Διαγωνισμός Υπουργείου Δικαιοσύνης

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
ΕΙΡΗΝΗ@
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Παρ Μάιος 09, 2014 9:03 pm

Δημοσίευσηαπό ΕΙΡΗΝΗ@ » Τρί Οκτ 21, 2014 9:52 pm

Chrysi έγραψε:Καλησπέρα συνάδελφοι, σήμερα μου επιδόθηκε ο διορισμός, Παρασκευή ορκίζομαι και ξεκινώ, καλή αρχή σε όλους !


Καλή αρχή Χρυσή ..Πώς σου επιδόθηκε ο διορισμός πήγες μόνη σου από την υπηρεσία ή απλά σου τηλεφώνησαν?

Vicky27
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 2:29 pm

Δημοσίευσηαπό Vicky27 » Τετ Οκτ 22, 2014 9:36 am

Καλημέρα παιδιά... Μόλις με πήρανε τηλέφωνο.....υπάρχει μια προθεσμία αλλά όσο νωρίτερα πας τόσο καλύτερα.... Αύριο όποτε θα εμφανιστώ ,θα ορκιστώ και θα ξεκινήσω..... Καλή αρχή σε όλους.......

Chrysi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 22, 2014 1:43 pm

Δημοσίευσηαπό Chrysi » Τετ Οκτ 22, 2014 1:59 pm

Ειρηνη ευχαριστω.. Με πηραν τηλεφωνο λεγοντας μου οτι ηρθε ο διορισμος, πηγα στο Πρωτοδικειο, υπεγραψα την παραλαβη του διορισμου, παρασκευη πρωι ορκιζομαι και ξεκινω..

papadaki
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2009 10:24 am

Δημοσίευσηαπό papadaki » Τετ Οκτ 22, 2014 2:18 pm

Αύριο κι εγώ. Εμφανίζομαι και αναλαμβάνω, επιτέλους!!!!

Με το καλό και οι υπόλοιποι.....

afrodh
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2009 10:01 am

Δημοσίευσηαπό afrodh » Τετ Οκτ 22, 2014 2:57 pm

papadaki έγραψε:Αύριο κι εγώ. Εμφανίζομαι και αναλαμβάνω, επιτέλους!!!!

Με το καλό και οι υπόλοιποι.....


Να υποθεσω οτι θα τα πουμε στις 8.30 στο 253?
:wink:

καλη αρχη σε ολους!!

kat_gian
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 08, 2011 1:06 pm

Δημοσίευσηαπό kat_gian » Τετ Οκτ 22, 2014 5:14 pm

Καλή αρχή σε όλους!!! :D

papadaki
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2009 10:24 am

Δημοσίευσηαπό papadaki » Τετ Οκτ 22, 2014 6:45 pm

afrodh έγραψε:
papadaki έγραψε:Αύριο κι εγώ. Εμφανίζομαι και αναλαμβάνω, επιτέλους!!!!

Με το καλό και οι υπόλοιποι.....


Να υποθεσω οτι θα τα πουμε στις 8.30 στο 253?
:wink:

καλη αρχη σε ολους!!



:D :D ....μήπως στο 235....?????

Despoina84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Οκτ 29, 2014 3:21 pm

Δημοσίευσηαπό Despoina84 » Πέμ Οκτ 30, 2014 3:38 pm

Καλησπέρα!! Είμαι και εγώ μια από τους υπόλοιπους 200 vana_del. Ας ελπίσουμε εκεί που αναφέρεται η ...ανάγκη προκήρυξης νέου "ειδικού" διαγωνισμού... να έχει με κάποιο τρόπο να κάνει και με εμάς τους υπόλοιπους, αν και κατά βάθος δεν τρέφω πολλές ελπίδες.

vana_del έγραψε:Καλησπέρα! Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν παίρνουν και τους υπόλοιπους 200 εκτός των 35; Και στη συνέχεια να κάνουν, αν είναι, νέο διαγωνισμό.

ellie έγραψε:
kat_gian έγραψε:Καλημέρα! Ειδοποιήθηκε κανείς;

Για τους εναπομείναντες του πίνακα, σε ανακοίνωση στο site της ΟΔΥΕ αναφέρεται: "έχουν γίνει όλες οι απαραίτητες ενέργειες για την παράταση ισχύος του πίνακα το έτος 2015, για να καταστεί εφικτή η εξάντληση του πίνακα και η πρόσληψη και των τελευταίων 35 του διαγωνισμού αυτού." :wink:


κι άλλη μια σημαντική πληροφορία που αναφέρεται: "Μετά από πολλές και συντονισμένες ενέργειες αναγνωρίστηκε η ανάγκη προκήρυξης νέου ειδικού διαγωνισμού του ΑΣΕΠ,για πρόσληψη 500 τουλάχιστον νέων δικαστικών υπαλλήλων στους πρώτους μήνες του 2015".

elkon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Μάιος 28, 2014 1:13 pm

Δημοσίευσηαπό elkon » Τρί Νοέμ 04, 2014 4:28 pm

Καλησπέρα απο την Κρήτη και καλό μας ξεκίνημα! οι περισσοτεροι εδω εχουν ηδη αναλάβει καθηκοντα... Υποβαλατε τα χαρτια σας για την μισθοδοσια με τον αριθμο λογαριασμου κτλ Έγγραφα?? Τα δικά μας σημερα θα τα στελνανε στο υπουργείο.
Γνωριζετε αν θα πληρωθούμε αυτο το μηνα?
Γνωριζει κανεις τον μισθό ενος ΠΕ χωρις επιδοματα??

Dodi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2014 4:30 pm

Δημοσίευσηαπό Dodi » Παρ Νοέμ 14, 2014 11:30 am

καλησπερα κ καλη αρχη σε οσους ξεκινησαν. μηπως γνωριζει καποιοος κατι για τις αναπληρωσεις εματηα για 15 Δε κ 2 Πε

kat_gian
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 08, 2011 1:06 pm

Δημοσίευσηαπό kat_gian » Σάβ Νοέμ 15, 2014 11:16 am

elkon έγραψε:Καλησπέρα απο την Κρήτη και καλό μας ξεκίνημα! οι περισσοτεροι εδω εχουν ηδη αναλάβει καθηκοντα... Υποβαλατε τα χαρτια σας για την μισθοδοσια με τον αριθμο λογαριασμου κτλ Έγγραφα?? Τα δικά μας σημερα θα τα στελνανε στο υπουργείο.
Γνωριζετε αν θα πληρωθούμε αυτο το μηνα?
Γνωριζει κανεις τον μισθό ενος ΠΕ χωρις επιδοματα??

Καλημέρα! Τα χαρτιά σχετικά με τη μισθοδοσία τα υποβάλαμε την πρώτη μέρα και το πιο αισιόδοξο σενάριο είναι να πληρωθούμε 27 Δεκέμβρη...

vana_del
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2014 10:21 am

Δημοσίευσηαπό vana_del » Δευ Νοέμ 17, 2014 1:04 pm

Γειά σου, Δέσποινα! Απ΄ότι πληροφορήθηκα δεν ανήκουμε σε κανένα πίνακα εμείς οι υπόλοιποι 200 διότι δεν δώσαμε προφορικά, εφόσον δεν κληθήκαμε και δεν υπάρχει ούτε μία περίπτωση πρόσληψης, δυστυχώς.. η μόνη λύση είναι συμμετοχή στον νέο διαγωνισμό όποτε γίνει!

Despoina84 έγραψε:Καλησπέρα!! Είμαι και εγώ μια από τους υπόλοιπους 200 vana_del. Ας ελπίσουμε εκεί που αναφέρεται η ...ανάγκη προκήρυξης νέου "ειδικού" διαγωνισμού... να έχει με κάποιο τρόπο να κάνει και με εμάς τους υπόλοιπους, αν και κατά βάθος δεν τρέφω πολλές ελπίδες.

vana_del έγραψε:Καλησπέρα! Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν παίρνουν και τους υπόλοιπους 200 εκτός των 35; Και στη συνέχεια να κάνουν, αν είναι, νέο διαγωνισμό.

ellie έγραψε:
kat_gian έγραψε:Καλημέρα! Ειδοποιήθηκε κανείς;

Για τους εναπομείναντες του πίνακα, σε ανακοίνωση στο site της ΟΔΥΕ αναφέρεται: "έχουν γίνει όλες οι απαραίτητες ενέργειες για την παράταση ισχύος του πίνακα το έτος 2015, για να καταστεί εφικτή η εξάντληση του πίνακα και η πρόσληψη και των τελευταίων 35 του διαγωνισμού αυτού." :wink:


κι άλλη μια σημαντική πληροφορία που αναφέρεται: "Μετά από πολλές και συντονισμένες ενέργειες αναγνωρίστηκε η ανάγκη προκήρυξης νέου ειδικού διαγωνισμού του ΑΣΕΠ,για πρόσληψη 500 τουλάχιστον νέων δικαστικών υπαλλήλων στους πρώτους μήνες του 2015".

Despoina84
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Οκτ 29, 2014 3:21 pm

Δημοσίευσηαπό Despoina84 » Δευ Νοέμ 17, 2014 1:36 pm

Σ' ευχαριστώ πολύ που με ενημέρωσες vana για να μην ελπίζω άδικα!!!
vana_del έγραψε:Γειά σου, Δέσποινα! Απ΄ότι πληροφορήθηκα δεν ανήκουμε σε κανένα πίνακα εμείς οι υπόλοιποι 200 διότι δεν δώσαμε προφορικά, εφόσον δεν κληθήκαμε και δεν υπάρχει ούτε μία περίπτωση πρόσληψης, δυστυχώς.. η μόνη λύση είναι συμμετοχή στον νέο διαγωνισμό όποτε γίνει!

Despoina84 έγραψε:Καλησπέρα!! Είμαι και εγώ μια από τους υπόλοιπους 200 vana_del. Ας ελπίσουμε εκεί που αναφέρεται η ...ανάγκη προκήρυξης νέου "ειδικού" διαγωνισμού... να έχει με κάποιο τρόπο να κάνει και με εμάς τους υπόλοιπους, αν και κατά βάθος δεν τρέφω πολλές ελπίδες.

vana_del έγραψε:Καλησπέρα! Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν παίρνουν και τους υπόλοιπους 200 εκτός των 35; Και στη συνέχεια να κάνουν, αν είναι, νέο διαγωνισμό.

ellie έγραψε:
kat_gian έγραψε:Καλημέρα! Ειδοποιήθηκε κανείς;

Για τους εναπομείναντες του πίνακα, σε ανακοίνωση στο site της ΟΔΥΕ αναφέρεται: "έχουν γίνει όλες οι απαραίτητες ενέργειες για την παράταση ισχύος του πίνακα το έτος 2015, για να καταστεί εφικτή η εξάντληση του πίνακα και η πρόσληψη και των τελευταίων 35 του διαγωνισμού αυτού." :wink:


κι άλλη μια σημαντική πληροφορία που αναφέρεται: "Μετά από πολλές και συντονισμένες ενέργειες αναγνωρίστηκε η ανάγκη προκήρυξης νέου ειδικού διαγωνισμού του ΑΣΕΠ,για πρόσληψη 500 τουλάχιστον νέων δικαστικών υπαλλήλων στους πρώτους μήνες του 2015".

ΦΩΤΕΙΝΗ ΝΙΚΟΥ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιαν 13, 2015 10:04 am

Δημοσίευσηαπό ΦΩΤΕΙΝΗ ΝΙΚΟΥ » Δευ Ιαν 19, 2015 7:57 pm

Καλησπέρα vana-del ειμα η Φωτεινή και προσπαθώ εδώ και κάποιους μηνες να βρω όσους δεν έδωσαν προφορικά γιατί θα γίνουν καποιες κινήσεις και για μας .Θα κάνουμε ενα αίτημα προς τον ΑΣΕΠ αν ενδιαφέρεται η αν υπαρχουν και άλλοι ας επικοινωνησουν μαζί μου.Έχω κανει μια ανακοίνωση αλλά την ενταξαν σε καινούργια θεματική ενότητα ΘΕΜΑΤα ενημέρωσης και επικαιροτητας.Αν θες δες και εκεί κάποιες πληροφορίες.

EVAHART
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 16, 2010 4:17 pm

Δημοσίευσηαπό EVAHART » Τετ Φεβ 04, 2015 11:44 am

καλημέρα δεν υπάρχει κανένας απο το γραπτό διαγωνισμό 2009 δικαστικών που να είναι στους επιτυχόντες των γραπτών αλλά να μη έχουν δώσει συνέντευξη για να κινηθούμε να απορροφήσουν και τους τελευταίους? ο πίνα κας μας ανανεώθηκε πάλι μέχρι τέλος του 2015. Είναι και μία κοπέλα η φωτεινή που έχει αφήσει και τηλεφωνο για να επικοινωνήσουμε.


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης