Διαγωνισμός Υπουργείου Δικαιοσύνης

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
vtz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τετ Σεπ 05, 2012 11:16 am

Re: προκηρυξη 2016

Δημοσίευσηαπό vtz » Τετ Μαρ 09, 2016 9:27 am

F12 έγραψε:Γεια σας ξερουμε ποτε θα βγει η προκηρυξη για γραμματεις δικαστικους σε ποσους μηνες;Και αν χρειαζεται ηλεκτρονικους υπολογιστες για να δηλωσεις συμμετοχη


Θεωρώ ότι η γνώση Η/Υ - που αποδεικνύεται αναλόγως - απαιτείται πλέον για τη συμμετοχή σε διαγωνισμούς του Δημοσίου.Άλλωστε και στη προκήρυξη του 2009 ζητούνταν.Όσο για το πότε θα βγει η προκήρυξη, δεν υπάρχει κάποια πρόσφατη και συγκεκριμένη πληροφορία.

HAL
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 28, 2016 2:22 pm

Re: προκηρυξη 2016

Δημοσίευσηαπό HAL » Τετ Μαρ 09, 2016 12:45 pm

HAL έγραψε:
F12 έγραψε:Γεια σας ξερουμε ποτε θα βγει η προκηρυξη για γραμματεις δικαστικους σε ποσους μηνες;Και αν χρειαζεται ηλεκτρονικους υπολογιστες για να δηλωσεις συμμετοχη


Kαλημέρα σε όλους

Στο site της ΟΔΥΕ (ομοσπονδία δικαστικών υπαλλήλων ελλάδος) έχουν ήδη ανακοινώσει ότι βγήκε το ΦΕΚ κατανομής 10 επιτυχόντων του γραπτού διαγωνισμού 2009...Επίσης αναφέρει ότι αναμένεται να ανακοινωθεί και η προκήρυξη για τους υπόλοιπους 2009.


Συγγνώμη, εννοούσα για τους 680 που αναμένεται να προσληφθουν σύμφων με όσα έχει εγκρίνει το υπουργικό συμβούλιο. Βέβαια σύμφωνα με αυτήν την πράξη του υπουργικού συμβουλίου, λέγεται ότι ο διαγωνισμός θα γίνει βάσει του άρθρου 18 Ν2190/1994 δηλ με σειρά προτεραιότητας και όχι γραπτώς όπως το 2009. Βέβαι ακόμα τίποτα δεν είναι ξεκάθαρο. Το πολιτικό τοπίο είναι ομιχλώδες οπότε ας κρατάμε μικρό καλάθι...

F12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 05, 2016 4:17 pm

Δημοσίευσηαπό F12 » Τρί Μάιος 10, 2016 6:20 pm

Γεια σας θέλω να ρωτήσω αν εχει βγει προκήρυξη για τους δικαστικούς υπαλλήλους ξέρετε κάτι

F12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 05, 2016 4:17 pm

Δημοσίευσηαπό F12 » Παρ Μάιος 13, 2016 12:59 pm

Γειά σας ξερουμε ποτε με το καλο θα βγει ο διαγωνισμος

pyrros31
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Μάιος 23, 2016 2:28 pm

Re: Διαγωνισμός Υπουργείου Δικαιοσύνης

Δημοσίευσηαπό pyrros31 » Δευ Αύγ 29, 2016 8:05 pm

Γειά σας ενδιαφέρομαι για αμοιβαία μετάθεση από Σπάρτη για βόρεια και δυτική Ελλάδα. Αν κάποιος από εσάς με τους καινούριους διορισμούς θέλει να μετατεθεί ας επικοινώνησει μαζί μου. Είμαι ΔΕ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΩΝ και θα ήθελα να μετατεθω προς την βορεια και δυτική Ελλάδα λόγω της μεγάλης απόστασης από τον τόπο καταγωγής μου και λόγω οικονομικών δυσχεριων. Ενδιαφέρομαι για Θεσσαλονίκη, Γιάννενα, Βέροια, Τρίκαλα, Λάρισα και γύρω περιοχές


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες