1Γ/2008 Ενωμένοι διοριστέοι ΤΕ

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
pax
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Τρί Φεβ 13, 2007 9:49 am

1Γ/2008 Ενωμένοι διοριστέοι ΤΕ

Δημοσίευσηαπό pax » Τετ Φεβ 10, 2010 1:41 pm

ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΟΤΥΕ.

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥΣ, ΕΘΙΞΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΑΣ ΚΑΙ Ο ΠΑΠΑΚ/ΝΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΘΕΤΟΣ. ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΑΠΟ ΤΟΝ 1Γ ΤΟ 2010. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΣΤΗΡΙΞΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΕΠΕΜΨΕ ΣΤΗΝ ΝΟΜΙΚΗ ΤΟΥΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΤΟ 2010 ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ, ΑΛΛΑ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ.

ΕΓΩ ΗΔΗ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟ. ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ.

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥΣ.

ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΟΛΙΣ ΜΙΛΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΜΑΣ, ΚΑΛΕΣΕ ΣΤΗΝ ΟΤΥΕ ΣΗΜΕΡΑ.

ΕΓΩ ΘΑ ΑΝΕΒΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΑΘΗΝΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΓΓΡΑΦΩΣ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΩ ΣΤΟΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟ.

ΚΑΛΟ ΑΓΩΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

anagu
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Σάβ Απρ 11, 2009 10:31 am

Δημοσίευσηαπό anagu » Τετ Φεβ 10, 2010 1:51 pm

Υπάρχουν άλλοι απο Μαγνησία Θεσσαλία μέσα? Προτείνω να βρεθούμε κάπου
να κινηθούμε πρίν είναι πολύ αργά!

armandomvb
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2008 9:39 pm

Re: ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΙ ΤΕ

Δημοσίευσηαπό armandomvb » Τετ Φεβ 10, 2010 1:55 pm

pax έγραψε:ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΟΤΥΕ.

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥΣ, ΕΘΙΞΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΑΣ ΚΑΙ Ο ΠΑΠΑΚ/ΝΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΘΕΤΟΣ. ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΑΠΟ ΤΟΝ 1Γ ΤΟ 2010. .


Γ..ω το φασισμό τους.


τι ειναι αυτα ρε??
ετσι γουσταρω και γραφω εκει που ξερ...ετε το νομο???

Η εκδικηση μας θα ειναι να το διεκδικησουμε σωστα και εγκαιρα δικαστικα , και να πληρωθουμε ολο το διαστημα απο τη ληξη 4μηνου και μετα χωρις να το εχουμε δουλεψει ποτε.

Πρεπει ολοι ενωμενοι πραγματι.
και φυσικα χρηματικη εισφορα απο ολους προς τον κοινο σκοπο.

ad71
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τετ Απρ 15, 2009 10:58 am

Δημοσίευσηαπό ad71 » Τετ Φεβ 10, 2010 2:40 pm

Και εγώ μέσα, από Θεσ/νίκη.
Αρκεί να κάνουμε καλή συμφωνία με τον δικηγόρο που θα μας εκπροσωπήσει σχετικά με την αμοιβή του.

cgnina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 02, 2009 9:16 pm

Δημοσίευσηαπό cgnina » Τετ Φεβ 10, 2010 2:43 pm

και εγω μεσα παιδια οτι αποφασισετε

terzis
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 14, 2006 9:05 pm

Δημοσίευσηαπό terzis » Τετ Φεβ 10, 2010 2:45 pm

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ :evil:

gzigas
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 30, 2009 7:58 pm

Δημοσίευσηαπό gzigas » Τετ Φεβ 10, 2010 2:55 pm

Είναι δυνατόν ο δικαστικός αγώνας να είναι κοινός με τους ΠΕ& ΤΕ της 6Κ/2008; Έχει παρέλθει 4μηνο από τα οριστικά μας και δεν πιστέυω πια ότι θα μας προσλάβουν.

fin9931
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Τρί Απρ 21, 2009 3:35 pm

Δημοσίευσηαπό fin9931 » Τετ Φεβ 10, 2010 2:55 pm

Μέσα και εγώ από Θεσσαλονίκη. Δυστυχώς είμαι ΠΕ χωρίς οριστικά ακόμα! :(

KAMPOSNANOS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Ιαν 13, 2010 11:15 pm

Δημοσίευσηαπό KAMPOSNANOS » Τετ Φεβ 10, 2010 2:56 pm

Αυτό είναι κράτος δικαίου?????
Αυτό είναι φασισμός.....
και εγώ μέσα σε ότι αποφασίσετε.

yiotanga
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 05, 2009 7:47 pm

Δημοσίευσηαπό yiotanga » Τετ Φεβ 10, 2010 3:00 pm

ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ....

ad71
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τετ Απρ 15, 2009 10:58 am

Δημοσίευσηαπό ad71 » Τετ Φεβ 10, 2010 3:01 pm

gzigas έγραψε:Είναι δυνατόν ο δικαστικός αγώνας να είναι κοινός με τους ΠΕ& ΤΕ της 6Κ/2008; Έχει παρέλθει 4μηνο από τα οριστικά μας και δεν πιστέυω πια ότι θα μας προσλάβουν.


Αν γινεται, γιατί οχι? Αρκει να συμφωνούν και οι υπολοιποι.

anagu
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Σάβ Απρ 11, 2009 10:31 am

Δημοσίευσηαπό anagu » Τετ Φεβ 10, 2010 3:03 pm

gzigas έγραψε:Είναι δυνατόν ο δικαστικός αγώνας να είναι κοινός με τους ΠΕ& ΤΕ της 6Κ/2008; Έχει παρέλθει 4μηνο από τα οριστικά μας και δεν πιστέυω πια ότι θα μας προσλάβουν.


Έχει παρέλθει?

Πιστεύω οτι οι ΤΕ πρέπει να κινηθουμε χωριστά απο τους άλλους!

glass
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2009 12:22 pm

Δημοσίευσηαπό glass » Τετ Φεβ 10, 2010 3:07 pm

Παιδια και εγω ειμαι μαζι σας ,ειμαι απο επαρχία αλλα σ΄οτι μπορω θα συνεισφέρω.Καταρχήν πρεπει να βρουμε ενα καλο δικηγορικο γραφειο στην Αθηνα που να ασχολειται με τετοιου ειδους υποθεσεις και να κινηθουμε πολυ γρηγορα.
Ειχα παρει τηλ. στο γραφειο του υπουργου για ενημερωση να ρωτησω γιατι δεν τα υπογραφει και σημερα μου απαντησαν οτι ο φακελος μου οντως ηταν στο γραφειο του υπουργου και οτι προς ενημερωση μας θα βγει ανακοινωση απο το Υπουργειο Εσωτερικων.Δεν μου εδωσε περισσοτερες διευκρινησεις.Τι να σημαινει αυτο; Oι νομικοι μας εδω μηπως μπορουν να προβλεψουν κατι;
Mηπως βγαλουν καμια διαταγη με αναδρομικη ισχυ και δεν προλαβουμε να αντιδράσουμε;
Eχω στεναχωρηθει παρα πολυ γιατι ηδη εχω παραιτηθει κι απο τη δουλεια μου για να ειμαι νομιμη με τις προθεσμιες και αυτοι μας πεταν στον καλαθο των αχρηστων.Γιατι δεν βγηκε να το πει το Νοεμβριο οτι παγωνει και η δικη μας προσληψη και μας αφησε να καταθεσουμε και τα δικαιολογητικα του διορισμου και την τελευταια στιγμη τα ανατρεπει ολα; Aν δεν ειναι εμπαιγμος αυτος τοτε τι ειναι
Φανταζεσται στις θεσεις που θα μεινουν κενες λογω συνταξιοδοτησης να τακτοποιηση τους καημενους τους απολυμενους της ολυμπιακης; Toτε δεν προκειται ποτε να αδειασουν οι θεσεις ουτε στις εφοριες πολυ περισσοτερο δε στα τελωνεια.Μπηκαν ολοι οι βυσματουχοι στα τελωνεια με τις μεταταξεις τις τελευταιας στιγμης και εμεις αξιοκρατικα θα περιμενουμε αν και ποτε.
Η Διαμαντοπουλου το δικο της το υπουργειο το υποστηριζει και θα συνεχισει λεει κανονικα τις προσληψεις .Γιατι; Τι στιγμη που 18.000 εκπαιδευτικοι ειναι αποσπασμενοι δεξια και αριστερα; Δεν φτανουν αυτοι; Πρεπει να διορισει κι αλλους τοσους και να αφησουν εμας απ' εξω που φτασαμε ως το σημειο της υπογραφης των διορισμων ; ΑΙΣΧΟΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ.

ANGI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Παρ Απρ 17, 2009 3:11 pm

Δημοσίευσηαπό ANGI » Τετ Φεβ 10, 2010 3:25 pm

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕΣΑ.ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ.ΟΠΟΙΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΝΕΟΤΕΡΑ

ANGI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Παρ Απρ 17, 2009 3:11 pm

Δημοσίευσηαπό ANGI » Τετ Φεβ 10, 2010 3:30 pm

ΕΠΙΣΗΣ Ο ΟΤΥΕ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΟΥΣ.ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΦΟΡΙΑΚΟΙ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΕ ΔΟΥ?ΕΧΕΙ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ?


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης