Διαγωνισμός Συμβολαιογράφων

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
wildbill
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 8:19 am

Διαγωνισμός Συμβολαιογράφων

Δημοσίευσηαπό wildbill » Τετ Μαρ 03, 2010 9:38 am

Ε,ΟΧΙ ΚΑΙ ΑΚΥΡΩΣΗ . ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ Η ΑΠΟΚΛΙΣΗ ΣΤΙΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ?

nikoslaw
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 1:23 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΩΝ

Δημοσίευσηαπό nikoslaw » Τετ Μαρ 03, 2010 1:07 pm

wildbill έγραψε:Ε,ΟΧΙ ΚΑΙ ΑΚΥΡΩΣΗ . ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ Η ΑΠΟΚΛΙΣΗ ΣΤΙΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ?

Η αλήθεια είναι ότι ήταν όντως μεγάλη σε κάποιους υποψηφίους, όμως το να βγαίνουν τα αποτελέσματα μετ'α από 8 μήνες και μετά να σου λένε θα γίνει έρευνα μήπως και ακυρωθεί ο διαγωνισμός αυτό είναι το θέατρο του παραλόγου...Δε θα μπορούσε η σχετική έρευνα να είχε γίνει πριν την έκδοση των αποτελεσμάτων? Κρίμα για τα παιδιά και την ταλαιπωρία που τραβάνε...

roma
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Τρί Ιουν 30, 2009 4:01 pm

Δημοσίευσηαπό roma » Τρί Μαρ 09, 2010 10:37 am

Νικο ειναι απαραδεκτοι!!τους εχω μουρλανει στα τηλ στο υπουργειο :twisted: καθε μερα! 8 μηνες τι κανανε??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εκει που χαρηκαμε που περασαμε ηρθε ξαφνικη καταιγιδα!

roma
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Τρί Ιουν 30, 2009 4:01 pm

Δημοσίευσηαπό roma » Τρί Μαρ 09, 2010 10:56 am

κατι γινεται,δεν μπορει ετσι!!! και το κακο ειναι οτι εμεις και οι δικαστες δεν υπαγομαστε σε κανενα ασεπ να κανεις και ενσταση.επανεξεταζουν σε νομικο πλαισιο τα γραπτα εμαθα για να διαπιστωθουν οι μεγαλες διαφορες.

roma
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Τρί Ιουν 30, 2009 4:01 pm

Δημοσίευσηαπό roma » Τρί Μαρ 09, 2010 11:00 am

εχω ραντεβου το μεσημερι με τον προεδρο των συμβολαιογραφων.ισως ξερει κατι περισσοτερο να πει

nikoslaw
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 1:23 am

Δημοσίευσηαπό nikoslaw » Τρί Μαρ 09, 2010 2:01 pm

roma έγραψε:εχω ραντεβου το μεσημερι με τον προεδρο των συμβολαιογραφων.ισως ξερει κατι περισσοτερο να πει

Έχεις περάσει στον εν λόγω διαγωνισμό; Συγχαρητήρια κατ' αρχήν και κατά δεύτερον ψυχραιμία...Τί να πω ρε παιδιά... Οδύσσεια σκέτη αυτές οι εξετάσεις φέτος... Δεν την παλεύουν οι άνθρωποι... 8 μήνες να εκδοθούν αποτελέσματα (και μάλιστα με αιτιολογία ότι αργούν λόγω των αποκλίσεων μεταξύ των βαθμολογητών και λόγω της διαδικασίας αναβαθμολόγησης), μετά τα δημοσιεύουν και την επόμενη μέρα αναστέλλουν τις διαδικασίες πρόσληψης λόγω των αποκλίσεων... Σκωτσέζικο ντους!

FANH75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 426
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 01, 2009 10:16 am

Δημοσίευσηαπό FANH75 » Τετ Μαρ 10, 2010 9:35 am

fek 183/9-3-2010

MissKa8
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Τρί Ιουν 30, 2009 8:30 pm

Δημοσίευσηαπό MissKa8 » Πέμ Μαρ 11, 2010 11:26 pm

...επιτέλους αναρτήθηκαν.....!!!!
Τόσες μεγάλες αποκλίσεις?!...Πάντως κάποιοι υποψήφιοι ήταν αρκετά διαβασμένοι......

nikoslaw
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 1:23 am

Δημοσίευσηαπό nikoslaw » Παρ Μαρ 12, 2010 12:32 pm

MissKa8 έγραψε:...επιτέλους αναρτήθηκαν.....!!!!
Τόσες μεγάλες αποκλίσεις?!...Πάντως κάποιοι υποψήφιοι ήταν αρκετά διαβασμένοι......

αχ MissKa8 δε βαριέσαι... το θέμα είναι να αποδίδεις...:pp.
off topic αλλά αν κάποιος μπορεί να μου δώσει συστάσεις για φροντιστήρια που προετοιμάζουν (2 είναι αυτά που ξέρω εγω τουλάχιστον) pm me thnx!

roma
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Τρί Ιουν 30, 2009 4:01 pm

Δημοσίευσηαπό roma » Παρ Μαρ 12, 2010 2:32 pm

καλημερα,τα νεα ειναι καλα για ολους μας,μεχρις ωρας βεβαια.... κατοπιν τηλεφωνικης επικοινωνιας που ειχα με την γραμματεια του γενικου γραμματεα.ελπιζουμε το σκληρο διαβασμα που καναμε 2 χρονια μην παει στο καλαθι των αχρηστων του υπουργειου.καλη επιτυχια στην γεωργια στο διαβασμα της για το δικαστικο σωμα.πολυ καλο φροντιστηριο...εχει επιτυχιες και για την εθνικη σχολη δημοσιας διοικησης και για το δικαστικο σωμα

roma
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Τρί Ιουν 30, 2009 4:01 pm

Δημοσίευσηαπό roma » Παρ Μαρ 12, 2010 2:34 pm

nikoslaw έγραψε:
MissKa8 έγραψε:...επιτέλους αναρτήθηκαν.....!!!!
Τόσες μεγάλες αποκλίσεις?!...Πάντως κάποιοι υποψήφιοι ήταν αρκετά διαβασμένοι......

αχ MissKa8 δε βαριέσαι... το θέμα είναι να αποδίδεις...:pp.
off topic αλλά αν κάποιος μπορεί να μου δώσει συστάσεις για φροντιστήρια που προετοιμάζουν (2 είναι αυτά που ξέρω εγω τουλάχιστον) pm me thnx!

απο αθηνα εισαι? 2 με 3 γνωστα ειναι τα πολυ καλα φροντιστηρια..αλλα οσο και να βοηθησουν θελει διαβασμα μεχρι να <πεθανεις> ιδιαιτερα για τους δικαστες.

nikoslaw
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 1:23 am

Δημοσίευσηαπό nikoslaw » Παρ Μαρ 12, 2010 2:57 pm

roma έγραψε:
nikoslaw έγραψε:
MissKa8 έγραψε:...επιτέλους αναρτήθηκαν.....!!!!
Τόσες μεγάλες αποκλίσεις?!...Πάντως κάποιοι υποψήφιοι ήταν αρκετά διαβασμένοι......

αχ MissKa8 δε βαριέσαι... το θέμα είναι να αποδίδεις...:pp.
off topic αλλά αν κάποιος μπορεί να μου δώσει συστάσεις για φροντιστήρια που προετοιμάζουν (2 είναι αυτά που ξέρω εγω τουλάχιστον) pm me thnx!

απο αθηνα εισαι? 2 με 3 γνωστα ειναι τα πολυ καλα φροντιστηρια..αλλα οσο και να βοηθησουν θελει διαβασμα μεχρι να <πεθανεις> ιδιαιτερα για τους δικαστες.

Ναι, από Αθήνα.... και εγώ για δύο ξέρω για συμβολαιογράφους...αν μπορείς μέσω π.μ να μου πεις ποιο θεωρείς πιο καλό-ή έστω έχεις ακούσει για πιο καλό-θα το εκτιμούσα.

Semeli78
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Μαρ 15, 2010 5:17 pm

Δημοσίευσηαπό Semeli78 » Τρί Μαρ 16, 2010 3:41 pm

roma έγραψε:καλημερα,τα νεα ειναι καλα για ολους μας,μεχρις ωρας βεβαια.... κατοπιν τηλεφωνικης επικοινωνιας που ειχα με την γραμματεια του γενικου γραμματεα.ελπιζουμε το σκληρο διαβασμα που καναμε 2 χρονια μην παει στο καλαθι των αχρηστων του υπουργειου.καλη επιτυχια στην γεωργια στο διαβασμα της για το δικαστικο σωμα.πολυ καλο φροντιστηριο...εχει επιτυχιες και για την εθνικη σχολη δημοσιας διοικησης και για το δικαστικο σωμα



Hello :)
Πολύ χαίρομαι που είχες νέα από το γενικό γραμματεα..Ποσο καλα ειναι;
Ας ελπίσουμε πράγματι να μην ακυρωθεί γενικα ο διαγωνισμος...
Κ εγω πετυχα , κ εχω μεινει μεσα στην αβεβαιότητα ...
Και με την απορια..διερευνώνται όλα τα γραπτά ή μονο οσα παρουσιασαν αποκλίσεις;
Θα ακυρωθει γενικα ο διαγωνσμός ή μόνο τα "περιεργα" γραπτα;
Κ αν τυχον ακυρωθει, υπαρχει περιπτωση να μας καλέσουν να δώσουμε ξανα για τις ιδιες θέσεις; Ποτε;
Εδω όπου να ναι θα βγει η προκηρυξη του διαγωνισμού του 2010 κ ακόμη δεν ξέρουμε τι γίνεται με τα αποτελεσματα μας..
Ξερεις μήπως αν εχει γίνει καποια κινητοποιηση των επιτυχόντων στον συγκεκριμένο διαγωνισμο, καποια κινηση προς το υπουργειο..; Σιγουρα θα ήταν καλό σε περιπτωση που τελικα αποφασιστει η ακυρωση να κινηθούμε ομαδικα...

Semeli78
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Μαρ 15, 2010 5:17 pm

Δημοσίευσηαπό Semeli78 » Δευ Μαρ 22, 2010 3:14 pm

Έχει κανείς κάποιο νέο από το Υπουργείο σχετικά με τις έρευνες των γραπτών;
Θα ακυρωθεί όλος γενικά ο διαγωνισμός ή μόνο τα περίεργα γραπτά; Μέχρι πότε θα είμαστε στην αβεβαιότητα;

LAW AND ORDER
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 25, 2010 9:27 am

Δημοσίευσηαπό LAW AND ORDER » Σάβ Μαρ 27, 2010 5:54 pm

Semeli78 έγραψε:Έχει κανείς κάποιο νέο από το Υπουργείο σχετικά με τις έρευνες των γραπτών;
Θα ακυρωθεί όλος γενικά ο διαγωνισμός ή μόνο τα περίεργα γραπτά; Μέχρι πότε θα είμαστε στην αβεβαιότητα;


όσο περίεργο και να φαίνεται σε κάποιους υπήρχαν και ορισμένοι σε αυτόν τον διαγωνισμό που πέρασαν αποκλειστικά και μόνο με το διάβασμά τους. Σε περίπτωση ακύρωσης του διαγωνισμού αυτούς να τους φοβάστε!!!!!!!!! Κάτω τα χέρια από το διαγωνισμό :twisted:


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες