ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Andkai
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2020 4:57 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Andkai » Τρί Δεκ 07, 2021 7:12 pm

Έχουμε καθόλου ιδέα μέχρι ποιο άτομο έχουν πάρει παιδιά; Σε τι κατάταξη ήταν ο τελευταίος επιτυχών; Πφ... Δεν βλέπω φως στον ορίζοντα..

AggelosKon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Αύγ 17, 2020 8:15 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό AggelosKon » Τρί Ιαν 18, 2022 2:34 pm

Andkai έγραψε:Έχουμε καθόλου ιδέα μέχρι ποιο άτομο έχουν πάρει παιδιά; Σε τι κατάταξη ήταν ο τελευταίος επιτυχών; Πφ... Δεν βλέπω φως στον ορίζοντα..


Καλησπέρα και Καλη Χρονιά στο φόρουμ,

Το τελευταίο άτομο είναι το νούμερο 8 από τον τελευταίο γενικό πίνακα κατάταξης, αν δεν έχει επέλθει κάτι νεότερο που μου διαφεύγει.

@Dokimos, έψαξα να βρω ποιος πρωτοάκουσε και κοινοποίησε την αξιόπιστη, από ότι φάνηκε, πληροφορία για επιλαχόντες και είδα ότι ήσουν εσύ. Σε περίπτωση που είσαι ακόμα ενεργός θεατής του φόρουμ (δε θυμαμαι αν είσαι ήδη διορισμένος ή όχι), έχεις ακούσει τίποτα μέχρι στιγμής; Υπάρχει ελπίδα; :P

Επίσης, ερώτηση προς όλους: ξέρουμε τελικά με σιγουριά τη "διάρκεια ζωής" της λίστας; 2 ή 3 χρόνια;

ntinak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Φεβ 18, 2009 4:41 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό ntinak » Τετ Ιαν 26, 2022 10:19 am

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους !!!
Όντως δεν ακούγεται τίποτα για επόμενους επιλαχόντες ? Δεν έχει προχωρήσει η διαδικασία ούτε για τις θέσεις ΕΕΠ, από ότι καταλαβαίνω ... Καμία ανακοίνωση στο site της ΤΤΕ.
Έχετε ακούσει κάτι οι διορισμένοι ?

Blacky1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 4:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Blacky1 » Τετ Ιαν 26, 2022 2:42 pm

ntinak έγραψε:Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους !!!
Όντως δεν ακούγεται τίποτα για επόμενους επιλαχόντες ? Δεν έχει προχωρήσει η διαδικασία ούτε για τις θέσεις ΕΕΠ, από ότι καταλαβαίνω ... Καμία ανακοίνωση στο site της ΤΤΕ.
Έχετε ακούσει κάτι οι διορισμένοι ?


Καλή χρονιά σε όλους!

Δυστυχώς εγώ προσωπικά δεν έχω ακουσει κάτι για επιπλέον προσλήψεις. Αν ακουστεί κάτι θα ενημερώσω. Αν ξέρει κάτι διαφορετικό κάποιος/α συνάδελφος, ας το μοιραστεί.

AggelosKon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Αύγ 17, 2020 8:15 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό AggelosKon » Τετ Ιουν 08, 2022 12:11 pm

Καλημέρα παιδιά!

Ελπίζω να είστε όλοι καλα. Μεταξύ μας, απορώ γιατί μπαίνω στη διαδικασία να στείλω μήνυμα πλέον στην ομάδα, από την άποψη ότι με βάση το τελευταίο μήνυμα, θα είχαμε φαντάζομαι μια ενημέρωση, αν κάποιος γνώριζε κάτι καινούριο. Απλά σκέφτομαι ότι θα ήθελα να δω έστω μια μικρή κινητικότητα μετά από σχεδόν 6 μήνες. Ελπίζω να μην είμαι ο μόνος που μπαίνει κατά καιρούς να δει μια απάντηση, και θα μου πείτε "ακόμα με αυτό ασχολείσαι;" και θα έχετε δίκιο. Αν κάποιος έχει να μοιραστεί το οτιδήποτε, ας στείλει κάτι. Το βασικό για μενα είναι να ξέρουμε έως πότε η λίστα είναι έγκυρη, ώστε να έχουμε ένα μπούσουλα για το πότε χάνουμε κάθε ελπίδα και στην ουσία σταματάμε να το σκεφτόμαστε.

edit5465
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2022 10:02 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό edit5465 » Τρί Ιουν 14, 2022 10:11 am

Καλημέρα. Υπάρχει κάποιος που εργάζεται στην Τράπεζα της Ελλάδος για να μας δώσει πληροφορίες σχετικά με το περιβάλλον εργασίας εκεί; Κι αν είναι δυνατόν να επικοινωνήσω μαζί του;

Andkai
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2020 4:57 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Andkai » Πέμ Ιουν 23, 2022 9:07 pm

AggelosKon έγραψε:Καλημέρα παιδιά!

Ελπίζω να είστε όλοι καλα. Μεταξύ μας, απορώ γιατί μπαίνω στη διαδικασία να στείλω μήνυμα πλέον στην ομάδα, από την άποψη ότι με βάση το τελευταίο μήνυμα, θα είχαμε φαντάζομαι μια ενημέρωση, αν κάποιος γνώριζε κάτι καινούριο. Απλά σκέφτομαι ότι θα ήθελα να δω έστω μια μικρή κινητικότητα μετά από σχεδόν 6 μήνες. Ελπίζω να μην είμαι ο μόνος που μπαίνει κατά καιρούς να δει μια απάντηση, και θα μου πείτε "ακόμα με αυτό ασχολείσαι;" και θα έχετε δίκιο. Αν κάποιος έχει να μοιραστεί το οτιδήποτε, ας στείλει κάτι. Το βασικό για μενα είναι να ξέρουμε έως πότε η λίστα είναι έγκυρη, ώστε να έχουμε ένα μπούσουλα για το πότε χάνουμε κάθε ελπίδα και στην ουσία σταματάμε να το σκεφτόμαστε.


Δεν είσαι ο μόνος.Πίστεψέ με! :(

Vassiliki2021
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Μαρ 30, 2021 11:47 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Vassiliki2021 » Παρ Ιουν 24, 2022 4:58 pm

Andkai έγραψε:
AggelosKon έγραψε:Καλημέρα παιδιά!

Ελπίζω να είστε όλοι καλα. Μεταξύ μας, απορώ γιατί μπαίνω στη διαδικασία να στείλω μήνυμα πλέον στην ομάδα, από την άποψη ότι με βάση το τελευταίο μήνυμα, θα είχαμε φαντάζομαι μια ενημέρωση, αν κάποιος γνώριζε κάτι καινούριο. Απλά σκέφτομαι ότι θα ήθελα να δω έστω μια μικρή κινητικότητα μετά από σχεδόν 6 μήνες. Ελπίζω να μην είμαι ο μόνος που μπαίνει κατά καιρούς να δει μια απάντηση, και θα μου πείτε "ακόμα με αυτό ασχολείσαι;" και θα έχετε δίκιο. Αν κάποιος έχει να μοιραστεί το οτιδήποτε, ας στείλει κάτι. Το βασικό για μενα είναι να ξέρουμε έως πότε η λίστα είναι έγκυρη, ώστε να έχουμε ένα μπούσουλα για το πότε χάνουμε κάθε ελπίδα και στην ουσία σταματάμε να το σκεφτόμαστε.


Δεν είσαι ο μόνος.Πίστεψέ με! :(


Καλησπέρα! Κι εγω μπαίνω .. και ελπίζω…αλλά μεχρι τον Αύγουστο ειναι σε ισχύ απ’ όσον ξερω η λίστα… οπότε στενεύουν τα περιθώρια των ελπίδων μας. Τόσος κόπος και πάει χαμένος… πόσο άδικο! Καλή συνέχεια παίδες!

ntinak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Φεβ 18, 2009 4:41 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό ntinak » Πέμ Ιουν 30, 2022 5:02 pm

Kαλησπέρα!
Μπαίνω και εγώ που και που να δω μήπως έχει υπάρξει καμία εξέλιξη. Η λίστα δεν είμαι σίγουρη ότι θα ισχύει μέχρι τον Αύγουστο. Έχω δει στη ΔΙΑΥΓΕΙΑ αναπληρώσεις για διαγωνισμούς του 2017, 2018.
Ξέρει κανείς αν έχουν γίνει οι προσλήψεις ΕΕΠ (1/2021, 2/2021); Για να καταλάβουμε αν υπάρχει κάποια κινητικότητα.
Kαλή συνέχεια!

vs2020
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Δεκ 22, 2020 3:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vs2020 » Τρί Ιούλ 05, 2022 7:21 pm

Καλησπέρα!
Κι εγώ μπαίνω που και που στο φόρουμ να δω αν υπάρχει κάποιο νέο.
Συμφωνώ με τη Ντίνα, δεν είναι σίγουρο ότι θα ισχύει μόνο μέχρι τον Αύγουστο, έχω δει κι εγώ αναπληρώσεις από διαγωνισμό του 2017 που έγιναν το 2022.
Πήρα τηλέφωνο στη διεύθυνση ανθρώπινου δυναμικού της Τράπεζας, η υπάλληλος δε γνώριζε για να μου απαντήσει με σιγουριά για πόσο θα ισχύουν οι πίνακες. Όποιος θέλει μπορεί να τηλεφωνήσει μήπως έχουμε κάποια άλλη πλοροφορία. Εγώ κάλεσα στο τηλεφωνικό κέντρο και μου έδωσαν τηλέφωνα για πληροφορίες σχετικά με διαγωνισμούς, οπότε κάποιος άλλος υπάλληλος μπορεί να γνωρίζει κάτι παραπάνω.
Όσον αφορά την 1/2021 και 2/2021 έχω μάθει ότι βρίσκονται στο στάδιο των συνεντεύξεων αλλά μπορείτε να δείτε και τη συζήτησή τους στο φόρουμ "Προκηρύξεις 1/2021 και 2/2021 της Τράπεζας της Ελλάδος". Για τους 76 φρουρούς δεν έχω κάποια εικόνα. Η 11Κ/2021 που αφορά 25 γραφίστες για την ΤτΕ βρίσκεται πριν τα προσωρινά αποτελέσματα.

Andkai
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2020 4:57 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Andkai » Πέμ Σεπ 29, 2022 7:53 am

Καλημέρα σε όλους!
Προχθές είδα ανακοίνωση του ΑΣΕΠ για πρόσληψη επιλαχόντων της 1Γ/2015 (ΥΠΑ).
7 χρόνια μετά.. Άρα καταλαβαίνω ότι οι λίστες μένουν ανοικτές.
Έχουμε ελπίδες άραγε;

hrms33
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τετ Φεβ 06, 2019 10:56 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό hrms33 » Πέμ Σεπ 29, 2022 9:52 am

Andkai έγραψε:Καλημέρα σε όλους!
Προχθές είδα ανακοίνωση του ΑΣΕΠ για πρόσληψη επιλαχόντων της 1Γ/2015 (ΥΠΑ).
7 χρόνια μετά.. Άρα καταλαβαίνω ότι οι λίστες μένουν ανοικτές.
Έχουμε ελπίδες άραγε;


Για την 1Γ/2015 πέρασε συγκεκριμένη διάταξη σε νόμο (άρθρο 30 Ν.4903/2022, όπως αναγράφει η ανακοίνωση του ΑΣΕΠ) για να ισχύουν και πάλι οι πίνακες. Η απάντηση για το αν μένουν ανοιχτοί οι πίνακες είναι ότι αν υπάρχει πολιτική βούληση, όλα γίνονται..! Αλλά εικάζω ότι αν εφαρμοστεί ο πανελλήνιος γραπτός διαγωνισμός του ΑΣΕΠ, όπως λέγεται, δεν έχει νόημα να μένουν οι πίνακες κατάταξης σε ισχύ εσαεί.

AggelosKon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Αύγ 17, 2020 8:15 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό AggelosKon » Πέμ Σεπ 29, 2022 12:34 pm

hrms33 έγραψε:
Andkai έγραψε:Καλημέρα σε όλους!
Προχθές είδα ανακοίνωση του ΑΣΕΠ για πρόσληψη επιλαχόντων της 1Γ/2015 (ΥΠΑ).
7 χρόνια μετά.. Άρα καταλαβαίνω ότι οι λίστες μένουν ανοικτές.
Έχουμε ελπίδες άραγε;


Για την 1Γ/2015 πέρασε συγκεκριμένη διάταξη σε νόμο (άρθρο 30 Ν.4903/2022, όπως αναγράφει η ανακοίνωση του ΑΣΕΠ) για να ισχύουν και πάλι οι πίνακες. Η απάντηση για το αν μένουν ανοιχτοί οι πίνακες είναι ότι αν υπάρχει πολιτική βούληση, όλα γίνονται..! Αλλά εικάζω ότι αν εφαρμοστεί ο πανελλήνιος γραπτός διαγωνισμός του ΑΣΕΠ, όπως λέγεται, δεν έχει νόημα να μένουν οι πίνακες κατάταξης σε ισχύ εσαεί.


Καλησπέρα!

Έχω την εντύπωση ότι ο γραπτός διαγωνισμός δε θα αφορά την ΤτΕ, καθώς δεν ειναι δημόσιο, αλλά άλλος φορέας.
Ως προς το πότε και αν θα χρειαστούν κόσμο στο μέλλον, παραμένει άγνωστο, και φοβαμαι ότι αν χρειαστούν, θα το πάρουν απόφαση με αργούς ρυθμούς, αν κρίνω από την ταχύτητα της διαδικασίας για τις θέσεις Επιστημονικού Προσωπικού, που έχουν κλείσει χρόνο σχεδόν από την προκήρυξή τους, και ακόμα τα παιδιά ταλαιπωρούνται και αναμένουν συνεντεύξεις και αποτελέσματα.

Σε κάθε περίπτωση, μακάρι η λίστα να έχει ισχύ για λίγα χρόνια ακόμα..

vs2020
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Δεκ 22, 2020 3:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vs2020 » Δευ Οκτ 10, 2022 6:14 pm

Καλησπέρα σε όλους.
Ψάχνοντας στη διάυγεια αποφάσεις σχετικά με το διαγωνισμό μας βρήκα την ΑΔΑ: ΨΒΔΔ6Η6-Α00. Στη συγκεκριμένη πράξη αναγράφεται ότι η κοπέλα στη θέση 34 του τελευταίου γενικού πίνακα κατάταξης επιλαχόντων διορίζεται με απόφαση του διοικητικού εφετείου Αθηνών. Πιστεύω ότι έκανε ένσταση για να της μετρήσουν μόρια προϋπηρεσίας και δικαιώθηκε, διότι στον πίνακα φαίνεται να έχει 0 μόρια από προϋπηρεσία. Δεν γνωρίζω τι έγινε, αλλά πιστεύω ότι αυτό είναι το πιο πιθανό σενάριο. Αν κάποιος μπορεί και θέλει ας το ψάξει περισσότερο και ας μας ενημερώσει, μήπως και υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε και εμείς.
Σχετικά με την 1Γ/2015, πιστεύω κι εγώ οτί είναι άλλο ένα παράδειγμα που δείχνει ότι δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για την διάρκεια της λίστας. Κι εγώ απ ότι έχω καταλάβει ο νέος πανελλήνιος γραπτός διαγωνισμός δε θα περιέχει θέσεις για την ΤτΕ.

kostas1312
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2017 3:21 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό kostas1312 » Κυρ Οκτ 16, 2022 5:19 pm

Καλησπέρα σας,

Πρέπει να κινηθούμε ομαδικά έτσι ώστε να διοριστούν οι επιλαχόντες στις κενές θέσεις που προκύπτουν. Δεν πρέπει να το αφήσουμε.


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες