008 5:27 pm

Δημοσίευσηαπό dnspps » Τρί Μάιος 15, 2012 10:55 pm

Αστειευεσαι υποθετω...Η κοπέλα ρωτάει απλά αν υπαρχουν κάποια συγράμματα που ακολουθούνται κατά κύριο λόγο. Δεν έχουμε όλοι τα ίδια. Κι εγώ θα ήθελα να το μάθω αυτό. Διαβάζουμε ό,τι έχουμε ή θα ήταν καλό να διαβάσουμε και από αλλού; Αν έχει κανείς μια σοβαρή απάντηση, θα με υποχρέωνε.[/quote]

Κυρία συνάδελφος, με την τρέλα που διακατέχονται αυτοί οι εξεταστές μας τρύγησαν όλης της ζωής μας το απαύγασμα. καλύτερα να τα διαβάσεις όλα, ακόμα και διεθνές δίκαιο 2 είναι καρασός. κοινωνιολογία του δικαίου του ιντζεσίλογλου είναι τρομερά επίκαιρο με όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας. είθε αυτές οι εξετάσεις να είναι βατές και να περάσουμε όλες γιατί άκουσα οτι θα ανοιξουν κι άλλες 50 θέσεις.

Μπέσυ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 12:44 pm

Δημοσίευσηαπό Μπέσυ » Τετ Μάιος 16, 2012 6:24 pm

dnspps έγραψε:Αστειευεσαι υποθετω...Η κοπέλα ρωτάει απλά αν υπαρχουν κάποια συγράμματα που ακολουθούνται κατά κύριο λόγο. Δεν έχουμε όλοι τα ίδια. Κι εγώ θα ήθελα να το μάθω αυτό. Διαβάζουμε ό,τι έχουμε ή θα ήταν καλό να διαβάσουμε και από αλλού; Αν έχει κανείς μια σοβαρή απάντηση, θα με υποχρέωνε.


Κυρία συνάδελφος, με την τρέλα που διακατέχονται αυτοί οι εξεταστές μας τρύγησαν όλης της ζωής μας το απαύγασμα. καλύτερα να τα διαβάσεις όλα, ακόμα και διεθνές δίκαιο 2 είναι καρασός. κοινωνιολογία του δικαίου του ιντζεσίλογλου είναι τρομερά επίκαιρο με όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας. είθε αυτές οι εξετάσεις να είναι βατές και να περάσουμε όλες γιατί άκουσα οτι θα ανοιξουν κι άλλες 50 θέσεις.[/quote]


Κι εσείς κύριε/κυρία dnspps είθε να μη γράφετε άσχετα και κυρίως ειρωνικά σχόλια στο topic μας, γιατί αν μη τι άλλο γελιοποιείστε σφόδρα και ρίχνετε το επίπεδο της συζήτησης!!

vasomuc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τετ Φεβ 02, 2011 2:39 pm

Δημοσίευσηαπό vasomuc » Τετ Μάιος 16, 2012 7:13 pm

Μπέσυ έγραψε:
vasomuc έγραψε:Καλησπέρα!
1. ο πόλεμος νεύρων -ως προς τα αποτελέσματα,συνεχίζεται....άμα δε, κηρυχθούνε εκ νέου εκλογές, κλάφτα Χαράλαμπε......
2. όσο για τη συνάδελφο που ενδιαφέρεται να δώσει εξετάσεις...
προσωπικά διάβασα πολύ νομολογία, αστικό ανάλυση, δικονομία φαλτσή, απαλλαγάκη και νομολογία και φυσικά τον all time classic Αθανασόπουλο "το συμβολαιογραφικό δίκαιο". Και εννοείται πως διάβασα άπειρα συμβόλαια! Ελπίζω να βοήθησα, έστω και λίγο :)



Καλησπέρα! Μήπως ξαναπήρες τηλέφωνο στο Υπουργείο; Σε τι φάση βρίσκονται;



Καλησπέρα!
Σε τι φάση βρίσκονται? Σε αφασία, διότι μου είπανε να μη περιμένουμε αυτόν τον μήνα με τπτ αποτελέσματα και όχι λόγω εκλογών, αλλά.....κρατήσου......ναι ναι ναι... επειδή ακόμη λέει δεν έχουν διορθωθεί ακόμα όλα τα γραπτά :shock: :shock: :shock:
Ναι, και γω έμεινα σα χάνος με το ακουστικό στο χέρι...
Και επειδή κηρύχθηκαν και πάλι εκλογές, εγώ λέω καλό καλοκαίρι και τα ξαναλέμε από Σεπτέμβρη :P

Μπέσυ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 12:44 pm

Δημοσίευσηαπό Μπέσυ » Παρ Μάιος 18, 2012 10:50 pm

vasomuc έγραψε:
Μπέσυ έγραψε:
vasomuc έγραψε:Καλησπέρα!
1. ο πόλεμος νεύρων -ως προς τα αποτελέσματα,συνεχίζεται....άμα δε, κηρυχθούνε εκ νέου εκλογές, κλάφτα Χαράλαμπε......
2. όσο για τη συνάδελφο που ενδιαφέρεται να δώσει εξετάσεις...
προσωπικά διάβασα πολύ νομολογία, αστικό ανάλυση, δικονομία φαλτσή, απαλλαγάκη και νομολογία και φυσικά τον all time classic Αθανασόπουλο "το συμβολαιογραφικό δίκαιο". Και εννοείται πως διάβασα άπειρα συμβόλαια! Ελπίζω να βοήθησα, έστω και λίγο :)



Καλησπέρα! Μήπως ξαναπήρες τηλέφωνο στο Υπουργείο; Σε τι φάση βρίσκονται;



Καλησπέρα!
Σε τι φάση βρίσκονται? Σε αφασία, διότι μου είπανε να μη περιμένουμε αυτόν τον μήνα με τπτ αποτελέσματα και όχι λόγω εκλογών, αλλά.....κρατήσου......ναι ναι ναι... επειδή ακόμη λέει δεν έχουν διορθωθεί ακόμα όλα τα γραπτά :shock: :shock: :shock:
Ναι, και γω έμεινα σα χάνος με το ακουστικό στο χέρι...
Και επειδή κηρύχθηκαν και πάλι εκλογές, εγώ λέω καλό καλοκαίρι και τα ξαναλέμε από Σεπτέμβρη :P


H αλήθεια είναι ότι ψιλογέλασα με το post! :) Είναι πραγματικά τραγικοί! Βρήκανε αφορμή τώρα με τις εκλογές και τα συναφή για περαιτέρω καθυστερήσεις! Διορθώνουν 5 γραπτά την εβδομάδα; Δεν μπορώ να καταλάβω! Καλό μας κουράγιο...


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 30 επισκέπτες