ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
saveapenguin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Φεβ 03, 2020 10:03 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό saveapenguin » Πέμ Απρ 01, 2021 2:02 pm

Vassiliki2021
Αρχικά να πω, εκ μέρους όλων μας νομίζω, ένα μεγάλο ευχαριστώ στη Vassiliki2021 για τον κόπο της να συντάξει το κείμενο της επιστολής.
Καθώς έχω κάποιες (λίγες) πιθανότητες διορισμού αν διατηρηθεί η λίστα, θα στείλω κι εγώ την επιστολή. Σήμερα ηλεκτρονικά και τη Δευτέρα ταχυδρομικά.
Μου φαίνεται αρκετά απίθανο να έχει κάποιο αποτέλεσμα η όλη προσπάθεια, αλλά στην τελική αν δεν προσπαθήσουμε σίγουρα θα αποτύχουμε.
Μακάρι λοιπόν να πάρουν κι άλλους από τη λίστα! :D

Και πάλι ευχαριστώ Vassiliki2021!

Vassiliki2021
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Μαρ 30, 2021 11:47 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Vassiliki2021 » Πέμ Απρ 01, 2021 8:11 pm

Παιδιά παρακαλώ, εύχομαι να έχει θετικό αποτέλεσμα για όλους μας!

ΥΓ. Papakosp δεν διαφωνώ σε τίποτα απ’ ότι γράφεις.

Καλή συνέχεια σε όλους!

Geomat1984
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 9:35 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Geomat1984 » Δευ Απρ 05, 2021 1:17 pm

Καλημέρα σε όλους! Μήπως έχει μάθει κάποιος για το πότε θα ολοκληρωθεί η εξέταση των ενστάσεων?

saveapenguin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Φεβ 03, 2020 10:03 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό saveapenguin » Σάβ Απρ 10, 2021 1:18 pm

Έχω στείλει κι εγώ τις επιστολές. Έστειλα συστημένο μέσω ταχυδρομείου, έστειλα τη φόρμα επικοινωνίας από το site της τράπεζας καθώς και στα mail της Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού και Οργάνωσης (dep.hrorg@bankofgreece.gr) και στο mail του Συλλόγου Υπαλλήλων της Τράπεζας (info@syte.gr).

Blacky1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 4:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Blacky1 » Πέμ Απρ 15, 2021 9:01 am

Καλημέρα παιδια! Έχουμε καμιά πληροφορία για το ποτε περιμένουμε οριστικά;

Κάτι μου λεει ότι θα βγουν μετά το Πάσχα,
μην πω και Ιούνιο..

Katiades
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 20, 2021 2:41 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Katiades » Πέμ Απρ 15, 2021 10:00 am

Καλημερα σε ολους!
Θα μπορουσε καποιος απο μεσα να μας διαφωτισει τελικα ποιες προυπηρεσιες πιαστηκαν; Μονο λογιστες και τραπεζικοί;
Σας ευχαριστω

kleasch
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 19, 2020 10:29 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό kleasch » Πέμ Απρ 15, 2021 4:02 pm

Blacky1 έγραψε:Καλημέρα παιδια! Έχουμε καμιά πληροφορία για το ποτε περιμένουμε οριστικά;

Κάτι μου λεει ότι θα βγουν μετά το Πάσχα,
μην πω και Ιούνιο..


Πάρε τηλ στα 2131319407 ή 412 ή 443.

Blacky1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 4:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Blacky1 » Παρ Απρ 16, 2021 11:49 am

Πόσο έξω έπεσα ! Βγήκαν τα οριστικά!

bunny
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2020 3:42 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό bunny » Παρ Απρ 16, 2021 2:30 pm

kleasch έγραψε:
Blacky1 έγραψε:Καλημέρα παιδια! Έχουμε καμιά πληροφορία για το ποτε περιμένουμε οριστικά;

Κάτι μου λεει ότι θα βγουν μετά το Πάσχα,
μην πω και Ιούνιο..


Πάρε τηλ στα 2131319407 ή 412 ή 443.


Καλησπέρα σε όλους!

Βγήκαν τα οριστικά για τους επιλαχόντες!

Καλή σταδιοδρομία!

natu
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2020 12:32 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό natu » Δευ Απρ 19, 2021 12:15 pm

Παιδιά καλησπέρα! Μπορει κάποιος εκ των διοριστεων να μου πει αν τελικα χρειαζοταν επικυρωση απο δικηγορο το πτυχιο των υπολογιστων? Ευχαριστώ εκ των προτερων!

bunny
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2020 3:42 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό bunny » Δευ Απρ 19, 2021 2:39 pm

natu έγραψε:Παιδιά καλησπέρα! Μπορει κάποιος εκ των διοριστεων να μου πει αν τελικα χρειαζοταν επικυρωση απο δικηγορο το πτυχιο των υπολογιστων? Ευχαριστώ εκ των προτερων!

Καλησπέρα!
Για πτυχία/μεταπτυχιακά ελληνικών πανεπιστημίων ζήτησαν πρωτότυπα έγγραφα από τις αντίστοιχες σχολές.
Σε άλλους ομως δέχθηκαν και απλό αντίγραφο επικυρωμένο από ΚΕΠ.

Οποιοδήποτε πιστοποιητικό από μη ελληνικο δημόσιο φορέα χρειάζεται επικύρωση από δικηγόρο για να θεωρηθεί έγκυρο (ή και μετάφραση, όπως τα πτυχία ξένων γλωσσών, πτυχία , μεταπτυχιακά από ξένα πανεπιστήμια).

Στην περίπτωση βεβαίωσης γνώσης υπολογιστών απο ελληνικό πανεπιστήμιο που δίνεται με το πέρας των σπουδών αρκεί επικυρωμένο φωτοαντίγραφο από ΚΕΠ.
Στην περίπτωση ECDL πρέπει να είναι από δικηγόρο.

Για όλα τα δικαιολογητικά που θα προσκομίσετε γίνεται εξονυχιστικός έλεγχος για την εγκυρότητα....

Blacky1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 4:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Blacky1 » Δευ Απρ 19, 2021 8:50 pm

Καλησπέρα παιδιά

Καταρχάς συγχαρητήρια σε όλους τους επιτυχόντες και με το καλό να ξεκινήσουμε! Εύχομαι να πάρουν και τους +10 σύντομα και ακόμα περισσότερους στο μέλλον.

Bunny ευχαριστούμε για τις πληροφορίες!

-Θυμάμαι εδώ στο forum είχε γράψει ένα παιδί που ήταν από Θεσσαλονίκη ότι τον κάλεσαν να κάνει τη διαδικασία πρόσληψης στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης. Έγινε και με άλλους διοριστέους αυτό; Γνωρίζετε αν είναι πιθανό και για μας που είμαστε από Κεντρική Μακεδονία να γίνει κάτι τέτοιο;
Επίσης πιστεύετε ότι η κατάσταση της καραντίνας θα επηρεάσει την διαδικασία-ταχύτητα της πρόσληψης;

-Από εισαγγελία (ή ΚΕΠ) θέλουμε μόνο το πιστοποιητικό εισαγγελικής αρχής περί μη δίωξης ως φυγόποινου-φυγόδικου; Ένα χαρτί ουσιαστικά;

Alm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2021 6:54 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Alm » Δευ Απρ 19, 2021 11:29 pm

Φωτοαντίγραφα πιστοποιητικών της Ανώτατης Συνομοσπονδίας Πολυτέκνων Ελλάδος (ΑΣΠΕ) καθώς και πιστοποιητικών και βεβαιώσεων απόδειξης γνώσης Η/Υ γίνονται αποδεκτά χωρίς επικύρωση από δικηγόρο ή θεώρηση από δημόσια υπηρεσία

Blacky1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 4:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Blacky1 » Πέμ Απρ 22, 2021 4:19 pm

Χαίρεται παιδιά!

Σήμερα με καλέσαν από Τράπεζα Ελλάδος. Με ενημέρωσαν ότι γενικά θα ήθελαν να γίνουν γρήγορα οι διαδικασίες. Σε πρώτη φάση θα μας στείλουν mail με το βιογραφικό και τα δικαιολογητικά που θα πρέπει να κατατεθούν. Άμεσα θα πρέπει να τους στείλουμε ηλεκτρονικά το βιογραφικό.
Μετά τις 15 Μαΐου που θα επιτραπούν και πάλι οι υπερτοπικές μετακινήσεις, θα μου κανονίσουν τα ραντεβού με τους γιατρούς στην Αθήνα, ώστε να έρθω να πραγματοποιήσω τις εξετάσεις (είμαι από επαρχία) και να καταθέσω όσα δικαιολογητικά θα έχω ετοιμάσει μέχρι τότε.

Σε ερώτηση μου σχετικά με την επικύρωση των δημοσίων εγγράφων (πχ πτυχίο σχολής), η κοπέλα μου είπε ότι μπορεί να γίνει κανονικά σε ΚΕΠ ή δικηγόρο. Σχετικά με την τωρινή μας εργασία μου είπε ότι η οδηγία που δίνουν είναι να μην παραιτηθούμε ακόμα αλλά να περιμένουμε να περάσουμε τις ιατρικές εξετάσεις και να εγκριθούν τα δικαιολογητικά μας, ώστε να είμαστε 100% σίγουροι. Τέλος μου είπε ότι καλώς εχόντων των πραγμάτων, ευελπιστούν ότι Ιούνιο θα ορκιστούμε και θα ξεκινήσουμε να εργαζόμαστε!

Rena87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2020 10:14 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Rena87 » Πέμ Απρ 22, 2021 7:58 pm

Blacky1 έγραψε:Χαίρεται παιδιά!

Σήμερα με καλέσαν από Τράπεζα Ελλάδος. Με ενημέρωσαν ότι γενικά θα ήθελαν να γίνουν γρήγορα οι διαδικασίες. Σε πρώτη φάση θα μας στείλουν mail με το βιογραφικό και τα δικαιολογητικά που θα πρέπει να κατατεθούν. Άμεσα θα πρέπει να τους στείλουμε ηλεκτρονικά το βιογραφικό.
Μετά τις 15 Μαΐου που θα επιτραπούν και πάλι οι υπερτοπικές μετακινήσεις, θα μου κανονίσουν τα ραντεβού με τους γιατρούς στην Αθήνα, ώστε να έρθω να πραγματοποιήσω τις εξετάσεις (είμαι από επαρχία) και να καταθέσω όσα δικαιολογητικά θα έχω ετοιμάσει μέχρι τότε.

Σε ερώτηση μου σχετικά με την επικύρωση των δημοσίων εγγράφων (πχ πτυχίο σχολής), η κοπέλα μου είπε ότι μπορεί να γίνει κανονικά σε ΚΕΠ ή δικηγόρο. Σχετικά με την τωρινή μας εργασία μου είπε ότι η οδηγία που δίνουν είναι να μην παραιτηθούμε ακόμα αλλά να περιμένουμε να περάσουμε τις ιατρικές εξετάσεις και να εγκριθούν τα δικαιολογητικά μας, ώστε να είμαστε 100% σίγουροι. Τέλος μου είπε ότι καλώς εχόντων των πραγμάτων, ευελπιστούν ότι Ιούνιο θα ορκιστούμε και θα ξεκινήσουμε να εργαζόμαστε!


Καλησπέρα και συγχαρητήρια.
Αν έχεις κάποιο νεότερο με τα χαρτιά που χρειάζονται αν μπορείς ενημέρωσε μας.
Καλή συνέχεια!


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης